Dat kan je toch helemaal geen versnippering noemen? Versnippering is dat de dezelfde content verspreid wordt over meerdere aanbieders, niet meer aanbieders met meer content.
Dat is toch geen versnippering? Dat is marktverzadiging.
Versnippering is toch juist dat je van het hele A4-tje met content wat jij wil zien, de ene snipper bij aanbieder A kan zien, de volgende snipper bij aanbieder B, en weer een andere snipper bij aanbieder C.
Met andere woorden: Alle content die jij wil zien is versnippert te vinden op verschillende plekken.
Als jij je A4-tje bij aanbieder A kan vinden, maar aanbieder B heeft ook dat hele A4-tje, dan is dat A4-tje dus niet versnippert, maar op meerdere plekken verkrijgbaar.
Zoals eerder aangegeven is Netflix nooit allesomvattend geweest, het was slechts een geringe (tijdelijke) greep uit bijna alle mogelijke content. Als Netflix nou alles of een heel groot deel permanent had aangeboden van wat nu bij derden te zien is had ik je gelijk gegeven, maar dat is nooit zo geweest. Dankzij de extra diensten is er simpelweg (heel) veel meer content beschikbaar gekomen.
Is dat zo? Of is er slechts meer content continu beschikbaar, bij verschillende aanbieders, waar er eerst meer content, minder continu, beschikbaar was bij 1 aanbieder... En wat doet dat met het gebruiksgemak? En wat gebeurt er als het gebruiksgemak en prijs/kwaliteitsverhouding van illegaal downloaden beter is dan het gebruiksgemak van de legale streamingdiensten?
Ja, content wisselt nu soms van ene aanbieder naar de andere, maar nog niet zo lang geleden verdween de content voor lange tijd van alle beschikbare diensten en moest je het doen met wat je voorgeschoteld kreeg. Hoe leidde dat dan niet naar illegaal downloaden?
Dat deed het ook. Waarom denk je uberhaupt dat een Netflix ooit kans van slagen had? Netflix had simpelweg een beter gebruiksgemak en prijs/kwaliteitsverhouding dan illegaal downloaden. Het aanbod was groot, het aanbod was centraal te bereiken, en de prijs was op te brengen. De keus voor Netflix is dan snel gemaakt. Wat we nu zien gebeuren is dat door de versnippering de prijs/kwaliteitsverhouding per dienst misschien nog wel te doen is maar voor streamingdiensten als geheel niet meer, en het gebruiksgemak voor de consument die graag content van een bepaald type wil consumeren naar beneden keldert. En daarna is de rekensom ineens weer in het voordeel van illegaal downloaden.
er zou een centraal abo moeten zijn, met een generieke client die beschikbaar is op alle platforms (Windows, Linux, Mac, Smart TV, Xbox, PlayStation).
[Reactie gewijzigd door TagForce op 6 oktober 2021 12:35]