Omdat Titanfall de eerste game was van Respawn Entertainment, had de studio niet de middelen om die game een campagne mee te geven. Na het succes van Respawns eerste game is er echter geld genoeg om Titanfall 2 wel een singleplayer-gedeelte mee te geven.
Jesse Stern, als lead writer in dienst bij Respawn Entertainment, vertelt dit in een interview met zakenblad Forbes. Doordat in de eerste game, die begin 2014 op de markt kwam, geen campagne was opgenomen, werd de setting van de game volgens Stern niet goed duidelijk. "Zaken als: dit ben je, hier ben je en dit gebeurt er om je heen, bleven onduidelijk. We wisten de antwoorden, maar konden die niet duidelijk maken."
De campagne van het vervolg moet die antwoorden wel geven, volgens Stern. In de game wordt het verhaal verteld van 'een grote koloniale oorlog'. De campagne is een combinatie van de Amerikaanse Revolutie en de Amerikaanse Burgeroorlog, maar dan 'in space'. Spelers maken mee hoe een nieuwe groep immigranten op een onbewoonde planeet terechtkomt en die probeert te koloniseren. "In plaats van het gebruikelijke sciencefictionverhaal wilden we het liever praktisch houden en laten zien hoe de machines eruitzien die bedoeld zijn voor mijnbouw, landbouw en bouwwerkzaamheden, en wat er gebeurt als dergelijke machines omgebouwd worden tot oorlogsmachines."
De game is uiteraard ook in multiplayer speelbaar en dat gedeelte wordt volgens Stern 'beter dan het vorige deel'. De game komt volgens Stern bovendien uit 'voor alle platforms', waar het eerste deel enkel voor de Xbox One en Windows op de markt kwam.
Uitgever Electronic Arts heeft eerder aangegeven dat Titanfall 2 op de markt komt in het fiscale jaar 2017 van de studio, dat loopt van 1 april 2016 tot en met 31 maart 2017. Volgens Stern is dat haalbaar, al verwacht hij dat de game niet eerder dan eind dit jaar af zal zijn. Respawn is eind 2014 pas aan Titanfall 2 begonnen, wat wil zeggen dat er pas iets meer dan een jaar aan de game gewerkt wordt. Los daarvan werkt Stern aan het script voor een tv-serie die op de game gebaseerd is. Hij werkt daarvoor samen met Lionsgate TV, het bedrijf achter series als Mad Men en Orange is the New Black. Of de tv-serie ook echt opgenomen gaat worden, is niet bekend.
Launchtrailer Titanfall