Afbeeldingen tonen vermeende nieuwe Nest-smartspeaker van Google

Er zijn foto's verschenen van een nieuwe Nest-smartspeaker van Google. Het gaat hierbij over een apparaat dat intern de GXCA6 wordt genoemd. Eerder deze week werd dit apparaat al gekeurd door de Amerikaanse Federal Communications Commission.

Google FCC-keuring GXCA6
Afbeelding via de FCC

De FCC-keuring werd onder andere opgemerkt door 9to5Google. Hoewel er weinig visuele details uit de FCC-keuring zelf zijn op te merken, publiceerde Android TV Guide later afbeeldingen van het vermeende product op Twitter. Het zou hierbij gaan om een nieuwe Google Nest-speaker, die de originele Google Home zou vervangen.

Op basis van de foto's lijkt het product zo'n 22cm hoog en 13cm breed te zijn. Dat is groter dan de huidige Google Home-speaker, die 14,3cm hoog en 9,64cm breed is. De slimme speaker is ovaalvormig met een grijs uiterlijk. Het geheel is met stof bekleed. Ook beschikt het apparaat over een fysieke muteknop, net als zijn voorganger.

Uit enkele FCC-documenten blijkt verder dat het product ondersteuning krijgt voor wifi 5 en bluetooth. Ondersteuning voor wifi 6 of wifi 6e lijkt te ontbreken. De FCC-keuring werd op 7 februari ingediend en werd op 8 juli openbaar gemaakt. Er gingen al langer geruchten rond over een nieuwe slimme speaker van Google. Eerder dit jaar verschenen er ook al beelden van een nieuwe Android TV-dongle van Google. Dit product is ook ovaalvormig en beschikt over een afstandsbediening. Het is nog niet duidelijk of en wanneer deze producten op de markt zullen verschijnen.

Google Nest-smartspeakerGoogle Nest-smartspeakerGoogle Nest-smartspeaker

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

09-07-2020 • 13:28

36

Reacties (36)

Sorteer op:

Weergave:

Vind het zo zonde dat dit soort speakers ook weer een plekje in je huis nodig hebben. Kunnen ze die niet verwerken in lampen of fotolijsten? Dan zie je ze niet, maar kun je ze wel horen en tegen spreken. Die Sonos lamp van IKEA is wat mij betreft een mooi voorbeeld van waar het heen zou moeten.
Nou, het is gebleken dat het uitzoeken van lampen allemaal niet zo gemakkelijk is. Niet het technische gedeelte, maar vooral het gedeelte wat betrekking heeft op de mening van de wederhelft :+

Die lamp-speakers van IKEA zijn in ons huis dus een no-go :(
Inderdaad, de smartspeaker hier wordt daarom voortdurend verplaatst... is zelfs al onder een kast gezet hier (geen zorgen heb hem gered).

Vind dit model er niet zo neutraal uitzien als waarschijnlijk bedoeld is, tenzij het doel is hem tussen de kussens op de bank te verstoppen.

Een rechtopstaand model is praktischer, tenminste in onze woning. Mocht dit model rechtop kunnen dat is hij nog opvallende vrees ik.
Ik vind hem zelf afgrijselijk lelijk en zeker minder aantrekkelijk dan de originele Google Home en Google Mini's.
Kunnen ze die niet verwerken in lampen of fotolijsten?
Dit soort speakers in de vorm van een fotolijstje is er ook al, dat is de Google Hub / Nest Hub. Qua prijsstelling er interessant (rond de €90,- net als de slimme speaker.)

Wellicht dat de speaker zonder scherm een iets beter geluid geeft, maar ik vind het scherm echt een grote toegevoegde waarde. Zo kun je bijvoorbeeld de beelden van je slimme (Nest) deurbel op het scherm laten zien.

De Google hub bestaat overigens ook in de Max variant en die heeft een groter scherm, speaker en als extra een camera zodat ook videobellen werkt. Deze is wel een stuk duurder en formeel niet in Nederland verkrijgbaar (al kun je ze wel gewoon bestellen via Bol voor rond de €300,-).

[Reactie gewijzigd door markvw op 23 juli 2024 11:29]

De hub max is regelmatig in de aanbieding bij fnac.com. afgelopen winter voor €185 gekocht.
Alsjeblieft niet juist, lampen zijn enorm smaakafhankelijk en sfeerbepalend. Zo'n speakertje valt niet erg op.
Een Nest Mini is zo klein dat het ding niet echt opvalt en je kan hem ook nog eens wegwerken - aan de onderkant ervan zit een uitsparing waarmee je hem aan een spijkertje kan hangen.

Persoonlijk hou ik niet van gecombineerde apparatuur, als je het vervangt moet je direct twee apparaten vervangen en is het sterk smaakafhankelijk. Tenslotte heb je nog een bepaalde body nodig om fatsoenlijk geluid te produceren.
Dan ben je creatief, zoals ik, en je plaatst de Google Mini in een simpele Plafonniere.
Ja, compleet met voeding en al. Geen aanrader als je optimale sound quality wenst (voor zover je daarvan kan spreken met die speakers) maar perfect op het toilet en gewone Domotica aansturing zonder dat hij zichtbaar is.
Off-topic:

Ik vind de Home Speaker erg teleurstellend.

Ik snap de beperkingen, maar ik volg al decennia de belofte van AI
en als ik dan anno 2020 aan de Home Speaker vraag om Radio 1
af te spelen en zelfs dat lukt niet....... Dan ligt de lat niet erg hoog.

Laat staan dat ik 'm een echte vraag stel..... Nah.....
Apart, ik luister nooit naar Radio 1 maar vroeg net aan Google: "Ok, Google, play Radio 1" en vrijwel direct een respons dat ze Radio 1 gaat afspelen via Tune-In. Blijkbaar heb ik die app ooit een keer gekoppeld aan Google door waarschijnlijk te casten naar m'n speakers.

Ook als ik zeg "Play 538 (five three eight)" dan wordt Radio 538 direct afgespeeld.
Ik heb m'n Google Home installatie wel in het Engels staan, dat Nederlands vond ik nooit echt prettig klinken.
Daarbij als je hem op Engels hebt staan en optioneel Nederlands als 2e taal, krijg je meer functies. Dit omdat Nederlandse GA een beetje achter loopt in functies
Blijf maar proberen, in 50% van de tijd zal ie BBC Radio One pakken op Tune In.
'Speel Radio 1', 'Speel NPO Radio 1', Speel Radio 1 op FM'. Allerlei opties
worden aangeraden en geen van allen is betrouwbaar.

Wat wel goed werkt is het maken van afspraken in mijn angenda, top functie.
"Speel Radio 2 op Sonos" werkt hier anders perfect.

Mischien helpt het om je radiostations in de favorieten van je home speaker te zetten?
Bij mij speelt hij BBC radio 1 als ik dat vraag.
Ik moet zeggen VRT Radio 1 (in belgie)
Als ik vraag om radio 1 af te spelen doet hij dat gewoon hoor, maar je moet wel ff volhouden in het nederlands, de ai moet jouw stem nog leren begrijpen, en dat duurt ff.
Na meer dan een jaar? Hmmmm.....
Dat is raar ja, wellicht moet je het anders formuleren, bij mij werkt "ok google speel radio 1" eventueel gevolgd met "op thuisgroep" of wat dan ook. Ook het licht aan en uit doen, gewoon licht (aan/uit) werkt niet altijd, maar lampen (aan/uit) werkt wel altijd.

Wat ik wel heb is dat als de speaker een poosje niet gebruikt is, ik de vraag soms 2 keer moet stellen, ik vermoed een soort slaap stand.

Je moet je dus ook een beejte aanpassen aan de AI :>) want zo slim is hij ook weer niet.

Oja, in het begin begon ik meteen engels te praten als nederlands niet lukte, maar daar ben ik op een gegeven moment van af gestapt, en naar verloop van tijd ging het een stuk beter.
"Op basis van de foto's lijkt het product zo'n 22cm hoog en 13cm breed te zijn. Dat is iets kleiner dan de huidige Google Home-speaker, die 14,3cm hoog en 9,64cm breed is."
Een stuk groter zul je bedoelen ...
Op basis van de foto's lijkt het product zo'n 22cm hoog en 13cm breed te zijn. Dat is iets kleiner dan de huidige Google Home-speaker, die 14,3cm hoog en 9,64cm breed is.
Ligt het aan mij, of is dit verwarrend/ klopt het niet?
22cm × 13cm is groter dan 14,3cm x 9.64cm.
Bovendien zou ik "hoog" bij de nieuwe versie vervangen door "lang".
Of gaat het om het volume?

Edit: nu ik de plaatjes beter bekijk lijken de foto's van het nieuwe slimme bed van Google, van 220cm bij 130cm!
Met schuine randen zodat je vanzelf uit je bed valt wanneer het alarm afgaat ;)

[Reactie gewijzigd door internjet op 23 juli 2024 11:29]

"Op basis van de foto's lijkt het product zo'n 22cm hoog en 13cm breed te zijn. Dat is iets kleiner dan de huidige Google Home-speaker, die 14,3cm hoog en 9,64cm breed is."

Dat is dan toch juist fors groter? Misschien ff aanpassen.
Werd wel eens tijd dat ze een opvolger van de Google Home gaan uitbrengen, genoeg ruimte voor verbetering vooral op het gebied van geluidskwaliteit.
He, kijk nou, een raar greige (grijs/beige/anoniem/saai) kussentje.

Wat een design zeg. :/

[Reactie gewijzigd door GaMeOvEr op 23 juli 2024 11:29]

Sinds de nieuwigheid er van af is, gebruik ik de Nest Mini voornamelijk als radio. Het geluid vind ik best aardig, gezien de prijs van vier tientjes.
Lijkt mij een draagbare variant met ingebouwde accu gezien de afmetingen en vorm.
Laat Google aub de strijd aangaan met Sonos want de muziekervaring is prima met een paar home max .

Gebrek aan aansluitmogelijkheden zorgt nou weer net dat je hem niet deftig kan gebruiken als tv speakers .
En zeker al geen 5.1 surround set reden genoeg om te blijven blazen met men oude receiver

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.