Nokia is mogelijk van plan om zijn software voor kaarten en navigatie af te stoten en zich meer te richten op netwerktechnologie. Het bedrijf zou gepeild hebben of er interesse is voor zijn software, waarbij onder andere taxidienst Uber is aangeschreven.
De geruchten zijn afkomstig van Bloomberg, die verwijst naar niet nader genoemde bronnen. Nokia zou zijn diensten voor kaarten en navigatie, die voor consumenten beschikbaar zijn onder de naam Here, in de markt hebben gezet. Reden hiervoor is dat het bedrijf zich in de toekomst met name zou willen richten op de ontwikkeling van netwerktechnologie. Ook moet de financiële positie worden verbeterd met het geld dat de verkoop van Here opbrengt.
Nokia zou zelf gepeild hebben bij bedrijven of er interesse is voor een overname van Here. Onder andere Uber zou zijn gevraagd. Het is niet duidelijk of er ook daadwerkelijk over een overname is gesproken. Daarnaast zouden er geïnteresseerde investeringsbedrijven en autofabrikanten zijn, maar die zijn door Bloomberg niet bij naam genoemd. Here zou ongeveer 2 miljard euro waard zijn, al is niet duidelijk of er ook bedrijven zijn die dat bedrag op tafel willen leggen.
Eerder deed Nokia afstand van zijn telefoontak: die werd aan Microsoft verkocht. Het bedrijf kampte al jaren met tegenvallende resultaten op de telefoon- en smartphonemarkt. Met Nokia Networks heeft het nog een belangrijke bedrijfstak die zich richt op het maken van apparatuur voor draadloze netwerken.