Warner kondigt streamingdienst en Game of Thrones-prequel aan

Het Amerikaanse WarnerMedia, onderdeel van provider AT&T en het voormalige Time Warner, heeft zijn streamingdienst HBO Max aangekondigd. Het bedrijf wil onder meer abonnementen verkopen door een prequel-serie van Game of Thrones op de dienst te zetten.

HBO Max komt over een half jaar uit in de Verenigde Staten voor 15 dollar per maand, waarmee het fors duurder is dan veel opties voor concurrerende streamingdiensten als Netflix en Disney+. De dienst moet in 2021 ook in Europa verschijnen, meldt AT&T.

AT&T hoopt abonnementen te verkopen mede dankzij eigen series die WarnerMedia voor de dienst maakt. De belangrijkste daarvan wordt House of the Dragon, een prequel van Game of Thrones gebaseerd op de boekenserie Fire & Blood van George R.R. Martin. De serie speelt zich af driehonderd jaar voor de gebeurtenissen van Game of Thrones en richt zich op House Targaryen.

HBO Max beschikt daarnaast over afleveringen in al bestaande series als South Park, Rick & Morty en tekenfilms van onder meer Looney Tunes en Hannah Barbara. Ook films van onder meer Lord of the Rings en The Matrix komen op de streamingdienst te staan.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

30-10-2019 • 20:32

159

Submitter: VirinR

Reacties (159)

Sorteer op:

Weergave:

Oh god, nog een streamingdienst. Je ziet door de bomen het bos niet meer.
Nou, dat wel, maar waar ik me aan stoor is dat je allemaal losse abonnementen "nodig" gaat hebben straks voor een beetje aanbod. Kan me niet voorstellen dat het allemaal beter wordt, niet voor de consument en niet voor de aanbieders. Consument liefst maar 1 stream, hooguit 2 en een streaming dienst wil het liefst zoveel mogelijk abonnees. Als er straks 20 aanbieders zijn is de markt zo versnippert dat je er niets meer aan hebt. Waarschijnlijk gaan de aanbieders dat ook inzien en komen er fusies/overnames en/of prijsverlagingen.
Dat zeg je goed. Het is ook geen concurrentie meer. Concurrentie is dat je gelijkwaardige zaken bij meerdere aanbieders kan krijgen en dat ze onderling concurreren op de software, prijzen, service, beeldkwaliteit etc.

Allemaal aparte streamingservices met hun eigen content gaat uiteindelijk piraterij weer in de hand werken. Het is wel duidelijk dat er een groot deel van de mensen best wilt betalen voor content, zie het succes van Netflix. Echter, de content van Netflix wordt schraler en je moet meerdere diensten nemen als je graag bepaalde content wilt zien. Ik zeg niet dat dat een universeel recht ofzo is om alles maar te moeten kunnen zien, maar die versnippering gaat er echt wel voor zorgen dat mensen weer meer gaan downloaden.
Concurrentie is gewoon jezelf aantrekkelijker opzetten dan een concurent. Dit kan dor middel van exclusiviteit of lagere prijs. Het is gewoon nog steeds concurrentie.

Wel een vervelende vorm ervan. Begrijp me niet verkeerd.
Downloaden is niet eens meer nodig. Je hebt al 'youtube' websites waar je alles kant en klaar direct kan streamen zoals Disney+.
Allemaal aparte streamingservices met hun eigen content gaat uiteindelijk piraterij weer in de hand werken. Het is wel duidelijk dat er een groot deel van de mensen best wilt betalen voor content, zie het succes van Netflix. Echter, de content van Netflix wordt schraler en je moet meerdere diensten nemen als je graag bepaalde content wilt zien. Ik zeg niet dat dat een universeel recht ofzo is om alles maar te moeten kunnen zien, maar die versnippering gaat er echt wel voor zorgen dat mensen weer meer gaan downloaden.
Dat is onzin het is nooit anders geweest alleen is dat zo voor “ons domme Nederlanders”. Der is geen streamingdienst die ooit piraterij is tegengegaan n generale zin, regeringen wel. Sterker nog de webrips spreken voor zich en worden gevoed door die streamingdiensten.
Het is ook geen concurrentie meer. Concurrentie is dat je gelijkwaardige zaken bij meerdere aanbieders kan krijgen en dat ze onderling concurreren op de software, prijzen, service, beeldkwaliteit etc.
Wat lul je allemaal jongen? Software Vergelijken is het stomste wat je kunt doen en prijzen ook met Hollywood’s magic. Directe concurrentie is een betere benaming. In de tijd van VHS was dit ook al ter sprake alleen toen ging het om Orion en Filmnet, Universal en weet ik het allemaal wat nog meer. Zoals ik al eerder zei het is nooit anders geweest. En nu verwacht iedereen voor 15 euro per maand op de eerste rij te zitten bij de minst geringste release. Hollywood wilt geld zien en in miljarden!
Als er straks 20 aanbieders zijn is de markt zo versnippert dat je er niets meer aan hebt.
Je bedoelt zoals nu met T.V. zenders? Hopen dat HBO in je pakket zit, en zo niet dan mag je die erbij aanschaffen waardoor je allemaal extra shit krijgt die je niet wilt hebben.

Dan betaal ik liever voor Netflix + Disney Plus + Hbo Max. Dan ben ik goedkoper uit, kan ik kiezen wat ik kijk en hoef ik niet te wachten tot de zender kiest wanneer ik mag gaan kijken om vervolgens de helft van de tijd reclame te laten zien.

Ik verwelkom de versnippering.
Je maakt wel een hele rare vergelijking hier.

Het punt is namelijk dat je men liever gewoon 1 abbo heeft.

In plaats van Netflix + Disney + Hbo wil ik gewoon 1 dienst die alles heeft. Zelfs als ik daar dan bijna net zo veel aan moet uitgeven per maand.

Jij verwelkomt niet de versnippering, jij bent enkel blij dat je niet meer aan de TV gebonden zit.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @Munki30 oktober 2019 20:49
Netflix, Hulu, Prime, Videoland, Disney+, Apple TV+, PATHÉ Thuis, YouTube Premium, Fox Sports, Ziggo Sport, HBO Max, CBS All Access, NPO Plus, NLZiet, Rakuten TV, etc, enz, usw. Het is allemaal à la carte beschikbaar. Het nadeel is dat je om alles te zien een vermogen betaalt, maar dat geld voor het afnemen van premium zenderpakketten van reguliere tv-aanbieders evenzo. Het voordeel is dat ze wel moeten concurreren op prijs, kwaliteit en kwantiteit, want zonder het juiste aanbod, verlies je de kijkers.

Ik vermoed dat we nog wel wat fusies, faillissementen én weer nieuwe spelers zullen zien de komende jaren.
Je betaald alleen dat godsvermogen als je alle diensten tegelijk actief hebt (lees een abonnement afneemt). Dit hoef je toch helemaal niet allemaal af te nemen? Wij hebben hier in huis gezegd: max. 3 abonnementen op streaming diensten tegelijk. We hebben nu Disney+, Prime en Videoland. We hebben voor Prime twee maanden geleden Netflix stop gezet. Tot we daar weer actief series willen kijken blijft het even hierbij en anders gaat een andere dienst weer op stop.

Het argument snap ik dus echt niet. Je hoeft niet al die diensten te hebben, je kunt dat ook nooit allemaal consumeren.

Het argument dat men door de bomen het bos niet meer ziet snap ik wel, de grotere fragmentatie door de verschillende diensten helpt daar absoluut niet bij. Gelukkig zijn er websites die daar weer een gat proberen te vullen.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @Godjira30 oktober 2019 22:42
Ik zeg ook nergens dat je alles tegelijkertijd moet nemen. ;) alleen dat alles bij elkaar een vermogen kost. Switchen lijkt de oplossing, maar wat als dochterlief nog niet klaar is met Frozen, maar jij Formule 1 en GoT wil zien?..
Ik zeg ook nergens dat je alles tegelijkertijd moet nemen. ;) alleen dat alles bij elkaar een vermogen kost. Switchen lijkt de oplossing, maar wat als dochterlief nog niet klaar is met Frozen, maar jij Formule 1 en GoT wil zien?..
Maar dat was vroeger toch niet anders? Het is vandaag de dag goedkoper als je van binchen houd. 1 malig bv 8 euro en je kan een 1 maand meerdere series kijken. Terwijl je anders meerdere dvds moest kopen. Die vaak duurder waren per seizon als 1 maand streaming.

[Reactie gewijzigd door loki504 op 22 juli 2024 18:32]

DVD's koken?
Jij neemt consumeren wel erg letterlijk op ;)
Ja is best lekker hoor. Eerst koken tot ze iets zachter zijn. Dan in de blender tot kleine stukjes malen(als je ze niet kookt is het slecht voor je blender). En dan weer drogen tot ze hard zijn. En dan is het een soort vleesvervanger voor in de pasta😀
Zachtgekookte DVD's, het ontbijt van kampioenen
Is het aanbod van prime zoveel groter/beter dan dat van netflix (ik zou eigenlijk alleen al om the expanse overstappen maar kan krijg ik veel ruzie met mij kinderen - die zijn anime verslaafd :D)
Goed punt, ik denk dat het er om gaat dat het niet makkelijk, overzichtelijk genoeg is om een abonnement (tijdelijk) stop te zetten, en dat de verschillende UIs niet hetzelfde werken. Humble Bundle doet dat bijvoorbeeld prima.
Het nadeel is dat je om alles te zien een vermogen betaalt,
Nee, het nadeel om alles te zien is dat je geen tijd heb om ook nog te werken om dit allemaal te betalen... ;-)

Als je dit alles tegelijkertijd afneemt, heb je teveel geld. Je kan makkelijk wisselen van subscription. Disney+ zou €70/jaar zijn, das iets meer dan een console game voor een heel jaar Disney+. Das iets anders dan de €180/jaar voor een Netflix of HBO Max... Je kan makkelijk voor €15/maand een maandje even Game of Thrones binge watchen...
Zolang de optie maandelijks opzegbaar blijft bestaan wel ja.. ik zie dat nog wel een keer veranderen zodra de 1e grote dienst die stap durft te zetten.
Maar we hebben nu ook facebookende politici die op vakantie ook hun instagram willen updaten en dingen willen streamen zonder daar een godsvermogen voor te betalen en kijk waar dat toe geleid heeft. Ik zie de EU daar nog wel een stokje voor steken dus ;)

[Reactie gewijzigd door Tokkes op 22 juli 2024 18:32]

Maar om alles te kijken wat me interesseert moet ik na een paar dagen al wisselen meestal
Pathe thuis vind ik niet echt in het rijtje thuishoren, dat is geen abonnementsdienst.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @gimbal31 oktober 2019 10:28
Het is een video on demand dienst
Recent even alles stop gezet op uitzondering van Amazon prime voor slechts 50 euro per jaar.

Als ik een serie wil kijken is daar eigenlijk ook gewoon keus genoeg. Over twee dagen begint daar het nieuwe seizoen van Jack Ryan, en nog een hoop andere prime originals die echt de moeite zijn.

Het heeft even geduurd om te beseffen. maar ik hoef eigenlijk bijna geen serie op Netflix echt te zien, het is het meerendeel gewoon vulling met slechts een handjevol uitzonderingen.

Is natuurlijk persoonlijk, maar ik ken mensen die meer dan 10 series volgen tegelijkertijd. Ach ja, straks kunnen ze dat gelukkig met 1,5 snelheid afspelen, het moet natuurlijk wel allemaal geconsumeerd worden ook als je er maar weinig aan vind en het allemaal te lang vond duren :+
Als ik een serie wil kijken is daar eigenlijk ook gewoon keus genoeg.
Is erg afhankelijk van op wat voor manier je kijkt; kijk je gewoon door de library heen en pik je iets uit wat je leuk lijkt of zoek je echt op specifieke series die je graag wilt zien. In dat eerste geval zul je vast met één van de grotere streamingdiensten pirma uit de voeten kunnen inderdaad. In het tweede geval is het als je pech hebt nu zo dat je een hele hoop diensten mag afnemen voor één of 2 series per dienst..

Juist in die tweede situatie is het erg vervelend dat de content alleen met een alles of niets abonnement formule beschikbaar en je niet gewoon eenmalig een bedrag kunt betalen voor toegang tot één specifieke serie (of film natuurlijk :+ ); feitelijk zoals Steam werkt voor games zegmaar. En nee; DVD/BD voldoet daar niet aan; zit niet meer te wachten op fysieke media.

[Reactie gewijzigd door !mark op 22 juli 2024 18:32]

Klopt helemaal.. Zo is het betaald kijken naar series voor mij gewoon haast onmogelijk.
Ik kijk sowieso niet vaak series maar bepaalde komedies kan ik goed waarderen, maar daarvoor ga ik dus echt niet moeilijk doen met registraties en abbonementen bij verschillende diensten.
Enige dienst waar ik uberhaupt meerdere series van gekeken heb is HBO en die vragen vermoedelijk meteen de hoofdprijs.
Een dienst met pay-per-view zou voor mij ideaal zijn.

Alle series kijken en dan betalen wanneer ik wat wil zien (bijv. 1-2 euro voor een episode van die nieuwe hitserie wat dan later goedkoper wordt).

Natuurlijk zonder maandelijkse bijdrage dan.

Zo steun je ook echt een serie of film die je bevalt.
Heb je dat niet gewoon in je televisie abonnement zitten? Ik heb het in ieder geval wel voor films (series kijk ik eigenlijk niet) bij xs4all / KPN.
1. Ik heb geen TV abbonement.
2. Ik kijk vooral series en ook daar is dat vaak problematisch.

Veel series zijn online only of zender exclusive.

Daredevil (Netflix), GoT (was HBO pakket) en bijvoorbeeld het komende seizoen van "The Expanse" (Amazon Prime).

Dan moet je toch veel diensten afnemen om dat te volgen terwijl ik dat prima zou kunnen streamen.

Als ik dan een nieuwe film wil zien betaal ik meestal wel graag het bioscoop kaartje (woon momentueel in Spanje dus dat is vaak ook moeilijk om een Engelstalige uitzending te krijgen).

Voor mijn dagelijkse televisie heb ik een sattelietschotel met duitse zenders.
Duitse zenders voor dagelijkse TV?
Een dienst met pay-per-view zou voor mij ideaal zijn.
Ze zijn in sommige gevallen wat duurder dan maandelijks abonnement!!!
Dus goed opletten!

Bovendien vind ik pay-per-view enorm slecht idee, want dan zie je erg vele afschrijven op je rekening... dat wekt helemaal geen vertrouwen ;)
Waarom zou je veel afschrijvingen moeten zien?
Hierin zou de optie voor een maandelijkse factuur toch wel het minimale moeten zijn wat ze kunnen aanbieden.
Voordeel is dat diensten vaak gewoon maandelijks opzegbaar zijn. Een maandje Hulu voor de ene serie, een volgende maand Netflix voor wat anders is prima te doen, tenzij je fulltime binger bent, maar dan moet je je misschien gaan afvragen wat het toevoegt aan je leven :P . Sure, sommige diensten zijn per jaar goedkoper, maar dat zal sowieso meer voor de eerste groep interessant zijn.
Klopt - echter:
Prime geeft je, naast video, en althans in de UK, ook:
- Amazon Music (maar geen ervaring mee, bibliotheek van 2 miljoen nummers zeggen ze)
- Twitch Prime
- Prime deals
- Prime delivery (meestal free one-day)

Google, met een Youtube abonnementje:
-Music
-Youtube no ads
-Youtube exclusives en 'originals' en whatnot

terwijl je met Netflix enkel kan streamen. Ja, hun bibliotheek is gigantisch (globaal gezien), maar afgezet tov de prijs vs service van de concurrentie doet het wel onder.
Amazon Prime is constant drama en heeft zeer slechte support in Nederland. Daarnaast zijn er nog een lading problemen die amazon zelf heeft. Mijn vriendin heeft Prime, o.a. voor twitch, bezorging en de series. Echter is het constant gezeur omdat ze een Duitse amazon prime heeft (ze is Duits, woont in NL). Gedoe met taal instellingen in apps, adressen die niet geaccepteerd worden, etc.

Daarnaast heb je nog steeds te maken met wanneer een release in Nederland wordt gedaan t.o.v. Amerika.
Is dan een vpn geen optie? En deze in te stellen op een ander land?
VPN werkt niet lekker. Heeft een VPN op router niveau nodig als ik het goed snap :? Ik gebruik zelf Amazon niet, dus dit is wat ik begreep van het probleem wat mijn vriendin heeft.
Zelf heb ik ook alleen op Prime een jaar abonnement, mede door de recente influx van high-quality series die mij aanspreken. Daarnaast zijn de bijkomende Prime voordelen m.b.t. kopen via Amazon ook mooi meegenomen.
Welke series zijn dat? Vorig jaar weinig interessants gezien op prime.
Qua original programming het volgende (wat ik zelf interessant vond):

The Boys
Carnival Row
Good Omens
Costume Quest
Blade of the Immortal

Qua non-Amazon serieus is er natuurlijk nog een stuk meer, zo staan Preacher en The Terror bijvoorbeeld ook op Prime. En natuurlijk lopende series die jaar met een nieuw seizoen gekomen zijn zoals The Tick.

De aangekondigde adaptatie van Wheel of Time ben ik ook eer benieuwd naar.

Daarnaast staat mijn all-time favorite serie Community óók op Prime :)

[Reactie gewijzigd door Chippu op 22 juli 2024 18:32]

Amazon heb ik voor Picard (Star Trek) alvast, Netflix voor de kinderen en Arrow en wat andere films, Disney+ voor Star Wars en mijn backlog aan Marvel... ik vind t wel ff mooi zo.
Amazon heeft een ook een paar goede eigen series die recent zijn waaronder The Widow en Hannah, die zijn t kijken waard. Daarnaast hebben ze Mr. Robot en The Expanse, ook pareltjes. Dus je hebt nog genoeg te zien. Oh, dan nog Jack Ryan, is ook goed, deze week komt daarvan t nieuwe seizoen.
Mr Robot lijkt me inderdaad wat ja!
Euhhmm American Gods is een erg leuke serie en The Preacher op prime.
Netflix bestaat tegenwoordig hoofdzakelijk uit eigen producties en die volgen vrijwel allemaal dezelfde 3 plots. Niet echt geweldig. Films zijn er ook steeda minder, t wordt meer en meer serie

[Reactie gewijzigd door fre0n op 22 juli 2024 18:32]

series passen natuurlijk beter bij een subscription model
Dat wel maar jammer is t wel. Voor mij was t de reden om op te zeggen. Disney+ heeft wel veel films maar natuurlijk allemaal disney productues. Nu is t zoeken naar of wachten op een andere streamingdienst die wel een diversiteit aan films biedt
Inderdaad. Op deze manier verplichten ze je bijna om maar weer te gaan downloaden.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @Cumalot31 oktober 2019 10:29
Inderdaad. Op deze manier verplichten ze je bijna om maar weer te gaan downloaden.
Natuurlijk niet. Het is niet je recht om alles zo goedkoop mogelijk te zien. Het is de mogelijkheid om uit het beschikbare aanbod te kiezen.
Helemaal mee eens, maar als de topseries door de verschillende aanbieders worden aangeboden en ik op die manier 50-75 euro per maand extra kwijt ben, dan is de keuze voor mij snel gemaakt.
In 10 jaar zitten we met 6 abonnementen tegelijk omdat downloaden dan zodanig moelijk en gecontroleerd wordt dat je honderd euro per maand moet betalen aan abonnementen.
En dan moet er nog bijkomen dat TV zenders geen film-en of serie rechten meer hebben omdat de uitgever het liever op een streaming platform zet...

Gaat goed zo... /s

edit: aanpassing in 2e zin

[Reactie gewijzigd door Joao op 22 juli 2024 18:32]

omdat downloaden dan zodanig moelijk en gecontroleerd wordt
Interessante voorspelling. Is dat nog ergens op gebaseerd?
Lees 1984 van George Orwell, en je weet dat het toch niet helemaal eenslag in de lucht gaat zjjn (ben ik bang).
Ok, niet gebaseerd op iets concreets dus. Dacht ik al.
Dark webs (yup, meervoud) zijn niet erg makkelijk controleerbaar
Het lijkt me sterk dat het allemaal "moet".
In tien jaar tijd zitten we met 6 diensten omdat mensen bang zijn om dingen te missen. Een film niet zien of een serie niet kunnen volgen is echt niet erg hoor...
Want die series worden op een vaste tijd 1 malig uitgezonden.. t is geen tv dienst gelukkig
Haha in je dromen... over 10 jaar gaat d/l juist nog veel en veel sneller en zijn de data dragers nog veel en veel groter, d/l van 1000 films in hd kwaliteit zal seconden werk worden, ook zal de data stroom wereldwijd ook nog eens enorm groeien waardoor controleren nog lastiger wordt. Als ze niet met een goed alternatief komen lopen ze dadelijk nog heel veel geld mis. Niemand gaat 20 abbo's a 10-15 € nemen op wat trollen zgn ..
Maar er is toch al een streamingsdienst genaamd HBO Now in de VS? Waarom deze niet uitbreiden in plaats van een nieuwe dienst te beginnen? :?
HBO now heeft alleen original hbo series. HBO max heeft deze + heel veel warner bros films en series + nog meer.
Ja maar waarom kunnen ze dat niet onder het bestaande HBO Now brengen?
Er moet geld op de plank komen
Want HBO is nu nog niet overpriced?

Gezien sommige comments kan het nog best wat duurder voordat pas echt iedereen afhaakt ;)
HBO Max is een streamingdienst waarin het totale aanbod van AT&T wordt ondergebracht, HBO Now is alleen maar voor HBO content. HBO Now gebruikers kunnen dan ook gratis upgraden daar HBO Max, mits direct bij HBO afgesloten.

Ze hebben hier overigens ook HBO Go en gewoon HBO, om het nog verwarrender te maken ;-)
Dat wordt in de toekomst om de paar maanden van dienst wisselen, dan alles kijken wat je daar wilt zien en dan weer door. Ik denk dat de boel dan in elkaar klapt en dat ze dan ook doorkrijgen dat iedereen zijn eigen streamingdienst ook niet levensvatbaar is op de lange termijn.
Het is niet ideaal, maar wel begrijpelijk. Ik vind het van bepaalde personen hier maar opmerkelijk dat ze hiermee goedpraten dat ze alle content downloaden.
Tsja wanneer je het makkelijk kunt betalen is het nu makkelijk met het morele vingertje wijzen, alleen voordat netflix bestond downloaden zowat heel Tweakers zelf ook.

Ik vind de steun aan al die rupsjes nooitgenoeg die alleen oog hebben voor vulgaire winsten en aandeelhouders veel opmerkelijker..., en eigenlijk ook behoorlijk ikke ikke en de rest kan stikken.
Totdat de prijzen ook voor jou de pan uit rijzen...
Zelf ben je Rupsje Nooitgenoeg niet? Je kan toch eenvoudig wisselen, kijk je favoriete series en films op één platform en stap een maand of twee later over naar een andere dienst. Jullie hebben je door het downloaden wijsgemaakt dat je overal recht op hebt. Dat is prima en jouw keuze, maar kom er gewoon voor uit in plaats van allemaal drogredenen te vinden om downloaden goed te praten.
"Jullie ?"

Volgens mij heb ik nergens gezegd dat deze redenen betekenen dat ik download, makkelijk joh om gelijk te gaan vinger wijzen omdat dit het enige is waar je tegen argument(en) op gestoeld zijn...

Die hele "nu er betaalde streaming diensten zijn download ik niet meer" houding vind ik dus behoorlijk hypocriet, velen hier downloaden hiervoor ook en hebben waarschijnlijk een NAS of zooi opslag met heel veel films in huis uit dat tijdperk, iets wat je slim en wijselijk ook maar even aan je voorbij laat gaan.

En pls ga nu niet doen alsof iedereen direct gestopt is met downloaden vanaf het moment dat dit wettelijk verboden werd, dat roomser dan de paus gedoe vind ik nog al hypocriet.
Dat is prima en jouw keuze, maar kom er gewoon voor uit in plaats van allemaal drogredenen te vinden om downloaden goed te praten.
Zoals je kan lezen zal het mij een rotzorg zijn wat je doet, ik zeg alleen dat jullie ongelooflijk hypocriet bezig zijn en iedere keer wel weer met iets nieuws komen wat je niet zint. Je bent gewoon niet van plan voor content te betalen, nou prima. Kom er gewoon eerlijk voor uit en verzin niet iedere keer van die kinderlijke smoesjes.
En weer dat "jullie", wie zijn dat dan ?
Ik betaal gewoon voor mijn Netflix abbo en koop mijn games ook gewoon dus wat lul je nou ?!
En opnieuw duik je weer, en blijf je mij beschuldigen en op 1 hoop gooien met anderen.

Je bent volgens mij inderdaad NotSoSteady...

Einde discussie met jou.
Zo kan je dat ook andersom redeneren..
Zoalng niet iedereen met zijn portemonee stemt maar gewoon als makke schapen blijven betalen zal er nooit iets verbeteren.
De hele industrie zal op de schop moeten en diegene die nu nogsteeds braaf betalen houden dit enkel maar tegen.
Makke schapen? Het zijn bedrijven die blijkbaar goed kunnen rondkomen en die moeten dat voor jou aanpassen? Volgens mij zetten ze geen pistool op je hoofd om naar hun series en films te kijken. Je kan ook met je portemonnee stemmen zonder te downloaden, maar dan wordt je behoefte blijkbaar niet vervuld. Je doet namelijk net of het een eerste levensbehoefte is waar je recht op hebt.

[Reactie gewijzigd door NotSoSteady op 22 juli 2024 18:32]

De gebruikelijke dooddoeners, terwijl ik nergens verkondig ergens recht op te hebben..
Ik zie het eerder als een soort burgerplicht, waarmee je de industrie een duwtje in de juiste richting kan geven.
En dat zijn jouw reacties niet? Zoals ik al aangeef kun je gewoon stemmen met je portemonnee zonder te downloaden, in plaats van dat moralistische geklets over een burgerplicht en het veranderen van een markt. Blijkbaar is er een markt voor en zijn er consumenten die voor hun favoriete series en films willen betalen. Wees blij dat ze er zijn, zodat jij alles weer gratis kan binnentrekken.

[Reactie gewijzigd door NotSoSteady op 22 juli 2024 18:32]

Doe vooral waar je zin in hebt...
Maar snap dan wel dat niet alles zo zwart-wit is als jij de zaken voorstelt..
Zeggen dat de prijzen marktconform zijn in een verrotte markt 8)7 overtuigend..
Jij vind dat de markt verrot is, das heel wat anders. Geen feiten met fictie verwarren ;)
Wat ik vind is dan ook het enige dat van belang is ;)
*kansloos*

[Reactie gewijzigd door Dhrax op 22 juli 2024 18:32]

Het is niet gewoon geld verdienen, het is on-etisch kapitalisme bedoeld op het verkrijgen van vulgaire winsten en het spekken van aandeelhouders.
En niet alleen in de film industrie, terwijl aan de andere kant van de wereld nog steeds mensen dood gaan van honger en dorst.

Het gat tussen rijk en arm weer steeds groter word.
Maar zolang het jou nog niet raakt is het makkelijk om alles kapot te relativeren om het voor jezelf te kunnen verantwoorden en anderen de maat te nemen nietwaar...?

Geef jezelf even een schouderklopje voor het deugen (kuch kuch)
Dat is toch de trend in de wereld, zo worden we toch opgevoed. Als iemand wat heeft wat jij wil en hij geeft het niet voor de prijs die jij wil of doet op een andere manier lastig dan gooi je er toch wat bommen op en wals je dat land plat? Dat er honderdduizenden kinderen sterven maakt ff niet uit, wel janken om wat downloads, lekker hypocriet..
12 diensten, 12x proefperiode, nieuw e-mailadres aanmaken en weer bij dienst 1 beginnen? :P
Bij netflix gaat dat niet werken kan ik je vertellen uit eigen ervaring. Ik had toen ik bij me ouders woonde een netflix abbo. Februari stop gezet toen ik net 1,5 jaar met me vriendin samen woonde. Dit was op mijn email en bankrekening nummer. Maar toen mijn vriendin (nog nooit netflix had) account aan maakte kreeg ze geen gratis proef omdat al eerder op dit ip adres en aperaat (smart tv) al eerder is gebruikt.. Terwel ze der eigen email en bankrekening aan ze gaf. Nee, zo dom zijn ze echt niet hoor. 8)7
Dit is typisch voor een nieuwe markt.
Binnen een paar jaar (of wat langer) zullen er wel een paar stoppen, fusioneren,... zodat er uiteindelijk maar een paar meer overblijven.
Hbo heeft veruit de meeste beste series die er zijn.
Ik noem er een paar:
Oz
From the Earth to the Moon
The Sopranos
Band of Brothers
The Wire
Carnivàle
Deadwood
Rome
John Adams
Generation Kill
The Pacific
Boardwalk Empire
Game of Thrones
The Newsroom
The Leftovers
True Detective
The Jinx
The Night Of
The Young Pope
Westworld
The Defiant Ones
Barry
What's My Name: Muhammad Ali
Chernobyl
The Righteous Gemstones

Watchmen sinds kort, valt een beetje tegen
en een aantal die over niet al te lang verschijnen
His Dark Materials in samenwerking met BBC
The New Pope een vervolg op The Young Pope
The Outsider begint 12 januari
Curb Your Enthusiasm vergeet je ook nog.

[Reactie gewijzigd door NotSoSteady op 22 juli 2024 18:32]

Ja ik vergeet er nog meer maar deze heb ik zelf gezien.
Watchmen moeten ze eigenlijk ook met rust laten. Het originele verhaal strip/film is behoorlijk briljant. De bedenker hiervan (Alan Moore) doet niet mee aan nieuwe dingen in het watchmen universum. Dat neem ik hem niet kwalijk, gezien watchmen een mooi afgerond verhaal was. Alles wat verteld moest worden was al verteld.
Netlix, Videoland, Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Mubi, Cinetree, Film1, Pathé Thuis, NLZiet, Ziggo Movies & Series XL en nu dus HBO Max.

Enerzijds goed om te zien dat er steeds meer mogelijkheden komen om legaal content te bekijken, anderzijds jammer dat het aanbod zo versplinterd wordt. Echter is het natuurlijk geen recht om alle content altijd maar te kunnen kijken en verplicht niemand je om voor alle diensten een abonnement af te nemen.

[Reactie gewijzigd door robcoenen op 22 juli 2024 18:32]

Ik zou persoonlijk geen nederlandse streaming diensten mee tellen.
En Ziggo heeft alle HBO series en dat gaat veranderen als HBO Max hier uitkomt.
Ik betaal nu 10 euro per maand voor Disney+ en Prime Video totaal 120 per jaar.
En Netflix gebruik ik van een vriend en hij gebruikt mijn diensten.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 18:32]

Videoland heeft inderdaad het meeste nl talig. Maar handmaidstale is toch echt een parel en alleen te zien op videoland zover ik weet.
Ziggo krijgt The Handmaids Tale ook december.
En voor 1 serie een streamingdienst nemen zou ik niet doen.
Waarom niet? Omdat 8 euro voor een seizoen te duur is?
Wel als je dat x 10 doet en het gewoon gratis kan
Tja alles kan gratis. Je kan ook bij een winkel inbreken en het gratis krijgen. Wil nog niet zeggen dat we het met zijn alle moeten doen.
Slecht voorbeeld en vol risicos en moeite. Laten we dat maar niet doen nee.
Risico maakt vanuit moreel standpunt geen drol uit.
Hbo max 2x in je lijstje O-)
En dan heb je het nog niet eens over de muziekstream diensten.
Dan krijg je later ook nog peacock erbij 😉

Er gaan er wel een paar sneuvelen verwacht ik zoals Pathé thuis, film1 en ziggo series en movies.
Voor Videoland ben ik benieuwd als ze straks alleen maar Nederlandse content hebben of ze het dan wel redden en of het dan Commerciëel niet verstandiger is om hun producten te verkopen.
Het ergste is nog dat alles op dit moment in beweging is (zeker in de VS) en dat daardoor best wel want content niet legaal gestreamed kan worden. Dat is natuurlijk een luxe-probleem, maar wel een waar de consument "last" van heeft.

Als alles een beetje "uitgeschoven" is dan is het makkelijker om selectief een abonnement op een dienst te nemen voor een bepaalde serie of franchise, maar op dit moment is het soms om te huilen.

Bottom line blijft: het legale aanbod blijft alleen maar groeien en dat kan ik ook alleen maar toejuichen.
Mijn plex maakt overuren.
Zolang het niet streng gecontroleerd wordt door waakhonden draait je Plex nog prima.
Maar dat gaat ooit helaas veranderen ;-)
hoe gaan ze mijn persoonlijke server binnenkomen dan?
Jou plex Service is al eens een keer gehacked, dat is de reden dat ik vanaf gestapt ben sinds kort.

Der is wel meer fout, een simpele google search doet wonderen met hun brakke systeem icm DSM!
Ik draai hem op FreeNas, dus wat heeft DSM er mee te maken? Dat is synology?
Want die video gratis in goede kwaliteit downloaden geeft een mindere ervaring?

Eventueel sandboxed?
Ik begrijp je rant alsnog niet, ik heb meerwaarde bij het draaien van mijn eigen plex. Ik heb meerdere terabytes aan data op mijn eigen locatie staan, en ik kan toevoegen wat ik wil. Ik heb daarnaast netflix omdat ik dat fijn vind.

Je rant gaat uit van hele veel dingen, van mijn gebruik tot aan waarom ik het eigenlijk draai. En je weeet wat ze zeggen over assumptions...

In ieder geval, ik draai het zodat ik controle heb,
Wat ga je erop zetten? Vakantie films? Ga je VHS omzetten naar digitaal? Of ga je gewoon via andere manieren de nieuwste series/films binnen halen?
Voor zover ik weet maken VPN's en andere omwegen iets niet legaal. Tenzij het al legaal is, maar waarom je daarvoor dan nog VPN's en omwegen nodig hebben?
Het kan in de landen waar je het verkeer door tunnelt gewoon legaal zijn natuurlijk ;)

Soort van downloads witwassen :+
En heel toevallig gaat het alleen door landen heen waar het legaal is om uiteindelijk te belanden op zijn persoonlijke server?

En bij witwassen (van geld) wordt het altijd opgegeven bij de fiscus en wordt er 'netjes' belasting over betaald voordat het echt 'wit' is. Ik vraag me af of de downloads ook echt zo 'wit' zijn... of toch een beetje bruin :+
Wilde netflix dat niet al aanpakken?
Tot ze de familie abbo's stoppen.
En dan ? heel veel abonnees kwijt raken ? ik denk dat ze daar wel mee uit kijken.
Ben er van overtuigd dat wanneer ze dit wel doen enorm veel klanten opzeggen, en nu er steeds meer streaming diensten bij komen word het denk ik toch wel een "dingetje" om zoveel mogelijk klanten te behouden...

Denk je niet ?!
Nee denk het niet. Als ik zo in mijn omgeving kijk schat ik in dat de meesten door de zure appel heen bijten en een solo abbo nemen.
Ja denk inderdaad dat veel mensen dat wel even doen :P
Leuk, nog een streaming er bij, nog meer versplintering..

Waarom kunne die lui niet gewoon 1 dienst doen met elkaar. De licenties worden beide keren wel betaald, maar de consument word er dan ook beter van.

[Reactie gewijzigd door Renegade666 op 22 juli 2024 18:32]

Ik zou met plezier 50+ euro per maand betalen om alles op 1 platform te hebben... En ik weet zeker dat veel meer mensen dit zouden doen.
Ja, misschien moeten er eens wat bedrijven inspringen op deze nieuwe trend, kan namelijk veel goedkoper als zij die content van verschillende aanbieders inkopen en dan voor de efficiëntie niet per persoon laten streamen, maar gewoon op een bepaalde vaste tijd broadcasten via een paar "kanalen" die zich op specifieke doelgroepen richten! En internetproviders kunnen dan een keuze maken voor hun klanten om die kanalen te bundelen in pakketten, of zo...

En in plaats van per kanaal, betaal je dan gewoon 1 vast bedrag voor alles. Eventueel kunnen ze dan nog reclames tussendoor doen om de inkomsten te verhogen, ben je nog goedkoper uit!

Lijkt me een top plan, eigenlijk vreemd dat zoiets nog niet bestaat...

[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op 22 juli 2024 18:32]

Waarschijnlijk is per persoon streamen veel efficienter, anders krijg je op tijdstippen waar populaire shows uitgezonden worden enorme peaks.

Reclames tussendoor maken de boel ook niet goedkoper, alleen meer winst voor het bedrijf in de praktijk..
Laatst voerde ik die discussie ook met iemand wij kwamen op hetzelfde, dus waarschijnlijk is het een matter of time.

Een internet- en tegen die tijd interactieve TV abonnement waarin je alles kunt samenstellen. Met spotify gebeurde dit al een aantal jaar. Ziggo is waarschijnlijk aan het azen hierop samen met concurrenten. Waarschijnlijk worden er al technieken opgegooid om dit mogelijk te maken en te verschaffen op TV gebied.
Dat noemen we TV. Bestaat al heel lang.
Momenteel wordt een deel van de HBO content via een extra pakket van Ziggo aangeboden. Dat kost ook iets van vijftien Euro per maand. Ik ben benieuwd of dat naast elkaar gaat bestaan.
Nog even en alle succesvolle series krijgen een eigen spinoff inclusief streamingdienst.

Momenteel heb ik:
NL ziet
Netflix
Disney
TV van KPN

Toen HBO nog vrij verkrijgbaar was had ik daar ook een abo op. Toen ze gekoppeld werden aan Ziggo hield het echter direct op voor mij... Ik vermoed dat met mij vele mensen deze streamingdienst links zullen laten liggen, zelfs als deze serie boeiend genoeg wordt om te kijken. Misschien vergis ik mij en misschien zijn er genoeg moraalridders is Nederland met het argument 'je hoeft het niet te kijken' om te verdedigen dat downloaden, ondanks de thuiskopieheffing, nog altijd illegaal is.
Zou mooi zijn voor mensen die geen Ziggo kunnen nemen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.