De aankomende BMW 7-serie biedt de bestuurder de mogelijkheid om de auto zichzelf te laten parkeren met een druk op de afstandsbediening. Daarnaast kan de boordcomputer bewegingen met de hand detecteren waardoor met een zwaaiende beweging een telefoontje geweigerd kan worden.
BMW wil het uiterlijk van de nieuwe 7-serie nog niet geheel publiekelijk tonen, maar de Duitse autobouwer noemt al wel enkele features van zijn aankomende topmodel. Zo krijgt de auto de mogelijkheid om zichzelf automatisch te parkeren. De opdracht hiertoe kan worden gegeven via de afstandsbediening die tevens uitgerust is met een touchscreen. Naast het inparkeren kan de auto zich ook uit een parkeervak rijden. De auto mag maximaal 10 graden schuin ten opzichte van een parkeerplek staan.
Volgens BMW is de snelheid tijdens het inparkeren altijd stapvoets, maar details over de achterliggende techniek wil het bedrijf nog niet prijsgeven. Wel is duidelijk dat het voertuig is uitgerust met een camera aan de voorzijde en ultrasone sensors aan de achterzijde. Volgens de autofabrikant is het automatische parkeersysteem vooral handig bij krappe parkeerplaatsen of smalle garages.
De nieuwe 7-serie, die dit najaar bij de autodealer moet staan, krijgt ook een boordcomputer die reageert op handbewegingen. Zo kan een inkomend telefoongesprek worden geweigerd of geaccepteerd door met de hand te zwaaien. Ook het volume kan zo worden aangepast. Het boordsysteem is bovendien uitgerust met een touchscreen. De bekende iDrive-draaiknop is nog wel aanwezig.
BMW's nieuwe auto is voor een groot deel opgetrokken uit met koolstofvezel versterkt plastic om zo 130kg aan gewicht te besparen. Ook is er een automatisch stuursysteem aanwezig. Dit kan auto's in de 7-serie tot snelheden van 210km/u binnen de belijning houden.