Kleine bedrijven kunnen tegen betaling Pokéstop of Gym aanvragen in Pokémon Go

Niantic gaat kleine bedrijven de mogelijkheid geven om een gesponsorde Pokéstop of Gym aan te vragen. Dat kost respectievelijk 1 en 2 dollar per dag. Vooralsnog kunnen alleen bedrijven in de VS meedoen tijdens een testfase, later wordt dat uitgebreid.

Niantic heeft al gesponsorde locaties in zijn augmentedrealitygames, maar tot nu toe zijn dat samenwerkingen met grote bedrijven als Starbucks en McDonalds. De ontwikkelaar gaat het mogelijk maken voor kleine bedrijven om eigen locaties in de games aan te vragen.

Vooralsnog gaat het om een bètaprogramma in de Verenigde Staten. Bedrijven die fysieke locaties hebben en daar mensen ontvangen, komen in aanmerking. Het plaatsen van een Pokéstop kost 1 dollar per dag. Een Gym, waar spelers meer interactie mee kunnen hebben, kost 2 dollar per dag. Bedrijven krijgen dan de mogelijkheid om één keer per maand een 'mini-game' in te zetten, om publiek te lokken. Bij Pokémon Go kan dat bijvoorbeeld een geplande Raid Battle zijn.

Bedrijven mogen hun naam en logo tonen op de gesponsorde Pokéstops en Gyms en via de omschrijving kunnen ze ook promoties aanbieden, zoals een code. De beschrijving mag twee keer per maand worden aangepast bij het abonnement van 2 dollar per dag en één keer per maand bij de variant van 1 dollar per dag. Bedrijven mogen maximaal dertig locaties aanvragen.

Gesponsorde locaties zijn zichtbaar in de ar-games van Niantic, zoals Pokémon Go, Harry Potter: Wizards Unite en Ingress. Die games maken allemaal gebruik van hetzelfde Real World Platform, dat Niantic ook beschikbaar wil stellen aan andere bedrijven.

Niantic kondigde vorige maand al zijn Wayfarer-tool aan, waarmee alle spelers locaties kunnen nomineren en keuren voor in het ar-platform. Die locaties moeten aan verschillende eisen voldoen. Het moet bijvoorbeeld een historisch gebouw of kunstwerk zijn. Bedrijven kunnen niet op die manier toegevoegd worden. Volgens Niantic bevat het Real World Platform momenteel 9,4 miljoen locaties en worden er wekelijks een miljoen nieuwe locaties genomineerd. Wayfarer is momenteel nog niet beschikbaar in Nederland, maar volgens TechCrunch gaat Niantic het platform volgende week openstellen voor alle Pokémon Go-spelers wereldwijd.

Pokéstops en Gyms in Pokémon Go
Pokéstops en Gyms in Pokémon Go

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

06-11-2019 • 17:41

40

Reacties (40)

40
38
30
5
1
4
Wijzig sortering
Waren ze hier in het hoogtepunt van de hype mee gekomen dan hadden ze echt veel geld kunnen verdienen hiermee. Nu twijfel ik toch wel als er nog een markt voor is.
https://www.forbes.com/si...n-the-world/#5434d73c3948

Er zijn meer dan zat mensen die het nog steeds dagelijks spelen... Er zijn blijkbaar ook een hoop mensen die aannemen dat omdat zij iets niet meer doen, het door niemand meer gedaan wordt.
Er is nog altijd een enorme actieve playerbase en het geld stroomt nog binnen. Zelfs zonder deze sponsoroptie. Eind oktober stond de all-time omzet op 3 miljard dollar volgens analisten.
Ik denk zo in de zomer alle restaurants omgooien naar die stops en je kunt gaan. Lullig is het wanneer bedrijven nu al stops zijn terwijl ze niet betalen, ben benieuwd hoe ze daar mee omgaan.
Restaurants hebben er niet veel aan want mensen lopen van stop naar stop en blijven niet hangen.
Als er ergens een raid wordt georganiseerd dan zie je 5 minuten voor aanvan mensen aan komen lopen/ietsen/rijden, op de afgesproken tijd gaan ze vechten en zodra ze de pokemon gevangen hebben vetrekken ze weer.
Een restaurant of café heeft er niets aan om een stop/gym te huren.
Een snackbar eventueel wel, die kan degenen die op de rest aan het wachten zijn nog wat aanbieden.

In de V.S. gaat het heel anders met Raids, in elk geval in de grote steden.
Daar zijn er genoeg spelers dat je bijna elk moment naar een gym kan lopen om een legendary te verslaan.
AIs er dan te weinig mensen zijn wacht je even 5-10 minuten, dan zijn er wel genoeg mensen.
In Nederland (In elk geval in de dorpen) werkt dat niet.
Klopt. De meeste dorpen/steden in Nederland hebben wel 1 of meerdere WhatsApp of Discord groepjes waarin raids georganiseerd kunnen worden.

Blind aansluiten zou bijvoorbeeld op populaire locaties in Amsterdam en rondom Schiphol nog wel kunnen. De meeste raids worden immers op 'Hatch' tijd gedaan (wanneer de in-game timer afloopt en de raid voor 45 minuten beschikbaar is).
Geldt niet voor iedereen. Ik betrap ons (mijzelf en mijn vrouw) er toch op als we een dagje weg zijn en een hapje willen eten iets in de buurt van één (het liefst zelfs meer) stop(s) te pakken, lure aan en klaar :)
Die missen alle voordelen van de sponsoring. (Zoals naam + logo en geplande raids)
En dan staat hun bedrijf er vaak niet op, maar een poi in de omgeving.
Euhm heb al 2 avonden op rij met zo'n 15 personen een RAID battle gedaan in Pokemon GO!
Volgens de aflevering van Tegenlicht "De Grote Dataroof" is dit al jaren aan de gang, op grote schaal. Interessante docu met voor velen informatie die allang bekend is, maar het mooi uitlegt voor leken. https://www.npostart.nl/v.../27-10-2019/VPWON_1295417
Ik heb hem ook gezien, veel doet ze goed maar ze overdrijft hier en daar ook en volgt niet altijd de hele waarheid.

Bijvoorbeeld over de microfoon in een nest apparaat dat onbekend was. Zeker schandalig, compleet mee eens. Maar wat zij dan weer zegt is dat iemand het had gevonden etc en dat het geheim moest blijven terwijl de waarheid is dat Google zelf hun assistent activeerde op het apparaat voordat iemand wist dat er een microfoon in zat.
Inderdaad, professor Zuboff legt het allemaal helder uit. Ik ben ondertussen ook gestart met haar boek The age of surveillance capitalism.
Het is een van de voorbeelden van hoe de massa geleid wordt naar de plekken die bedrijven willen. Pokémon GO is daar een weinig subtiel voorbeeld van omdat het je letterlijk naar plaatsen leidt, hoe onze gedachten beïnvloed worden is uiteraard een ander probleem.
Ik zie dit veel in de games industrie. Marketing/brainwashing. Expres controversiële dingen doen, discussies uitlokken, veel stennis schoppen. Gaan mensen discussiëren over review scores.
Er komt zoveel uit dat je de aandacht van fucking nerds moet weten te trekken :D
Dus in een drukke winkelstraat kunnen straks gerust tientallen zo niet hondertallen aan stops / gyms zijn?
Ik ben nog niet helemaal tegen, hoe meer punten er zijn hoe makkelijker het is in dat spel om verder te komen. Het cluttert alleen op een gegeven moment nogal, je kunt op plekker waar veel van dat soort punten zijn bijna niet meer op een wild Pokemon kliken om die te vangen.
Locatie is momenteel al erg bepalend.
In Griekenland zag ik in mijn omgeving geen enkele pokestop of gym.
Als ik in Amsterdam woon dan heb ik er 30 in de omgeving bijvoorbeeld.
En ook komen bepaalde Pokemon alleen op bepaalde fysieke locaties voor zover ik weet.
Alleen regionals zijn gebonden aan bepaalde delen van de wereld. Wel is de kans op bepaalde type Pokémon groter op basis van de omgeving, denk aan water + waterpokemon. Maar een vuur Pokémon zou er ook kunnen spawnen.

Ook zijn er Pokémon "nests" wat betekent dat een Pokémon op vaste locatie ieder, of meerdere keren per uur spawnd. Deze veranderen om een aantal weken.
Maar waarom zou jij ook een gym.stop huren als de buurman er al een heeft waar jij ook de vruchten van plukt?
En waarom zou je Uberhaupt gyms gaan sponsoren als de spelers verder vooral pokemon aan het vangen zijn en dus niet gaan shoppen?
In Aalsmeer had je bij een winkelcentrum op een gegeven moment ook een
community day", kwamen letterlijk duizenden mensen op af, winkelcentrum ook helemaal overspoeld maar de spelers kwamen er niet om te shoppen, alleen de Supermarkt en de snackbars hebben die dag daar een goede omzet gehaald.
Daarom is het denk ik voor lang niet elk bedrijf interessant. Als deze dienst 1 of 2 dollar kost dan wil je zorgen dat die langslopende spelers voor een beetje omzet zorgen. Een kroeg of terrasje is dan niet zo interessant gezien die spelers niet willen blijven zitten. Een winkelvestiging dus ook niet. Als ik een winkeleigenaar was in een stad dan zou ik een drank of snoepautomaat huren en die voor de winkel zetten en vervolgens 2 dollar betalen voor een gym, dan zijn die 2 dollars zo terugverdient aan dorstige raiders. :9

[Reactie gewijzigd door Slaz op 23 juli 2024 15:15]

Klopt. Ik doe vaak ook de cd in de stad. Sowieso geen tijd om in die 3 uur te gaan shoppen. Vaak nog geen eens snel een snack pakken. Je wil namelijk zoveel mogelijk shinies vangen. Achteraf wel gezellig een terrasje pakken.
Dus in een drukke winkelstraat kunnen straks gerust tientallen zo niet hondertallen aan stops / gyms zijn?
Nee, waarom zou je als stomerij 730 euro per jaar betalen, zodat er een grote groep mensen voor je winkel staan, maar niks kopen. Bij McDonalds of Starbucks is het leuk dat je na een raid nog even naar binnen kan lopen voor een snack, maar voor non-food bedrijven is het helemala niet aantrekkelijk om trekpleister te worden voor PoGo spelers. Weet je nog hoe fijn Kijkduin dat vond, nadat ze eerst vol bombarie zich de Pokémonhoofdstad van Nederland noemden, maar daarna het toch wel kut vonden dat er zoveel mensen langs kwamen.
Tja en dan alle tafels bezet met gamers die er te lang blijven zitten en niets bestellen,
het heeft ook een keerzijde...
De zomer is nu dus echt voorbij op het noordelijk (meest actieve) halfrond, de spelersaantallen dalen weer, dus er moet een nieuwe vorm van inkomsten komen.
Jammer, want hiermee gaan ze regelrecht tegen hun filosofie van de locaties in.
Het geeft wederom aan waar de prioriteiten liggen: in ieder geval niet bij nieuwe features. :|
Jammer, want hiermee gaan ze regelrecht tegen hun filosofie van de locaties in.
Dat slaat specifiek op Ingress, dus waarom zou dat op Pokemon Go moeten slaan? En ja ik weet dat het beide (deels) van Niantic is en de portals van Ingress als basis zijn gebruikt voor pokemon, maar dat veranderd niks aan het feit dat de gelinkte pagina echt over Ingress gaat en niks anders...
De strekking van de tekst staat in ongeveer dezelfde bewoording ook op de PoGo pagina voor submissions.
Voordat submissions in PoGo bestonden, werd vanuit de PoGo website rechtstreeks verwezen naar de Ingress pagina.
Was handiger als je die meteen had gelinkt denk ik, maar daar lees ik niet echt dat het een filosofie is, maar dat dat de regels zijn voor het insturen van suggesties.

Ik kan Tweakers wel vragen een stukje HTML code op hun site te zetten maar dat weigeren ze waarschijnlijk, maar zelf voegen ze wel gewoon HTML toe! Dat is precies hetzelfde, de regels voor een gebruiker zijn anders dan die van een eigenaar ;)
Staat ook gewoon in het artikel dat ze alledrie gebruik maken van hetzelfde platform:
Die games maken allemaal gebruik van hetzelfde Real World Platform, dat Niantic ook beschikbaar wil stellen aan andere bedrijven.
Filosofie... regels... nouja de filosofie achter de regels is natuurlijk dat het games zijn die aansporen om (voornamelijk on-)bekende plekken in de omgeving te bezoeken in het kader van geschiedenis/onderwijs/kunst/architectuur etc.. Anders had bij wijze van spreken elke boom wel een portal kunnen zijn.
Door nu elk bedrijf haar eigen Pokéstop te laten kopen, gaat die gedachte helaas verloren. Ik snap het wel, het geld moet rollen voor een bedrijf als Niantic, maar het is toch zonde. ;)
Je zou nog altijd deze games kunnen spelen met een Niantic Kids account. Deze accounts krijgen geen gesponsorde locaties te zien maar kunnen verder alles meedoen. :P
Dat zie je bij veel bedrijven zodra er veel geld binnen stroomt. De beginfilosofie wordt steeds meer achterwege gelaten omdat er geld moet verdiend worden. Vergelijk het sympathieke Google van de beginjaren maar eens met het huidge bedrijf. Kapitalisme aan het werk...
Slim. En werkt stukje beter dan posters etc. In dit geval lok je de mensen letter en figuurlijk naar je zaak. Alleen dan sta je bij Joe's Laundry Service voor de deur een beetje te Pokémonnen... Dit is meest lucratief voor eettenten en cafés etc. denk ik.
Joe's Laundry Service zal dit dan ook minder snel aanvragen.
Het is marketing voor die bedrijven, dus dan blijf je houden dat je dat op de meest slimme methode moet doen om jouw doelgroep aan te spreken.
Net zoals een lokale ijsbar geen TV reclame zal inkopen.
Inderdaad dat voornamelijk horeca's er waarschijnlijk gebruik van gaan maken.
Scholen dan weer minder gok ik, want dat is alleen maar afleiding tijdens de les.
Bioscopen e.d. dan weer wel
Slim verdienmodel. Er spelen nog heel veel mensen Pokemon Go en met name in de zomermaanden is dit voor bv een cafe, ijszaak of zwembad een aantrekkelijk item om meer klanten te trekken.
Dus met een kleine investering kan je een concurrent of een hele straat fysiek DDoS'en? }>

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 15:15]

Is dit ook te bestellen voor particulieren? Ben benieuwd hoe mijn buurtgenoot zal reageren die non stop de straat in de gaten houd achter de geraniums met een notitieblok voor noteren kentekens en andere gegevens...
Anoniem: 91634 6 november 2019 19:15
Ik dacht dat allang niemand meer dit spel speelde . Is toch allang voor bij deze hype?
Bij ons zijn er minimaal 500 spelers (met meer dan 1000 accounts) op 70-80k inwoners
De hype was inderdaad al voorbij na enkele weken in 2016, maar er zijn nog meer dan genoeg dagelijkse spelers. Pokémon GO valt elke maand nogsteeds onder de best verdienende mobile games.
Eigen bedrijf starten, pokestop aanvragen in de voortuin, profit?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.