Je bevestigt toch exact wat ik al zei?
Jij zegt:
Turkije is ook kandidaat-lidstaat. Al sinds midden jaren zestig.
Ik zeg 1999..
Jij zegt daarna:
1999 At the Helsinki Summit, the European Council gives Turkey the status of candidate country for EU membership, following the Commission's recommendation in its second Regular Report on Turkey.
I rest my case...
Je mag er op tegen zijn, zolang je maar beseft dat ergens tegen zijn ook iets kost. En over dat aspect hoor je mensen niet.
Ik ben niet tegen de EU en de huidige vorm kunnen we weinig meer aan veranderen helaas... Maar stoppen met uitbreiden. En dat levert enkel maar geld op...
Ik kom regelmatig in Roemenie en ken daar een lokale stichting, die ik ook ondersteun. Het is bizar te zien hoeveel geld er over de balk wordt gesmeten als de EU geld verstrekt.
Deze stichting doet verschillende projecten om arme zigeuner dorpen te voorzien van scholen en leraren om ze zo toekomstbestendig te maken en een kanteling in de structuur teweeg te brengen. Daar ben ik groot voorstander van, met kennis en scholing kun je de volgende generatie een kans bieden. Deze stichting heeft in verschillende dorpen scholen opgezet, die ze zelf onderhouden en voorzien van leraren. Dat werkt zeer kosten efficient en duurzaam naar de toekomst toe. Voor een volledig gebou hebben ze zo'n 70 tot 100 duizend euro nodig, afhankelijk van de grootte van het dorp. Dan heb je een gebouw dat met goede materialen is gebouwd en lang mee gaat.
Bij één dorp moest en zou de overheid dit regelen en niet de stichting, want hier konden ze van de EU geld voor beschikbaar krijgen. Mooi zou je denken? Ja! totdat je hoort hoeveel geld ervoor is beschikbaar gekomen en als je ziet welk resultaat er staat! 450.000 euro EU subsidie voor het schoolgebouw, met zo goedkoop mogelijke materialen. Na één jaar waren deuren kapot, muren verbrokkeld en zag het er al uit alsof het er 10 jaar stond. Werd niet onderhouden, te weinig leraren... Één groot debacle... Voor dit geld had de stichting die ik ken 4 tot 5 scholen kunnen bouwen van veel betere kwaliteit, met daarna bezetting om er op echt iets mee te doen. Denk maar niet dat de bouw echt 450.000 euro heeft gekost, zij kennen Roemenie langer dan vandaag.
De bouw heeft 50.000 gekost, de aannemer heeft 100.000 in zijn zak gestoken, de gemeente heeft 150.000 in zijn zak gestoken en de overheidsinstantie die de subsidieaanvraag afhandelde heeft 150.000 in zijn zak gestoken. Het is te triest voor woorden... Resultaat: een leegstaand vervallen gebouw... De stisching is nu zelf aan het kijken om een nieuw gebouw neer te zetten waar zij zelf voor zorg zullen dragen en voorzien van leerkrachten!
Er gaat ook veel geld naar de wegenbouw in Roemenie. De snelweg daar wordt verlengd en aangelegd tegen hele hoge kosten:
On average, the price of building a kilometer of highway in the plain area is of EUR 23.3 million, while a highway in a hilly area is built for some EUR 20.8 million a kilometer. Both prices are above the standard costs, according to the Council, which analyzed data provided by the Romanian Highways Company (CNADNR).
In Bulgaria, the price varies between EUR 2 million and EUR 2.8 million per kilometer of highway
bron:
https://www.romania-insid...ons-higher-than-in-region
Ik zie de kwaliteit die daar geleverd wordt en dat is werkelijk om te janken. Een weg die een jaar geleden is aangelegd, moet wederom volledig opneuw geasfalteerd worden, omdat het gewoon met zeer bedenkelijke kwaliteit en materialen wordt aangelegd voor veel te veel geld!
Uiteindelijk worden wij hier in de rest van de EU echt niet beter van dergelijke landen. Het land zelf kan iets opkrabbelen, maar de voordelen voor de rest van de EU, laat staan Nederland zijn echt verwaarloosbaar!
[Reactie gewijzigd door BlakHawk op 23 juli 2024 16:24]