Final Fantasy XIV krijgt in 2021 PlayStation 5-versie en nieuwe uitbreiding

Final Fantasy XIV, de mmorpg van de gamefranchise, krijgt een PlayStation 5-versie. Eigenaren van de PlayStation 4-versie kunnen een gratis upgrade krijgen naar de next-gen versie. Ook komt er een open bèta.

De open bèta vindt plaats vanaf 13 april, laat uitgever Square Enix weten, en de release moet 'kort daarna' volgen. Hoe lang die periode duurt, meldt het Japanse bedrijf niet. Hoewel de upgrade voor bestaande eigenaren kosteloos is, heeft de game nog steeds maandelijkse kosten, die wel gewoon doorlopen. Die kosten zijn 11 tot 13 euro per maand, afhankelijk van hoe lang het lidmaatschap duurt. Dat alles blijkt uit de twee uur durende live presentatie van de game, waarvan GameSpot het relevante stuk in een korter clipje heeft geplaatst.

De PlayStation 5-versie van de game krijgt modi voor grafische kwaliteit en voor prestaties. De kwaliteitsmodus draait in 4k-resolutie en de prestatiemodus schakelt over naar 1440p. Wat voor framerate men kan verwachten bij 1440p, vermelden de presentatoren niet. Beide modi zullen in ieder geval profiteren van 'drastisch snellere laadtijden', die ook getoond worden in de trailer. Middels backward compatibility is de game overigens al wel gewoon speelbaar op de PlayStation 5.

De game krijgt naast een next-gen versie ook een nieuwe uitbreiding. Dat wordt de vierde. Endwalker bevat het einde van het verhaal van Hydaelyn en Zodiark. In de loop van dit verhaal zullen ze een 'nog grotere calamiteit dan ooit tevoren' moeten verduren en reizen ze tot in de verste verten van Hydaelyn en zelfs naar de maan. Verder zal de uitbreiding 'voorbereidingen treffen voor nieuwe avonturen'. Verder komt er een nieuwe job en een level cap die van 80 naar 90 gaat. De uitbreiding moet in de herfst uitkomen.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

07-02-2021 • 11:27

40

Reacties (40)

40
39
18
1
0
18
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Worden er ook nog nieuwe games gemaakt voor de nieuwe generatie consoles?

Het enige wat ik lees is upgrade hier en hogere resolutie daar. Je koopt toch nieuwe console om de vorige generatie games nog een keer te spelen met een iets hogere resolutie of fps?
Precies dit. Ik heb een PS5 en zit nog steeds te wachten op nieuwe games en geen remasters/remakes.
Ten eerste, dit gebeurt altijd bij een nieuwe generatie consoles. Het maken van games kost jaren, dus je kan niet zomaar verwachten dat bij launch er meteen games zijn die optimaal gebruik maken van de nieuwe hardware.

Ten tweede, er zijn genoeg nieuwe games uitgekomen onlangs (Hitman 3, Cyberpunk 2077, Spiderman: Miles Morales, en nog veel meer) dus doen alsof er alleen maar remasters is onterecht.

En tot slot, jij hebt zelf die PS5 gekocht. Misschien had je dan zelf wat onderzoek moeten doen naar welke games er in deze periode uitkomen in plaats als een verwende consument gaan roepen dat je niet krijgt waar je 'recht' op hebt.
Het probleem is vooral dat je bij het ontwikkelen van exclusieve PS5/XSX/XSS-game ook direct een doelgroep links laten liggen van meer dan 100 miljoen gebruikers. Er zijn maar weinig bedrijven zo gek te krijgen en je kan het ze ook moeilijk kwalijk nemen. Persoonlijk zie ik liever goede crossgen games dan games die alleen voor de nieuwe PlayStation en Xbox verschijnen, maar met een klein budget zijn ontwikkeld.
Euh met die eerste stelling ben ik het niet eens. Dit gebeurt eigenlijk sinds de komst van de current gen en nu de next gen dus, Xbox one en de ps4 en de series x/s en de ps5

Ja er waren op de 360 of de Wii/Wiiu en de ps3 ook wel een paar remasters maar beduidend minder dan dat het bij de laatste 2 generaties is geweest.

Geef toe dat games maken echt wel een tijd kan duren maar dit slaat kant nog wal
Ten eerste: hierom zijn er op voorhand al dev consoles beschikbaar gesteld.

Ten tweede: Cyberpunk is nog geen PS5 game & Miles Morales was een soort van DLC (een paar uurtjes gametime). Los daarvan, waar heb ik geschreven dat met mijn "recht" is om nieuwe games te "krijgen"?

Tot slot: wie zegt dat ik geen onderzoek heb gedaan? Over R&C werd bijvoorbeeld gezegd dat deze uit zal komen tijdens het launch window, maar nog steeds is de datum niet bekend terwijl de PS5 al enkele maanden uit is.
Dan nog al zijn er dev consoles die zijn echt niet zo vroeg beschikbaar.
Kijk eens naar de laatste God of War op de PS4 die is van begin tot eind 4 a 5 jaar in productie geweest. 5 jaar geleden was er nog geen dev kit voor de ps5 beschikbaar (lijkt mij).
Dus de unieke ps5 games kun je op zijn vroegst in de loop van het jaar verwachten. (Ratchet & Clank bijv.)
Moet iedere game tegenwoordig 50+ uur zijn dan? 25 uur voor een story is meer dan genoeg. We zitten overigens nog steeds in de “launch” window. Je mag überhaupt blij wezen dat Insomniac zo’n efficiënte studio is die in een korte tijd 3 games eruit poept. Dat betekend namelijk dat ze naast Miles Morales met nog een game of 2 bezig zijn.
Een game met een sterke verhaal lijn van 50+ uur heeft bij mij een forse streep voor. Multiplayer daarentegen kan me vaak compleet gestolen worden.
Worden er ook nog nieuwe games gemaakt voor de nieuwe generatie consoles?
Jazeker. Maar zoals bij elke generatie loopt het niet gelijk over in de beginperiode.
Daarnaast zal een groot deel ook nog te spelen zijn op de oude consoles door de schaalbaarheid die tegenwoordig mogelijk is.
Januari is de slechtste maand voor gameverkopen, en we zitten ook nog eens in een overgangsperiode. Moet je eind van het jaar maar eens kijken. Eind volgend jaar is zo'n beetje alles waarschijnlijk next-gen.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 22 juli 2024 21:44]

uhm... Final Fantasy 16! HALLO? Die is zelfs PS5 exclusive.

FF14 is een on-going en zeer actieve MMO. Deze moet uiteindelijk speelbaar zijn op nieuwe generatie consoles en zal wellicht zelfs beschikbaar komen op de PS6 in de toekomst. Om hier te gaan klagen over het feit dat we veel games missen voor next gen is niet alleen de verkeerde plek maar wegens timing ook absoluut niet doordacht.

In een pandemie waarin de next gen console grootste schaarste leiden en werkelijk nog niet eens een fractie van de next gen kopers een console heeft kunnen bemachtigen en developers met zeer veel pressure met crunch time games moeten developed vanuit huis met grote achterstanden is dit absoluut onbegripvol. Tegen de tijd dat we de winkel in kunnen lopen en een PS5 of Series X in de schappen kunnen vinden zullen er zat games zijn.

Je kan nu al Spider-Man, Demon Souls & The Medium spelen welke toch echt Next-Gen games zijn. Deze maand komt Destruction All stars en volgende maand krijgen we Yakuza 7, Kena & Judgement en je kan nog flink uitkijken naar games als Ratchet & Clank, Halo Infinite, Gran Turisimo 7, Horizon Forbidden West, Psychonauths, Nieuwe Elder Scrolls, Crossfire X, The Gunk, Warhammer 2021 allemaal met een release date van 2021.

Enorme games allemaal die dit jaar nog uitkomen. Enkele hiervan zullen wellicht ook een current gen versie krijgen maar dit zijn allemaal next gen titels. En als je nog nooit een console generatie shift hebt gezien, dit is hoe het altijd gaat in de eerste 2 jaar van een nieuwe console voor men compleet overstapt op next gen alleen.

Verder zijn remakes, remasters en DLC van enorme waarde voor mensen die ook maar enigzins tijd in die franchises hebben geinvesteerd. Mensen die houden van Final Fantasy zijn dolblij met FF7 Remake en een MMO als FF14 geen DLC geven? Wat dacht je werkelijk toen je deze comment schreef? Dit is niet de juiste plek of tijd om dat te roepen. We hadden allemaal het liefst nog tal van nieuwe games willen zien voor next gen maar een pandemie en een schaarste aan next gen consoles alleen al moet genoeg reden zijn om een launch uit te stellen en het goed te doen. Men wilt immers niet een game uit 2020 of begin 2021 spelen als men pas in 2022 een console kan kopen. Goeie reden dus waarom grote titels als FF16, God of War Ragnorok, Fable en een eindeloze waslijst aan titels allemaal in 2022 uitkomen wanneer iedereen de consoles inmiddels heeft en devs genoeg tijd hebben gehad alles uit deze consoles te halen in een nieuwe game.

[Reactie gewijzigd door Nimac91 op 22 juli 2024 21:44]

Ik begrijp je sentiment, maar geplaatst onder de verkeerde game. FFXIV is een langlopende MMO (a la WoW) die constant nieuwe content/updates krijgt en die dus gewoon geport wordt naar de volgende console, zodat mensen door kunnen blijven spelen. Deze is namelijk op de PS3 begonnen.
Je koopt toch nieuwe console om de vorige generatie games nog een keer te spelen met een iets hogere resolutie of fps?
Ik neem aan dat het woordje geen daar is weggevallen...
Nog een keer spelen, nee dat niet zo zeer (al is dat voor de echte pareltjes soms ook wel leuk). Maar wil jij nu zeggen dat jij alles van de vorige generatie al gespeeld hebt?

Ik heb dan een xsx gekocht en geen PS5, maar die heb ik inderdaad gekocht om in eerste instantie games op te spelen die ik anders op mijn oude one x gespeeld had. Het is niet dat wat ik nu speel ik niet had kunnen spelen als ik nog bij de one x gebleven was (en de PS4 pro die er ook nog staat trouwens). Maar wat ik nu speel draait wel gewoon lekkerder. Het ziet er net wat beter uit, de laadtijden zijn veel beter, de framerates beter (vaak al stabieler zonder patch, met patch misschien 60 ipv 30 fps). Ook erg fijn dat ik veel sneller van de ene game in de andere spring.

Dat alles bij elkaar maakte het voor mij het al zeker de moeite waard om meteen bij release in te springen op de nieuwe generatie. Ook omdat ik niet verwacht dat deze consoles de komende jaren heel hard in prijs gaan zakken. Stel dat over een jaar er echt pas meer games komen waar je echt de xsx of PS5 voor nodig hebt... En stel eens heel optimistisch dat je hem dan voor 100 euro minder zou kunnen kopen. Die 100 euro heb ik nu al heel dik er voor over om mijn game tijd nu al wat fijner te maken omdat alles net wat beter loopt.

En verder zijn er genoeg games die er aan komen (al dan niet exclusief voor de nieuwe generatie). Maar zodra er een nieuwsbericht op de front-page staat over een patch of remaster, dan gegarandeerd komt er ook weer een opmerking zoals de jouwe die om een of andere reden ook nog altijd omhoog gemod wordt. Ik vraag me dan af of je zelf eigenlijk het game nieuws wel een beetje volgt (jij als schrijver van de comment en de mensen die je omhoog meningmodden)... Of dat het bericht op Tweakers gewoon het enige is wat je ziet en dat je daarom maar wat roept.
Niet iedereen heeft natuurlijk het geld om gelijk alle games bij release te kopen. Ik heb dus toevallig net God of War pas uitgespeeld. Helaas net op de dag dat ik uitspeelde kwam er een ps5 patch. Had ik onderzoek gedaan dan had ik misschien even gewacht en de ps5 upgrades kunnen gebruiken. Dus ook al is en spel oud kan het toch nog gespeeld worden door mensen.

En in dit geval is Final Fantasy XIV online en wordt het nog veel gespeeld en was er in 2019 nog een expension uitgebracht. Dus alleen maar goed dat ze het doen.
Final Fantasy XIV, de mmorpg van de gamefranchise
Nou ja, één van de...
Laatst nog eens XI gespeeld. ('die andere mmorpg van de gamefranchise' 8)7) Het is heel ouderwets maar als je tegen oude graphics kan maar iets meer exploration/slow-paced gameplay wil is het nog steeds een aanrader! Ook nog een behoorlijk actieve community.
Ik heb Final Fantasy 14 paar maandjes gespeeld tot ik niet meer in mn account kon. Uiteindelijk wachtwoord veranderd en toen kon ik t niet meer spelen. De game staat niet eens meer tussen mn games :o . Meerdere keren mn Key terug toegevoegd maar word niet geaccepteerd. Vind Final Fantasy echt geweldige spellen ben er echt grote fan van maar heb Final Fantasy 14 opgegeven toen ze bij Square Enix zeiden dat ik maar een nieuwe key moest kopen als t niet meer werkt.
Heb je niet gewoon de free trial gespeeld destijds? Die kon je tot een bepaald level spelen en max 14 dagen ook. Dat zou verklaren waarom het niet tussen je games staat. En als je de key hebt gekocht, lijkt het me dat je zo in je e-mail kan terugzoeken voor een aankoopbewijs om alsnog een key te krijgen (gezien je het kan bewijzen).
Ze hebben vaker gegrapt dat in Patch 6.0 we naar de maan zouden gaan, en ze waren nog serieus ook! Ik zie alle Final Fantasy IV references al voor me.
Onlangs afscheid genomen van deze (op zichzelf goede) MMO.
Het feit dat ze nauwelijks iets doen aan gold sellers, alle leuke items via de store verkopen en nieuwe content saai en voorspelbaar is geworden. Heeft het m.i. erg onaantrekkelijk gemaakt.
Persoonlijk vind ik Final Fantasy 14 online nog altijd de leukste MMO die ik gespeeld heb, alleen omdat ik ze veel verschillende games speel is voor mij per maand betalen voor 1 spel gewoon niks, heel af en toe dan pak ik me een maand en dan speel ik weer even, maar vind persoonlijk het systeem van The Elders Scroll Online of Star Wars The Old Republic beter, daar hoef je niet per maand voor te betalen, alleen als je premium dingen wilt.

Edit: Ik zie toevallig net via een nieuwsbrief die ik van Square Enix binnen kreeg dat je tegenwoordig tot level 60 gratis kunt spelen, heb meteen even via de browser de download naar de Playstation 4 aangezet, aangezien ik toch pas in de 50 was.

[Reactie gewijzigd door Linksquest op 22 juli 2024 21:44]

Als je al een keer betaald hebt voor het spelen van FFXIV, dan kan je niet meer terug gaan naar de free trial en moet je een nieuw account gebruiken. Helaas een domme constructie van Square Enix.
Oke, dat wist ik dan weer niet, dacht gewoon tot level 60 gratis te spelen, PlayStation is hem nu toch al aan het downloaden dus heb niks te verliezen door gewoon even te proberen.
Ze hebben wel de main quest van level 1-50 helemaal gestreamlined dus dat zou een betere ervaring opleveren en sneller zijn, mocht je een nieuw account aanmaken :)
Goed om te weten, bedankt alvast.
Al heb je niet veel aan de extra snelle laadtijden in deze game buiten het open wereld teleport. Je moet toch altijd wachten op andere mensen in raids en dungeons. Om eerlijk te zijn zijn de laadtijden al aardig snel met maar 4-8 seconden.

Zal wel op de PS4 versie blijven. Locked 60 FPS 1080p is voor mij al genoeg met de monitor die ik gebruik ;). Wel leuk dat je gratis kan upgraden mocht het zover komen.

[Reactie gewijzigd door Hunterrnl op 22 juli 2024 21:44]

Zucht, weer een timesink...
Er komen twee nieuwe jobs. De eerste is al vrijgegeven: Sage, een "healer" job.
De tweede "melee DPS" job wordt tijdens de Fanfest in mei publiek gemaakt.
Ik meen me te herinneren dat deze generatie consoles eindelijk 4k60 zou introduceren. Klinkt weer alsof het 1440p/60 wordt. Dat zijn de helft van de pixels.
Ik denk dat je het woord 'up to' ook vaak heb gemist dan.. Laatste generaties videokaarten (en dan spreek ik over de RTX 30 series waaronder de 3080 & 3090) draaien 4k60fps in de meeste spellen. Maar kijk je naar hun verkoopprijs, niet scalpers meegerekend, dan zal een console voor de helft van de prijs dit niet direct doen.

In mijn ogen zijn de consoles erg goed wanneer het om first-party games gaan. Die persen het absolute maximum uit de consoles en krijg je erg mooie games en ga je sneller tegen de 4k60 leunen.
Och, een pc game heeft uitgebreide instellingen waarmee op elk systeem het maximum uit dat systeem kan worden gehaald. Koop je een 3080, dan is dat vaak 4k60. Koop je een 2080 super, dan is dat meer ps5/xsx niveau, dus 1440/60 of 4k30. Hoewel daar op de pc nog DLSS bij komt.

[Reactie gewijzigd door lordawesome op 22 juli 2024 21:44]

Een PS5 is geen computer, dus ik vrees dat dit ook niet veel uitmaakt. Daarom moeten ontwikkelaars speciaal voor consoles de gekende instellingen 'performance' en 'prioritize graphics' implementeren. Dus het is niet zo simpel hoe jij het beschrijft.
Och, een pc game heeft uitgebreide instellingen waarmee op elk systeem het maximum uit dat systeem kan worden gehaald. Koop je een 3080, dan is dat vaak 4k60. Koop je een 2080 super, dan is dat meer ps5/xsx niveau, dus 1440/60 of 4k30. Hoewel daar op de pc nog DLSS bij komt.
Volgens mij schat je de kaarten nogal laag in. Als ik 4K60 kan halen met een 1080 Ti, dan kan een 2080Super dat ook. Met een 3080 zou je zeker boven de 4K60 moeten kunnen halen.
Ik kan niet anders dan je helemaal gelijk geven: https://i.imgur.com/jlqnj50.jpg

De 3080 is daar een 4k/108 kaart :) In plaats van 4k/60.

Digital Foundry noemt de PS5 trouwens een 2080 Super, vandaar mijn voorbeeld. En dat is precies een 4k60 kaart volgens Hardware Unboxed :) Apart dat Final Fantasy XIV op 1440/60 gaat draaien.
Apart dat Final Fantasy XIV op 1440/60 gaat draaien.
Als fervente ex-FFXIV-speler weet ik precies waarom. Bij "normale" spellen kun je precies voorspellen wanneer/wat gebeurt. Hoeveel spelers, hoeveel monsters, etc. FFXIV is open world en je kunt met honderden mensen world bosses aanvallen (scaled met het aantal spelers), met 64+ mensen tegelijk PvPen en andere intense raids doen. Dan lijkt het me verstandig dat ze niet op het randje van acceptabel gaan dansen, zoals in single players of spellen die het wel kunnen hebben als de inputs wat langzamer komen. 1440p60 is dan veel wenselijker dan 4K20-30, want je moet vaak goed timen met aanvallen en spreuken om bepaalde aanvallen te ontwijken. Een dikke lag spike of healer/tank die even niet meer de ogen op de bal heeft en je kunt volledig wipen.

We zagen bij world bosses ook dat de mensen die nog op de PS3 zaten (PS4 was toen vrij nieuw) gewoon hele bosses niet konden zien of dat ze net klaar waren met laden toen wij het beest al neer hadden. Dat is dan 0 rewards. Ook mijn redelijk goede PC toendertijd had het er af en toe zwaar mee bij te veel grafisch geweld in dat spel.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 21:44]

Ah, daar had ik niet aan gedacht. Dat zal inderdaad wel voorkomen, dat er onvoorspelbaar grote battles in een MMO plaats vinden.

Over de 1080ti gesproken. Die kaart is ondertussen bijna 4 jaar oud (mei 2016) en zo goed als even snel als de PS5. Hardware Unboxed vond dat hij 4k/55 doet in plaats van 4k/60 wat de 2080 Super haalt in 18 games. Een custom 1080ti is vast even snel als de 2080 Super. Die PS5 brengt dus PC performance van bijna 4 jaar geleden naar de console markt :)

[Reactie gewijzigd door lordawesome op 22 juli 2024 21:44]

Custom OC out of the box inderdaad en standaard strooi ik er zelf nog een gematigd Afterburner profiel bovenop, wat toch weer ~5 FPS oplevert. 🙂

Meestal helpt het kloten met settings ook. Je kunt vaak wat effecten uitgooien die nagenoeg niets doen voor de kwaliteit, maar wel ontzettend veel resources vreten. De 10 types van shadows, anti-aliasing, te veel post-processing, etc.

Het liefst tik ik toch die 120 FPS aan, of zo dicht mogelijk in de buurt.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 21:44]

The last of us 2 draait op 30 fps...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.