Geforce Now komt beschikbaar als download voor Android

GeForce Now is beschikbaar om te downloaden op Android-apparaten. Nvidia's cloudgamingdienst is naar verluidt nu beschikbaar in Zuid-Korea, maar verschillende mensen buiten Zuid-Korea zijn erin geslaagd om een apk te installeren en de dienst uit te proberen.

De dienst zal via de Play Store beschikbaar komen, maar XDA Developers meldt dat dat naar verluidt vooralsnog alleen in Zuid-Korea het geval is. De website heeft de dienst werkend gekregen en onder meer uitgeprobeerd op de Galaxy Note 10+ en de Galaxy Fold, via een apk op de website APK Mirror. Volgens XDA Developers is de Android-client van Geforce Now vrij eenvoudig om te gebruiken. De website heeft onder meer Doom gespeeld via Geforce Now en zegt dat het los van een niet vaak voorkomende, kortdurende packet loss behoorlijk goed werkt.

Nvidia maakte in augustus bekend dat Geforce Now nog dit jaar zou verschijnen op Android-apparaten, in de vorm van een mobiele Android-app. De streamingdienst is al enkele jaren beschikbaar als bètaversie op de pc, Mac en Shield TV. Spelers die de bèta ook op Android willen proberen hebben daarvoor wel een eerder geactiveerde account via de pc, Mac en Shield TV nodig. Gebruikers moeten een Android-telefoon met minimaal 2GB werkgeheugen en Android 5.0 of hoger hebben.

GeForce Now is in feite een schakel met digitale gamewinkels, waardoor spelers hun gamebibliotheek van bijvoorbeeld Steam als het ware kunnen meenemen en hun games op de pc, Mac, de Shield en nu ook op Android kunnen spelen. Daarbij is het niet nodig om krachtige hardware te hebben; de games worden gestreamd en draaien op Nvidia-gpu's.

Door Joris Jansen

Redacteur

14-10-2019 • 20:02

40 Linkedin

Reacties (40)

40
38
20
1
0
14
Wijzig sortering
"GeForce Now is in feite een schakel met digitale gamewinkels, waardoor spelers hun gamebibliotheek van bijvoorbeeld Steam als het ware kunnen meenemen en hun games op de pc, Mac, de Shield en nu ook op Android kunnen spelen."

Had graag gezien dat Google Stadia dit systeem ook had gehad. Maar zover ik begrijp kun je er niks aan koppelen en moet je het via Google Stadia kopen. Daarmee is het spelen van games die je al bezit, niet mogelijk via Google Stadia. Helaas
Het verschil is bij google wel dat je geen subscription nodig hebt (behalve als je 4k wilt streamen). Ik denk dat deze 2 diensten dan ook andere doelgroepen aanspreken:

-Nvidia now voor de pc gamer die naast zijn game pc ook nog op andere plekken wilt kunnen gamen en dan zijn games en saves meeneemt.

-Google stadia, voor de personen die af en toe een keertje gamen en hier geen grote aanschaf voor willen doen (geen console of pc speciaal hiervoor willen kopen).

Nvidia verdient hun geld door de maandelijkse subscription, en google verdient hun geld met de aanschaf van games via hun platform en de mogelijke 4K subscription.
Google verdient hun geld door de ads en data verzamelen van gamers voornamelijk denk ik
Er zijn geen ads. Ja data kan ze wat opleveren. Maar de store zal nummer 1 zijn.
Er zijn nog geen ads.
ftfy.
En het lijkt erop dat je de opbrengsten van big data en profiling van je klanten nogal onderschat.
Reken er maar op dat er nu al wat managers bij google kwijlend en badend in het opwindingszweet 's nachts wakker worden door de mooie natte dromen over al die data en al het "leuks" wat ze daarmee kunnen doen.

Het is google. Ads is love. Ads is life. Ads is all. It's their core business.
Er komt vanzelf een "gratis" versie met ads.

Ik vind dit geen goede ontwikkeling, maar ja, net zoals streaming video en streaming music zal het wel weer vechten tegen de bierkaai worden.
Te simpel gesteld, het is idd hun core, toch bieden ze diensten aan zonder ads/dataverzameling, Google Apps bijv. en serverdiensten...
Deze streaming video en streaming music kunnen zonder ads, betaald.
Het grote verschil met google video en google music is dat je zelf betaalt. Ook bij de gratis stadia zal je je portomonee moeten trekken.
Je ziet inderdaad in het filmpje dat er een steam notificatie opkomt als Doom opgestart wordt.
Het systeem van Nvidia is niet helemaal zaligmakend. Sinds 2 maanden is het bijvoorbeeld niet meer mogelijk om GTA V te spelen. Er is geen verklaring gegeven vanuit Nvidia en/of Rockstar, maar het zou te maken kunnen hebben dat het een Stadia Exclusive wordt. Andere oorzaak zou kunnen zijn dat het komt door de Casino update wat verboden is in een aantal landen. Hopelijk ligt het aan dat laatste anders krijg je met game streaming ook nog eens versplintering qua exclusives.
Sinds 2 maanden is het bijvoorbeeld niet meer mogelijk om GTA V te spelen.
Ik weet wel dat je (op de pc versie) gewoon Steam kan opstarten en vanuit daar zou je dan GTA V moeten kunnen starten
In CSGO mogen we Cases niet eens meer openen als Nederlanders sinds het in ons land (en België en Frankrijk (en nog een aantal)) verboden is om online gokken te promoten. Het zou dus wel misschien daarom kunnen komen.

Loot boxes en andere vormen van "online gokken" is sinds een tijdje gewoon verboden. ;(
CSGO doosjes hebben een real-money aspect omdat je die dingen kan verkopen. Shark Cards kopen om GTA$ te krijgen telt gewoon als 'progression dlc', want je weet precies wat je gaat krijgen voor je aanschaf.
Het probleem met die lootboxes is dat ze verhandelbaar zijn voor echt geld, en dat je niet weet wat je eruit gaat krijgen. DAT is het gok-aspect van de lootboxes.

Zo kan je ook pokeren en blackjack spelen in Red Dead Redemption 2 voor in-game geld.... ik heb nergens gehoord dat die functies eruit zijn gehaald in bepaalde landen, dus waarom zou dat wel het geval zijn voor GTA?

'Online gokken' - daar gaat toch echt wel 'echt geld' mee gemoeid zijn. Een beetje met in-game currency die je niet hoeft te kopen kaarten leggen gaat geen probleem zijn.

[Reactie gewijzigd door Tokkes op 15 oktober 2019 12:47]

Ik dacht dat het ging om het idee van gokken onder minderjarige sinds dat dan kinderen kan aansturen te gaan gokken en dat soort meuk. Zoals bij CSGO is het 12+ dus er spelen wel degelijk wat kinderen die game. En sinds ze een soort "gokken" in het spel hebben kunnen ze als minderjarige gokken.

Maar het heeft dus gewoon te maken met het geld. Wat een gedoe zeg, laat ons ook gewoon een beetje lol hebben...
Hoe krijg je deze compleet functioneel, het lijkt er op (bij mij) dat deze niet met de nvidia servers kan connecten :'(

Edit: dit kwam door AdGuard op mn telefoon. Deze uit en werkte direct :)

[Reactie gewijzigd door Guuns op 14 oktober 2019 20:52]

Hoe kreeg je hem werkende?

Ik krijg de melding 'Je Nvidia account heeft geen toegang tot GeForce now' als ik dan op de knop 'toegang aanvragen' klik, kom ik bij een niet (meer) bestaande pagina.
Hier dezelfde melding, misschien dat nog even in het nieuwsbericht zetten?
Je moet, net zoals voor op de pc, toegang hebben tot de Nvidia Geforce Now beta.
@Scheeringa @Maxxwell_rhyno @WhySoSerious?
Zoals in het artikel staat beschreven:
" De streamingdienst is al enkele jaren beschikbaar als bètaversie op de pc, Mac en Shield TV. Spelers die de bèta ook op Android willen proberen hebben daarvoor wel een eerder geactiveerde account via de pc, Mac en Shield TV nodig."

Dus wat het betekent is dat je al een tijdje geleden hebt moeten aanmelden voor de bèta op pc voordat je hem op je telefoon kan gebruiken. Het aanvragen kan ook nog is een maand of 2 duren (was als ik het mij nog goed herinner wel zo).
Ik heb zelf al een week GeForce Now op mijn telefoon en tablet door middel van opzoeken: GeForce Now apk. En het werkt vlekkeloos als je maar een goede verbinding hebt. Ik gebruik GeForce Now ook op mijn computer en het is standaard 1080p 120 fps.
En van input lag merk ik echt niks.

[Reactie gewijzigd door Fabulous Gaming op 14 oktober 2019 20:37]

Wanneer komen ze nu met Linux support?
Dan is er meteen een gaming alternatief voor Windows 10 op mijn oude laptop (en in het geheel op de pc markt).
In hoeverre kan ik dit zien als competitor van bijv. Steam Link?
Niet.

Steam link werkt door gebruik te maken van de hardware van je computer, en dat dan naar je telefoon/whatever te sturen.

GeForce NOW gebruikt hardware in een server ergens in west Europa, en streamt dat dan naar je (nu dus ook telefoon) en PC.

Ze zijn niet echt vergelijkbaar
Het zijn beide game-streaming diensten dus vergelijkbaar zijn ze nog wel.
Steam Link werkt toch alleen op je eigen netwerk? of heb ik weer iets gemist :P
Als diensten identiek waren hoefde je ze ook niet te vergelijken :Y)

Er zijn wel degelijk wat raakvlakken, en als je doel daar binnen valt kan je kiezen tussen beide diensten en dus prima vergelijken.
Steam werkt tegenwoordig ook over het internet. Als mijn pc met Steam thuis aan staat dan ziet mijn laptop met een Steam client deze en kan ik games streamen.
Steam-Link is niet via cloud/internet en is ook geen dienst omdat het alleen op jouw hardware "zijn ding" doet. Hier hoef je dus niemand voor te betalen.

Geforce NOW is wel via cloud/internet en is absoluut een dienst omdat het alleen op een server buiten jouw huis "zijn ding" doet. Hier "kan" je dus wel subscription of iets dergelijks voor verwachten.

Google Stadia en Geforce NOW zijn daardoor dus wel vergelijkbaar.


Steam-link is iets compleet anders en heeft meer iets vergelikbaar met Chromecast

[Reactie gewijzigd door Silversatin op 15 oktober 2019 06:42]

Ah ja het zijn gewoon vergelijkbare "dingen".

[Reactie gewijzigd door kuurtjes op 15 oktober 2019 14:25]

Het is eerder een competitor's voor Google's stadia

[Reactie gewijzigd door hahaha2223 op 14 oktober 2019 20:52]

mooi maar wanneer is de beta een keer afgelopen en wordt het officieel voor iedereen beschikbaar??
Goeie vraag, ik speel nou al een jaar of wat gratis op NVIDIA's servers, nou klaag ik niet, maar van uit business oogpunt is wat geld ervoor vragen geen slecht idee.
Van mij mag hij eeuwig in bèta blijven. Blijf ik dus lekker gratis gamen op mijn Nvidia Shield TV. Er zitten hele aardige games tussen die gratis te spelen zijn. Sommige games laggen wel behoorlijk zoals een Sonic All Star Racing. Gewoon op de Lan en op een knappe Ziggo 250/25 Mbit. Dus eigenlijk gewoon terecht nog in Bèta.
Ben ook niet geheel ontvreden zeg maar. Veel gaat goed. Ik speel ook regelmatig warcraft via de cloud. Dat gaat eigenlijk best wel goed. Nu is warcraft niet echt afhankelijk van mega lage lag of 120fps maar toch. Draait soepeltjes. Enige is dat je zonder add-ons speelt (maar je kan als een nvidia kaart in je pc hebt ook streamen naar de shield en zonder nvidia kaart lukt het volgens mij ook wil met steam-streaming)
Als ik moet kiezen voor een dienst, dan kies ik Geforce Now.
Mede omdat ik gewoon mijn huidige lijst aan games voor een groot gedeelte kan spelen.

Ik kan gewoon gamen op mijn laptop, maar het gemak om ff een game op te starten via de Shield TV hebben er voor gezorgd dat ik nu al een jaar niet meer game op mijn pc/laptop.

Ik ben er zeer happy mee, tot nu toe zelden echt problemen gehad.
Speel o.a. Doom (2016), Destiny 2, Wolfenstein (New Order), Hellblade, MK X, Injustice, Tomb Raider (serie) en diverse andere games.Allemaal goed speelbaar. Mijn zoon speelt vaak de Lego games.

Hopen dat de maandelijkse kosten niet te overdreven hoog zijn als het uit Beta is.
Want dan game ik gewoon weer lokaal.
Spelers die de bèta ook op Android willen proberen hebben daarvoor wel een eerder geactiveerde account via de pc, Mac en Shield TV nodig
Je hebt dus; én een PC, én een Mac, én een Shield nodig? En ook nog eens op allen een geactiveerd account ?

Er zullen er maar weinigen zijn die dat hebben lijkt mij. Of lees ik iets verkeerd ?
Als ik het wil testen met een VPN moet ik dan ook een noord Koreaans account hebben?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee