De Fujifilm X Webcam-app waarmee bepaalde Fujifilm-systeemcamera's ingezet kunnen worden als webcam, komt medio juli naar macOS. De camerafabrikant brengt daarnaast updates uit voor twee modellen, waarmee die camera's zonder X Webcam als webcam kunnen worden ingezet.
Voor de macOS-app is minstens macOS-versie 10.14 nodig, blijkt uit het persbericht van Fujifilm. Met de X Webcam-software kunnen gebruikers hun systeemcamera via een usb-kabel verbinden met een computer en de camera inzetten als webcam voor bijvoorbeeld videoconferenties.
Naast de aankondiging van de macOS-software, zegt Fujifilm dat de X-A7 en de X-T200 vanaf vandaag gebruikt kunnen worden als webcam, zonder de X Webcam-app. Hiervoor heeft de camerafabrikant een nieuwe firmware-update voor de camera's vrijgegeven. De X Webcam-applicatie is op dit moment compatibel met de GFX100-, GFX 50S-, GFX 50R-, X-H1-, X-Pro2-, X-Pro3-, X-T2-, X-T3- en X-T4-systeemcamera's.
De X Webcam-app is sinds eind mei beschikbaar voor Windows 10. Canon heeft eerder software uitgebracht waarmee gebruikers hun camera's als webcam kunnen inzetten, net als Panasonic. Het Canon EOS Webcam Utility-programma is inmiddels ook compatibel met macOS. Voor het inzetten van camera's van andere merken als webcams is vaak third-partysoftware als OBS nodig.