Ik ga je toch op een paar punten challengen.
De eerste is een beetje flauw. De voorraad Uranium die in jouw bron staat, is even groot als die ik in mijn bronnen vond. Iets wat een duidelijke voorraad is en niet aangevuld kan worden, is gewoonweg eindig.
Wat jij probeert te zeggen denk ik, is dat we langer voort kunnen met dezelfde hoeveelheid
Wat ik verder in het artikel lees, is dat op dit moment(!) de reactors 70.000 ton
natuurlijke uranium verbruiken per jaar. Dat gaat dus in mijn ogen af van de totale wereldvoorraad. Of je het nu hergebruikt of niet, dit lijkt dus al bij de cijfers in te zitten.
Dat er technieken zijn om dat te verminderen, neemt niet weg dat deze technieken nog niet gebruikt worden:
Neither is economical now, but both could be in the future if the price of uranium increases substantially. Wanneer die toekomst hier is, kan ik zelf nog nergens terug vinden. Het onderschrijft ook dat de prijs van Uranium eerst substantieel moet stijgen. Hoeveel ongeveer, lees ik er niet in terug.
Blijft dat er nog steeds ook andere verbruikers van uranium zijn en dat de voorstellen het verbruik zullen versnellen, zolang de nieuwe technieken er niet zijn. Waarbij die nieuwe technieken, zoals het raffineren van uranium uit zeewater, ook nog eens voor extra afval zal gaan zorgen, waar we er nu al mee worstelen.
Je stelt zelf dat de uitstoot NU naar beneden moet, maar komt met toekomstige technieken, die misschien nog wel decennia gaan duren. Hoe gaat dat dan NU bijdragen? Tot die tijd zal het afvalprobleem dus vergroten en je moet maar hopen dat de leveranciers van Uranium niet het spul zelf willen gaan houden / er geen oorlog uitbreekt. En laat het meeste Uranium nu net zich bevinden in wat minder stabiele landen of waar een heethoofd aan de macht is. Trump included

Wat wij ook met zijn alleen niet goed weten, is dat niet alleen afval uit de reactors zelf een probleem is, maar ook bij de mijnen zelf blijft radioactief afval en verzuurde modder achter. Gelukkig hebben wij daar in het westen geen last van, hè?
Met de door jou aangedragen toekomstige technieken klinkt het op het eerste gezicht wel meer aanvaardbaar, maar het blijft toekomstig, waardoor het NU bijbouwen van centrales niet mijn bedenkingen wegneemt.
Vergeet ook niet dat het huidige CO2 probleem neerkomt op dat we het verbruik van fossiele brandstof (olie, kolen, gas) moeten afremmen en het verbruik van meer hernieuwbare energie moeten uitnutten. Uranium is, in essentie, ook een fossiel materiaal wat je niet van vandaag op morgen kunt vernieuwen.
Ik denk zelf dat we met het planten van bossen (
Just dig it is hier een voorbeeld van) veel meer perspectief gaat bieden. Lokale gemeenschap wordt geholpen, geen afval, natuur versterkt, er wordt weer meer CO2 vastgehouden en we doen NU iets tegen de opwarming. Nee dit helpt niet om de bron (CO2 uitstoot) aan te pakken, maar geeft wel tijd om het via andere oplossingen te doen zonder ons land voor tienduizenden jaren te vervuilen.
Doe dit samen met grootschalige, nu al te realiseren technieken zoals zonneparken in de woestijnen, brandstof gekweekt uit algen, zeewindparken, getijdetechnieken, etc. etc., dat we al een flink verschil moeten kunnen maken. Ik ga het liefst voor echt schoon en als het echt niet anders kan, dan wordt kernsplitsing pas een optie, maar hopelijk kunnen we onszelf voldoende tijd gunnen dat we kunnen wachten op kernfusie.
[Reactie gewijzigd door Freakertje op 22 juli 2024 20:54]