De Indiase fabrikant Micromax heeft een Android-smartphone gepresenteerd met 5,5"-full-hd-scherm, Qualcomm Snapdragon 615-octacore en Cyanogen OS 12 voor een prijs vanaf 9999 roepies, omgerekend momenteel 145 euro.
Het toestel heeft als naam Yureka Plus meegekregen en zal vanaf later deze maand bij de Indiase versie van webwinkel Amazon te koop zijn. De Yureka Plus heeft een lcd met een diagonaal van 5,5" en een resolutie van 1920x1080 pixels. Het toestel heeft 4g-ondersteuning dankzij de modemchip in de Snapdragon 615-soc, een soc voor midrange-toestellen met acht Cortex A53-processorkernen en een Adreno 405-gpu. De Yureka Plus ondersteunt de in Nederland gebruikte 4g-frequenties niet, behalve de 1800MHz. Support voor de 800-,900- en 2600MHz-banden ontbreekt.
Het werkgeheugen is van het lpddr3-type en heeft een grootte van 2GB. De opslag is 16GB en Micromax heeft een microsd-slot ingebouwd. De camera heeft een IMX214-sensor van Sony, die onder meer ook in de OnePlus One en Nexus 6 zit. De accu heeft een capaciteit van 2500mAh.
De Yureka Plus draait Cyanogen OS 12, uit de stal van het gelijknamige bedrijf dat ook verantwoordelijk is voor custom rom CyanogenMod. Cyanogen OS 12 is gebaseerd op Android 5.0 Lollipop. Met een prijs van omgerekend momenteel 145 euro is het een van de goedkoopste telefoons met dergelijke specs. Een vergelijkbaar toestel als de HTC Desire 820 kost op de Nederlandse markt ongeveer het dubbele, de Meizu M1 Note gaat over de toonbank voor ongeveer 230 euro.