The Ascent-update voegt raytracing toe aan Game Pass-versie voor pc - update

De ontwikkelaar van actie-rpg The Ascent heeft raytracing toegevoegd aan de Game Pass-versie van het spel voor de pc. DLSS ontbreekt vooralsnog. De Steam-versie van The Ascent had beide functies al bij release.

De update, waarvan de patchnotes op Steam staan, voegt verschillende grote verbeteringen toe aan de verschillende versies van het spel. De voornaamste daarvan is de toevoeging van raytracing aan de Game Pass-versie van het spel voor de pc.

Vlak na release kwamen gebruikers erachter dat die feature wél in de Steam-versie van The Ascent zat, maar nog niet in de Game Pass-versie uit de Windows Store. Datzelfde gold voor Nvidia's DLSS. De ontwikkelaar gaf toen al aan dat de features zo snel mogelijk naar de Game Pass-versie voor pc zouden worden gebracht, maar dat dat extra ontwikkelwerk vergde.

In de meest recente update wordt raytracing toegevoegd. De functie komt niet beschikbaar voor consoles. Neon Giant gaf in een interview met Wccftech ook aan dat raytracing beschikbaar komt voor de pc-versies van het spel. De studio gaf toen ook aan dat het geen plannen heeft om AMD's FidelityFX Super Resolution-supersamplingtechniek te ondersteunen.

De nieuwe update zou ook de prestaties van het spel in DirectX 12 verbeteren. Ook krijgt de pc-versie van het spel een cpu-prestatiemodus voor minder krachtige pc's en wordt het inladen van npc's verbeterd. De stabiliteit van The Ascent wordt verbeterd op alle platforms. Er zijn ook verschillende bugs en crashes opgelost, zowel in de singleplayer- als de co-op-modus.

The Ascent verscheen 29 juli voor de Xbox One, Xbox Series X/S en de pc. Het is een 'actieshooter-rpg' met een cyberpunkthema. Op de Xbox Series X draait de game in een 4k-resolutie met een framerate van 60fps. De game heeft een adviesprijs van 30 euro, maar is ook inbegrepen bij het Game Pass-abonnement.

Update, 11:38: Eurogamer meldt dat DLSS 'eerder deze week met een kleine update' is toegevoegd aan de Game Pass-versie voor de pc, maar dit lijkt niet het geval te zijn. Ontwikkelaar Neon Giant meldt op Twitter dat het nog bezig is om deze feature toe te voegen aan de Game Pass-versie voor de pc. Het artikel is hierop aangepast.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

08-08-2021 • 11:07

51

Reacties (51)

51
51
22
2
0
14
Wijzig sortering
Helaas biedt deze patch nog niet de beloofde 'performance enhancements', want zoals hier door anderen al wordt vermeld heeft het spel nog steeds last van stutters / lag en problemen gerelateerd aan o.a. slechte frame times.

Deze problemen doen zich vooral voor in de DX12-modus met Ray Tracing en DLSS ingeschakeld, het spel loopt op pc nagenoeg vlekkeloos in DX11, evenals op mijn Series X.

Wat in mijn geval (i9-10900KF, 32GB RAM & RTX 3090) enorm heeft geholpen zijn de volgende 'optimalisaties' (meest recente Steam-versie):
• Windows 10 'Flow Guard Control' uitschakelen: klik.
• Windows 10 'Game Mode' uitschakelen.
• Resizable BAR compleet uitschakelen in het BIOS. Dit zorgde voor een flinke toename in 'GPU usage'. (y)
• 'Remove stutter fix' toegepast in Engine.ini: klik.
• Daarnaast heb ik in-game enkel 'Ray Traced Reflections' ingeschakeld i.c.m. DLSS op 'Balanced'.

Performance is nog steeds niet wat het zou kunnen zijn, maar het is beter dan wat het initieel was. En ja, ik weet dat bovengenoemde 'optimalisaties' niet voor iedereen zullen werken, but it can't hurt to try. :)

Wat we met zijn allen niet mogen vergeten is dat dit spel door een kleine club (lees: 12!) developers is gemaakt en die zijn, as we speak, hard aan het werk om alle bugs / issues aan te pakken. Ik vind het, in ieder geval en ondanks de issues, een ontzettend vermakelijk spel! :D

Trouwens, tip voor hen die de onwijs mooie Cyberpunk-wereld van 'The Ascent' vast willen leggen: Universal Unreal Engine 4 Unlocker. Hiermee kun je bijvoorbeeld de camera vrij bewegen, de spelwereld bevriezen en eventueel ook de HUD verwijderen. Dit allemaal met mooie resultaten tot gevolg: klik. _/-\o_

Anyhow, 'The Ascent' is wat 'rough around the edges', maar zeker de moeite waard! 8)
Ik was inderdaad verbaast toen de credits langs kwamen en ik zag hoe klein het team is. Is toch wel indrukwekkend wat ze er mee hebben neergezet.
Dat is vreemd, het spel draait met deze laatste patch prima voor mij. Ik zie vrijwel altijd 80 tot 100fps, met dips naar 50 in een paar overvolle non-combat gebieden. En frametime spikes tijdens normale gameplay zie ik alleen een paar seconden als nieuwe gebieden in de achtergrond worden ingeladen.

Wat me wel is opgevallen is dat het spel bijna onspeelbaar voor 5 tot 20 seconden als de spel wereld voor het eerst wordt geladen, met enorme frametime spikes. Dat maar dat is eenmalig totdat het spel herstart.

Dit is op 1440p, RTX3090, Intel 9900k, DLSS quality, alle instellingen (inclusief alle raytracing) op max, driver 471.41, reBAR ingeschakeld, Steam versie.

[Reactie gewijzigd door cnieuweboer op 25 juli 2024 01:07]

Dat is toch behoorlijk bedroevend op zo'n lage reso met zulke krachtige hardware en dlss aan. :/

Spel ziet er wel mooi uit gezien het met een klein team gemaakt is is dat knap maar 50 fps is wel rampzalig dat moet te verbeteren zijn.

[Reactie gewijzigd door Astennu op 25 juli 2024 01:07]

Het is overduidelijk waarom die paar stukjes van het spel een lagere fps hebben. Die zijn overvol met 3d details, en raytracing lichten. Ik heb liever een paar van die non-combat scenes waar ik even blijf staan om alles te bewonderen dan dat perse het hele spel 80 tot 100 fps moet zijn. Om dat wat duidelijker in zijn perspectief te plaatsen, die 50fps is nog geen 1% van het spel en nooit in-combat.

En als je dat echt niet wil is dat heel simpel op te lossen, zet alle raytracing uit. Het spel is nog steeds heel mooi zonder raytracing.

[Reactie gewijzigd door cnieuweboer op 25 juli 2024 01:07]

Dat scheelt maar dan nog is 80-100 fps met een 3090 een kaart van 1500+ euro op slechts 1440p met zelfs dlss aan niet echt je van het.

Maar goed die framerates zijn goed te doen. Maar voor mensen met een 3060/3070 totaal niet haalbaar.
Ja dat had ik ook niet verwacht met zo’n uber-kaart.

Raytracing technieken zijn overigens over het algemeen wel echt exteem zwaar. Maar ja toch zal er nog een en ander te optimaliseren voor de ontwikkelaar.
Maar daar voor heb je DLSS.
En in dit geval 1440p met DLSS kortom je rendered dan nog niet eens native 1440P. Dat is best wel heftig.

Maat goed dit soort kleine devs hebben natuurlijk minder tijd om te optimaliseren. Wellicht komt het nog wel.
Raytracing is nou eenmaal zo zwaar. Het kan hier en daar geoptimaliseerd worden maar uiteindelijk moet de hardware meer rays/s gaan doen.

Wel jammer dat het grote voordeel van raytraced GI (dynamische belichting) nog niet echt benut kan worden zolang ook pre-baked GI goed moet werken, maar ondertussen wel de fps zo sterk beinvloed. Dat zal zo blijven totdat spellen zonder pre-baked GI voor de meeste mensen haalbaar is. En gezien raytracing performance van de huidige consoles zal dat nog wel een paar jaar duren.
Ik ben wat dit betreft een leek, maar ik heb bij meerdere games voorbij zien komen dat deze beter op DX11 draait dan DX12. Zo was 1 van de stappen Anno 1800 draaiende te krijgen in mijn geval overstappen op DX11, maar hoe kan dit? Ik zou verwachten dat elke game momenteel juist optimaal zou moeten werken met DX12 ipv 11?
Het zijn eigenlijk DX11 games die achter wat DX12 er on gepatched gekregen hebben.

Daarnaast was DX12 in het begin ook een beetje gehaast op de markt gebracht door de "concurrentie" van mantle. Ze wilde verkomen dat dat van de grond zou komen.

Ik denk dat games die vanaf dag 1 voor DX12 gemaakt zijn en ook primair voor die apingemaakt zijn wel beter zullen draaien. Volgens mij zijn er nu ook wel games die wel beter draaien op DX12 dan 11. Ik moet ik zeggen dat ik de actuele lijst daar van ook niet heb / weet.
Het is bizar wat ze met 12 man hebben neergezet. De wereld is zo gedetailleerd en het voelt echt alsof de wereld leeft.
Thanks voor de foto mode tip! Ik kan mij uren vermaken met fotos maken ingame. Echt super hoe ze deze wereld gemaakt hebben. Dat stuk boven de wolken...heel vet, deed me denken aan Altered Carbon. Ook zo'n vette wereld.
Wat ik vreemd vind, is dat mijn Xbox nog geen update heeft gehad en helaas is het meest pijnlijke (naar mijn mening), nog niet opgelost; dat is wanneer je coop speelt en wanneer je verder wilt met je personage in single player, dan is je main mission corrupted en je progression dat je samen hebt gemaakt is kwijt.

Ik wacht even tot het een en ander is opgelost.
Ik ben begonnen in coop en ben nu solo verder met hetzelfde mannetje en speel op de Xbox. Tot nu toe nog niet meegemaakt dat mijn savegame corrupt is, had wel last van een ontbrekende lift maar die is met afgelopen patch verholpen.
De devs hebben al aangegeven dat RT en FSR niet naar de Xbox-versie komen.
Er zijn stabiliteitsverbeteringen voor alle platformen. Ik heb het niet over DLSS of FSR.
Laat ze eerst maar eens de performance issues oplossen.. wat een drama.
Met DLSS draait het als een trein anders.
Op Gamepass draait het zonder RT en DLSS voor geen meter.

Constante stutters als er abilities gebruikt worden en bij explosies is het helemaal rampzalig.

5900X
3080
32GB RAM

Ligt echt aan de game..
Dat gestotter komt alleen in het begin voor. In DX12 optimaliseert de game de shaders realtime voor jouw videokaart. Bij elk nieuwe effect krijg je dan een stotter. Sommige games doen dat bij de eerste keer opstarten voor alle effecten. Het gestotter is wel tijdelijk aangezien die shaders gecached worden door de graphics driver.
Ik had ‘m op DX11 staan, misschien dat het nog uitmaakt. Maar ik wacht wel tot er 30 patches overheen zijn.

[Reactie gewijzigd door Evernote op 25 juli 2024 01:07]

Ik heb op gamepass geen problemen, ook een 3080 en een 9900k. Geinstalleerd op een SSD.
Vanmiddag eens met de nieuwe update spelen. :)

[Reactie gewijzigd door Cogency op 25 juli 2024 01:07]

Bij mij draait het als een zonnetje op de gamepass versie op vrijwel dezelfde specs.
Dlss is vals spelen.
Al het rendering is constant valsspelen. Er worden continue shortcuts genomen die iemand nauwelijks tot niet gaat zien. DLSS is daarin niets anders.
DLLS is geweldig. In beweging zie je het kwaliteitsverschil niet en als je stilstaat wordt het extra scherp. Tenminste, dat heb ik laatst geconstateerd bij DLSS 2.1.

Het plakt 30 tot 70% performance aan je videokaart en vermindert de VRAM.
Als dat valsspelen is mochten al mijn games dat doen. :) Verder is een gamerenderengine één en al valsspelen(en soms zelfs overduidelijk).
Geen idee waar je het over hebt (als je de PC versie bedoeld)
Zeker. PC versie op Gamepass.

Non-stop stutter, spel ook verwijdert.
Op steam geen enkel probleem tegengekomen, slechts wat stutter tijdens de transport scenes (taxi, metro etc.).
Eurogamer zegt dat DLSS is toegevoegd maar dit klopt niet. Er is nog geen DLSS optie in de Game Pass versie van de game.
AuteurAverageNL Nieuwsredacteur @TMTDev8 augustus 2021 11:39
Dat is heel vreemd, maar volgens mij heb je gelijk. Ik update het artikel meteen :)
Anoniem: 159816 8 augustus 2021 11:29
Raytracing kan mij gestolen worden, maar HDR is wel een gemis. De wereld die ze neerzetten schreeuwt gewoon om HDR.
De wereld die ze neerzetten schreeuwt anders ook wel om raytraced lighting met al dat neon :)
Anoniem: 1648530 8 augustus 2021 12:05
Super leuke en fijne game 👌 hier kan cyberpunk 2077 wel van leren
CP2077 is een totaal andere game, alleen de setting/het universum is hetzelfde. (oke niet helemaal, maar je snapt wat ik bedoel)

"Hier kan Cyberpunk 2077 wel van leren" is ongeveer hetzelfde als roepen: "Minecraft kan wel van Tetris leren." Slaat werkelijk nergens op dus.

[Reactie gewijzigd door M!chel op 25 juli 2024 01:07]

Anoniem: 306567 8 augustus 2021 11:19
Wat ik wel vreemd vind is dat ze een exclusiviteitsdeal hebben met Microsoft voor de series x, maar het lijkt erop dat ze er niet heel veel zin in hebben om de game te optimaliseren voor het platform. Geen raytracing, geen Amd Fidelity etc.

Bij mij hapert de game ook nog enorm op de Xbox One x. Hopelijk lossen ze dat nog op.
De Xbox heeft geen hardware acceleratie voor raytracing, dus dat hoef je ook niet te verwachten.

[Reactie gewijzigd door Meessen op 25 juli 2024 01:07]

Anoniem: 306567 @Meessen8 augustus 2021 12:09
Naar mijn weten heeft de series x gewoon hardwarematige ondersteuning voor raytracing.
Je hebt gelijk ik zat fout. Kan niet zo vlug vinden hoe het zich verhoudt naar de Nvidia RTX kaarten.
Denk dat ze weinig aan die haperingen kunnen doen, de One X cpu is gewoon te traag voor moderne games. Ik denk dat je bij mag zijn dat het überhaupt draait.

AMD fidelity doet overigens weinig, dat is niet meer dan een scaler. Als je stappen wil zetten moet je naar image reconstruction toe, en dat heeft AMD op het moment niet.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 25 juli 2024 01:07]

Series X is geen One X.
Anoniem: 159816 @oef!8 augustus 2021 19:57
Hij zegt dat zijn game hapert op de One X, en ik zeg waarom dat is...
Mis nog steeds hdr ook op de Xbox series X en werkt Raytracing nu wel op de X series X ?

[Reactie gewijzigd door pascalnederland op 25 juli 2024 01:07]

Performance issues? Is dat alleen met de gamepass versie?

Ik draai de steam versie op 3440x1440 stabiel (~60fps) zonder enige issues op m'n 2070.

Ben na een paar uur spelen ook nog geen bug tegengekomen.
Wat een bende is deze game, draait soepel tot er iets grafisch gebeurd.
Ik heb hem direct weer weggegooid, speel het wel een keer als het af is.
Ben ondertussen wel een beetje klaar met al die halfgebakken beta-games.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.