Tweakers Podcast #317 - Humane-reviews, robot-aankondigingen en 5G-upgrades

Deze week praten Arnoud Wokke, Jurian Ubachs en Hayte Hugo over de Fallout-serie en bingen, de reviews van de Humane AI Pin, de Boston Dynamics Atlas-robot en de upgrades van 5G die eraan gaan komen.

0:00 Intro
0:21 Opening
1:16 .post
31:02 Series bingen? Liever niet
38:35 Humane AI Pin zit vast tussen toekomst en verleden
47:32 Boston Dynamics stopt met Atlas.... toch?
55:45 Betere 5G komt eraan
1:12:28 Sneakpeek

Link: Aflevering 1 van de Tweakers Podcast, ook over 5G

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-04-2024 • 06:00

15

Reacties (15)

15
15
6
1
0
9
Wijzig sortering
Itt wat mensen geneigd zijn om te denken is beam forming geen techniek om een antenne directioneel te maken. Antennes blijven inherent omnidirectioneel. Als je twee antennes hetzelfde signaal laat uitsturen dan kun je door het faseverschil aan te passen een interferentiepatroon produceren en ook zodanig manipuleren dat je kunt bepalen waar het golfpatroon zorgt voor constructieve (en ook destructieve) interferentie. Dat wil zeggen dat op bepaalde plekken twee golven elkaar versterken en je daar dus betere ontvangst ervaart. Dat betekent dus niet dat er een soort straalverbinding wordt opgezet. Het signaal blijft rondom te ontvangen alleen dus in afwisselend hogere en lagere intensiteit als je een rondje om de masten zou wandelen.

Als twee zendmasten die elk deze techniek ondersteunen met elkaar praten dan kunnen ze onderling bepalen welke van de twee voor constructieve interferentie moet zorgen bij de ontvanger en welke juist voor destructieve interferentie. Op die manier kun je dan inderdaad onderlinge storing verkleinen en dus de ontvanger een betere verbinding aanbieden.

Soms is dergelijke interferentie juist ongewenst. Geluidsinstallaties op concerten en festivals gebruiken bijv om die reden tegenwoordig meestal geen blokkendoos aan speakers meer maar zuilen met speakers die alleen verticaal gestapeld zijn. Dan krijg je in het horizontale vlak waar de luisteraars zich bevinden geen interferentiepatroon en blijft de muziekervaring constant als je over het veld of de concertvloer beweegt. Elk kanaal heeft zijn eigen zuil. In de ideale situatie geef je een monokanaal zijn eigen aparte zuil omdat je anders over de stereo zuilen alsnog interferentie kunt creëren. Mede om die reden heb je thuis vaak ook een center speaker onder je tv staan. Je wilt zo weinig mogelijk geluid met hetzelfde golfpatroon uit meerdere speakers laten klinken.
Elke keer als jullie het hebben over Cold Storage moet ik denken aan de soundtrack van WipeOut 2097. Dit album met oa de artiest CoLD SToRAGE trok mij in de elektronische muziekgenre, waar ik vrijwel nooit meer ben uit gekomen :P
Inmiddels heeft Boston Dynamics een nieuwe versie van Atlas robot geïntroduceerd.

https://www.theverge.com/...manoid-robot-electric-new
Ik heb het helemaal eens met je arnoud, echter is een schoenmaat iets wat kenmerkend is aan je lichaam, en daarmee een bijzonder (medisch) persoonsgegeven en dus beter beschermd dan je NAW gegevens

Nou weet ik niet of je kan zeggen dat iemand persee schoenen voor zich zelf komt en dus is het minder belangrijk.

Soms voelt het alsof de privacy regels licht doorschieten, schoenmaat vind ik een goed voorbeeld :)
@arnoudwokke wat als ik als eindgebruiker gewoon Google Fits gebruik om van alle Tweakers artikelen van een dag een video samenvatting te maken. In plaats van dat Tweakers dat doet. Als Google Fits dan zo aanpast dat het ook nog lokaal draait, de prompt als metadata opslaat, zodat ik eventueel de video kan verwijderen, maar later opnieuw genereren.

En dan met Google Gemini dat ik ook nog gewoon kan vragen: in welke podcast werd gesproken over schoenen, laat me dat fragment nu zien :)
Dus de https://humane.com/aipin kost ongeveer €849,- excl. verzending en €1,- per dag voor het noodzakelijke abonnement (incl. BTW). En dan krijg je een soort Google Assistant :)

[Reactie gewijzigd door djwice op 23 juli 2024 00:14]

Ik hoor voor het eerst een piep in de opname. Bijvoorbeeld rond 27 minuten. Vooral bij Arnoud.
Verder weer top podcast!
@Just Me Or Tha One thanks! Ik hoor hem zelf niet, maar ik zag wel iets in mijn spoor zitten. Heb even een klein stuk geëxporteerd, kun je luisteren en zeggen of je de piep hier nog steeds hoorbaar is? https://tweakers.net/files/upload/piep.mp3
Ik hoorde hem de hele aflevering zelfs bij jou, en in deze export ook. Jonge oren niet altijd een zegen :)
in het geëxporteerde stukje hoor ik de piep niet
Puntje van feedback. Het onderdeel .post duurt erg lang (trend die ook bij vorige afleveringen opvalt). Gaat mijn inziens ten koste van de onderwerpen die jullie zelf ten tafel brengen, vind ik persoonlijk best zonde.
over mmwave 5g: dit gaat er zeer waarschijnlijk nooit komen omdat zelfs flagships vaak alleen in de US mmwave ondersteunen. Zoek maar eens een willekeurige 5g flagship op en kijk op gsmarena.
"1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 26, 28, 38, 40, 41, 66, 75, 77, 78 SA/NSA/Sub6 - International
SA/NSA/Sub6/mmWave - USA" -https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_ultra-12771.php
@arnoudwokke volgens mij wissel je zelden van rijbaan, maar eerder van rijstrook, right ?

Wat betekent 'appjes binnenharken' ? Apps staan toch al op je toestel ? :?

[Reactie gewijzigd door eNaSnI op 23 juli 2024 00:14]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.