Door Paul Hulsebosch

Redacteur

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

03-04-2013 • 08:00

49

Multipage-opmaak

Verplicht nummer?

"We zijn het aan onze fans verplicht", stelt producer Naoki Yoshida als we hem vragen waarom Square Enix een nieuwe poging waagt om de mmog Final Fantasy XIV op de markt te brengen. Veel twijfel lijkt Yoshida daarbij niet te hebben.

Ja, vanuit Westers perspectief is het misschien vreemd om FFXIV een tweede kans te geven, maar bij Square Enix ziet men dat anders. Final Fantasy is de meest succesvolle serie die de uitgever heeft. In de 25 jaar die zijn verstreken sinds de eerste game op de markt kwam, zijn er meer dan 100 miljoen Final Fantasy-games verkocht. Yoshida stelt dan ook dat FFXIV een succes moet worden. Zeker nu we weten dat de uitgever een teleurstellend jaar achter de rug heeft.

Hands-on Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Wat zijn de klachten?

Vandaar dat er sinds 2010 hard gewerkt wordt om de game aan te passen, na de regen aan klachten die de oorspronkelijke versie opriep. De leiding van het ontwikkelteam werd van het project gehaald en Square Enix stelde Yoshida aan om orde op zaken te stellen. Het resultaat van zijn werk zou later dit jaar onder de naam Final Fantasy XIV: A Realm Reborn op de markt moeten komen. Opvallend is daarbij dat Square Enix vasthoudt aan het oorspronkelijke verdienmodel en dat er dus een maandabonnement afgesloten dient te worden om de mmog te kunnen spelen. Een gewaagde keuze. Vrijwel elke mmog die na FFXIV op de markt kwam, moest immers heel snel het betaalmodel verlaten om over te stappen op microtransacties. The Secret World, Tera en zelfs Star Wars: The Old Republic: geen van deze games wist het te redden en ze zijn nu gratis speelbaar. Waarom houdt Square Enix dan vast aan abonnementen?

Daar heeft Yoshida wel een verklaring voor. Gratis speelbare mmog's zijn anders opgebouwd dan betaalde, stelt hij. Bij de gratis speelbare mmog's draait alles om voorwerpen en minder om skills. Aan die voorwerpen wordt immers het geld verdiend. Ten eerste is Yoshida geen fan van een game die om voorwerpen draait in plaats van om skills, maar belangrijker is nog dat het een flinke ingreep zou vergen om de game om te bouwen, want in FFXIV spelen voorwerpen een minder belangrijke rol dan in veel andere games. En er was al zoveel aan te passen, ook zonder een dergelijke ingreep.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Gameplaybeelden van Final Fantasy A Realm Reborn.

Automatisch aanvallen

Dat is ook precies de reden waarom hij heeft vastgehouden aan een ander klassiek element waar andere ontwikkelaars mee experimenteren: de auto-attack. Moderne mmog's proberen een systeem uit dat meer op dat van een shooter lijkt, waarbij de speler beter moet richten om aanvallen succesvol te laten zijn. Yoshida is daar geen fan van. Het is leuk voor games die je minder lang speelt, stelt hij. Van FFXIV wil hij echter een mmog maken die mensen jarenlang doorspelen, en daar is het klassieke systeem, dus inclusief auto-attack, wat hem betreft beter geschikt voor. Dat biedt uiteindelijk meer uitdaging, omdat het minder gaat om het beheersen van je toetsenbord of controller, en meer om het beheersen van de verschillende skills die een character heeft.

Hands-on Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Groep acht

Met die controller had Yoshida al een flinke uitdaging op zijn bord liggen. Square Enix is nog steeds van plan om FFXIV ook voor de PlayStation 3 op de markt te brengen. Dat gaat ook lukken, stelt Yoshida. De PS3-versie van A Realm Reborn zal later dit jaar, althans: als alles goed gaat, tegelijk met de pc-versie verschijnen. Hij kon ook laten zien hoe de bediening van de consoleversie gaat werken. Wie de PS3-versie speelt, heeft steeds twee groepen van acht knoppen in beeld. De acht knoppen komen overeen met de d-pad en face-buttons van de PS3-controller. Druk op L2 en de linkergroep van acht knoppen wordt actief, druk op R2 en de rechtergroep wordt actief. Zo kun je snel wisselen tussen de vele skills die je doorgaans in een mmog hebt.

In de eerste groep gebruik je de d-pad om vijanden en groepsgenoten te selecteren. De face-buttons sturen functies aan als springen, de kaart oproepen en iets selecteren. De andere groep is naar eigen inzicht in te delen. Dat niet alleen, je kunt zelf ook nieuwe groepen aanmaken en opslaan. Met R2 en L2 kun je door de groepen bladeren. Zo kun je een groep aanmaken waarin je skills plaatst voor solo-avonturen en een groep voor raids of dungeons. Yoshida had voor de demonstratie een groep gemaakt waaronder hij de belangrijkste emoticons plaatste, zodat die snel konden worden opgeroepen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Het verbeterde uiterlijk van Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Samen op één server

Daarmee is wat hem betreft ook meteen het voornaamste nadeel va de consoleversie aangestipt; communiceren met anderen gaat gemakkelijker via een toetsenbord. Verder is er wat hem betreft eigenlijk weinig verschil en is het spel net zo goed speelbaar met een controller als met een muis en toetsenbord. Square Enix durft het dan ook aan om beide bloedgroepen, pc en PlayStation 3, samen te laten komen in hetzelfde spel. Beide versies spelen straks op dezelfde servers en pc-gamers en console-gamers komen elkaar dus in dezelfde spelwereld tegen. Er loopt al een betatest voor het pc-gedeelte van de game. Die wordt op een nog te bepalen tijdstip ook opengesteld voor PS3-gamers.

Hands-on Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Meer landschap

Maar wat heeft Yoshida dan allemaal aangepast in de game? We kregen de kans om kort wat te spelen en een paar eerste quests te volbrengen. Daarbij viel direct op dat het uiterlijk van de game flink onder handen is genomen. Dat was ook hard nodig, want dit betrof een van de voornaamste kritiekpunten. Fans vonden de spelwereld leeg en inspiratieloos, maar die is dus aangepast. De locaties zijn grotendeels hetzelfde gebleven, maar wel volledig opnieuw ontworpen. De kale vlaktes zijn nu gevuld met heuvels en bossen, zodat het geheel er een stuk levendiger uitziet.

Wat verder opvalt, is dat het vechten een stuk vlotter is geworden, ook al zo'n punt waar veel kritiek op was. Vechten in de oude versie was niet alleen een tijdrovende bezigheid, het leek ook of er 'lag' was bij het uitvoeren van gevechtshandelingen. Van die lag is nu weinig meer te merken. Bovendien verlopen gevechten nu sowieso een stuk sneller. De cooldown van skills is een stuk ingekort. Dat geeft je minder tijd om na te denken over je volgende actie, maar erg is dat niet. De tijd komt overeen met wat je van andere mmog's gewend bent. Gek genoeg is de lag nog niet helemaal verdwenen. Bij het oprapen, openen of activeren van voorwerpen is de vertraging er nog steeds, wat erg verwarrend blijft werken. Het geeft je steeds het gevoel dat je mis hebt geklikt, terwijl je toch vrij zeker weet dat het raak was. Een hinderlijke eigenschap, waar maar moeilijk aan te wennen valt. Het is te hopen dat Yoshida en zijn team daar nog een oplossing voor weten te vinden.
Verder is de kaart die spelers op kunnen roepen sterk verbeterd, zodat het een stuk eenvoudiger is om de weg te vinden. Zo wordt duidelijk aangegeven waar quests zijn te krijgen of in te leveren, net als de plek van verkopers en de pilonen die je kunt gebruiken om snel van plek naar plek te reizen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De eerste trailer die Square Enix heeft vrijgegeven van A Realm Reborn.

Genoeg te doen

En er is nog genoeg te doen, stelt Yoshida. Zo komt er nog een dungeon finder en er komen raids voor top level-spelers. Het is ook nog niet mogelijk om een huis te kopen, hoewel die optie lang geleden is beloofd. "Wordt nog aan gewerkt", verzekert Yoshida. Er is al wel een public questing system. Je ziet nu op je minimap aangegeven waar er een openbare quest is, en je hoeft alleen maar binnen de aangegeven cirkel te lopen om deel te nemen. De quests waar we aan deel konden nemen vroegen niet meer dan het gezamenlijk ombrengen van een monster dat wat levels hoger was dan het gemiddelde in de zone. Het zijn geen heroïsche gevechten, het is nog geen Rift. Maar dat komt wellicht nog in de overige zones. We hebben alleen in de startzones van de game rond kunnen kijken.

Hands-on Final Fantasy XIV A Realm Reborn

Voorlopige conclusie

Met alle vernieuwingen die Yoshida heeft doorgevoerd, krijgt A Realm Reborn de functionaliteit die je van een hedendaagse mmog mag verwachten. Toch knaagt er nog iets. ARR doet keurig netjes wat er van een mmog verwacht wordt, maar niets meer. Wat spelers over de streep moet trekken om elke maand geld neer te leggen voor juist deze mmog - in plaats van voor alle andere games die al op de markt zijn - is nog niet helemaal duidelijk. De makers hopen dat het universum de doorslag geeft. Final Fantasy is tenslotte die serie waar 100 miljoen games van zijn verkocht. De vraag is of dat genoeg zal zijn. Final Fantasy is zonder meer een sterk merk. Maar dat is Warhammer ook, om over Star Wars nog maar te zwijgen. The Old Republic had alle standaardingrediënten van een mmog op orde, plus nog wat extra's in de vorm van een persoonlijker verhaal en ingesproken teksten. Toch brachten ook de abonnementen op The Old Republic niet genoeg geld in het laatje, zodat de game al snel moest worden omgebouwd tot een gratis speelbare variant.

Bovendien is de lijst met opties die Yoshida en zijn team nog moeten bouwen wat verontrustend. Het lijkt er op dat vooral de opties voor spelers die het hoogst bereikbare level hebben behaald nog moeten worden gebouwd. Dat is een valkuil, zo weten we sinds Warhammer Online: Age of Reckoning. Daar was in eerste instantie veel belangstelling voor, maar spelers haakten al snel af toen bleek dat er voor spelers van het hoogste niveau weinig te doen was en ontwikkelaar Mythic niet in staat was om daar op tijd verandering in te brengen. Het is dus te hopen dat Yoshida en zijn team die dungeons, raids, public quests en huizen af hebben voordat de game voor de tweede maal gelanceerd wordt. Het zou helemaal mooi zijn als Yoshida nog iets weet te verzinnen waarmee de game zich onderscheidt van het bestaande aanbod.

Titel Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
Box Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
Platform Windows, PlayStation 3
Ontwikkelaar Square Enix
Uitgever Square Enix
Releasedatum 2013
Hands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm RebornHands-on Final Fantasy XIV A Realm Reborn


Reacties (49)

49
49
27
3
0
21
Wijzig sortering
Sinds alpha 1.0 gespeeld, nooit gestopt en alpha/beta ARR. 1.0 was ook een goede game, zeker aan het eind. Maar net als met de meeste MMO's, je moet het wel willen spelen. Alle problemen uit 1.0 zijn aangepakt en, hoewel het even wennen zal zijn, ziet ARR er veelbelovend uit! Ook voor spelers zoals ik met bijna alles 50 (hoogste level op het moment) zal er zat te doen zijn. Dat was er ook in de oude versie. Van battle, crafting tot gathering. Dit spel combineert alle classes, op 1 karakter en je kunt makkelijk overschakelen.

Eerlijke review, maar mis wel een aantal punten over de game zelf. Zoals de classes, armory system, primals, beastmen, dungeons, de wereld zelf, de backstory (die verder gaat op 1.0, en waar alle 1.0 gebruikers een uniek onderdeel van zijn) etc. Jammer, maar goed- daar kun je misschien zelf meer over vinden op de site en YT.

Niet te vergeten dat Final Fantasy prachtige muziek, omgevingen, graphics, lore en ook een supergave/behulpzame community heeft. Slechte of goede reviews, het maakt mij niet uit, ik ben erbij. Maar geloof mij, deze game zal je niet teleurstellen.

Edit- wil nog even toevoegen dat de 2 jaar dat er aan ARR gewerkt werd, ze nooit 1.0 hebben opgegeven. Er is altijd aan doorgewerkt. Nieuwe content, battles, story etc. En legacy content die alleen oude spelers uit 1.0 hebben kunnen krijgen als waardering voor 'onze' steun. Ze hebben mij als speler respect gegeven, eerlijk hun fouten toegegeven en mij als klant daar zeker mee gewonnen. Ik gun ze het succes van harte, ze hebben het verdiend.

[Reactie gewijzigd door Ngai op 22 juli 2024 18:43]

Enige waar FF vooralsnog goed in is geweest, veruit de prachtigste themesongs gemaakt voor welke versie van de FF serie. FF7, FFX, FF13 of 14, superieure muziek. De originele intro van FF13 staat me nog bij, prachtig hoe ze dit in de game hadden gezet. Dat in combinatie met de geweldige cutscenes en trailers, FF13 heb ik ook bijna 1 zucht uitgespeeld, compleet hooked aan de game.

De game zelf.. Age of Conan. Niet meer, niet minder. Op papier prachtig, op papier geweldig, maar de uitwerking blijft op z'n best matig. Net als AoC zit er enorm veel detail in de graphics, muziek en verhaal (Conall's Valley anyone?), maar juist waar daar zoveel aandacht aan is besteed, is dat imho nog steeds tekort geschoten in de gameplay.

Per saldo voelde de beta uurtjes niet meer dan een random asian MMO in een heel erg mooi jasje, maar trek het jasje uit, het blijft matig.

Mischien dat de PS3 versie nog wat leuks kan bieden, andere kant met de next-gen al voor de deur, vraag ik me af of je daar nog wel tijd in wil steken (pak elke cross-platform maar, grafisch een wereld van verschil).

[Reactie gewijzigd door SinergyX op 22 juli 2024 18:43]

Een groot gedeelte van de leut ligt natuurlijk in de verhaallijn en het feit dat je veel variatie in je spel kunt brengen door allerlei jobs te levelen (zoals ook crafting en gathering). Ik heb veel plezier beleeft aan de event die we in onze linkshell (guild) hebben georganiseerd, zoals het samen doen van dungeons, seasonal event en het verkennen van delen van de wereld waar je alleen heel moeilijk kunt komen door de high-level mobs die daar aanwezig zijn.

Yoshi heeft gezegd dat ze door zullen gaan met het uitbrengen van updates, waarvan elke paar maanden er een grote tussen zit met behoorlijk wat nieuwe content, met extra quests en het vervolg van de verhaallijn.

Mijn idee is dat ze de huidige versie vrij eenvoudig beschikbaar kunnen maken voor de nieuwe PS4, omdat die behoorlijk PC gebaseerd is en qua mogelijkheden ongeveer met de huidige PC's is te vergelijken. Ik denk dat het goed is dat ze nu eerst de nieuwe PC en PS3 versie gaan leveren, omdat de 1.0 mensen anders wel heel lang moeten wachten op het vervolg. En de PS4 komt toch pas aan het eind van het jaar en het zal nog wel even duren voordat die mainstream is omdat de prijs in het begin toch een stuk hoger zal zijn dan die van een PS3.
Geen honorable mention voor FF8? Echt de meest ondergewaardeerde uit de hele serie. (En stiekem, wat mij betreft de beste :))
Moet je voor op ps3 ook maandabonnement betalen om te kunnen spelen?
Yes, dit is zo'n €13 euro p/m. Goedkoper dan de sportschool, en je zult er veel plezier aan beleven. Waarschijnlijk krijg je de eerste maand gratis, en zal het spel iets goedkoper in de winkel liggen dan andere games.
Verwijderd @Ngai3 april 2013 09:55
Is het niet zo met FF-XIV dat je alleen hoeft te betalen voor de uren wat je hebt gespeeld? Dacht ik ergens te gelezen hebben.

Hopelijk hebben ze het levelen ook onder de loep genomen. Ik vond het zeer traag, 2 quests per dag en iets van 5 per week volgens mij. Dus na 2 quests(waarvan 1 faalde) zat ik maar mobs te killen in een bos voor x aantal uur. Zeer demotiverend, en een dev had op twitter toen der tijd gezegd dat ze het neit gingen aanpassen:@. De game en de steden wat ik zag, waren wel zeer mooi. Mijn geluk was ook dat ik een NLder tegen kwam. Want tutorial of dergelijk zat er niet in, ook beetje jammer imho.
Is een fixed abbo, €0,50 cent per dag ongeveer als je het omrekent.
Er zijn zat quests, en ze willen zich richten op 250 quests per update als ik heb goed heb. Maar naast de normale quests (story) heb je guildleves, main scenario, dungeons, primal battles, F.A.T.E.'s en je andere zaken zoals content finder, exploring, crafting, gathering, housing, je chocobo opvoeden (wat later komt) etc. Tutorial zit erin, level 1 tot 10 zijn tutorial levels met uitleg, dat zit dik in orde.

Edit- tevens heb je 7 battle classes en 7 job classes (advanced class). Zo wordt een Gladiator bijvoorbeeld Paladin en een Thaumaturge Blackmage. Ook daaraan zitten quests gebonden. Over de classes/jobs kun je zelf vast ook wel meer vinden =)

[Reactie gewijzigd door Ngai op 22 juli 2024 18:43]

Verwijderd @Ngai3 april 2013 11:52
Ok bedankt mss dat ik het weer eens ga proberen, ik kon toen der tijd 2 quests per dag. En die tutorial was er niet :-)

Maar bedankt voor de info +1
Als je de oude nog hebt hoef je de nieuwe niet te kopen, kun je gewoon gratis updaten :)
Per uur betalen voor een MMO rollen ze meestal uit in landen waar internet/game cafés populair zijn. Dat is een ontwikkeling die we in Nederland gemist hebben.
ja de ff serie is echt 1 van de beste series ooit.
maar een mmo versie word gewoon snel vergeleken met wow en ja hoe goed square ook is daar kan zelfs square niet tegenop..
daarbij een een mmo is al uitgevonden en er zijn verschillende mmo,s maar allemaal komt het toch weer op hetzelfde neer. ze moeten het doen met wat er is . hier en daar ee nnieuw idee maar de rek raakt er gewoon uit.
en dat is echt jammer want de ff sfeer is briljant . als je de trailers ziet en de muziek hoort word je er gelijk weer ingezogen , maar als je dan de game ziet ja dat is weer heel veel van hetzelflde..
square zou zoizo een nieuwe ff oude style moeten brengen . dus een game die je gewoon kan spelen geen online gedoe gewoon een single player game zoals de oude games. . daar zullen ze toch nog steeds veel van kunnen verkopen lijkt me.
FFXI is echter vele malen beter dan wat WoW ooit was kwa diepgang in de story, sfeer en gameplay. Helaas merkte ik dat FFXI niet zo populair was in europa tijdens de release en dat de community behoorlijk groot was met jawel, Aziatische mensen en USA peeps.

Zowel FFXIV 1.0 gespeeld als de alpha en beta van ARR. Met 1.0 was ik vrij snel gestopt, je merkte aan alles dat ze het spel hadden gelaunched terwijl de game pas voor 50% af was. De UI was een complete ramp, het leveling systeem was nauwlijks aanwezig (weinig tot geen quests). Het kwam er grotendeels op neer dat je mobs moest grinden op een behoorlijk traag niveau met een zeer laggy battle system.

In tegenstelling tot 1.0 vond ik de alpha/beta al behoorlijk verrassend, in mijn ogen waren alle minpunten ook opgelost en zie ik zeker weer toekomst voor deze game. Ik hoop dat ze de sfeer/community van FFXI kunnen evenaren. Maar ze zijn aardig goed opweg!
Ik ben fan van de TV-serie, maar over deze preview ben ik wat minder te spreken. De gehele preview wordt aandacht besteed aan de persoon die nu de leiding heeft met af en toe een eigen persoonlijke ervaring erbij. Nu lijkt het meer een pr stunt. Dat van het oprapen van items dat dat traag gaat, dat is een eigen ervaring. Maar daar mis ik teveel van. Wat is het verhaal van de MMO, ik lees er niets van in de preview. Wat is er gespeeld kunnen worden? Ik mis dus een aantal elementen die je normalerwijze wel zou zien in een preview.
Dat maakt het geen slechte preview, want het leest lekker weg met een sterke conclusie. Maar het voelt wat te pr-achtig aan en dat is jammer. Dat neemt njet weg dat ik zeker meer wil zien :)
http://www.finalfantasyxiv.com/ :)
en op YouTube is zat te vinden van het oude 1.0, zoek maar even naar FFXIV Ifrit Extreme, Garuda, Moogle, Cutters Cry, Nael Darnus, White Raven etc.
Informatie over de inhoud van de game is te vinden op de website http://eu.finalfantasyxiv.com. Hier kun je lezen over de back-story en over de verschillende klasses die te spelen zijn. Ook wordt hier regelmatig door de devs een blog ge-update die nieuwtjes over de game bekent maken.
Daar heeft Yoshida wel een verklaring voor. Gratis speelbare mmog's zijn anders opgebouwd dan betaalde, stelt hij. Bij de gratis speelbare mmog's draait alles om voorwerpen en minder om skills. Aan die voorwerpen wordt immers het geld verdiend.

Amen!
Yes, in 1.0 had je helemaal geen vanity items. In ARR heb je pets als vanity, maar die koop je met ingame geld, en dus niet via een cash shop. Ik zou het niet erg vinden als het erbij komt, maar niet als primair model. Wil ze best een extratje geven als je er iets leuks voor terug krijgt, als vanity. Als het maar niet zo wordt dat je kleding kunt aanpassen met goede stats etc. dat ziet er achterlijk uit.
Dan raad ik Yoshida aan om Tera eens te gaan spelen, die game draait veel meer om skill dan de meeste (F2p)MMO's
Yoshi heeft tera en wow gespeeld.
Tot nu toe lijkt mij dat de PC versie en PS3 versie samen online kunnen spelen het enige punt waar ze zich in onderscheiden van de rest. Wel goed dat ze dit aandurven want het houdt de playerbase groter. Terecht geconstateerd dat ze met meer unique selling points moeten komen willen ze bijvoorbeeld mij overhalen om hiervoor maandelijks te gaan betalen.

Zeker als je vergelijkt met hoe goed GW2 is zonder dat je na aanschaf extra kosten moet betalen.

[Reactie gewijzigd door Leejjon op 22 juli 2024 18:43]

Ik heb 1.0 eigenlijk grotendeels al met een controller gespeeld en dit leverde eigenlijk niet echt grote problemen op. Ik had voor het chatten met mijn linkshell (guild) leden wel een toetsenbord ernaast liggen.
Het is trouwens wel handig voor de high-level dungeons om ook voice chat te gebruiken om sneller met je party te kunnen communiceren. Hiervoor gebruikten wij een mumble server. Dit zal op een PS3 wel wat problematischer worden.

Ik denk dat je door een abonnements geld te vragen wel een meer mature spelers veld krijgt. En die 13 dollar is vergelijkbaar met wat WoW nog steeds rekent. Voor oude 1.0 spelers is het trouwens maar 10 dollar per maand.
eerlijke review. Leuke screens, maar mij boeit het allemaal niet (meer) zo. 7 was leuk, 8 en 9 kan ik ondertussen op mijn telefoon spelen en qua MMO zit ik stiekem op TES te wachten.
Maar misschien ben ik daar te westers voor :)
Als oude FFXI speler en zwaar teleurgestelde speler van FFXIV heb ik me naar aanleiding van de nieuwe trailer laten verleiden om me in te schrijven voor de Beta van FFXIV. Daar heb ik geen moment spijt van gehad. Al het mooie van FFXI is behouden. Het draait inderdaad meer om skills en beheersing van het spel, het verhaal is pakkend en de omgevingen zijn fantastisch.

FFXIV is zeker weten een aanrader!
'meest succesvolle serie van de uitgever'- terwijl in het vorige artikel alleen maar titels van series opgenoemd werden die opgekocht zijn van andere bedrijven terwijl het om Square-Enix zelf ging.

Goed gedaan! :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.