Patrice Désilets heeft voor het eerst beelden getoond van 1666 Amsterdam. De game was sinds 2010 in ontwikkeling, maar werd nooit afgemaakt vanwege een faillissement en ruzies om de rechten. Inmiddels heeft Désilets de rechten zelf weer in handen.
De creative director van de eerste drie Assassin's Creed-games heeft de beelden van 1666 Amsterdam getoond tijdens een evenement, waar game-ontwikkelaar en journalist Brandon Sheffield aanwezig was. Hij filmde de presentatie met zijn telefoon en publiceerde die op YouTube. Hij schrijft daarbij dat het gaat om beelden van een versie voor de Xbox 360 en PlayStation 3, die zo'n twee jaar geleden gemaakt zou zijn.
Over het spel zelf was tot nu toe weinig bekend. Het zou een Assassin's Creed-achtige game moeten worden die zich afspeelt in Amsterdam in de tijd van de Gouden Eeuw. Volgens Sheffield is het thema van van de game 'wees slechter dan de duivel' en kan de protagonist de controle over dieren overnemen met zwarte magie. In de videobeelden zijn onder andere beroemde schilderwerken van Rembrandt en Vermeer te zien. De beelden worden vergezeld van het nummer 'Le Port d'Amsterdam' van de Belgische zanger Jacques Brel.
1666 Amsterdam is nooit uitgekomen en het is voor het eerst dat er beelden van de game naar buiten zijn gebracht. Deze week werd bekendgemaakt dat bedenker Patrice Désilets de rechten van de game weer in handen heeft. Hij werkte bij Ubisoft aan de eerste drie Assassin's Creed-games en vertrok in 2010 naar THQ Montreal om daar aan 1666 Amsterdam te gaan werken. THQ ging in 2012 failliet, maar Ubisoft nam de studio deels over, inclusief de rechten op het spel.
Désilets werd in 2013 bij Ubisoft ontslagen en zo kwam de ontwikkeling van de game stil te liggen. Na zijn ontslag klaagde de Canadees Ubisoft aan, om de rechten weer in handen te krijgen. Nu dat gelukt is, bestaat de kans dat de game alsnog wordt afgemaakt. Wanneer is echter niet bekend. De Canadees zegt zich eerst volledig op de ontwikkeling van de action-survivalgame Ancestors: the Humankind Odyssey voor Panache Digital Games te richten.