De Volkskrant meldt vandaag dat een kudde particuliere beleggers uit Nederland een schadeclaim in voorbereiding heeft tegen Nina Brink, voormalig boegbeeld van World Online. De beleggers hebben hiervoor de hulp ingeroepen van Gerard Spong en zijn kantoorgenoot Oscar Hammerstein. Volgens ingewijden onderzoeken de advocaten de mogelijkheid om Nina bij het Openbaar Ministerie aan te geven wegens oplichting (thanks Squaddie voor de link):
Ook de banken ABN Amro en Goldman Sachs, die de beursgang van het internetbedrijf begeleidden, hangt een claim boven het hoofd. Bovendien overwegen de advocaten tegen Brink een strafklacht in te dienen bij het OM.De beleggers voelen zich gedupeerd door de wijze waarop de beursgang van de internetprovider op 17 maart plaatshad. Uit betrouwbare bron is vernomen dat ook een groep Amerikaanse beleggers een schadeclaim overweegt. Door de scherpe koersdaling van World Online hebben beleggers circa 3,8 miljard gulden verloren sinds de beursgang.
World Online bewijst ondertussen dat de koers nog verder kan zakken. Gisteren werd al een verlies van ongeveer 8% gemaakt en dit drama werd vanmorgen voortgezet met een daling van 3% (10:55). Ook zijn er diverse meldingen dat de World Online sites gisteren down zijn geweest:
![]() |