2Fast4U[RT] liet weten dat Casema een artikel heeft gepost waarin uitleg wordt gegeven over de 25% kortingsregeling voor gedupeerde klanten met een baggertrage internetverbinding. Deze regeling werd eind juni door de Consumentbond afgedwongen. Volgens de definitie van Casema komen uitsluitend Casema slachtoffers in aanmerking die met meer dan 25 buurtbewoners tegelijk op een DCM (Downstream Communications Module) zijn aangesloten, of met meer dan 550 lotgenoten op een FEP (Front End Processor) zijn samen geprakt. In de praktijk kan het er dus op neerkomen dat vrijwel niemand in aanmerking komt voor korting op het abonnenmentsgeld:
25% korting, wie komt in aanmerking, wie niet?Begin augustus heeft u een brief van Casema ontvangen waarin wij aangeven of u wel of niet in aanmerking komt voor 25% korting op het abonnementsgeld op Cable Wanadoo Basic. De korting wordt vanaf 1 augustus 2000 tijdelijk gegeven aan klanten die wonen in een wijk waar de dienstverlening niet voldoet aan de gestelde kwaliteitseisen.
Rode en groene gebieden
Casema heeft het gebied waarin zij internet via de kabel brengt, verdeeld in zogenaamde rode en groene gebieden. Rood betekent: de dienstverlening voldoet (nog) niet, u krijgt tijdelijk 25% korting op het abonnementgeld. Groen betekent: de dienstverlening voldoet aan de gestelde eisen, u komt niet in aanmerking voor de korting.
Wat zijn nu die gestelde eisen?
Casema heeft een aantal inzetregels vastgesteld voor het maximum aantal klanten dat aangesloten wordt op verschillende onderdelen van het kabelnetwerk. (Zie voor verdere uitleg: Hoe komt uw Internetverbinding tot stand?). Als de klant woonachtig is in een gebied met meer aangesloten klanten dan de inzetregel voorschrijft, woont de klant in een rood gebied.
[...] Het blijkt nu dat Casema op een aantal DCM's meer dan 25 klanten heeft aangesloten. De klanten die aangesloten zijn op een dergelijke DCM, vallen onder 'rood' en ontvangen dan ook 25% korting op het abonnementsgeld. Klanten die zijn aangesloten op een DCM met minder dan 25 medegebruikers krijgen geen korting. 'Hun huis is groen.' Bij de 25% kortingslijst is ook gekeken naar het aantal klanten dat op een FEP is aangesloten. Alle klanten die op een FEP met meer dan 550 klanten zijn aangesloten, krijgen ook 25% reductie op het abonnementsgeld.
Het een en ander wordt verduidelijkt in deze illustratie van Casema's netwerk topologie:
![]() |