Respawn toont eilandmap Storm Point voor Apex Legends

Apex Legends krijgt met de start van het elfde seizoen op 2 november een nieuwe map: Storm Point. Het is de grootste map voor de battleroyale-game tot nu toe, zeggen de makers. Spelers komen op het eiland niet alleen elkaar, maar ook monsters tegen.

Storm Point bevindt zich op de planeet Gaea en is gebaseerd op een verlaten IMC-onderzoeksbasis, schrijft ontwikkelaar Respawn Entertainment in een blog. Het speelveld is 15 procent groter dan World's Edge, dat was tot nu toe de grootste map voor de free-to-play game. De map bestaat uit diverse locaties, van tropische eilandjes tot hoge bergen.

Spelers kunnen op Storm Point gebruikmaken van Gravity Cannons, dat zijn een soort jump pads die spelers door de lucht verplaatsen in een bepaalde richting. Halverwege de potjes krijgen spelers te maken met Wildlife Nests. Daarmee verschijnen er monsters en grote spinnen op de kaart.

Seizoen 11 van Apex Legends krijgt de naam Escape en begint op 2 november. Met het nieuwe seizoen wordt ook een nieuwe Legend geïntroduceerd: Ash. Dat personage kan een portal maken om daarmee in één richting naar een gekozen locatie te teleporteren.

Apex Legends - Storm PointApex Legends - Storm PointApex Legends - Storm PointApex Legends - Storm PointApex Legends - Storm PointApex Legends - Storm Point

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

26-10-2021 • 08:19

22

Reacties (22)

22
22
20
0
0
2
Wijzig sortering
Ziet er allemaal cool uit, maar misschien moeten ze eens een seizoen zonder extra content doen en de servers fixen, de audio issues fixen en wat balance changes doorvoeren.
De map designers zijn niet verantwoordelijk voor de netcode
Dat weet ik, maar ze kunnen het budget voor de map/skin designers in mijn optiek beter spenderen aan de devs voor het oplossen van de server issues (random crashes, soms connect ie niet en moet je de game opnieuw opstarten) en de audio issues (soms heel erg gedempt of gewoonweg niet aanwezig).

Het gaat dus ook niet alleen om de launch servers, maar ook nu het nu (nog steeds!) is @Brubs.
Meer geld/meer devs tegen een probleem aangooien gaat niet perse helpen. Het is wel wat veel mensen denken maar op een gegeven moment bereik je een punt waar meer mensen toevoegen aan een project alleen maar zorgt voor meer verwarring en vertraging.

Of dat punt al is bereikt valt lastig te zeggen natuurlijk vanaf de buitenkant.

Daarnaast ervaart niet iedereen dezelfde soorten issues natuurlijk en kan het soms lastig zijn om het probleem te verhelpen als alleen maar een bepaalde groep mensen het heeft. De problemen die jij beschrijft ervaar ik namelijk niet of niet in die mate dat ik het onspeelbaar vind.
Of dat punt al is bereikt valt lastig te zeggen natuurlijk vanaf de buitenkant.
Ik merk geen goede verandering op het vlak van servers en audio, dus ik heb het idee dat er niemand mee bezig is. Vandaar dat ik zeg gooi er meer mensen tegenaan want er gebeurd niks. Maar misschien zijn ze druk bezig en lukt het niet, geen idee.
De problemen die jij beschrijft ervaar ik namelijk niet of niet in die mate dat ik het onspeelbaar vind.
Ik weet niet hoeveel uur je in het spel hebt zitten noch hoeveel je speelt per dag, bij mij is het ~1400 en ~2 respectievelijk, en ik merk het de ene dag wel andere dag niet. Ik ben ook nog lang niet uitgespeeld, maar gisteravond had ik een ranked game waar we top 3 waren toen ineens alle audio weg viel. Iemand waarmee ik speelde gaf aan dat dat niet de eerste keer was tijdens laatste ring met weinig squads, wat voor mij wel de eerste keer was.
dus ik heb het idee dat er niemand mee bezig is.
Dat kan niemand je kwalijk nemen maar hoeft inderdaad niet zo te zijn. Het kan ook best zo zijn dat er meerdere problemen zijn die zich uiten in vergelijkbaar gedrag waarvan ze er al wel enkele hebben opgelost maar nog lang niet alle. Het kan ook zo zijn dat er nog andere niet zo zichtbare problemen spelen die tot nu toe een hogere prioriteit hebben gehad, werk aan infrastructuur is er vaak eentje van. Als het spel nog steeds nieuwe spelers er bij krijgen kan het soms al alle effort kosten om te zorgen dat de infrastructuur goed mee blijft schalen.
Een laatste mogelijkheid is inderdaad dat niemand er echt met prioriteit mee bezig is uit een simpele kosten baten analyse. Hoewel er een hele vocale groep mensen is met de problemen lijkt het er op dat de meerderheid van de mensen relatief normaal kan spelen en eigenlijk niet zoveel problemen ervaart. Natuurlijk zuur voor de mensen die wel problemen ervaren maar het blijft een reële vraag hoe groot deze groep nu daadwerkelijk is. Wat overigens bij alle activiteiten online waar je te maken hebt met een community lastig is om te bepalen, zeker van buitenaf. Ze zullen bij Respawn/EA vast wel datapunten hebben maar wij kunnen alleen afgaan op eigen ervaringen en wat we zien op de rest van het internet.. Heeft een meerderheid van de mensen problemen met regelmaat? Een minderheid? En als het een minderheid is hebben we het dan over een aanzienlijke groep of een relatief kleine groep die simpelweg heel vocaal is over de problemen die ze ervaren.
Ik weet niet hoeveel uur je in het spel hebt zitten noch hoeveel je speelt per dag,
Genoeg om te kunnen zeggen dat er naar mijn idee geen structurele problemen spelen waar het merendeel van de spelers mee te maken heeft te weinig om te kunnen stellen dat er helemaal geen problemen spelen.
De servers zijn inderdaad bij elke update weer een paar uur down doordat ze het niet aan lijken te kunnen. Heel slecht dat ze daar nog steeds, na al die jaren ervaring bij EA, niks aan hebben gedaan.

Verder ziet de map er wel weer strak uit en ben ik ook wel zeer benieuwd naar de nieuwe legend! Ze maken die trailers toch wel prachtig elke keer weer dus ze kunnen de hype wel opbouwen daar :)
Respawn Entertainment is ook de developer van Titanfall 2, en ze heten ook Prowlers ;)
Klopt, ik speel al Titanfall sinds de release van de eerste game.
Leuk om te zien dat ze veel elementen hergebruiken of er op verder bouwen.
Het Titanfall universum is echt super interessant, bewijs ervan is het boek met veel concepten over de eerste game.
De andere kant vind ik ook wel noemenswaardig: de content bestaat al, alleen in een andere game. Het er op verder bouwen is super inderdaad, maar an sich lijkt me de implementatie van de Titanfall elementen me niet veel werk. Heb Titanfall (nog) niet gespeeld, maar het ziet er wel cool uit :)
Nee? Zeker doen!
Zeker de TF|2 campaign is om duimen en vingers bij af te likken.
TF 2 an sich vind ik tot nu toe het meest lekker spelen. Ik speel het nu sinds een half jaar nadat ik er via Apex van had gehoord. sindsdien speel ik meer Titanfall 2 dan Apex.
Mooie trailer weer. Ook een kleine flashback naar Q3 Arena, met die Jumppad aan het begin. Die CAR lijkt me ook wel een nice gun, heeft wat weg van de R99
Dat is ook wat me initieel zo trok aan Apex, plus natuurlijk de goede gun- en gameplay. Gestopt voor introductie ranked, met die nieuwe map, trok me niet meer zo. Dit ziet er wel weer tof uit, en even geen shooter meer gespeeld. Ook de geluiden doen me soms denken aan spul dat ik in Q3 had, zoals de hitreg "piepjes". Blijft alleen een BR, dus snel niet leuk meer als je met randoms zit die opgeven of niet samen spelen.
Momenteel speel je ranked op kings canyon; de eerste map. Verder hoop ik dat de audio gefixed is voordat dit live gaat zodat we er inderdaad fatsoenlijk van kunnen genieten.

Het is alleen niet meer 'alleen' een BR, er is ook arenas, 3v3 op kleine maps, beetje te vergelijken met gun fight van CoD cold war bijvoorbeeld. Hier is ook een ranked modus voor mocht je dat leuker lijken :)
Ziet er weer tof uit. Ik hoop nu dat cross progression snel erin komt!!
Die gaat er niet inkomen ben ik bang.
Die spinnen en beesten op de map doen me denken aan een halloween event in Fortnite jaren geleden. Die hadden ook random mob spawns tijdens je battle royale potje die je kwamen slopen. Was een mooie giveaway van locaties, niet altijd even leuk :-)
Nieuwe gun en nieuwe legend altijd goed! Hopelijk komen ze ook met heirlooms van de overige legends, missen er nog wel een aantal
Gaaf spel, teveel bugs. Voetstappen van players naast je missen, lag, freezes van aantal seconde randomly, hitsound zonder aangegeven damage, FPS hungry, ik vergeet er vast een aantal...

De map ziet er goed uit, al mag het van mij wel eens iets meer realistisch en iets minder star trek / star wars space achtig. Maar goed misschien willen ze vast houden aan het genre sci-fi.
Hmmmm ben heel erg benieuwd..
Kwam er toevallig gisteravond achter dat ze al diverse veranderingen hebben toegevoegd...
De 4x8 sniperscope is bijv. niet meer standaard te krijgen...maakt nu deel uit van een care package...Vind ik absoluut NIET leuk...pfff...
Nice, kan niet wachten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.