Huawei brengt nova 5T-smartphone 13 december uit in Nederland en België - update

Huawei brengt op vrijdag 13 december de Nova 5T-smartphone uit in Nederland en België. De telefoon bevat een Kirin 980-soc en heeft een vingerafdrukscanner aan de zijkant. De selfiecamera zit verwerkt in een gat in het scherm. De Nova 5T krijgt een adviesprijs van 429 euro.

Huawei Nova 5TDe Nova 5T is in feite een Honor 20. Huawei gebruikt de truc om oude telefoons te voorzien van een nieuw ontwerp en nieuwe naam om zo Google-apps te mogen zetten op de Nova 5T. Huawei mag momenteel geen nieuwe telefoons uitbrengen met Google-diensten, omdat Google de telefoons niet mag keuren: de overheid van de VS heeft Amerikaanse bedrijven verboden te handelen met Huawei. De specs op het gebied van soc, scherm, accu en camera's komen volledig overeen met de Honor 20 en de telefoons zijn ook even groot. Wel heeft de Nova 5T een gewijzigd ontwerp.

De telefoon beschikt over een Kirin 980-soc, die geproduceerd is op het 7nm-procedé van TSMC. Deze chip wordt ook al gebruikt in de telefoons uit de Huawei P30- en Mate 20-series. De meest recente topmodellen van het merk zijn inmiddels overgestapt op de Kirin 990. Verder beschikt het toestel over 6GB ram en 128GB aan opslagcapaciteit. De accu heeft een capaciteit van 3750mAh, en ondersteunt een snellaadtechniek met een vermogen van 22,5W. Hiermee wordt de accu volgens Huawei in 30 minuten tijd tot 50 procent opgeladen.

De telefoon heeft een 6,26"-lcd met een resolutie van 2340x1080 pixels. De selfiecamera heeft een resolutie van 32 megapixel en zit in een gat van 4,5mm in het scherm verwerkt. Huawei voorziet de achterkant van de Nova 5T van een primaire camera met een resolutie van 48 megapixel. Ook heeft de telefoon een 16-megapixelcamera met groothoeklens en een macrocamera met resolutie van 2 megapixel. Daarnaast heeft het toestel een dieptesensor van 2 megapixel. De telefoon draait op Emui 9.1, dat gebaseerd is op Android 9.

De Huawei Nova 5T is vanaf 13 december beschikbaar in Nederland. Op die datum komt de telefoon ook in België beschikbaar via Proximus. Het toestel komt beschikbaar in drie kleuren, waaronder een paarse met letterpatroon. De Nova 5T krijgt een adviesprijs van 429 euro, maar op het moment van schrijven staat de telefoon voor € 245,- in de Pricewatch. De Honor 20, waar de Nova 5T op is gebaseerd, kost momenteel Onbekend.

Update, 18:32: Huawei laat aan Tweakers weten dat de Nova 5T ook in België uitkomt via Proximus. Het artikel is hierop aangepast.

Huawei Nova 5THuawei Nova 5THuawei Nova 5T

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

11-12-2019 • 14:34

26

Reacties (26)

26
25
15
0
0
5
Wijzig sortering
Er staat hiero 13 dec. maar bij belsimpel zeggen ze dat je nu kan bestellen en dan morgen m al in huis kan hebben?
Dat klopt maar je mag m pas de 13e activeren.
Om hier even op terug te komen: Huawei meldt dat de officiële release op 13 december is, dus waarschijnlijk heeft @ZhuBaJie hier gelijk. Het toestel staat ook al sinds november in de Pricewatch, zie ik nu - toen kwam de Nova 5T in andere Europese landen uit.

Cc: @OhMyGod

[Reactie gewijzigd door AverageNL op 23 juli 2024 16:47]

Dat is inderdaad vreemd. In het persbericht van Huawei staat 13 december, maar ik zie nu ook dat ze 'm naar eigen zeggen 'vandaag lanceren'. Ik ga erachteraan!

Edit: de reactie van @OhMyGod lijkt aannemelijk. Voor de zekerheid stuur ik wel even een mailtje.

[Reactie gewijzigd door AverageNL op 23 juli 2024 16:47]

Belsimpel levert vaak spul dat ze uit het buitenland halen weet ik uit ervaring.
Zo heb ik van hun een italiaans keyboard voor m'n Samsung TAB S5e ontvangen.
Mogelijk was het product dus iets eerder elders in Europa beschikbaar.
Dus het is in principe dezelfde telefoon als de Honor 20? Die is 50 euro goedkoper momenteel. Makkelijke keuze dan?
De beste keuze is om helemaal geen Huawei te nemen naar mijn bescheiden mening. Je weet gewoonweg niet waar je aan toe bent qua ondersteuning. Stel de android ban blijft aanhouden, en ze gaan vol in op een nieuw, eigen OS, dan lijkt het mij aannemelijk dat ze niet meer zo veel energie in bestaande androidtoestellen gaan steken, met of zonder google play services.
Dat is een ongefundeerde aanname, maar niet onmogelijk uiteraard.

Mij lijkt het waarschijnlijk dat ook deze 2 jaar (Android) upgrades en daarna 1 jaar (security) updates krijgt. Waarom? Gewoon, omdat Huawei dat al een tijdje zo doet. Ook een aanname dus maar dan wel met enige fundering.
Volgens mij hebben Huawei en Google hebben al laten weten dat de telefoon die nu Android hebben gewoon ondersteund zullen blijven worden. Voor nieuwe toestellen is het een ander verhaal. Ik zal kijken of ik nog kan achterhalen waar ik dat gelezen heb -> Done :)
"We are complying with the order and reviewing the implications. For users of our services, Google Play and the security protections from Google Play Protect will continue to function on existing Huawei devices," a spokesperson told us.
https://www.techradar.com/news/huawei-ban
What does it mean for existing Huawei devices?
Existing Huawei devices like the P30 Pro and Mate 20 Pro are unaffected in their current form. No apps will disappear and they can continue to use Google apps and get security updates. Because Honor is a subsidiary of Huawei, the same implications would apply to its handsets, too.

Google is clear on this point: "For users of our services, Google Play and the security protections from Google Play Protect will continue to function on existing Huawei devices".
https://www.pocket-lint.c...our-huawei-or-honor-phone

[Reactie gewijzigd door 13art op 23 juli 2024 16:47]

Als ik zie hoeveel toestellen nu Android 10 krijgen of in de bèta ervan zitten dan zou ik mij geen zorgen maken. Ze doen het tot dusver beter dan de meeste concurrentie.
Dus het is in principe dezelfde telefoon als de Honor 20? Die is 50 euro goedkoper momenteel. Makkelijke keuze dan?
Camera setup lijkt te verschillen, ook is de 5T een dualsim model waar de Honor 20 dat niet is. Dus het is niet identiek dezelfde smartphone. Ofwel is de Pricewatch info foutief.

Of die zaken de €50 waard zijn, dat is weer iets anders en persoonlijk.
"De specs op het gebied van soc, scherm, accu en camera's komen volledig overeen met de Honor 20"

Of bedoel je met setup de manier hoe deze op de telefoon zitten? :)
Heb een Honor20;
- dualsim
- camera setup is hetzelfde

Gezien ze geen Android mogen leveren als het een andere setup is, moet het allemaal gelijk zijn denk ik.
(ook @FrankoNL )

Het toestel moet niet identiek zijn - hier kan je daarvoor een artikel lezen: https://www.androidauthor...with-google-apps-1046423/

De camera setup mag dus verschillen om het nog steeds als hetzelfde toestel te certifyen, blijkbaar.

Specifiek met betrekking tot de Honor 20/Nova 5T: ik was even de pricewatch ingedoken en ik denk dat daarin de specs niet helemaal goed staan, want daarin staat effectief dat de Honor 20 geen dual sim heeft en de camera setup is dan ook fout (daar staat 48 vs 32 front en 16/2/2 vs 48/16/2/2 back).

Vandaar mijn verwarring, maar gezien jij er eentje hebt lijk jij me een betrouwbaardere bron :)
Je hebt gelijk. Er mogen dus wat verschillen zijn, echter zijn die er op diot moment m.b.t. camera en dual sim niet :)
Ik heb gen Nova om te vergelijken ;)
"De selfiecamera zit verwerkt in het scherm."

Ik dacht wauw, maar het is gewoon een gat in het scherm zoals we dat kennen?
Helaas is dat de trend nu ja. ;(

[Reactie gewijzigd door WhySoSerious? op 23 juli 2024 16:47]

Voor mij reden om voor een smartphone met "pop up selfie cam" te gaan, ik gebruik dat ding toch zo goed als nooit en IMHO is zo'n gat in het scherm, zo mogelijk, nog lelijker als een "notch". Perfecte oplossing w.m.b.!
Zo denk ik er ook over! Lekker symmetrisch scherm. Misschien een beetje autisme, maar ik zou er zo erg aan storen.
't Werd verder in de tekst wel al verduidelijkt, maar ik snap de verwarring. Ik heb het in de intro iets aangepast. Bedankt voor het melden!

[Reactie gewijzigd door AverageNL op 23 juli 2024 16:47]

Bedankt voor de verduidelijking!
De selfiecamera zit verwerkt in een gat in het scherm.
Klopt!
Dat stond er toen nog niet ;)
De telefoons zien er echt mooi uit en hebben een mooie prijs voor de geleverde hardware.

Wat mij wel stoort de laatste tijd zijn de afgeronde hoeken van de schermen tegenwoordig. Mijn Nokia 9 heeft dat ook en soms valt een deel van de tekst, dat in de hoek staat, voor een stukje weg.
Ik dacht dat we afgeronde hoeken in onze schermen in de '90 toch achter ons hadden gelaten?
Heb de telefoon sinds afgelopen dinsdag in huis. Prima mid range telefoon. Goede prijs kwaliteit verhouding.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.