'TomTom overweegt bedrijf in de verkoop te doen'

TomTom zou advies hebben ingewonnen over een nieuwe bedrijfsstrategie, en een van de mogelijkheden die op tafel ligt is een verkoop van het bedrijf, zo blijkt uit geruchten. Of het daadwerkelijk tot een verkoop komt moet nog blijken uit gesprekken.

Het Nederlandse bedrijf zou advies hebben ingewonnen bij adviseurs over de te volgen bedrijfskoers. Zo worden investeringen overwogen, maar ook een verkoop van het bedrijf behoort tot de mogelijkheden, aldus bronnen van het doorgaans goed ingelichte Bloomberg. Omdat er nog gesprekken lopen en er geen beslissingen zijn genomen is het onduidelijk of het daadwerkelijk tot een verkoop zal komen.

Er zouden verscheidene bedrijven zijn die interesse hebben in een overname van TomTom na de verkoop van de kaartendienst Nokia Here aan een autoconsortium van BMW, Audi en Daimler. De bedrijven die geïnteresseerd zijn in TomTom zouden in TomTom dus een alternatief zien voor Here. Om welke bedrijven het precies gaat is niet bekend. In een eerder stadium zou Uber hebben geboden op Nokia Here, maar dat bedrijf heeft inmiddels delen van Bing Maps van Microsoft overgenomen en lijkt dus niet langer in de race.

Een woordvoerder van TomTom liet aan Bloomberg weten dat er met geen enkel bedrijf wordt gesproken over een overname. Hij ontkende daarmee echter niet dat er wordt overwogen om het bedrijf uiteindelijk in de etalage te zetten. De marktwaarde van TomTom zou op ongeveer 2,3 miljard euro liggen.

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

03-08-2015 • 17:05

141

Reacties (141)

141
137
93
9
0
0
Wijzig sortering
Ik vind de apparaten van TomTom nog net zo waardeloos als 7 jaar geleden. Traag, slecht werkende touchscreens, dure kaartupdates en accu's die binnen de kortste keren leeg zijn. De app "Navigator" (Android) is gratis te gebruiken i.c.m. de offlinekaarten van OpenStreetMap. Smartphone in een universele houder klikken en rijden maar. Als je een flinke databundel hebt kun je zelfs nog Google Maps gebruiken. Waarom zou je in hemelsnaam nog voor TomTom willen betalen anno 2015 ?

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 23 juli 2024 06:31]

- Tomtom HD traffic werkt beter dan alternatieven (ik mis het nog steeds)
- Tomtom IQ routes (database met feitelijke snelheden op veel wegen, los van HD traffic)
- de traagheid merk ik alleen bij lange routes (vakantie, en dan maakt die 30 seconde laden me niets uit)
- duidelijker scherm (mijn mening) dan telefoon / de meest software op telefoons
- kaartupdates goedkoper dan ingebouwde navigatie
- in sommige landen is het minder handig om je telefoon zo in beeld te hebben bij het rijden
- het is minder goed voor de batterij van je telefoon om hem continu in de oplader te hebben (en als je dat niet doet is hij zo leeg).

Zoals ik al zei: ik mis mijn oude tomtom nog steeds (maar die is samen met mijn auto gestolen)
wze app (android ervaring)

- Live file informatie door gebruikers
- Wegen die realtime geupdate kunnen worden door gebruikers
- Geen traagheid, afhankelijk van je gsm
- Prima scherm, alleen de route en een knop voor navigatie, geen eindeloze menu's zoals bij tom
- Kaartupdates zoals reeds gemeld gratis door gebruikers (via pc of telefoon te doen)
- Telefoon hoeft niet in het beeld bij het rijden, ik heb hem gewoon naast de radio in een houder van brodit (auto specifiek deel, en gsm specifiek deel welke in elkaar geschroefd worden)

Als het voor een telefoon slecht is om continu in de oplader te zitten, is dat voor de tom ook hetzelfde lijkt mij hé ;)

Goed, je hebt een data bundel nodig. Maar ik betaal sim only "maar" 14 euro voor 1GB en 100minuten/sms waarvan waze bij dagelijks woon-werk verkeer (circa 140km/dag) maar ~400mb gebruikt. Dat zou dus overeen komen met ~7euro in mijn bundel per maand voor waze.

Daarnaast is waze naar mijn kennis de enige navi app die zelf lerend is, ik werkte eerst in dagdienst waarbij waze aan de hand van de tijden/locatie wist of ik naar het werk of weer naar huis ging. Nu in 5 ploegendienst had hij in het begin even moeite (alleen ochtend dienst naar werk herkende hij ivm bijna zelfde tijd van vertrek) maar nu herkent hij de nieuwe tijden ook alweer en vraagt zelf gelijk "onderweg naar werk" waarbij je verder niets hoeft te doen om de navi met verkeersinfo te starten.
Plus als je graag met je auto rijdt word het een spelletje.
Wegen die nog niemand (waze gebruiker) heeft bereden maar wel op de kaart aangeduid zijn daar staan bolletjes op. En als je daar over rijd dan word je auto een pacman ventje en eet die de bolletjes op. Daar krijg je dan punten voor.

Zo heb ik men auto al bijna 2 keer verloren door in de winter in de sneeuw op zandwegen te rijden in onze ardennen.

Nu heb ik sinds een aantal maanden tom tom go mobile aangekocht. 20€ per jaar. En toch niets dat daar aan kan typen. Deze brengt je niet alleen op je bestemming maar maakt het rijden ook aangenamer. Dat deed geen enkele andere gps voor mij.

(ervaring met mio, tomtom, Garmin, maps, waze, here, en nog een andere Android gps die kaarten offline cached maar waar ik niet meer op de naam kan komen , tomtom go mobile)
Wat is het voordeel van tomtom go mobile tegenover waze?
Ik vind het duidelijker. Beter gesproken navigatie. Ik heb bij Tom tom go mobile geen scherm nodig.

Betere routes, veel logischer en beter gepland dan eender welke Android app.

Ik weet niet hoe ze het doen. Maar in mijn ogen is tom tom beter op de hoogte van het verkeer op alle vlak.

Voorspelling van aankomst tijd is altijd mooi geschat.

Tussenstops op routes toevoegen. Weet niet meer of waze dit kan. Maps offline gedownload.

En een ton van details die je nergens anders terug vind. In mij ogen is tom tom het apple onder navigatie. Je hebt er niet veel aan te zeggen maar het werkt wel altijd vlot en correct. Wat wel zo handig is bij een gps. (gelukkige gebruiker van een One plus one)

Maar ik vind waze het moeilijkste te vergelijken. Omdat dit zoveel meer is dan gewoon een gps. Maar als je op je bestemming relaxed wil aankomen. Tom tom, the way to go. (toch naar mijn ervaringen). Je kan het 75km per maand gebruiken gratis. Ik raad het je echt aan. Het is 1 op 1 dezelfde software als op tom toms duurste gpsen.
heb hem even als proef, offline navi +1 voor in buitenland (waze gaat dan roamen $$$), maar ik mis bijvoorbeeld al benzinepopmen die waze gewoon kent (inclusief prijs die door gebruikers geupdate word, als je getankt hebt met waze open vraagt ie naar de actuele prijzen gezien hij het stilstaan op gps bij een benzinepomp herkent).

Ik zal tomtom is proberen, de file info bij waze is nog wel een puntje van kritiek, soms hoor je op de radio kilometers file terwijl waze je er vrolijk doorheen blijft sturen, als ik dan zelf de snelweg af ga en door de polder verder ga verandert de aankomsttijd ook ineens naar minuten eerder o.o
In mijn vorige auto (helaas gestolen door tuig) had ik TomTom ingebouwd met live services... ideaal.
In het buitenland gewoon even zoeken naar dichtstbijzijnde supermarkt (2 Duitse reuzen of andere merken) of niet gewoon een pomp maar een Shell waar ik toch beter op reed.
Ja het kan op je gsm maar dan kost het toch best wel wat geld en moet je de tomtom/andere navi nog in programmeren(telefoon is toch te klein). TomTom Live? Gewoon klik stuur mij daar naartoe.

Daarna een losse TomTom gekocht met live services en gewoon hetzelfde.
Bij de losse is HD Traffic zelfs beter dan bij de ingebouwde.
ik heb nog een oude garmin nuvi 255; enkel de kaarten heb ik af en toe eens geupdate (doe ik bijna elk jaar)
het toestel heeft geen traffic oid..
maar daar gebruik ik voor vertrek altijd even m'n google maps voor; ik kijk of er files/verkeer op de route zijn en zo nodig pas ik mijzelf daar op aan...
als ik nu echt een langere route moet rijden (meer dan een uur) en er is kans dat ik alsnog in de file zou terecht kunnen komen, dan zet ik gewoon mijn gsm op maps, het beeld gaat uit en hij spreekt via bluetooth naar de radio; en als ik dan merk dat hij plots andere routes aangeeft dan mijn gewone gps dan weet ik hoe laat het is en dan zet ik daar het beeld wel op aan en ga ik dus de phone volgen (of ik reroute m'n garmin)...
zolang mijn goeie oude garmin het nog doet ga ik hem niet vervangen; ik heb er al jaar en dag plezier van gehad en als hij het opgeeft dan zal ik opnieuw een garmin kopen; gelukkig hebben ze nu gratis kaartupdates voorzien voor de nieuwere modellen zodat ik niet meer manueel kaarten moet exporteren naar de sd-kaart (ik heb mapsource world, en vandaar uit exporteer ik bv gans west-europa naar een sd-tje dat ik dan in de garmin steek... moest ik nu naar de vs gaan kan ik zo ook de vs exporteren)

edit: ik heb ook al eens met een tomtom gewerkt voor een paar dagen maar vond de garmin toch veel handiger om mee te werken, over de MIO zullen we helemaal maar niet praten.. ik heb waze vroeger ook al eens geprobeerd; maar toen was er echt nog niemand die het gebruikte en vond ik het dus ook niet nuttig om het te blijven gebruiken; ik was letterlijk de enige uit antwerpen die het gebruikte (we spreken echt rond de releasetijd, android donut/eclair tijd)

[Reactie gewijzigd door bogy op 23 juli 2024 06:31]

Mijn GSM heeft een groter scherm dan de meeste gpsen 5,5" en is een pak krachtiger ook. Heeft ook een veel duidelijker scherm. De software installeren is gewoon downloaden van de playstore, niet zo moeilijk. De navigatie software kost me 20€ per jaar. Maar ik moet dan wel niet meer roamen aangezien ik heel de wereld ineens offline kan downloaden.

Een vriend van me heeft een tom tom van +500€ gekocht. En ik was direct verliefd op die software. En die heb ik nu. Altijd up to date op een beter apparaat dan die gps voor 20€ per jaar. En de gsm kostte 300.

In mijn ogen dik profijt.
File info is super. Afgelopen wintersport was op de snelweg een vluchtende inbreker doodgereden (meen ik). We waren net gestopt voor een subway en zagen het praktisch gebeuren. 10 minuten later(vervolgen reis) had de tomtom de route aangepast en waren wij voor de rest van van de reiszigers uit. (de politie was nog bezig de weg af te zetten)
Plus als je graag met je auto rijdt word het een spelletje.
Wegen die nog niemand (waze gebruiker) heeft bereden maar wel op de kaart aangeduid zijn daar staan bolletjes op. En als je daar over rijd dan word je auto een pacman ventje en eet die de bolletjes op. Daar krijg je dan punten voor.
En zo kom je dus terecht op een spoorweg. http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.2400595
Anoniem: 71478 @Perkele4 augustus 2015 15:58
Nee, door onoplettendheid (en wellicht gecombineerd met een laag IQ) kom je op een spoorweg.
Wanneer je een spelletje speelt terwijl je rijdt, ben je onoplettend.
Leuk maar ben bang dat een hoop niet gaat werken als ik ermee naar b.v. Spanje ga met vakantie, de file meldingen heeft men wel een internet verbinding nodig.
goed, je hebt een data bundel nodig. Maar ik betaal sim only "maar" 14 euro voor 1GB en 100minuten/sms waarvan waze bij dagelijks woon-werk verkeer (circa 140km/dag) maar ~400mb gebruikt. Dat zou dus overeen komen met ~7euro in mijn bundel per maand voor waze.
En daar eindigt het direct wat mij betreft, ik wil geen dataverbinding voortdurend open hebben staan. Tevens lijkt dit me een groot nadeel voor wanneer ik navigatie werkelijk nodig heb, namelijk op vakantie.
Goed, je hebt een data bundel nodig. Maar ik betaal sim only "maar" 14 euro voor 1GB en 100minuten/sms waarvan waze bij dagelijks woon-werk verkeer (circa 140km/dag) maar ~400mb gebruikt. Dat zou dus overeen komen met ~7euro in mijn bundel per maand voor waze.
Als je in principe 7 euro per maand betaald voor Waze kan je dan beter niet voor TomTom Go gaan? Voor 20 euro per jaar heb je wereldwijde navigatie, elk kwartaal maps update, livetraffic en flitsers. Kan je die 400MB voor iets anders gebruiken en kan je ook navigeren in het buitenland zonder extra kosten.
Ooit gedacht aan een gps navi? zoals sygic
Ik ben vorige week van Zeeland naar Groningen gereden met Google Maps op m'n Nexus 5. Met 90-100% weg gegaan en kwam aan met 10-20%

Maps kent wel heel veel wegen waar TomTom vaak moet updaten of wegen niet kent. Jammer is dat je de snelheid niet te zien krijgt zoals TomTom dat doet. Het kantelen en zoomen van het scherm bij Maps is wel een pluspunt t.o.v. de "statische" kaart bij TomTom
Maps kent wel heel veel wegen waar TomTom vaak moet updaten of wegen niet kent.
Dat is onwaar. Ik gebruik beiden al jaren naast elkaar op mijn telefoon (al sinds het Windows Mobile tijdperk) en de belangrijke en secundaire wegen staan op beide apparaten. Tenzij jij niet de laatste kaarten gebruikt natuurlijk. Maps kent wel fijne weggetjes in het bos, zeer veel onverharde wegen en wegen achter de postbus (dus op erven) die TomTom niet kent. Maar om van A naar B te navigeren zal dat in 99% van de gevallen niets uitmaken.

Ik heb TomTom in veel Europese landen gebruikt, in grote delen van Zuid-Afrika en in het oosten van de VS. Nergens voor verassingen komen te staan, al moet ik zeggen dat Google Maps in bepaalde delen van bijvoorbeeld Italië vele meer straatnamen kent. Dus bij twijfel zal ik altijd Google gebruiken. Ook missen er nog relatief veel (nieuwere) huisnummers in Nederland bij TomTom, Google heeft dat nooit.

De file informatie van TomTom is trouwens accurater in Sillicon Valley dan die van Google zelf. Een aantal dagen achte elkaar daar naast elkaar gedraaid. Dat is ook wat ik in Nederland gewend ben, Google speelt teveel met alternatieve routes als het filebeeld erg onrustig is.

In Johannesburg heb ik als een 'local' om de files heen genavigeerd met TomTom HD traffic, terwijl ik nog nooit op het continent geweest was. Moet wel eerlijk zeggen dat bij de grens van Mozambique zowel de file informatie van Google als TomTom geheel niets te melden had, ook al stond ik uren bij een militaire grens controle in een erg lange file.

@demonic: kaartupdates op TomTom mobile zijn altijd gratis geweest mits je het product gekocht had. Wel moest je altijd de verschillende kaarten kopen. En daarnaast nog eens een abonnement afsluiten voor de flitsers en nog een abonnement voor de file informatie. Sterker nog, de file informatie voor Amerika kocht ik opnieuw, nadat ik de kaart had gekocht en al beschikte over Europese file informatie. Sinds de laatste app betaal je een vast laag bedrag per jaar om onbeperkt gebruik te kunnen maken van alle TomTom kaarten, file en flitsers. Dus wat dat betreft is de dienst vele tientallen euro's goedkoper geworden als je het wereldwijd gebruikt.

De vaste TomTom software is al enige jaren inclusief onbeperkt gratis kaartupdates. Sinds de laatste paar jaar zit daar nu ook gratis file informatie bij. Jij doelt op het oude model van TomTom wat al heel lang geleden is uitgefaseerd, maar nog steeds van toepassing is als je een stokoud TomTom apparaat hebt. Je doet er dan ook wijs aan voor dat product een plekje in de container te reserveren.

[Reactie gewijzigd door Malarky op 23 juli 2024 06:31]

Dat is toch het gene wat hij zegt, als je niet update kent tomtom veel wegen niet.

en juist dat update is een probleem omdat het zo ongelofelijk duur is.
Ongelooflijk duur? Ik heb gisteren nog voor 42 euro een jaar update gekocht... Ik ken genoeg systemen waarbij je voor 200 euro een update mag kopen bij de dealer...
42 euro vind ik nog steeds veel geld. zeker als je kijkt naar de aanschafprijs.

als een smartphone niet 2 jaar geupdate word dan breekt de hell los.
maar een navigatie systeem hoeft nooit updates te krijgen, nee die moet je kopen?!
Inmiddels niet meer. De huidige modellen hebben lifetime updates. Zelf rij ik Renault waarbij de TomTom is ingebouw. Van alle systemen die ik heb gehad, is deze zijn geld meer dan waard geweest.

Voor mijn "oude" Golf vroeg de dealer met droge ogen een bedrag van rond de 200 euro...
het navigatiesysteem bij ons in de auto kost ook 2-300euro. dus niet updaten dan maar.

verder zit ik niet in de navigatie systeem, ik gebruik voor vertrek google maps, en leer de route uit mijn hoofd :P

(en als je dan de weg kwijt raakt, dan is het enorm leuk en informatief, zie je ten minste nog is iets van de omgeving :D)
Anoniem: 143912 @demonic3 augustus 2015 23:28
en niet te vergeten dat je met google maps ook kan navigeren zonder adres. ik typ/spreek bijvoorbeeld makro amsterdam of noem maar een bioscoop in google maps.
wat ik eerder al aanhaalde, waze is gratis en kent bijna realtime de wegen in stedelijk gebied (door mensen die actief in de community zitten en alles rapporteren inclusief files, ongelukken, objecten op de weg, en afgesloten wegen)
Ongelooflijk duur?
Bij de mijne zit het er gewoon levenslang bij.
(Ja ik weet dat na 5 jaar het apparaat volgens TomTom dood is en dus niet update)
Maar na 5 jaar is de accu ook gewoon waardeloos geworden en zijn er weer betere.
Bedoel je automatisch inzoomen op afslagen enzo?
Dat doet TomTom ook als je het aanzet, inclusief rijbaan begeleiding waarbij er op je scherm wordt getoond welke rijbaan/rijbanen je moet/mag pakken om je route correct te vervolgen.

Zelf zoomen kan gewoon met pinch to zoom.
Ja klopt TomTom geeft rijbanen aan, maar Maps doet dat ook.
Als ik op een grote snelweg zit, zoomt Maps uit. En zoomt in als er een splitsing of afslag komt.

Maar bij Maps kantelt de kaart ook als ik hard rij op een snelweg en hij wordt weer iets vlakker bij een splitsing. M.i. een leuk effect

In de Zeeland tunnel valt de GPS weg bij TomTom, maar omdat Android ook Wifi en Mobiele signalen gebruikt kon Maps mij blijven vertellen waar ik was

[Reactie gewijzigd door RobinF op 23 juli 2024 06:31]

Tsja zelf rij ik ook al een aantal jaar met de TomTom, nog nooit problemen gehad, ook in langere tunnels ( 2x mee naar spanje gegaan, en dan kom je net iets langere tunnels tegen dan je in NL vind) houd de tomtom zich goed... Enige wat de tomtom bij mij meestal niet doet in een tunnel is de snelheid weergeven. Route etc zie je keurig netjes in de tunnels :)
Ga jij Luik maar eens door met google maps, je telefoon beland in het grote kanaal daar :D
Nee google maps is een goed product, maar dat vind ik van de tomtom ook. Ik navigeer ook nooit meer met mijn tel ( 1x gehad, toevallig in luik dat de tomtom uitviel doordat de usb kabel niet goed erin zat en ik me niet aan de accu waarschuwing gehouden heb, mijn vriendin google maps laten inschakelen en ohmen ramp ramp ramp.. ) maar alleen nog met de TomTom, die heeft me nog nooit iets fout laten doen.

Qua grafische dingen maakt het me allemaal niks uit, zolang de navigatie mij de weg verteld en eventueel laat zien op vervelende afslagen ( afslag op afslag op afslag, ook in NL helaas steeds meer te zien ) en dat is iets wat TomTom nog altijd goed kan ( vind ik..)
Het is logisch dat je de snelheid niet ziet in een tunnel.. Dat komt doordat TomTom schat waar je ongeveer rijdt. Je hebt namelijk geen GPS ontvangst in een tunnel, dus het is gokken hoe ver je bent.
Maar lekker belangrijk.. Ik ken maar weinig tunnels waarin je navigatiehulp nodig hebt.

[Reactie gewijzigd door MaZeS op 23 juli 2024 06:31]

Moet je de rondweg Parijs eens nemen, afslagen in tunnels!
In de Zeeland tunnel valt de GPS weg bij TomTom, maar omdat Android ook Wifi en Mobiele signalen gebruikt kon Maps mij blijven vertellen waar ik was
Dat wordt niet gedaan door WiFi of andere mobiele signalen, want allen hebben in de tunnel geen verbinding naar buiten.

Google Maps ziet dat je in een tunnel bent en berekend de zelfde snelheid door de tunnel. Mocht je gyroscoop aangeven dat je afremt dan weet hij het ook niet meer.

Moet je voor de gein maar is kijken bij een file in de tunnel, dan rijdt hij gewoon door op Google Maps totdat hij doorkrijgt (via je gyro) dat er iets aan de hand is.
Oh, ik wist niet dat hij ook die signalen gebruikte. Maar ik heb wel degelijk bereik (h+) in de tunnel.
Je kan ook een goed kopen Android telefoon kopen voor nog geen 90 a 100 euro of een windows phone en die voor navigatie gebruiken.
Die zijn netzo duur of zelfs dus goedkoper dan een TomTom.
Klopt en dan heb je een toestel, dan nog een sim/abo. Schiet natuurlijk niet op als je onderweg bent en het beltegoed van je prepay is op, dus komt er nog een abonnementje bij.
Even goedkoop genomen stel je pakt een abo of prepay van 20 euro per maand (bij prepay dus 20 euro per maand opwaarderen) x 12 = 240 euro per jaar + 100 euro voor een budget tel ben je 340 euro kwijt het eerste jaar en daarna 240 euro per jaar.


Neem aan dat alleen mensen die regelmatig op de weg zitten een tomtom kopen of zoals met jou voorbeeld een los toestel etc voor de navigatie.

Hier een tomtom, lifetime maps etc
http://www.bol.com/nl/p/t...50580828-9200000015336886
Met gratis Lifetime Maps voor 45 landen in Europa
Mocht 4.3 inch te klein zijn heb je voor hetzelfde geld ( 109 euro ) ook een 5 inch van tomtom.
Waarom dan al het gekloot met een telefoon + hoge kosten op jaarbasis indien je het gaat gebruiken terwijl je voor 109 euro helemaal klaar bent?
Daarbij, stel je gaat regelmatig het buitenland in met de auto, ik weet de keer dat ik google maps gebruikt heb in het buitenland dat het geld kost. Tenzij je de tomtom in NL alles laat zoeken en laden kan je soort van ''offline'' je route zien ook in het buitenland.
Rij je 1x fout dan werkt google maps niet bij en moet je alsnog in het buitenland verbinding gaan maken en opnieuw de route laten zoeken ( kost weer geld ). Stel je bent een paar weken op vakantie, geen wifi en je wilt naar een leuk plaatsje rijden.. Kost je wederom geld, daar waar de tomtom het gewoon gratis doet.
Er zullen vast wel 3th party apps zijn waarbij je de volledige kaarten download, maar of die ook de route en omleidingen en etc gratis gaat laten zien weet ik niet, en stel die zijn er wel dan zal het nooit zo goed werken als een echt navigatie systeem. (nja de stel zal er helemaal niet zijn want zodra jij iets anders doet dan eventueel ingeladen is dan moet je verbinding met gps/data maken om je route te berekenen en dat kost gelijk geld met een telefoon in het buitenland)

Ik kan me wel in de groep vinden die Google Maps gebruikt hoor, stel je hebt geen navigatiesysteem ( zoals een tomtom of ingebouwt in het dashboard ) en je rijd niet al teveel naar verschillende bestemmingen, dat het goedkoper is voor die eene keer wanneer je naar een vreemd adres (binnen NL uiteraard) rijd om je smartphone te gebruiken die je toch al hebt liggen.

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 23 juli 2024 06:31]

Ik bedoelde meer navigatie systemen zoals here maps of gewoon TomTom, die kaarten Download je via Wi-Fi dus waarom heb je een abonnement of prepaid nodig?
Oké een voorbeeld, je rijd naar spanje/zuid frankrijk/italie. Er is een ongeluk en je ziet geen omleiding, je wilt anders rijden, of je hebt simpelweg een afslag gemist. Hoe ga je dat doen met je telefoon zonder connectie met data/gps? Ik neem aan dat je er op dat moment niet bekent bent en dat je navigatie je moet omleiden, TomTom knettert gewoon door.
Uiteraard kan je altijd een landkaart erbij pakken, maar goed dat is even niet de bedoeling van een navigatie systeem.
En zoals ik ook aangegeven heb, stel je zit in zuid frankrijk wilt naar een plaats toe geen wifi ( wifi kan je niet vanuit gaan als je in een vreemd land zit ), hoe doe je dat met je telefoon?

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 23 juli 2024 06:31]

Er zijn navigatie-programma's genoeg die off-line hun kaarten op een telefoon opslaan. Here, oorspronkelijk bij Nokia's meegeleverd (Symbian en Windows Phone), inmiddels ook op IOS en Android is volledig offline te gebruiken. Dat doe je niet op een telefoon zonder GPS, dan werkt een TomTom of Garmin ook niet. Je kunt wel zonder data, als je de kaart maar op je telefoon hebt staan.
Maar kost GPS op je smartphone geen geld in het buitenland? Dus stel je hebt een afslag gemist en er een nieuwe route berekent moet worden.
GPS op de tomtom kost me niks, alleen de aanschaf van het apparaat.

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 23 juli 2024 06:31]

Nee GPS kost niks. Je moet wel je data-uitzetten en de kaarten vooraf (via Wifi) op je telefoon zetten. Het kan zijn dat het iets langer duurt voor je een fix hebt met je GPS dan normaal, omdat je normaal gesproken via het netwerk informatie krijgt over waar je ongeveer bent, zodat ie de satelieten sneller vindt. Maar het werkt dan in principe net als de GPS in kastjes als TomTom of Garmin.

[Reactie gewijzigd door Paulus73 op 23 juli 2024 06:31]

Oke top, ja zelf ben ik er altijd huiverig mee dat soort zaken en dan vooral in het buitenland. Met de tomtom weet ik zeker dat er niks geks kan gebeuren en ik geen tel rek kan krijgen. Toestel gaat alles op uit behalve mobiel netwerk zodat ik wel bereikbaar ben zodra ik het buitenland inga.

Maar goed iedereen heeft zijn voorkeur, die van mij gaat nog altijd naar een TomTom, ik ben dan ook zeer veel op de weg te vinden.
Ik vind een aantal zaken van TomTom inderdaad ook prettiger dan Here, mag gelukkig voor de vakantie de TomTom van mijn vader lenen, die heeft onlangs de kaarten geupdate. Apparaatje werkt ondanks de leeftijd nog prima (met kaarten-updates tenminste).
Let wel dat veel telefoons die claimen volledige GPS te hebben, de goedkope variant hebben. Vrij lastig te achterhalen, meeste high ends hebben volledige offline gps, veel mid ends niet, weinig low ends. (Alhoewel dit het afgelopen 2 jaar veranderd kan zijn, me niet meer mee bezig gehouden)

Mocht je dus geen volledig offline GPS hebben en je hebt van de regio waar je bent geen offline cache. Dan heb je alsnog een (tijdelijke) dataverbinding nodig.
Navigon op telefoon. Perfect. En dat opgeladen houden van je telefoon, is tegenwoordig niet zo'n issue meer door de slimmere batterij controllers. En scherm kwaliteit, dat is bij recentere smartphones ook geen issue, op tevens mooi grote schermen. Software zijn ook veel makkelijker dan de TomTom aan te moeten sluiten op de computer, namelijk automagisch.
Toen mijn TomTom defect was geraakt was ik er ook direct klaar mee. Ik gebruik al jaren Waze en ik wil nooit meer terug naar TomTom. Ik heb ook andere gebruikt maar niets haalt het er bij. Waze is duidelijker, accurater, beter met traffic en alle data zit er gewoon in. Ik koop nooit meer een TomTom.
Grappig dat je altijd van die individuele klachten hoort en daarop baseren ze dan meteen dat het bedrijf waardeloos is.

Jij bent er klaar mee maar veel andere gebruikers schijnbaar nog niet. Heel veel anderen mensen zijn schijnbaar ook tevreden. Wat zegt jou mening dan tegenover een tig keer grotere groep tevreden gebruikerts.

Als je nu inhoudelijk ingaat op het bericht van verkoop draag je nog iets bij.
Je kan bijv stellen dat tom tom een in het begin van de stand van de techniek een mooi product op de markt heeft gebracht. Ondertussen is dat ingehaald door andere producten, deels gratis. Men heeft geen vervangend bedrijfsmodel om het verlies aan omzet te compenseren.

De enige echte waarde, zijn de waarde van de kaarten. Aangezien bmw en consorten daar dik vor wil betalen kun je de vraag stellen of tomtom ook diezelfde waarde heeft voor een andere 3de partij.
Ja maar de titel had ook kunnen zijn: tomtom overweegt om investeringen te doen. (geen commentaar op jou hoor, gewoon jammer dat de titel zo dramatische is).
Tomtom is met meerdere zaken bezig volgens het artikel, zo zou het denken aan nieuwe investeringen en etc maar houd ook rekening met een eventuele verkoop.
Tweakers kiest ervoor om de titel zo te laten blijken dat tomtom ermee kapt, terwijl volgens het artikel ook het tegenovergestelde kan gebeuren.
Waze is duidelijker, accurater, beter met traffic en alle data zit er gewoon in. Ik koop nooit meer een TomTom.
Waze laat sinds april 2015 al zien hoe lang je nog in de file staat. Dat doen andere navigatie fabrikanten al vele jaren. Volgens mij herberekend Waze nog niet eens constant op de achtergrond de snelste route, zodat deze volautomatisch wordt aangepast zoals anderen al jaren kunnen.

Laat staan dat Waze het fenomeen IQ routes kent, zodat hij vooraf al weet hoe druk het ongeveer op een route zal zijn op een specifieke dag+tijdstip gezien ervaringen uit het verleden. In combinatie met een zeer accurate HD traffic krijg je zo de snelste en beste routes.

[Reactie gewijzigd door Malarky op 23 juli 2024 06:31]

Oke en als je samsung tv kapot gaat koop je nooit meer een samsung tv, als je lg telefoon kapot gaat koop je nooit meer lg, gaat je volkswagen kapot nooit meer een volkswagen?
Als jij denkt dat bij een bedrijf in de loop der jaren niks verandert, vraag ik me af hoe jij behandelt wordt, nooit een 2e kans gekregen en etc? 1x een fout gemaakt en jij bent dus gewoon fout? Nah, een beetje kort door de bocht toch?
ik ken iemand die de android versie heeft, maar de app slurpt de accu sneller leeg dan dat hij zichzelf kan opladen. Onder IOS heb ik daar geen problemen mee.
Mja, de goedkope modellen misschien. De apparaten in de huidige GO serie (400, 510, 610; 5100, 6100) zijn echt enorm goede apparaten.

Ze zijn:
- Snel (enkel een cold boot duurt een volle anderhalve minuut, that's it. Vanuit standby is ±5 seconden.)
- Routes worden razendsnel berekend
- TomTom Traffic werkt geniaal, zeer accuraat en door heel de wereld, en alternatieve routes worden je aangeboden en zijn binnen enkele seconden doorgevoerd
- TomTom (mobiele) Flitsers zijn geniaal
- Alle huidige modellen komen met *gratis* Lifetime kaart updates, Gratis lifetime traffic info en Gratis TomTom Flitsers (dus geen jaarabonnementjes meer). Hoe is dat in vredesnaam "dure updates"?
- Touchscreens zijn tegenwoordig capacitief ipv resistive, net een smartphone scherm dus! Pinch to zoom werkt zelfs. Dus ook dat werkt prima!
- Superieure software en bediening
- Stembediening werkt *redelijk* (Goed zou ik het niet noemen.)
- Gesproken navigatie instructies zijn zeer gedetailleerd en handig
- Met een "Live" model heb je geen roaming kosten, nul komma nul. Terwijl je wel constant verkeersinfo en flitsers en dergelijken binnen blijft krijgen! Dit kan overigens ook via RDS met een adapter. Zonder live kan dat ook, alleen vreet dat zo'n 5 tot 10MB per 1000 kilometer aan data. (Ohjee...)

Het enige waar ik je gelijk in kan geven is de accuduur, al is voor de meeste ritten anderhalf uur prima qua accutijd en je moet ze toch in hun dock aan het scherm hangen; dus enkel een probleem als je peukenaansteker verrot is of de zekering is doorgebrand en je hebt geen nieuwe liggen...
Ff opladen via USB en voila.

Het lijkt er op dat je een paar jaar geleden voor 't laatst een TomTom hebt gekocht, waarschijnlijk een van de budget modellen; en niet een van de recentere (afgelopen 2 jaar) uit de duurdere klasse met veel betere schermen, hardware, gratis kaartupdates voor minstens 5 jaar (en dat 4 keer per jaar) van de gehele wereld (dus niet enkel benelux/europa), et cetera.
Dat is hetzelfde als zeggen dat Samsung k*t telefoons maakt omdat je een Galaxy Star (budget) hebt uit 2010 en een HTC One M8 (2014, high-end) echt veel sneller is met een beter scherm e.d...

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 23 juli 2024 06:31]

Dat is ook mijn mening. De nieuwe doen het prima! Het enige minpunt, al zal dat eerder aan mijn gsm liggen is dat als ik de grens overga de verbinding verborken word en ik ze niet meer gekoppeld krijg. Dit had ik kunnen voorkomen om de TomTom te kopen waarbij je je gsm er niet voor nodig hebt.

Hebben het vergeleken met de navigatie die in de nieuwe auto van mijn vader zit(lancia voyager-> Uconnect) en de TomTom is beduidend sneller en overzichtelijker. Update voor dat Uconnect? Ook een paar honderd euro, dus kun je beter een los toestel hebben

Voor mij volstaat deze dus ruimschoots en zo ken ik nog veel meer mensen.

[Reactie gewijzigd door Daniel_Elessar op 23 juli 2024 06:31]

Het enige minpunt, al zal dat eerder aan mijn gsm liggen is dat als ik de grens overga de verbinding verborken word en ik ze niet meer gekoppeld krijg.
Terwijl roaming ingeschakeld is?
Dat is wel apart.

Als roaming uitgeschakeld is dan trapt je telefoon de verbinding met TomTom eruit omdat Tethering dan uitgeschakeld wordt (zowel Android als iOS vertonen dat gedrag) en TomTom dus geen gebruik mag maken van de functies die het toestel te bieden heeft.

Als ik roaming ingeschakeld heb (iOS) en ik ga de grens over dan blijft ie prima werken, mits ik een internet bundeltje heb anders wordt ie gelimiteerd door KPN en kan ie alsnog geen verbinding maken met TomTom's servers :P

Ik zou eens kijken of Bluetooth Tethering nog aanstaat als je de grens overbent :)
Het is inderdaad vreemd want dat staat allemaal aan. Heb echter een nieuwe BlackBerry dus ik denk dat daar toch ergens nog iets fout ingesteld staat. Moet ik nog eens naar kijken.
en accu's die binnen de kortste keren leeg zijn
Je bedoelt dat als je je telefoon als navislaaf gebruikt, je Zuid-Frankrijk haalt op een acculading?
De app "Navigator" (Android) is gratis te gebruiken i.c.m. de offlinekaarten van OpenStreetMap
Dat is waar, maar OSM is niet in alle landen zo goed bruikbaar als in Nederland, simpelweg omdat de kaartinformatie niet voor alle landen even compleet en accuraat is.
Daar zijn apps als (jawel:) TomTom prima voor. Eveneens Navigon.
i.c.m. de offlinekaarten van OpenStreetMap.
Is dat OpenStreetMap wat ? Open source data, is dat niet veel te onbetrouwbaar ? Met trage updates (als er iets verandert) ? Of is het heel correct en heel up to date ?
Nieuwsgierig.
OSM kaarten worden continu bijgewerkt. Voor Nederland is de data geweldig, dat houd een commerciele aanbieder echt niet bij. We zijn net in Frankrijk geweest en onze handheld Garmin gebruikt die kaarten en ook daar waren ze super goed. Maar dat hoeft niet in elk land (of elke streek) zo te zijn. Maar mijn ervaring met OSM kaarten zijn super positief.

Of dat ook geld voor routering in navigatie kastjes weet ik niet maar verwacht het wel. Gebruik zelf een Tom Tom dus geen ervaring met OSM kaarten voor dat doel.

Commerciele kaarten lopen vrijwel altijd verder (en soms veel verder) achter, ook commerciele partijen gebruiken overigens OSM data als aanvulling op eigen data en waarom ook niet...

In veel landen komt de OSM data van de overheid, dus allang geen beunhaas hobby data meer.
Klinkt goed !
Bedankt voor de info.
Die ervaring heb ik met de nieuwste tomtom go serie dus totaal niet. Het zijn echt geweldige navigatie systemen. Ze werken snel, touchscreen werkt veel beter en je kan naar heel veel gebieden navigeren die in een standaard ingebouwde auto navigatie vaak niet zitten. Daarnaast heb je nu ook gratis updates.
Je moet alleen nog 30,- per jaar betalen voor de flitser meldingen.
Bij de nieuwe 510/610/5100/6100/Rider 400 zitten de flitsers er ook levenslang in :)
Als je daadwerkelijk denkt dat bij TomTom de fysieke navigators als primaire inkomsten voorstellen dan raad ik je vooral aan om jezelf eerst in te lezen.

TomTom staat er beter voor dan ooit. Beter nog, als je een paar maanden geleden nog aandelen had ingekocht dan had je nu een leuk bedrag er bovenop gehad. TomTom verkoopt haar waren op haar hoogtepunt, daar waar ze realiseert dat haar services ooit zullen ingehaald worden zonder de juiste synergie.
Dure kaart updates?? Tegenwoordig heb je lifetime gratis kaartupdates
Totaal niet mee eens. Mijn auto heeft ingebouwde navigatie, en mijn telefoon ook, verschillende apps zelf. Geen van die opties kan tippen aan een TomTom unit in de auto.

Noem het ouderwets, maar het werkt feilloos. Simpel, snel, duidelijk.
Jij loopt iets achter. Kaarten en updates zijn gratis tegenwoordig bij een nieuw model. Qua nieuwe wijken en straten is Tomtom sneller up to date dan Google Maps.

Tomtom Live en in combi met flitsers abbo voor de veelvuldige buitenlandrijder is de beste optie, kan geen app aan tippen. Je krijgt in feite voor 30 euro per jaar een simkaartje met onbeperkte buitenlandbundel die verkeer en flitsers (vast en mobiel) in Europa bijhoudt. Wie gaat met zijn flits/verkeer app die hoeveelheden data verstoken in het buitenland? Dat werkt toch niet. Tomtom heeft me in Duitsland en Belgie al veel geld bespaard.

Online Places is bovendien een vorm van gratis Google Maps die je altijd en overal door heel europa kunt raadplegen ipv een of andere wifi hotspot te zoeken om daar je info uit te halen.

Qua nauwkeurigheid vd files/vertraging en extra reistijd is ie ook iets beter dan Flitsmeister. Ook de spraakherkenning is op peil aan het komen. Je kan volledig handsfree naar je tomtom roepen en hem besturen, hij luistert altijd.

De laatste schermpjes zitten op redelijk niveau capacitive touchscreen en werken goed genoeg.

En hoe vaak heeft de kilometervreter met app niet een flitser gemist omdat ie zat te bellen, een aparte device als radardetector is nog steeds veiliger.

Ik zie maar enkele minpuntjes, de nieuwe interface en menu's moeten beter, en de cpu's nog sneller want hij is nog net wat te traag (Go 5000).
Je kan het ook anders bekijken.

Ik had een Megane met Benelux navigatie. Wil je naar Duisland, vroeg Renault maar liefst € 200. Was toen nog Carminat en auto leasebak dus 100 % ganantie dat je er max 4 jaar plezier van hebt. En duidelijk was het ook niet. Dus een Tom Tom gekocht. Kon mijn vrouw die ook nog gebruiken in haar auto. Dekking Europa en factoren duidelijker dan die Renault poging.

Nadeel van die Tom Tom: dure kaart updates omdat je persé 4 updates voor een jaar moest kopen (ook al was 1 kaart elke 2 jaar ook zat voor mij) en elke keer €50 voor HD traffic (ding had ingebouwde SIM kaart).

Kaart update heb ik dus nooit gedaan. In plaats daarvan onlangs voor dat geld gewoon een nieuwe Tom Tom gekocht. En ze hebben geleerd, nu Life time kaart updates en geen ingebouwde SIM maar verbinding via bluetooth en je telefoon. Eigenlijk de beide problemen van de vorige opgelost.

De oude had een folie touch screen maar inzoomen en zo ging toch al niet zo want zo snel was die niet. Voor wat je er mee deed was het prima. De nieuwe heeft gewoon een capacitief scherm en voor gevoel net zo snel en handig als een smartphone. Maar ik vind hem wel duidelijker dan een smartphone.

Eerlijk gezegt vind ik de huidige generatie prima. Als techneut vind ik het jammer dat het interface een stuk dommer is gemaakt, overzicht met GPS satelieten en ontvangst is bijvoorbeeld weg. Maar waar het voor is, is er niets mis mee. Ook de bevestiging is veel beter geworden.

Ik denk dat je ervaring met de vorige genratie Tom Toms is, niet met de huidige. Met de huidige is weinig mis en het probleem met kaart en HD trafic kosten zijjn opgelost.
Duidelijk dat je 7 jaar geleden voor het laatst hebt gekeken.
Enige opmerking die ergens op slaat is het slechte touchscreen.
En als je inderdaad afhankelijk bent van data, is iedere smartfone per jaar duurder als de updates van tomtom. Die laatste zijn zelfs bij veel modellen gratis.
Ik heb geen ervaring met Openstreetmap of andere alternatieven, alleen Google Maps en de TomTom. Ik vind de TomTom qua stem en duidelijkheid stukken beter dan Google Maps. De stem van Maps maakt mij panisch.
Garmin nemen dan heb je levens lang je updates
Nokia Here wordt verkocht, nu TOmTom, wat zal het volgende zijn?

Vind zo jammer dat bedrijven product/bedrijf willen te verkopen. Als het gaat met name de navigatie producten.

[Reactie gewijzigd door Probook8979 op 23 juli 2024 06:31]

Vind zo jammer dat bedrijven product/bedrijf willen te verkopen. Als het gaat met name de navigatie producten.

Probleem is dat TomTom de boot gemist heeft. Anders dan Garmin heeft het véél te laat ingezien dat de markt van navigateskastjes voor in de auto een wegvallende tak was. TomTom was daarin wereldwijd marktleider, maar heeft nauwelijks diversiteit kunnen aanbrengen. Daar waar Garmin winst bleef maken door in de boot, wandel, vliegtuig, zeil, bergtocht, etc navigatie te stappen en bovendien als premium app meerwaarde biedt tov gratis alternatieven, zo is dat met TomTom niet gelukt.

TomTom leunt nu nog op inkomsten uit licenties, maar die kunnen best wel eens opdrogen binnen een paar jaar.

TomTom heeft nu dus twee keuzes:
1) proberen zichzelf her uit te vinden en andere markten aanboren.
2) zichzelf verkopen en verdergaan als bedrijfsonderdeel van een groter/ander bedrijf waar de huidige activiteiten passen in de grotere strategie.

Optie 1 kost veel geld (wat ze niet hebben!) en TomTom is hier al een paar jaar met weinig tot geen success mee bezig. Dus heel verstandig voor zowel de aandeelhouders als werknemers dat men niet te trots is om optie 2 te overwegen.
Je vergist je. Garmin is niet begonnen met navigatie-systemen voor auto's en toen verbreed naar boot/wandel/vliegtuig. Garmin zát al in die business voordat ze auto-GPS gingen doen. En dat was ruim voordat TomTom uberhaupt TomTom heette.

Het verbazingwekkende is meer dat TomTom vanuit het niets kwam, en de gevestigde nr 1. inhaalde. En dat ging behoorlijk snel: De originele TomTom Go was het eerste product, en met de eerste ONE veroverden ze een significant marktaandeel. Ik denk dat bij de tweede generatie (Go 510/710/910) ze over Garmin heengingen in Europa.

Wat betreft diversificatie: TomTom heeft destijds TeleAtlas overgekocht, en hebben dus licentie inkomsten daaruit. Garmin moet z'n kaarten inkopen, bij TomTom of Here. Om precies die reden zullen de licentie-inkomsten van TomTom niet zomaar opdrogen; er zijn veel meer aanbieders van navigatie dan van kaarten.
Ik vergis me niet :+

OK, je hebt gelijk dat Garmin al langer breder actief was, en wellicht/waarschijnlijk is het juist daarom dat men sneller kon diversificeren waar TomTom faalde. Dat punt wil ik je best geven. Maar betreft licentiekosten vergis ik me niet.

Het punt is namelijk dat er niet langer meer navigatiebedrijven dan kaartbedrijven zijn. Er zijn eigenlijk nog maar 5 grote commerciele spelers wereldwijd: Apple, Mirosoft, Google, TomTom en Garmin. Ik noem express de autobedrijvenniet want daar kom ik zo op terug.

Google gebruikt grotendeels eigen kaarten en geheel eigen software. Microsoft gebruikt Here maps en grotendeels eigen software. Garmin gebruikt eigen software en Here maps. Tom gebruikt uiteraard eigen. Blijft over Apple. Die gebruikt een combinatie van bronnen en o.a. TomTom kaarten. Maar Apple gebruikt ook Here maps via hun deal met Bing/Microsoft. Het is verder geen geheim dat Apple grote investeringen aan het doen is en onafhankelijk wil worden. De verwachting is dat TomTom steeds minder licentie-gelden zal krijgen van Apple.

En de andere bronnen droogden ook al op. Zie de jaarverslagen. De grote autobedrijven zijn namelijk geen grote spelers meer. Microsoft met Windows Phone met 3% marktaandeel is niet echt een grote speler in de telefoonmarkt, maar verkoopt in zijn uppie toch meer 'navigatiekastjes' dan de grooste drie autobedrijven (Toyota, VW en GM) samen. En licentiekosten zijn welliswaar bulkcontracten maar schalen uiteindelijk altijd in de orde van aantallen. En zo moet je die lcientiekosten namelijk zien.

En veel autobedrijven zijn ook al gebruik gaan maken van Here maps en soms Google systemen. En laat nu net onlangs drie grote autobedrijven Here maps kopen. Die gaan dus echt geen TomTom kaarten meer afnemen.

Zie hier dus een zo goed als gegarandeerde afname van licentiekosten, tenzij er opeens een nieuwe speler bij komt van formaat. Maar als ik TomTom was zou ik daar niet op gokken. Dus heel verstandig dat men een overname overweegt.
Anoniem: 457607 @Armin3 augustus 2015 20:17
" Anders dan Garmin heeft het véél te laat ingezien dat de markt van navigateskastjes voor in de auto een wegvallende tak was"

Dat ben ik niet met je eens. Al een jaar of 10 geleden zijn de topman destijds dat de markt van kastjes snel zou instorten. Men wist het wel en had ook dat inzicht, men heeft het alleen niet succesvol kunnen opvolgen. Dat is ook geen gemakkelijke taak, want dit is een winner-takes-it-all scenario.
Kwalitatief kan Tomtom op Android ook niet aan Navigon tippen.
Garmin is geen kaartenboer - sterker nog, die gebruikt kaartinformatie van Here in hun navigatietoestellen.
Ik dacht dat TomTom al een vergaande samenwerking had met verschillende automerken. De 'maps markt' is behoorlijk in beweging en dat is mooi voor de consument, ervan uitgaande dat de kaarten daardoor ook steeds beter worden
Anoniem: 16328 @BlueLed3 augustus 2015 17:16
TomTom Automotive zit standaard in geselecteerde auto's van Renault, Fiat Group, Daimler en Mazda. Bron: http://automotive.tomtom.com/en/success-stories
De kaarten zullen wel beter worden maar of de consument er echt op vooruitgaat? De toekomst zal het leren maar ik heb zo mijn vermoedens dat de autofabrikanten alleen ingebouwde systemen gaan verkopen.
M.i. is daarom één van de vragen: de duur van de hardwarematige ondersteuning. Hoelang zullen de fabrikanten BMW, Audi (en de andere merken van de Volkswagen Groep) en Daimler bepaalde navigatiesystemen ondersteunen. Hoelang zullen toekomstige kaartupdates compatibel blijven.
Softwarematig: hoe veel prioriteit hebben kaartupdates? Het kan ook een stap terug in de tijd worden (zoals ± 8-10 jaar geleden): vrijwel geen kaartupdates en/of de kaartupdates duur verkopen en/of incompatibele kaartupdates.
Als er geen externe partijen - onafhankelijk van de autofabrikanten - met onafhankelijke oplossingen meer actief zijn dan zal de innovatie mogelijk stokken of in ieder geval sterker vertragen.

Bovenstaande argumenten gelden natuurlijk ook voor alle andere fabrikanten.

[Reactie gewijzigd door ariekanari op 23 juli 2024 06:31]

De autofabrikanten verkopen waarschijnlijk binnenkort alleen nog maar domme schermen in de auto.

De telefoon, met iOS, Android of W10, maakt gewoon verbinding met dit scherm.

Wat is het nut nog van geavanceerde zelf ontwikkelde navigatie systemen die duur en enorm gevoelig zijn voor diefstal.
Updates verkopen? Extra marge etc. denk dat fabrikanten het uitmelken zolang het nog kan.
"Toekomstige kaartupdates compatible?"

Here levert de ruwe niet-navigeerbare kaarten aan hun klanten. Dan moet je denken aan 50 GB aan ruwe data voor Europa. Die klanten zijn dan vervolgens verantwoordelijk voor het maken van de kaarten voor de eindgebruiker, in een formaat wat de devices snappen. Hoe lang oude devices dus ondersteund worden, ligt aan Bosch / Garmin / Fujitsu's etc
Afgelopen week met TT go Android naar wenen gereden.
Databundeltje eu genomen bij kpn en gaan.
Nou het was echt perfect,real time traffic en flits waarschuwingen met traject controle.
Geen enkele gps hapering gehad. Alles ging super gemakkelijk.
Verder een simpel ladertje met een houdertje. mijn batterij bleef gewoon vol en liep niet leeg.
Rijbaan weergave ,instructies enz enz alles super gemakkelijk en duidelijk.
Dit alles geeft je toch rust tijdens het rijden en ik ben er heel tevreden over.
Let wel heel goed op dat als je via Zwitserland rijdt, het zwaar verboden is om Flitsers ingeschakeld te hebben. Daar kan je zeer hoge boetes voor krijgen, zelfs als het apparaat het kan maar het niet ingeschakeld is heb je al een probleem. In Frankrijk kan dat ook oplopen tot 1500 EUR per incident, maar daar mag je tegenwoordig wel "gevarenzones" geinstalleerd hebben op TomTom. (Wat inhoudt dat je in een straal van 2KM ofzo een waarschuwing krijgt van een flitser.)
Klopt helemaal, ik ben 1x na Frankrijk gereden waarbij dat wel aanstond. Ik dat thuis vertellen dat ik lekker door kon knallen aangezien ik flitsmelding op de tomtom actief had, en kreeg inderdaad te horen dat het ook in Frankrijk verboden is :O. Gelukkig is het makkelijk uit te schakelen met de tomtom software op de PC.. Maar het is tricky ja, stel ze hadden zoiets van ej daar heb je Nederlanders met hun tomtom laten we ze aan de kant zetten.. Dan was ik de sigaar geweest :D
Tomtom heeft zijn beste tijd gehad, het beste zou zijn om alleen kaarten en software te verkopen.
Helemaal niet waar. Vooral in de transport sector is tomtom erg groot. En erg goed ook.
Klopt, als je naar het verleden kijkt, maar ook daar veranderen de merken zoals Volvo en DAF naar ingebouwde navigatie. Het zou dan fijn zijn als TomTom de software levert i.p.v. de hardware. Scheelt hun veel aan R&D en productie kosten van hardware.
Heel veel van de Carminat modellen zijn gewoon veredelde TomTom's in een andere behuizing met lichtelijk aangepaste software om ook zaken zoals de radio op het scherm te tonen. Werkt prima, al vind ik persoonlijk een los apparaat enorm superieur.
Ik hou niet van dat ingebouwde spul. Je zit er aan vast, je kan het niet upgraden of wat dan ook... Neen.
Dat is nogal kort door de bocht, de render engine voor navigatie is inderdaad hetzelfde, maar verder zit er echt enorm veel extra ontwikkeling achter. Voor automotive inbouw producten zijn de eisen vele male hoger op zowel hw als sw vlak. De stabiliteit is vele malen hoger dan de losse kastjes.
Behalve wat extra functionaliteit voor de radio krijgt de inbouw navi veel meer input van de auto zelf over de canbus en zitten er veel meer specifieke functionaliteit in (achteruitrijcamera, dead reconning (tacho van de auto), eco driving, low fuel warning, om er een paar te noemen).
Verder zijn er wel degelijk updates voor geweest.

Ik heb er jaren aan gewerkt, dus...
UpDATES ja, maar geen UpGRADES. ;)

Een kennis van me heeft een Renault Clio met daarin ingebouwd een Carminat TomTom. Daar ontbreekt allerlei functionaliteit. Hij komt niet in aanmerking voor lifetime maps, lifetime traffic noch lifetime flitsers. Een nieuwe TomTom komt dat wel.
... Maar die Carminat kan je niet ff zomaar vervangen!
En daardoor zit je vast aan jaarlijkse kosten van:
- Kaartupdates EU (60 EUR)
- Flitsers (30 EUR)
Totaal: 90 EUR
Een nieuwe TomTom GO 510 met al die zaken er wel bij (en dan zelfs met kaarten van de gehele wereld...) kost 185 EUR, binnen 2 jaar heb je dat er dus al uit; en daarna bespaart het ff 90 EUR per jaar, plus heb je veel nieuwere hardware, betere software, betere TTS engines, et cetera, et cetera.

Heel veel boeiende info krijgen dat soort kastjes niet door van de auto, althans niet bij dit soort modellen (en Carminat wordt toch nog behoorlijk veel ingebouwd...), dus daar moet je het niet voor doen.

Wat dat betreft heb ik dus liever de losse kastjes. :)
TomTom levert ook ingebouwde navigatie bij bepaalde auto's.
Niet de software, maar enkel de kaarten 'Powered by Tomtom'.
Geheel niet waar: alle recente Renault modellen hebben een ingebouwde TomTom welke je via een SD kaart kunt updaten. Niet alleen de kaart, maar ook de software van het apparaat zelf. Werkt uitstekend!
Klopt en hierbij geldt: Recent is al minstens 4 jaar.

Deze systemen van de Renault/TomTom Carminat ondersteunen zelfs Live Services.
Erg fijn om jezelf in het buitenland niet blauw te betalen voor het zoeken naar bijvoorbeeld het Middeleeuws Martelmuseum in Carcassonne (stadje waar ik niet dagelijks kom) tomtom kent het ook.
data zit er gewoon in.
Renault RLink (opvolger Carminat) is ook volledig door TomTom ontwikkeld, beste systeem dat ik ooit in een auto heb gezien.
RLink is AOSP (Android Open Source Platform) dus niet helemaal TomTom. De Carminat TomTom draait wel een TomTom Linux distributie en is dus nog ietsjes vollediger TomTom.

*MSalters heeft in een grijs verleden de Ext2 bootloader van de Carminat TomTom geschreven :)
Okee dat was me niet bekend. Ik heb enkel alleen modellen gezien waar enkel de kaarten bij TomTom vandaan kwamen.
Inderdaad, de hardware zelf, hoe goed laatste modellen ook zijn, zitten de apparaatjes al jaren in de lift naar beneden.
Het beste is wat het meest oplevert voor de aandeelhouders. En als een verkoop het meeste oplevert, moet je dat doen.

Verder wel met je eens. Een bedrijf dat is groot geworden met navigatie kastjes verkopen heeft geen toekomst meer. Vrijwel geen enkel bedrijf weet zich uit zo'n positie te transformeren tot een nieuw succes. En TomTom probeert het al jaren.

Met de recente verkoop van Nokia Here denk ik dat genoeg aandeelhouders willen dat de een verkoop wordt onderzocht.
Volgens mij heb jij nog nooit van Fleet management en TomTom Telematics gehoord. Daar is TomTom zeer succesvol in en heeft daar weinig te duchten van Google. Hun kaarten en technologie van hun software kunnen ze daar overigens erg goed in toepassen.

http://business.tomtom.com/nl_nl/
Google heeft de kaarten industrie behoorlijk op z'n kop gezet. Historisch gezien waren de kaartenmakers erg gesloten en verdienden hun geld voornamelijk door belachelijke bedragen te vragen voor (het gebruik van) kaartmateriaal. Google heeft zichdaar (in Amerika in ieder geval) nogal kwaad over gemaakt en heeft toen besloten: "F*ck it, we're going to make our own maps.". Het resultaat: Google Maps en aanverwanten en de traditionele kaartenhandelaars die niet (zoveel) meer verdienen.

TomTom heeft het op twee fronten zwaar: ze verdienen zo goed als niets meer op de hardware kastjes, maar nu ook niet meer op de kaarten. Ze moeten het dus echt hebben van overige meerwaarde die ze kunnen leveren doormiddel van hun diensten. (Zoals fleet managment etc.)
Ik gebruik tomtom al jaren. Overigens moet ik zeggen dat de via serie (via 110) behoorlijk traag is. Ik heb jaren lang de gekraakte app gebruikt en werkte altijd goed. Overigens is op android de app volledig vernieuwd en 10x zo goed als eerst. Het gebruikt een veel simpelere betaalmethode, 20 euro voor 1 jaar, elle kaart, update of flitser. Geen gedoe met kosten. Ik heb het gelijk gekocht. Hiervoor vond ik tomtom toch wat meer op zn einde lopen maar de innovatie, vooral op Android, maakt een hoop goed.
Al vele jaren gelukkig met TomTom op de iPhone. En 1 maal betalen, nog altijd gratis updates.
Tijd van losse kastjes is echt wel voorbij.

HD traffic is vaste jaarlijkse uitgave, maar een super toevoeging!

Die paar tientjes per jaar bespaar ik ruimschoots door de gewonnen tijd en/of verloren frustratie van een file.

En vergeet de veiligheid niet, 9 van de 10 keer kan ik mijn gas al loslaten omdat ik weet dat het over 1 kilometer zal gaan vastlopen.

Ik zou niet meer zonder willen !
De TomTom go app op mn Android werkt echt perfect, snelle en goede updates van kaarten en verkeersinfo. Wat mij betreft staat TomTom met usability en design nog steeds met stip bovenaan.
Heb je wel eens een andere geprobeerd?
Navigon bijvoorbeeld:
- rekent 5x zo snel als TomTom
- je krijgt direct drie alternatieve routes i.p.v. 1
- navigeert beter (vindt betere routes)

Ik heb ze beide geprobeerd. Tomtom ziet er leuk uit, maar kan écht niet aan Navigon tippen.
Je kunt ook gebruik maken van Sygic, levenslange updates en het gebruikt TomTom maps.
Tomtom heeft tegenwoordig ook levenslange updates.
Ze moesten ook wel aangezien alle anderen het gingen doen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.