Het dataverbruik van abonnees van KPN is afgelopen jaar ruim verdubbeld. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers van de Nederlandse provider. Gemiddeld zit een abonnee van KPN per maand op 795MB, waar dat een jaar geleden nog 354MB was.
Als KPN alleen abonnees meerekent van het merk KPN en dochterbedrijven als Telfort en Simyo weglaat, komt het gemiddelde maandelijkse dataverbruik zelfs boven 1,1GB uit. De grote toename van dataverbruik van abonnees van de provider komt vooral door de toename van het bekijken van video's in smartphones, valt op te maken uit een toelichting op de cijfers. KPN claimt door het toegenomen dataverbruik meer grotere databundels te verkopen, van 1 tot 5GB. Het aantal databundels van boven 5GB lijkt verveelvoudigd te zijn, maar blijft nog steeds klein.
De toename zal bovendien toe te schrijven zijn aan de stijging van het aantal klanten met 4g. Dat steeg van 845.000 een jaar geleden naar 2,14 miljoen in dezelfde periode dit jaar. Het totaal aantal abonnees steeg ook, van 3,57 naar 3,81 miljoen. Inclusief prepaid komt KPN uit op 7,5 miljoen klanten, waarmee het naar eigen zeggen 44 procent van de markt in handen heeft. Dat is hoger dan het marktaandeel van 42 procent een jaar geleden. Het aantal klanten met prepaid daalde.
Het aantal klanten met quadplay-pakketten, met zowel mobiele als vaste diensten bij KPN, steeg van 273.000 naar 468.000. KPN probeert die pakketten onder de aandacht te brengen met reclames voor CombiVoordeel, wat vermoedelijk heeft geholpen bij de groei van het aantal klanten. Het aantal mensen met fiber-to-the-home van KPN steeg van 512.000 naar 647.000.
De omzet van de provider daalde met 4 procent naar 1,75 miljard euro, terwijl de nettowinst met 55 procent daalde naar 160 miljoen euro. Dat komt vooral door een meevaller in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Als het bedrijf dat niet mee had hoeven rekenen, was de winst iets gestegen.