'Chinese ByteDance-medewerkers hebben niet langer toegang tot codebase TikTok'

Chinese medewerkers van ByteDance zouden niet langer toegang hebben tot de codebase van TikTok en andere apps van het bedrijf voor wereldwijd gebruik. Het bedrijf zou die stap genomen hebben om zorgen over Chinese invloed op zijn apps te verminderen.

ByteDance zou teams in elk continent aan het opzetten zijn voor het bijhouden van de code en voor het doen van moderatie, schrijft PingWest. ByteDance heeft de informatie niet bevestigd. Moderatie was in Europa al langer gelokaliseerd: er werken mensen in bijvoorbeeld Berlijn om video's op TikTok in de Benelux te beoordelen. Chinese ontwikkelaars konden echter tot nu toe wel bij de codebase van apps voor andere landen, waaronder TikTok.

Het ontzeggen van toegang tot de codebase van TikTok voor medewerkers in China moet ervoor zorgen dat westerse overheden minder problemen hebben met de apps van ByteDance. De stap past daardoor in een eerder ingezet beleid van het bedrijf om zijn apps voor China en die voor andere landen te scheiden. Er kwamen al eerder aparte divisies voor productontwikkeling en marketing voor TikTok en de Chinese evenknie Douyin.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

08-06-2020 • 08:14

41

Reacties (41)

41
40
20
3
0
14
Wijzig sortering
Er is nogal wat te doen over tiktok omdat er vrij veel video's over blacklivesmather en de protesten zouden circuleren (ben zelf geen gebruiker dus kan het niet bevestigen). Bij de protesten in Hongkong vorig jaar tegen de Chinese beïnvloeding was er geen enkele video op tiktok te vinden.

A en B worden verbonden en de kritiek is nu dat tiktok door de Chinese overheid wordt gebruikt voor propaganda doeleinden. De protesten wat aandikken en laten escaleren want hoe zwakker de US overkomt, hoe beter voor China momenteel. En men denkt al aan de presidentsverkiezingen in november en de beïnvloeding vanuit Rusland via Facebook adds 4 jaar geleden. Komt er een herhaling maar deze keer door China via tiktok?

Ik vermoed dat deze aankondiging dus in deze context moet gezien worden.
Ik heb tiktok en je word idd overspoeld met filmpjes van blacklivesmather.
En China propaganda, anti Hong Kong, ben zelf eens een discussie aangegaan met zo'n Chinees, vergeet 1989 niet in China. Krijg ik antwoord, je bent zeker pro US, van de CIA, etc. Dat is nooit gebeurd. Hong Kong behoud zijn vrijheid, etc. Tuurlijk, gooi ik er weer overheen, net als de Tibettanen, Oeigoeren, Taiwanezen die allemaal blij zijn met China.

Tevens veel vrouwelijk schoon, Nederlandse uitkeringstrekkers met hele dikke bierbuiken. Het is echt geen kinderapp meer.
Mag ik vragen hoe jij in TikTok een discussie bent aangegaan met een chinees?
Typen. ;) Chinezen kunnen best Engels hoor, doe er ook zaken mee.
Chinezen zitten dus niet op TikTok maar op Douyin. En in TikTok kan je niet zomaar iemand een bericht sturen

[Reactie gewijzigd door ro8in op 24 juli 2024 01:25]

Het zijn mainland Chinezen in Hong Kong, Japan, etc. Die kunnen wel TikTokken, Heb ook gevraagd waarom ze pro China zijn en welk voordeel de gemiddelde bewoner in China heeft, dan blijft het stil. ;) En via comments onder het filmpje kan je gewoon discussiëren hoor, indien ingeschakeld.

Zoveel filmpjes over protesterende Cantonezen met de melding erbij dat het criminelen zijn, betaald door Amerikanen gezien. Pro Carry Lam, dat ze goed doet om Hong Kong te veranderen, etc.

[Reactie gewijzigd door Wasabi! op 24 juli 2024 01:25]

Heb ook gevraagd waarom ze pro China zijn en welk voordeel de gemiddelde bewoner in China heeft, dan blijft het stil. ;) E
Wat voor voordeel zou het kunnen dan zijn? Wat zou jij dan antwoorden bij een vraag als waarom iemand pro USA bent en welk voordeel de gemiddelde bewoner in USA heeft?
vrijheid van meningsuiting ?
Je hebt geen voordeel als gemiddelde inwoner. Alleen dat je van China makkelijk de grens over kan. Als Cantonees naar China is een stuk lastiger, visa en zo. In Fanling, Hong Kong kwamen zoveel mainland Chinese de grens over, die mensen daar zijn echt niet blij. Overal Chinezen met trolleys die alles leegkopen. Zelfs winkelcentra worden aangepast, veel meer dure winkels erin. Hong Kong ID cards worden nu ook allemaal uitgebreid met allerlei data. Wat wordt daar mee gedaan?

[Reactie gewijzigd door Wasabi! op 24 juli 2024 01:25]

Je hebt geen voordeel als gemiddelde inwoner. Alleen dat je van China makkelijk de grens over kan. Als Cantonees naar China is een stuk lastiger, visa en zo. In Fanling, Hong Kong kwamen zoveel mainland Chinese de grens over, die mensen daar zijn echt niet blij. Overal Chinezen met trolleys die alles leegkopen. Zelfs winkelcentra worden aangepast, veel meer dure winkels erin. Hong Kong ID cards worden nu ook allemaal uitgebreid met allerlei data. Wat wordt daar mee gedaan?
Voordeel voor een gemiddelde inwoner in China is misschien dat het leven goedkoper in een tier 2/3 stad is dan pakweg HK of een andere westers land?
Er zijn ook een hoop A'dammers niet blij met massatoerisme en elke keer als ik van paspoort wissel wordt ook uitgebreid met allerlei data. Biometrische data, dat was er nog niet in mijn paspoort van vorige keer of die keer daarvoor. Wat wordt daar mee gedaan?
Waarom komen er dan zo veel mainland Chinese naar Hong Kong om te shoppen, blijf me verbazen. Treinen vol, er wordt veel meer Mandarijn in Hong Kong gesproken, ook door winkelpersoneel. Viel me ook op dat tijdens het omroepen in de trein eerst Mandarijn komt, en daarna pas Cantonees. Dat is al jaren zo.
Ik kan met mijn TikTok Douyin streams volgen. Het staat buiten kijf dat Douyin zwaar gecensureerd wordt. Dit gaat zelfs verder voor ons account moesten wij iemand persoonlijk verantwoordelijk stellen in geval dat we informatie gingen verspreiden wat niet toegestaan was. Hier was nogal wat personeel huiverig voor.

Je mag je dan ook afvragen of een dergelijke app uberhaubt op de wereldmarkt terecht hoort. Ik heb nog nooit van een geval gehoord, maar met Wechat is het al veelvuldig voorgekomen dat Wechat data gebruikt wordt om mensen terecht te stellen. Het is niet onwaarschijnlijk wanneer jij je critisch over China uitlaat in het buitenland dat dit binnen China toch bekend wordt en hoewel niet nu, op termijn zeker consequenties zal hebben.
Dus een normale vraag stellen mag HIER dus ook niet , wordt je weg gemod sjappoo tweaks
tja, dat is niet alleen bij tiktok hoor, maar elke social media/nieuwssite wordt nu overspoeld met blacklivesmatter berichten/video's.
Er is een digitale oorlog ontketend die imho nooit meer zal ophouden en in feite de globalisering omkeert. Het westen vertrouwt chinese technologie niet meer, en vice versa. Het is een oorlog zonder soldaten en munitie, maar niet minder ernstig.

Dit gaat enorme impact hebben op de ontwikkeling van de wereldeconomie. China raakt geïsoleerd. Een land als India zal daar van profiteren.
Of raakt op bepaalde vlakken juist niet geïsoleerd. Kijk eens bijv. naar waar Tencent overal inzit. Spotify, UMG...

https://variety.com/2019/...ncent-vivendi-1203454098/

https://www.rollingstone....ally-owns-spotify-955388/

We zijn heel naief over de groeiende soft power van China.

Joe Rogan op Spotify.... dat gaat misschien nog wel een vreemd staartje krijgen, als hij denk het vrij woord daar niet aangetast kan worden. Time will tell.

[Reactie gewijzigd door Rutger Muller op 24 juli 2024 01:25]

Apple, Google, MS, Facebook, Amazon zitten nog in veel meer.
We zijn nog veel naiver over nog meer soft power van USA.
Die Chinezen hebben natuurlijk de cash om overal in te investeren.
Met een move naar Spotify voor miljoenen, zal Joe Rogan zich niet zo druk meer maken over de inhoud. Onderscheidend zijn is vooral belangrijk als je wat wilt opbouwen
Dat is goed nieuws. Globalisering werd natuurlijk voor 99% gebruikt om westerse productie naar lagelonen landen te verplaatsen met woekerwinsten voor the happy few.
Totdat er een virus kwam, en we erachter kwamen dat we amper onze eigen broek nog kunnen ophouden (lees iets simpel als virustests en mondkapjes konden maken)
Tja maar waar staan de servers van tiktok dan? Als dit China is verandert er toch niet zoveel?

Ik ben van de generatie die tiktok zou moeten hebben maar snap echt niet wat er leuk aan is.. :+
Dat data op sociale media niet veilig is voor overheden is een gegeven. Maakt niet echt uit waar de data staat of welke overheid je ook wenst. Wat ze hier vooral willen doen is aantonen dat China geen invloed heeft op de ontwikkeling of moderatie van wat mensen te zien krijgen. Dat er dus geen beïnvloeding is waarbij China gaat proberen van hun normen en waarden op te leggen op een platform dat vooral buiten China gebruikt wordt.
Nee ja zoiets dacht ik al. We moeten ze dan op hun woord geloven. Ben benieuwd.
Dat is natuurlijk het probleem met al onze data op het net, wie kun je vertrouwen en wie niet?
En als je dan al een club hebt gevonden die geen snode bedoelingen heeft, dan moet je maar hopen dat ze hun zaken (qua databeveiliging) op orde hebben.
Ik zou ook van dezelfde generatie moeten zijn, ook van Instagram, Facebook en Twitter, maar ik vind aan alle 4 geen snars aan.

Waarschijnlijk snap ik het niet, of ik zie het nut er niet van in om je hele leven maar online te gooien en waardering te zoeken bij vreemden.

Zal wel aan mij liggen :P 8)7
Herkenbaar, heb dit zelf ook. Zie mensen om me heen wel massaal bezig zijn met, voornamelijk, Instagram. Ikzelf snap niet dat mensen zoveel tijd en energie willen steken in het 'leuk overkomen online'.
Then again, veel van die mensen snappen ook niet dat ik tijd en energie steek in het spelen van games.

Ieder zijn ding zullen we maar zeggen.
TikTok is wel ietsje anders, je ziet daar ook wel veel creatief gemaakte filmpjes in plaats van "kijk mij eens mooi zijn op Ibiza" foto's.
Voor fotografie is het wel grappig, je krijgt in een 30 sec weer een tof idee om foto's te maken.
Voor de rest, tsja... veel dansende dames +_+
Mensen zijn nu eenmaal geneigd om van hun leven iets bijzonders te maken, waardoor ze hun hoofd boven het maaiveld uitsteken. Mensen willen erkend worden en dat kan op de oeroude manier via familie en vrienden, maar nu met sociale media de wereld binnen handbereik ligt, kunnen velen het blijkbaar niet laten om de roep naar erkenning te vergroten naar een zo groot mogelijk publiek. Vroeger moest je daar een VIP voor zijn, nu kan je je kans wagen op Tik Tok.

Persoonlijk heb ik het er niet zo voor hoe het er aan toe gaat, want het neigt vaak naar narcisme ("kijk eens hoe fantastisch ik mezelf vind"). Vandaar dat ik geen sociale media gebruik en ook nooit selfies neem.
Ik zou ook van dezelfde generatie moeten zijn, ook van Instagram, Facebook en Twitter, maar ik vind aan alle 4 geen snars aan.

Waarschijnlijk snap ik het niet, of ik zie het nut er niet van in om je hele leven maar online te gooien en waardering te zoeken bij vreemden.

Zal wel aan mij liggen :P 8)7
Zelfde voor mij, maar ik gebruik TikTok, Instagram, Facebook en Twitter niet omdat ik van me privacy hou, en zo min mogelijk van me en andere op internet wil, en het aardig verslavend is, zie ik vooral bij nichtjes en andere mensen heel erg, en ze letterlijk gek woorden als hun smartphone het niet zou doen of bij zich hebben, ik vind verjaardagen vaal geen bal meer aan van ze, aangezien ze bijna allemaal naar hun smartphone scherm kijken en bijna niet meer normaal praten met anderen.

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 24 juli 2024 01:25]

ze letterlijk gek woorden als hun smartphone het niet zou doen of bij zich hebben
Zoals zo velen van "onze generatie", tuurlijk vind ik het vervelend als die van mij het ook niet doet (maar ik weet vaak wel deze weer aan de praat te krijgen), want ik wil wel bereikbaar kunnen zijn in noodtoestanden.

Maar verder boeit het mij echt niet of ik mijn telefoon bij me heb of niet. (behalve dat men zeurt dat ze me niet kunnen bereiken.)
[...]


Zoals zo velen van "onze generatie", tuurlijk vind ik het vervelend als die van mij het ook niet doet (maar ik weet vaak wel deze weer aan de praat te krijgen), want ik wil wel bereikbaar kunnen zijn in noodtoestanden.

Maar verder boeit het mij echt niet of ik mijn telefoon bij me heb of niet. (behalve dat men zeurt dat ze me niet kunnen bereiken.)
Precies, voor mij het zelfde, ik neem me smartphone ook niet meer mee naar iedereen toe, vind het wel best, als het echt belangrijk is weten ze me wel te bereiken bij mensen waar ik vaak kom, op de smartphone van die mensen.
Ik denk niet dat een app zoals TikTok goed schaalt met alleen servers in China. Neemt niet weg dat China waarschijnlijk wel toegang heeft tot de instanties in Europa.
Tja maar waar staan de servers van tiktok dan? Als dit China is verandert er toch niet zoveel?
Ik neem aan dat TikTok ook gewoon gebruik maakt van een Content Distributie Netwerk, die servers staan waarschijnlijk gewoon ergens in een Amsterdams datacentrum.

[Reactie gewijzigd door Coffee op 24 juli 2024 01:25]

Dat er tussen de verschillende vestigingen van het bedrijf niet over en weer code kan worden toegevoegd kan ik mij voorstellen. Diverse landen en diverse culturen kunnen verschillende inzichten hebben en daarmee ontwikkelingen verstoren en vertragen.

Maar ik hoop wel dat ze onderling in ieder geval read-only toegang hebben tot elkaars code, zodat ze wel bij elkaar inspiratie kunnen opdoen en eventueel ontwikkelingen kunnen delen.
Maar ik hoop wel dat ze onderling in ieder geval read-only toegang hebben tot elkaars code, zodat ze wel bij elkaar inspiratie kunnen opdoen en eventueel ontwikkelingen kunnen delen.
Goed idee!!!

Gewoon ze toegang ontzeggen omdat ze chinezen zijn is hoe dan ook discriminatie...
Maar de codebase doet er toch totaal niet toe? Ik neem althans niet aan dat in de code staat;
If (lokatie==hongkong)
ofzo. Wat er toe doet is hoe de video's populairder worden, of juist weggemodereerd. Ik geloof niet dat daar code aan te pas komt, dat gaat allemaal via besturingsdashboards enzo. Wat gaat dit dan oplossen?
"Het ontzeggen van toegang tot de codebase van TIkTok voor medewerkers in China...."

Ben benieuwd hoe ze dat gaan handhaven... Met een vragenlijst? "Komt u uit China?"
Ik vermoed dat ze van hun eigen medewerkers wel weten in welke fysieke locatie ze zijn aangenomen, en op basis daarvan een andere permissieset kunnen toekennen aan de user. Zo kan je perfect je Chinees kantoor buitensluiten van de code van apps x, y en z.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.