Vodafone-klanten verbruikten in de afgelopen drie maanden weer meer data op het mobiele netwerk. In totaal ging het om 9600 terabyte, een stijging van bijna 32 procent ten opzichte van een jaar geleden. Het aantal mobiele klanten daalde wel.
De groei van het dataverbruik komt na twee kwartalen van een dalend verbruik bij de provider. Als de groei zich doorzet, komt de grens van 10 petabyte per kwartaal in de tweede helft van 2016 in zicht. De groei komt ondanks een dalend aantal klanten voor mobiele telefonie. Vodafone heeft nu iets meer dan vijf miljoen mobiele klanten, een daling van 2,7 procent ten opzichte van vorig jaar. De provider heeft echter wel meer klanten die nu over 4g kunnen beschikken, van hen heeft Vodafone er nu twee miljoen.
Met name het aantal prepaidklanten nam af, met 96.000 tot 1,2 miljoen. Ten opzichte van vorig kwartaal steeg het aantal prepaidklanten wel, met 18.000. Vodafone heeft nu 3,8 miljoen klanten met een abonnement en ook dat is 46.000 aansluitingen lager dan een jaar geleden, terwijl er tegenover vorig kwartaal 17.000 klanten vertrokken. Groei was er wel bij Vodafone Thuis: voor die dienst met tv, internet en telefonie heeft Vodafone inmiddels 123.000 klanten.
De kwartaalomzet bedroeg 425,9 miljoen euro, een daling van 2,2 procent. Vodafone noemt als redenen 'concurrerende marktomstandigheden en lagere roamingkosten'.