OnePlus heeft beloofd dat het zijn telefoons vanaf de OnePlus 3 drie jaar lang van beveiligingsupdates zal blijven voorzien. Daarbij hanteert het de releasedatum van de T-versies van zijn telefoons in het najaar als peildatum.
De ondersteuning voor de OnePlus 3 loopt daardoor tot het najaar van 2019, meldt OnePlus. Gebruikers kunnen tot twee jaar reguliere updates en upgrades verwachten met nieuwe features en Android-versies, zegt de fabrikant. Het jaar erna moeten de beveiligingsupdates elke twee maanden komen tot de ondersteuning afloopt. In dit schema loopt de ondersteuning van de OnePlus 5 en 5T tot het najaar van 2020, terwijl de OnePlus 6 tot 2021 beveiligingsupdates zal krijgen.
Het is voor het eerst dat OnePlus beloftes doet over de lengte van de ondersteuning voor telefoons. De fabrikant weigerde tot nu toe met concrete informatie te komen. Topman Carl Pei zei daarover in een interview met Tweakers enkele maanden geleden: "Dat is een van de lessen die we hebben getrokken uit de OnePlus 2 en X. We gaan niet vertellen hoe lang de ondersteuning duurt. Dan wek je verwachtingen. We kunnen beter te weinig beloven en dan leveren." Daar komt OnePlus nu dus van terug.
Veel meer fabrikanten van Android-smartphones zijn afgelopen jaren duidelijker geworden over hoe lang de ondersteuning zal duren. Samsung zet de termijn voor gegarandeerde updates op de sites van toestellen en hanteert twee jaar voor goedkopere modellen en drie jaar voor high-end smartphones. Smartphones in het Android One- of Google Enterprise Recommended-programma krijgen drie jaar lang beveiligingsupdates en veel fabrikanten hanteren inmiddels die termijn. Google Pixel 2-telefoons krijgen drie jaar lang updates en daarnaast drie jaar upgrades naar nieuwe versies van Android.