Schiphol is van plan om de proeven met gezichtsherkenning verder uit te breiden. Vorig jaar vonden al tests plaats aan de gate en die waren volgens de luchthaven geslaagd. In 2019 volgen meer proeven waarbij gezichtsherkenning veel breder wordt ingezet.
Het doel van de uitbreiding is dat passagiers sneller kunnen doorstromen. Een woordvoerder van de luchthaven zegt tegen De Telegraaf dat het gaat om 'het hele traject van inchecken via security en paspoorcontrole, tot boarden en automatisch volgen en identificeren'. Hierbij wordt samengewerkt met de marechaussee, de douane en vliegmaatschappijen.
Passagiers kunnen vrijwillig meedoen aan de biometrische tests, waarbij hun gezichten worden gescand. Het is dan niet langer nodig is om een paspoort of instapkaart te laten zien. Een aantal doorgangen wordt specifiek geschikt gemaakt voor gezichtsherkenning. In 2017 werd al een proef uitgevoerd met gezichtsherkenning.
KLM zegt voorstander van de technologie te zijn, omdat het vertragingen zou terugdringen. Dat hangt samen met het feit dat via het systeem reizigers beter kunnen worden getraceerd. Volgens Schiphol is de privacy van gebruikers hierbij niet in het geding. Het hoofd van de 'klantbeleving' van KLM zegt tegen de website Security dat dit systeem over een jaar op Schiphol moet zijn ingevoerd.