Rocket League krijgt 120fps-modus op PlayStation 5

De PlayStation 5-versie van Rocket League krijgt een performance-modus, waarmee de game met 120fps gespeeld kan worden. De update wordt op 18 augustus uitgebracht voor alle Rocket League-spelers op de PlayStation 5.

In een blog zet PlayStation uiteen wat het verschil is tussen de quality- en performance-modus. Rocket League-spelers op de PlayStation 5 kunnen voor een van de twee modi kiezen. In de quality-modus wordt Rocket League getoond in 4k, mits het scherm van de gebruiker deze resolutie ondersteunt. De game draait dan op 60fps met hdr.

Vanaf vrijdag kunnen spelers ook kiezen voor een performance-modus. De renderresolutie wordt dan teruggebracht naar 2688x1512 pixels en dat wordt opgeschaald naar 4k. Het spel draait dan op 120fps met hdr. Voor zowel hdr als de hogere framerate is een display nodig dat dit ondersteunt.

De nieuwe modus wordt toegevoegd met een update. In deze update zit ook special Ratchet & Clank-content exclusief voor PlayStation-spelers.

Rocket League PlayStation 5

Door Robert Zomers

Redacteur

17-08-2021 • 20:17

90

Submitter: Dutchredgaming

Reacties (90)

90
87
28
5
0
53
Wijzig sortering
Misschien een domme vraag maar als je een 100Hz tv hebt, hoe zit het dan? Zie je dan gewoon 100fps in de performance mode?
Meeste tv's van 100hz kunnen ook gewoon 120hz aan. Meestal zijn de panelen nou juist 120hz en wordt dit omgezet naar 100hz. Welk type tv heb je?
de meeste 100hz tv's zijn onzin, het zijn 60hz panelen die softwarematig worden opgeschaald naar 100hz/120hz. dit gebeurde zeer frequent als een marketing stunt.
https://www.rtings.com/tv...otionflow-vs-lg-trumotion
Als je een tv koopt van 600 euro klopt dat wel inderdaad. En bij die tv's zie je het ook terug in de pricewatch dat ze een 50/60hz panel hebben.
Je ziet echter ook in de link die je geeft, dat de meer highend toestellen (1000+ euro) gewoon netjes een 100/120hz panel hebben.

Dus vrijwel alle tv's met een 100hz panel kunnen ook gewoon 120hz aan.
Anoniem: 306567 @Ziglar18 augustus 2021 10:20
Meeste high end tv's hebben een 120hz paneel. Die in Europa als 100hz wordt neergezet. Omdat dit nou eenmaal zo gewend is in Europa. Omdat we vroeger pal 50hz hadden en ntsc had 60hz. Maar eigenlijk zijn het gewoon 120hz panelen.

https://en.tab-tv.com/?p=14466

There is no difference between TV support of 100 hz or 120 hz. TV manufacturers for Europe indicate support for 100 Hz, and if the TV is made for the United States indicate support for 120 Hz.

Het is veel te duur om een speciaal 100hz paneel voor alleen Europa te produceren.

Bij low end en oude tv's heb je gelijk. Maar daarom vroeg ik ook aan @CyberMania welke tv heb je, aangezien de meeste 100hz tv's in NL gewoon 120hz zijn.
Volgens mij krijg je gewoon 60fps. Er zijn ook volgens mij weinig 100Hz TVs die ook daadwerkelijk een 100Hz video input accepteren. Dus die ook echt 100 unieke frames kan laten zien. Je kan het testen door een PC aan te sluiten op je TV en te kijken welke verversing snelheden je kan selecteren in de settings van je OS.
Waarom zou je dan een 100Hz paneel kopen?
Die bestaan eigenlijk niet. Het zijn allemaal 120hz panelen. Net als 50hz panelen gewoon 60hz panelen zijn. Waarom is uitgelegd hier boven.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 22 juli 2024 19:30]

Als ie HDMI 2.1 aan boord heeft en een 100Hz tv, krijg hij gewoon 120 fps. Er is geen verschil tussen 100 en 120Hz panels, dit is puur PAL vs NTSC. Dus per regio wordt het door tv-fabrikanten anders genoemd :)
Ik geloof niet (er zijn geen) dat op de markt nou heel veel TV’s zijn die 120FPS/120Hz aankunnen, als ze een 120Hz signaal kunnen ontvangen, vraag ik mij af of ze deze dan ook in 120Hz kunnen weergeven.

Ik vermoed eerder dat een TV om een 60Hz vraagt, en deze intern interpoleert naar 100Hz. True 120Hz ontvangen en weergeven…

Alles is nog steeds niet 100% duidelijk waar een TV toe instaat is, tijd dat Hardware.info hierin een groot onderzoek naar doet :)
Op m'n Samsung Q70T is het mogelijk om op een non-HDMI 2.1 aansluiting te spelen in 1080p@120fps, maar dan moet je de PS5 dus wel laten outputten in 1080p, dan past het binnen de bandbreedte.

Ik weet niet hoeveel invloed de TV daarin nog heeft. Misschien moet de TV aan de PS5 communiceren dat 120hz mogelijk is voordat de PS5 het ook daadwerkelijk output.

[Reactie gewijzigd door eggsforpedro op 22 juli 2024 19:30]

Zal o.a. afhankelijk zijn van de hdmi-versie die de tv ondersteunt; minstens hdmi2.1 zal nodig zijn voor 4k@120hz :)
Dan is het gewoon 60fps. Spel ondersteunt 60 of 120
De vraag is of de TV dan alsnog 100FPS toont, en dat is zeker mogelijk als vsync niet aanstaat. Ik kan ook gewoon een spel met 200FPS draaien op een 120Hz scherm. De overige 80 frames zijn "verloren"
Ik heb eigenlijk geen idee óf de ps5 bijvoorbeeld enhanced-/free-sync of het draaien zónder vsync toestaat; kan best zijn dat men vanwege het willen voorkomen van tearing enkel vsynced frequenties toestaat :)
Nee. De PS5 ziet dat als max 60hz.
100Hz is PAL en 120Hz NTSC, wisselt dus per regio hoe het door tv-fabrikanten genoemd wordt. Maar is beide hetzelfde iig, je krijgt gewoon 120 fps op jouw panel :) (mits je HDMI 2.1 hebt).

edit: typo

[Reactie gewijzigd door rickertsnaak op 22 juli 2024 19:30]

Is dit nog steeds een PS4 game op de PS5? Ik dacht dat die geen 120Hz konden doen

[Reactie gewijzigd door chimnino op 22 juli 2024 19:30]

Jawel, er moet dan alleen een native versie worden gemaakt. Games in backhands compact mode kunnen geen 120hz. Dus het zit er beetje tussenin.
Dus is het een PS5 app of een PS4 app? Dat is mij niet helemaal duidelijk. Maakt voor mij wel uit of t op externe of enkel op interne opslag kan worden geïnstalleerd
Waar is de tijd dat je gewoon je schijfje in de console legde en kon gaan gamen, samen op de bank. Tegenwoordig gaat het al meer om framerates, ellenlange lobbies en inmiddels ook over al dan niet kunnen installeren van de game op de interne HDD. Dat ik ouder ben geworden is een feit (en ik hoop zelfs nog veel ouder te worden) maar volgens mij worden de prioriteiten ook op vreemde plekken gelegd.

Dit is overigens geen persoonlijke rant naar @chimnino maar heb dit als reactie gepost om context te verschaffen.
Gewoon schijfje erin en gamen kan nog steeds. Alleen als je online competitief speelt dan is de framerate wel belangrijk.
Gewoon die vermijden en niks aan de hand :)
Op consoles worden games vanaf de disc tegenwoordig ook op de hardeschijf geïnstalleerd, spelen vanaf de disc gebeurt niet meer. :)
Ja maar dat is denk ik niet zijn punt... Het gaat er om dat waar @mcbeef over klaagt allemaal optioneel is*. Kiezen waar je de game installeert is alleen een issue als je er zelf om te beginnen voor kiest om een USB drive er aan te hangen, standaard heb je gewoon alleen de interne schijf en wordt je game gewoon daarop geïnstalleerd. Framerate opties zijn er ook voor als je zelf de opties in duikt.

Je moet inderdaad (al 8 jaar) even wachten tot de game geïnstalleerd is als je deze in de console stopt, maar meestal gaat dit soort commentaar over dat console gaming simpel was en dat niet meer zou zijn, maar dat is onzin. Even moeten wachten maakt het niet minder simpel en al die extra opties kom je meestal niet eens tegen als je niet zelf bewust er naar op zoek gaat. Je kunt nog altijd gewoon de game starten en direct spelen na installatie, dan krijg je gewoon de instellingen zoals de dev ze het beste vindt, zoals het altijd was. Alleen wil je toch liever iets anders dan kun je ook die opties in om het aan te passen, en dat lijkt me alleen maar positief.

* Behalve die ellenlange lobbies misschien? Maar dat punt snap ik niet zo, lijkt me nogal inherent aan online gamen?

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 22 juli 2024 19:30]

Kiezen waar je de game installeert is alleen een issue als je er zelf om te beginnen voor kiest om een USB drive er aan te hangen, standaard heb je gewoon alleen de interne schijf en wordt je game gewoon daarop geïnstalleerd.
Is de opslag op de console juist niet een deel van het probleem, daar de spellen groter en groter worden. Of is dit een probleem van de oudere generatie consoles? Ik heb zelf nog de Xbox one die tamelijk snel vol is.
Klopt, al hangt het er van af wat voor games je installeert hoe snel hij vol raakt. Maar dan moet je er dus af en toe ook wat vanaf gooien. Dat dat nodig is kun je als nadeel zien ten opzichte van vroeger toen je gewoon een cartridge of CD er in kon duwen en spelen. Maar aan de andere kant kun je nu met digitale games vanaf de bank van game wisselen en heb je geen ruimte nodig voor al die games. Als ik de honderden games die ik voor de Xbox heb allemaal als fysieke cartridge had moeten hebben had dat een aardige kast gevuld... Heeft natuurlijk ook wel wat, maar ik vind de huidige situatie toch een stuk praktischer.
Ja maar dat is precies het pijnpunt, games eraf gooien en een nieuwe downloaden. Draaien vanaf de disc was 'plug & play', waar @mcbeef volgens mij naar refereerde.
Nee, hij zei:
Tegenwoordig gaat het al meer om framerates, ellenlange lobbies en inmiddels ook over al dan niet kunnen installeren van de game op de interne HDD.
Daar reageerde ik dus op. Zelfs dat laatste stuk gaat niet over het installeren zelf maar over waar je het kunt installeren. Valt me nu overigens pas op dat hij het ook verkeerd zegt want alles kan op de interne drive. Het ging daarvoor om of je games op een USB drive kunt installeren, en dat is dus iets wat een extra optie is. Standaard is de interne SSD de enige optie en hoef je je geen zorgen te maken over of een game er op kan of niet want alles kan daarop. Dat deze vol kan raken is een ander punt waar hij het niet over gehad heeft.
Dat geneuzel was al heel lang met pc's.
Je kan nog steeds gewoon een schijfje in de console doen en gamen. Daar is niets aan veranderd. De liefhebbers krijgen nu gewoon wat meer mogelijkheden. En dat is zeker niet verkeerd.
Je kan nog steeds gewoon een schijfje in de console doen en gamen.
Was het nog maar zo simpel...

Vroeger op de N64: Cartridge erin, twee controllers aansluiten en je kan splitscreen multiplayer spelen.
Tegenwoordig op de PS4: Schijf erin, systeemupdate downloaden, game installeren op HDD, verplichte game-updates downloaden, tweede (opgeladen) controller aanmelden met account en nauwelijks games met splitscreen multiplayer.

Vooral als je sporadische gamet, ben je soms wel 15 tot 30 minuten bezig voordat je in de game zit. En dat is hier met snel internet, laat staan wat men in andere landen krijgt te verduren.
Tweede controller hoef je niet per se aan te melden met een account, je kunt je met de 2e controller ook als gast aanmelden, dan heb je geen PSN account nodig, maar dan slaat hij alleen niet de voortgang op.
Vroeger op de N64 had je nog geen online multiplayer.
Als we dat even achterwegen laten hoef je of de PS4 geen updates te doen.
Je kan een singleplayer game direct vanaf de schijf starten. Alleen niet als t een nieuwe game is dan wordt er uiteraard wel wat gekopieerd naar de hdd/ssd

[Reactie gewijzigd door Dutch_CroniC op 22 juli 2024 19:30]

Dat komt dat de eisen/verwachtingen van de mens is veranderd. De disc is gewoon niet snel genoeg omde spellen goed te kunnen spelen. De externe schijf is ook niet snel genoeg meer voor de PS5 games. Nou ja er zullen best games zijn die het best aan zullen kunnen maar dan heb je het meer over indie games. Of andere beperkingen zoals beperkte open werelden, grafisch minder kwaliteit en langere laadtijden.

Maar het is denk ik ook wel een gewenning aan de fps. Als je 10 spellen gespeeld hebt op 120 fps dan zal 60 fps er niet goed meer uitzien. Tenminste dat denk ik. Ik heb er zelf geen ervaring mee. Ook is het misschien dat dit ds kansen vergroot omdat alles soepeler zou moeten draaien. Een vriend van me heeft dan de originele Spider-man op de PS4 gespeeld en op de PS5. Hij vond dat hij het op de ps5 beter kon spelen omdat het gewoon soepeler was. Als dit geld voor singleplayer games dan zal het voor multiplayer helemaal fijn zijn omdat je daar geen savegames hebt.
Haha zo vatte ik het ook niet op hoor. Tja, t is in de console wereld ook erg veranderd. Standaard day zero of day one patches. In het geval van de PS5 kan je PS4 games spelen vanaf een externe HDD/SSD. Voor PS5 games is dit niet mogelijk vanwege de snelheid van extern vs intern. De beperkte interne opslag, is de reden waarom ik het vraag. En tja, de FPS is voor mij meer interessant omdat de 120Hz optie er wel al was voor de XBSX maar niet voor de PS5. Dit werd vorig jaar toegewezen aan het feit dat voor de PS5 om het mogelijk te maken, er een volledig native PS5 versie van het spel gebouwd zou moeten worden. Verschil in hardware of OS neem ik aan? Nu is dit na de PS4 game CoD Warzone, de 2de PS4 game die 120Hz doet, terwijl dit eerst behouden zou zijn voor PS5 games. Dit geeft een berg aan interessante opties voor oudere games al is mij niet duidelijk wat de reden is dat dit nu ineens WEL mogelijk is voor PS4 games. Zou dat wel graag willen weten

[Reactie gewijzigd door chimnino op 22 juli 2024 19:30]

Het is nog steeds een ps4 game. In de BC mode is nu 120fps op de ps5 ook mogelijk.
Ok, top. Het artikel heeft het over de PS5 versie van het spel. Maar het is dus eigenlijk gewoon de PS4 versie van het spel met PS5 enhancements op die console
Ik denk dat het wat verkeerd verwoord is of verkeerd is overgenomen. Als je de blog leest dan wordt dit daar anders geformuleerd.
Het artikel hier verwoord het inderdaad verkeerd. Er is (nog) geen native PS5 versie van Rocket League.
Mijn blijkbaar krijgen Sony en Psyonix het wel voor elkaar om aparte updates door te voeren per console.

Het is eerder al beschreven, maar een upgrade naar een volledige PS5 versie kost Psyonix (blijkbaar) ontzettend veel werk. In tegenstelling tot Xbox die gewoon een goede SDK biedt met DirectX.

Zelf bezit ik een PS5 en speel ik Rocket League ook op PC en het is imo zó frustrerend dat je met de nieuwste console zo lange wachttijden hebt per Arena! Of zelf de terugkeer naar het hoofdmenu.

Ik hoop dat ze dit snel adresseren, want ik denk dat dit user base vele malen groter is dan spelers met een 4K 120hz scherm en een goede werkende HDMI 2.1 interface.

[Reactie gewijzigd door RoelZ op 22 juli 2024 19:30]

blijkbaar krijgen Sony en Psyonix het wel voor elkaar om aparte updates door te voeren per console.
Dat zijn dan geen aparte updates. Is gewoon 1 versie waarin blijkbaar wel functionaliteit zit die enkel op PS5 werkt. Zie je ook met andere games die voor de PS5 bvb een 60Hz mode kregen die alleen op een PS5 actief is.
Anoniem: 306567 @RoelZ18 augustus 2021 10:29
,
maar een upgrade naar een volledige PS5 versie kost Psyonix (blijkbaar) ontzettend veel werk. In tegenstelling tot Xbox die gewoon een goede SDK biedt met DirectX
Door de sdk van de Xbox maakt dit ook nog steeds geen native series x versie. Het enige is dat het daar makkelijker was om 120fps te activeren. Alleen Sony heeft aanpassingen gedaan op de sdk waardoor dit dus ook voor ps5 mogelijk is geworden. Vandaar nu dat bij Rocket league en warzone 120fps mogelijk is bij de ps4 versie.

Wat betreft de laadtijden daar heb je gelijk in. Hopelijk past Sony ook daar nog iets aan in de SDK. De ps4 games kunnen namelijk niet de complete capaciteit van de interne ssd gebruiken momenteel.
Call of Duty: Warzone heeft ook alleen een PS4 app en deze game is ook in 120hz te spelen.
Dat is dus niet zo meer. Ps4 games kunnen nu ook gewoon op 120hz draaien. Het lijkt erop dat er aanpassingen gedaan zijn door Sony waardoor dit mogelijk is. Warzone heeft hetzelfde.
Er zit een groot verschil in hertz en fps.
Misschien interessant om te weten is dat net als Warzone, beide games nog in BC modus draaien. Het lijkt er dus op dat ze verbeteringen doorvoeren voor de SDK, die effect hebben op BC om 120fps en 4K te implementeren zonder native patch.
Bij de laatste update op PC waren mijn display settings gereset, toen bleek dat ik gecapped stond op 30 fps. Heb heel mn netwerk onderzocht/gereset alvorens ik hier achter kwam zeg. Verschil tussen 30/60 maar ook 60/120 fps is in zo'n game echt wel merkbaar. Ben blij voor de PS spelers onder ons dat ze deze update dan ook door voeren.
Wellicht interessant om te vermelden dat de Xbox versie deze update al eerder heeft gekregen. Goed om te zien dat de PS5 het nu ook ondersteund.
Zullen ze de opstart tijd ook gefixt hebben?
Op de Xbox series X is hij in ongeveer 10 seconden opgestart, ps5 meer dan 1 minuut...

Erg fijn dat ze iig deze fix hebben gemaakt! Kan ik hem ook meer op de ps5 gaan spelen :*)
Dus 120 fps kan niet als je display niet ook HDR ondersteund?
jawel, als het maar een HDMI 2.1 kabel + monitor is.
Waar lees je dat? HDR is optioneel.
Was een beetje te haastig met reageren.
Lijkt mij niet. Ik lees het als wil je 120 fps en/of HDR dan zal je scherm 120hz en/of HDR moeten ondersteunen.
Ja wel, maar er zijn tv's/monitoren die alleen 120hz doen en geen hdr of andersom.
T staat er een beetje raar. Maar 1 van beide kan ook gewoon met de aankomende update.
Anoniem: 1486766 17 augustus 2021 20:52
"Voor zowel HDR als de hogere framerate is een display nodigt dat dit ondersteunt en een HDMI 2.1-kabel." Wie had dat nou gedacht.
HDR kan anders ook prima op 1080p met 120hz :+
Ik had op mijn 65inch tv Rocket League aangepast van fullHD naar 4k..
Viel me op dat mijn 3 vrienden waarmee ik altijd spel het niet eens opviel..

Ben benieuwd hoe groot de doelgroep voor hogere framerates is.
Ik denk relatief groot als je toch al wat aardig uurtjes in hebt gestoken. In dit soort games wil je nét een hoge framerate.
Framerate > 4k
Speel die nieuwe spiderman in 60fps mode eens en dan 4k 30fps. Je zal het verschil wel zien hoe sloom dit aanvoelt.
Maar dit gaat om 60 naar 120fps. Verschil is er maar minder waarneembaar.
.

[Reactie gewijzigd door Kleinratje op 22 juli 2024 19:30]

De basis blijft een ps4 game en dat werkt bij playstation wat anders dan bij xbox wat betreft het updaten voor next gen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.