Chrome krijgt in Android 12 ondersteuning voor meer dan één venster

Google geeft de Chrome-browser met Android 12 ondersteuning voor maximaal vijf vensters. Zo kunnen gebruikers een of meer tabbladen groeperen binnen een venster, om bijvoorbeeld bij het wisselen van apps makkelijker tussen bepaalde tabbladgroepen te kunnen wisselen.

XDA-Developers ontdekte de venstersfunctie binnen Chromium en schrijft dat deze modus bij Android 12 standaard wordt ingeschakeld. Als deze functie ingeschakeld is, kunnen gebruikers ervoor kiezen om een tabblad te verhuizen naar een nieuw venster. Dat venster fungeert vergelijkbaar met een venster bij de desktop Chrome-versie. Vensters delen dus bijvoorbeeld het Google-account en de geschiedenis, maar kunnen als groepen tabbladen onafhankelijk van elkaar getoond worden.

Dit betekent dat verschillende vensters ook als verschillende apps te zien zijn als een gebruiker wil wisselen tussen apps. Ook kunnen vensters in de splitscreenmodus gekoppeld worden aan andere vensters of aan andere apps. Met de Android 12-versie van Chrome kunnen gebruikers maximaal vijf vensters openen, waarbij het aantal tabbladen binnen ieder venster onbeperkt is. Vensters blijven ook intact na een reboot van de smartphone.

Gebruikers krijgen bij de Android 12-versie van Chrome daarnaast een vensterbeheertool. Hier kunnen ze alle geopende vensters zien, inclusief het aantal tabbladen. Ook zien ze welk tabblad binnen een venster actief is en in welk venster de gebruiker nu zit. Binnen deze beheertool kunnen gebruikers een venster sluiten, openen of in splitscreen openen.

Eerdere Android-versies van Chrome hebben nu ook een splitscreenmodus, waarbij twee vensters naast elkaar geopend kunnen worden. Hiervoor moeten gebruikers naast Chrome een andere app in splitscreenmodus openen. Dan kunnen ze binnen het hamburgermenu van Chrome kiezen voor 'Move to other window', waarbij er een tweede Chrome-venster wordt geopend. Dit tweede venster sluit echter zodra de splitscreenmodus wordt afgesloten.

Chrome Android 12 meerdere venstersChrome Android 12 meerdere venstersChrome Android 12 meerdere venstersChrome Android 12 meerdere venstersChrome Android 12 meerdere venstersChrome Android 12 meerdere vensters

Via XDA-Developers.

Door Hayte Hugo

Redacteur

20-08-2021 • 11:27

25

Reacties (25)

25
25
7
1
0
14
Wijzig sortering
Ik neem aan dat dit ter vervanging van tabblad groepen gaat werken?
Zo ja ben ik hier enorm bij om. Tabblad groepen zijn echt zo verwarrend. Heb geen enkel idee wanneer hij besluit een nieuwe groep aan te maken, of iets te openen in de huidige groep. En het switchen tussen tabbladen is echt idioot lastig geworden.
Dit dus, ik kan echt niet wachten tot dat er weer uit is. Hoe dat concept er ooit doorheen is gekomen is mij echt een raadsel..
Doordat ze alle kritiek geïgnoreerd hebben. Heel frustrerend dat men niet naar de gebruikers luistert... Hoe veel mensen hebben nou echt meer dan 5 tabs open?
Als een link in een nieuw tabje opent, opent hij in de huidige tabgroep (en er ontstaat een groep als die er nog niet was). Pagina's die in dezelfde sessie horen worden daarmee dus bij elkaar gehouden. That's it, volgens mij. Maar goed, ik vind de interactie met tab groups niet zo handig. Ik zit altijd te klungelen met die dingen.

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 26 juli 2024 17:09]

Godzijdank ben ik niet de enige die helemaal niets snapt van die groepen. Puinhoop vind ik het.
Dit zal niet ter vervanging zijn. Net als op desktop zit er een verschil tussen tabblad-groepen en vensters. Ik vind persoonlijk trouwens de groepen op Android heerlijk, zo kan ik tenminste tabbladen die ik snel nodig heb in dat moment bij elkaar houden, bijvoorbeeld wanneer ik twee websites aan het vergelijken ben en op een derde nog iets relevants open heb. Vervolgens sluit je ze allemaal ook tegelijk.

Het auto groeperen werkt simpel: Wanneer je op een link klikt, opent deze in dezelfde groep.

Je kunt zowel de nieuwe grid layout als de groepen overigens gewoon uitschakelen in chrome://flags
Probeer dit maar eens aan mijn moeder uit te leggen. Misschien voor ons ICT-ers en technische mensen nog enigszins te begrijpen, maar als ik het al moeilijk vind, hoe gaat mijn moeder dit ooit kunnen gebruiken.
Ik snap niet wat er niet te snappen valt? Je klikt een link en beide tabbladen staan onderin je scherm. Of je opent zelf een nieuw tabblad en dan staat 'ie er niet. Ik heb niet het gevoel dat mensen die dit soort functionaliteiten niet gebruiken, ineens de browser niet meer kunnen gebruiken? Je kan gewoon nog steeds via het tabblad overzicht overal komen.
Het is niet erg logisch dat tabs in sommige gevallen onder zijn en soms in het overzicht. Dat dat komt doordat je de pagina eergisteren via de ene of de andere manier geopend hebt zal niet voor iedereen voor de hand liggen.
Mee eens, ik ben ook regelmatig de draad kwijt.
Goede zaak! Als de tabblad groepen weg gaan zou het top zijn. Werkt zo vervelend....
Waar is de tijd dat een tabblad nog een apart venster was...
Ver achter ons, gelukkig. Maar al wil je het alsnog:

CTRL+N.
Waar zit de ctrl toets op Android? 🤔
Op het toetsenbord wat je er op aan sluit via USB of bluetooth ;).
Die zit er niet. Jeweetwel, net als dat aparte browservensters nooit een ding zijn geweest op Android.

-edit- I stand corrected, tabs waren vroeger aparte vensters

[Reactie gewijzigd door DrBackBeat op 26 juli 2024 17:09]

Euh, jawel. Je kon switchen tussen tabs via de knop waar je switcht tussen apps.
Damn, je hebt Android!? *verbergt Nokia 808Nokia 808 PureView*
Maar toen kon je wel alle tabbladen sluiten met de close aal apps optie.
Nu kan je uw browser wel sluiten, maar alle tabs staan er terug bij het opnieuw openen.
Dit moet nu in de tab opties zelf gedaan worden.
Die is gelukkig al heel lang geleden :)

Met OneTab maak ik er een georganiseerde rotzooi van en sluit ik nog maar weinig individuele tabbladen.
Ligt het aan mij, ik dacht dat dit gewoon al kon?
Ongeveer. Vroeger waren tabbladen als losse 'apps' in de "recently used apps" te zien. Nu worden het dus vensters die elk ook weer eigen tabs kunnen hebben.
dit klinkt een beetje als een iets minder beperkte versie van wat chrome op de galaxy z fold 3 kan, misschien een doorontwikkeling.
op de fold worden de windows nog als een linked pair gebonden waardoor ze niet als aparte apps te gebruiken zijn, maar is er wel onderling vrij te schuiven met de windows en kan je er ook zwevende schermpjes van maken.

het is wel mogelijk om meerdere los zwevende schermpjes boven andere apps te maken, maar dat moet dan gedaan worden voor je een nieuwe window opent in chrome.
eerst via de task switcher chrome zwevend openen, en dan een nieuwe window in chrome openen waar je een tabblad naar toe kan sturen.

[Reactie gewijzigd door thedicemaster op 26 juli 2024 17:09]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.