Randy Pitchford werkt voor goed doel aan remake 'slechtste game ooit'

Samen met goochelaar Penn Jillette werkt Randy Pitchford, directeur van Gearbox Software, aan een remake van Desert Bus, dat wel bestempeld wordt als 'de slechtste game ooit'. Zowel de oude als de nieuwe versie is bedoeld om geld op te halen voor een goed doel.

Jillette maakt de samenwerking met Randy Pitchford bekend in een podcast. Volgens de goochelaar, in de VS vooral bekend als de helft van het duo Penn & Teller, heeft de oprichter en directeur van Gearbox Software toegezegd een remake te willen maken van Desert Bus. De remake moet verschijnen voor verschillende platforms en geschikt zijn voor zowel de Oculus Rift als de PlayStation VR. Wanneer de game verschijnt, laat Penn niet weten. De nieuwe versie verschijnt niet in de winkel; hij is volgens Penn enkel bedoeld voor charitatieve doeleinden. Organisaties die geld willen ophalen voor een goed doel, kunnen gebruik maken van de game.

Het oorspronkelijke Desert Bus wordt door sommigen beschouwd als 'de slechtste game ooit'. Het is een minigame die deel uitmaakt van Penn & Teller's Smoke and Mirrors, een game rond het goochelduo uit 1995, die had moeten verschijnen voor de Sega CD, maar nooit op de markt gekomen is. In de game rijdt de speler van Tucson, Arizona naar Las Vegas in Nevada over een kaarsrechte weg, dwars door de woestijn. De bus is krakkemikkig en zwalkt over de weg. De speler moet de bus op de weg zien te houden, om vervolgens in real time Las Vegas te bereiken. De bus heeft een vaste snelheid en de rit duurt 8 uur. Eenmaal in Las Vegas aangekomen kan de speler eventueel terugrijden naar Tucson.

Rond de game is Desert Bus for Hope ontstaan, een organisatie die geld inzamelt voor Child's Play. Die laatste is een organisatie die het leven van kinderen in ziekenhuizen over de hele wereld beter probeert te maken door bijvoorbeeld speelgoed te doneren. Leden van de organisatie proberen elk jaar een week lang geld op te halen door eindeloos Desert Bus te spelen op een oude Sega CD. De speelsessie is live via internet te volgen. Sinds Desert Bus for Hope in 2007 begon, is er ruim 3 miljoen dollar opgehaald voor Child's Play.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Desert Bus for Hope

Door Paul Hulsebosch

Redacteur

13-01-2016 • 10:21

59

Reacties (59)

59
59
43
1
1
3
Wijzig sortering
Haha dit soort mislukte games speel ik juist graag. Destijds was er toch ook zo een game op de NES, ET o.i.d. , waarvan partijen games begraven waren in de woestijn?
ET was voor de atari
En als je de bijbehorende docu ziet dan krijg je wat games te zien die vele malen slechter zijn dan E.T. :)
En dat als je je bedenkt dat ET in 5 weken gemaakt is door 1 persoon het zo slecht nog niet is :P
Het was een urban legend die waar bleek te zijn.
http://www.ad.nl/ad/nl/10...evonden-in-woestijn.dhtml

Één jaar later heeft Jason Rohrer het ook gedaan, dat spel heet 'A game for someone'.
Rohrer noteerde gps-coördinaten van het spel en printte die uit, naast een miljoen andere, valse gps-coördinaten. Per 900 stak hij die in een enveloppe met de boodschap 'Please do not open yet' en die deelde hij uit aan de mensen in het publiek op de Game Developers Conference (GDC)."
http://www.ad.nl/ad/nl/55...pelers-uit-toekomst.dhtml
Ander bron:
http://www.polygon.com/20...e-meant-to-be-played-2000
Anoniem: 221563 @Kiswum13 januari 2016 10:41
Bericht is niet volledig. Ze hebben er slechts enkele honderden gevonden, net zoals veel andere Atari games. De urban legend van de miljoenen is nooit bevestigd. Althans, dat bleek uit de documentaire die er overgemaakt is.
Anoniem: 221563 @bones13 januari 2016 10:28
Ja, en daar hebben ze er een paar honderd weer van opgegraven. (Samen met een hoop andere) De miljoenen uit de legende zijn echter nooit gevonden. Was overigens voor de Atari, niet de NES.
Is die weg in real life eigenlijk ook gewoon kaarsrecht, of is de tijd echt het enige wat realistisch is hier?
De weg is in werkelijkheid niet kaarsrecht, maar wel behoorlijk rechtlijnig. Alleen, onderweg kom je wel dwars door Phoenix en dat is toch best een grote stad, met bijna 1,5 miljoen inwoners. Die kom je in de game niet tegen :)
Als er meer geld naar de goede doelen moet komt er vast wel DLC. Desert Bus: Rise of Phoenix, preorder now. 8)7
Als EA dat nou ff regelt dan is er gelijk een einde aan de wereldhonger met de bakken geld die ze dan binnenhalen voor iets dat eigenlijk deel van de originele game moet zijn 8)7
Als EA deze game uitbrengt dan verkopen ze benzine als DLC, met echte prijzen voor een realistische ervaring.
En natuurlijk de pre-order bonus waardoor je exclusieve toegang krijgt tot een energie-zuinige moter.
Niet kaarsrecht, maar je hoeft nergens af te slaan. Heb wel de vergelijkbare weg tussen LA en Vegas afgelegd, waarbij je na het verlaten van Vegas op je navigatie ziet: over 650 km links aanhouden.
Daar hoef je echt niet voor naar de USA; in Duitsland heb je ook van die snelwegen, zeker als je richting Berlijn rijdt.
Ik dacht dat je ook nog zzyzx road had als afslag..?
Ik dacht dat Big Rigs of E.T. de slechtste game ooit was :) Wel lef hoor dat hij het durft.
Je moet het youtube kanaal van Jim Sterling maar eens bezoeken, er zijn tegenwoordig zat meer games die kunnen wedijveren naar de titel van slechtste game ever.
Ashens heeft recentelijk een boek uitgebracht: Terrible old games you've probably never heard of. Is voor een paar Pond te koop bij Unboud en ik kan hem je aanraden. ET kan daar niet eens bij in de buurt komen, zo slecht zijn sommige games :+
Anoniem: 368883 @Slavy13 januari 2016 19:40
BIG RIGS!!! De review van Angry Video Game Nerd van dit spel is hilarisch! :-) https://www.youtube.com/watch?v=h6DtVHqyYts
Het gaat toch niet over een remake, maar over een fundraising event waar ze een week lang de oude game spelen? Teminste dat haal ik uit het filmpje..
Het filmpje geeft uitleg over het goede doel. Pitchford heeft toegezegd mee te werken aan een nieuwe versie van de game die tijdens het evenement gespeeld wordt. Die nieuwe versie is niet in de video te zien.

[Reactie gewijzigd door Paul Hulsebosch op 26 juli 2024 01:50]

Ik denk dat de nieuw versie cruise control heeft en lane detection. :+
Volgens mij is de worst game ever toch echt een andere truck-game: https://en.m.wikipedia.or...igs:_Over_the_Road_Racing
Big Rigs was technisch heel slecht, maar wat gameplay betreft al gevarieerder dan Desert Bus (hoewel de twee wel iets van elkaar weghebben).

En verder; 'slechtste spel ooit' is natuurlijk geen officiële titel :) Vandaar de aanhalingstekens. Het is ook lastig vergelijken, vooral als met dit soort games, die nooit uitgekomen zijn.

[Reactie gewijzigd door Paul Hulsebosch op 26 juli 2024 01:50]

Desert Bus was wel volledig functioneel....
Ja ik vind dat de 'worst game ever' term enkel voor games gebruikt kan worden die officieel gereleased zijn. (zoals Big Rigs).

Anders kan ik in 5 minuten iets in elkaar knutselen dat echt nog geest dodender is dan Desert Bus.

Het moet een game zijn waar echt een bedrijf achter zit die er geld mee wilde verdienen.

Dus mijn vote gaat ook naar Big Rigs.
Slechtste spel ooit was toch echt E.T volgens mij haha maar goed dit ziet er ook niet al te best uit.
Commercieel gezien misschien, maar er zijn echt wel slechtere spellen hoor :)
En ik maar hopen op een nieuwe versie van Big Rigs met nog slechtere collision detection.
En nog slechtere achteruitrij physics (en ditto remmen) :D
Anoniem: 356076 13 januari 2016 10:29
Slechtste game ooit? Dan hebben ze Big Rigs nog nooit gespeeld. :o
https://m.youtube.com/watch?v=h6DtVHqyYts
Hahahaha:
Though there appear to be five courses from which to choose, only four are playable. One of the maps, titled "Nightride", does not function and selecting it simply crashes or quits the game. Upon completion of the race, the game displays a large three-handled trophy and the text "YOU'RE WINNER !". The game occasionally fails to distinguish between whether the player is starting or finishing the race when they pass through the starting/finishing line, and so this congratulatory screen may appear within seconds of starting a game, thus ending the race prematurely on the first pass.
Desert bus is niets meer dan "hou een bus op een rechte lijn voor 8 uur".
Big Rigs had ten minste nog gameplay.
Klinkt echt als iets wat je met je gloedjenieuwe Oculus Rift zou willen gaan spelen.. 8 uur lang.. achter elkaar.. 8)7
Het klinkt wel ideaal voor een sponsoractie oid.
Als je over je schouder kijkt blijkt het de bus van de hawaiian throphy bikini tour te zijn :) https://www.youtube.com/watch?v=sLB-uMPj27s
Pretentie titel... een niet gereleasde game kan niet de 'slechtste game ooit' zijn. Daarbij was het een minigame in een groter geheel. 8 uur realtime? ;
Het originele spel wordt door sommigen gezien als slechtste spel ooit, en daar komt nou een remake van, dus de titel klopt gewoon ;)

Het spel zelf was inderdaad real time, en als je van de weg af rijdt wordt je real time terug getakeld naar het startpunt. Daarnaast was het stuur niet helemaal recht, waardoor je continu moet bijsturen en het spel dus ook niet automatisch kan laten spelen. Kom je echter pas na een uur ofzo achter, dus als je net dacht slim te zijn door de knop vast te binden zodat de bus automatisch rijdt...

BTW de minigame was wel bewust slecht ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.