Software-update: PowerShell 7.3.6

PowerShell logo (79 pix) Microsoft heeft versie 7.3.6 van PowerShell uitgebracht. PowerShell is een objectgeoriënteerde shell- en scripttaal voor taakautomatisering, die bestaat uit een commandlineshell, een scripttaal en een framework voor configuratiebeheer. De software bestaat al sinds 2006 en is sinds versie 2.0 standaard onderdeel van Windows. Sinds eind 2016 is het open source en ook beschikbaar voor Linux en macOS. PowerShell 7.3 is gebouwd met .NET versie 7. In versie 7.3.6 zijn verder nog de volgende veranderingen en verbeteringen doorgevoerd:

Version 7.3.6 Release of PowerShell
  • Bump to use .NET 7.0.306
  • Update Notices file
  • Don't publish notice on failure because it prevents retry
  • Bump .NET to 7.0.306 (#19945)
  • Remove the property disabling optimization (#19952)
  • Add ProductCode in registry for MSI install (#19951)
  • Update variable used to bypass the blocking check for multiple NuGet feeds (#19953)
  • Change System.Security.AccessControl preview version to stable version (#19931)

Microsoft PowerShell

Versienummer 7.3.6
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11
Website Microsoft
Download https://github.com/PowerShell/PowerShell/releases/tag/v7.3.6
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

14-07-2023 • 09:33

9

Submitter: danmark_ori

Bron: Microsoft

Reacties (9)

9
9
4
1
0
5
Wijzig sortering
Met deze release is trouwens ook Powershell 7.2.13 released, met de volgende changelog:
Tests

Increase the timeout to make subsystem tests more reliable (#19937)
Increase the timeout when waiting for the event log (#19936)

Build and Packaging Improvements

Bump .NET SDK version to 6.0.412
Op het werk gebruiken wij ook steeds meer en meer Powershell. :) Een twee jaar geleden was ik een van de weinigen nog, langzaam werden dat er steeds meer. Uiteindelijk hebben een paar collega's voor ons ook handige scripts gemaakt om ons leven verder te vergemakkelijken, sindsdien gebruikt nu nagenoeg iedereen geloof ik Powershell. :) Middels ohmyposh heb ik een en ander verder opgeleukt, zodat ik ook git informatie kan zien bijvoorbeeld. :)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 10:42]

Ik werk al een tijd niet meer met Windows maar vind het nog altijd bizar om te zien hoe weinig (Power)shell-kennis (sommige) Windows-beheerders hebben. Ik heb dat nooit begrepen. Ik ben daar veel te lui voor, ik script alles! :P

[Reactie gewijzigd door Room42 op 24 juli 2024 10:42]

Ik ben dan ook geen Windows-beheerder, maar een software engineer, die helaas gebonden is om op Windows te werken. :(
Oef, ja, dat is ook een mogelijkheid, natuurlijk. RIP ;)
Maar dan is PowerShell wel erg fijn, moet ik zeggen. Heb er wel mooie projecten mee gedaan.

[Reactie gewijzigd door Room42 op 24 juli 2024 10:42]

Powershell 7 is zelfs voor meerdere platformen beschikbaar. :) Al denk ik dat zsh de populairste is, voor developing althans op Linux en Mac.
Ja, ik heb zelf een heel project in PowerShell op Linux gedaan, zodat de Windowsbeheerders het ook konden lezen. :) En ja, zsh, daar ken ik oh-my-(zsh|posh) ook van. :D Heerlijke shell!

[Reactie gewijzigd door Room42 op 24 juli 2024 10:42]

Zit dat dan ook in de Windows Terminal die je bij Windows 11 geleverd krijgt, waamee je PowerShell, de Azure shell (voor mensen die wat in de Cloud doen) en de aloude CMD opdrachtprompt in één app combineert of moet je het apart updaten?
Windows Terminal is slechts de tool om de shell (PowerShell/Cmd/Bash/etc.) te presenteren. De shells zelf zijn aparte programma's en moet je apart updaten.
Ik was me er niet bewust van dat Bash ook op Windows gebruikt wordt, maar dit schijnt inderdaad een ding te zijn.

https://learn.microsoft.com/en-us/windows/wsl/

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.