Software-update: Brave 1.34.81

Brave icoonBrave is een webbrowser die is gebaseerd op Chromium. Aan het roer van de onderneming achter Brave staat Brendan Eich, de bedenker van JavaScript en een van de oprichters van Mozilla. Brave richt zich op het verbeteren van de online veiligheid en biedt een alternatief systeem voor het financieel ondersteunen van contentaanbieders. Het idee daarachter is dat reclame vaak de grootste inkomstenbron van een website is, maar dat veel mensen vanwege opdringerige reclames adblockers gebruiken en websites inkomsten mislopen. De ontwikkelaars hebben versie 1.34.81 uitgebracht en de changelog daarvan ziet er als volgt uit:

Release Notes V1.34.81:

Brave

Versienummer 1.34.81
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Brave
Download https://brave.com/download/
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

22-01-2022 • 07:15

17

Bron: Brave

Update-historie

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

Beetje jammer dat je als website-eigenaar lid moet worden van Uphold om de coins te ontvangen en om te zetten naar geld. En laat Uphold nu net sinds een tijdje geen nieuwe aanmeldingen toestaan vanuit ongeveer de hele wereld... :|

Bron: https://support.uphold.co...n-Supported-Jurisdictions
Moet dat ook als gebruiker van Brave Rewards systeem? Heb al tijdje Rewards lopen namelijk dus was even benieuwd (en geen zin om te Googlen nu)
Maakt volgens mij tegenwoordig niet veel meer uit, je kunt in Brave ook de nieuwe ingebouwde wallet gebruiken. Heb hier nog niet verder naar gekeken.
Die heb ik maar als ik wil uitbetalen in 'echt' dollars of SEK (in mijn geval) moet het ergens (lees: coin platform) omgezet worden lijkt me.
Het zal altijd naar een exchange overgezet moeten worden wil je het laten uitbetalen in FIAT. Bij Uphold staat het direct op het Exchange. Transactie kosten zijn vrij hoog zover ik weet met ERC-20 tokens. Daarmee moet je rekening blijven houden.
Ik meen dat je als gebruiker ook gebruik kan maken van Gemini, en naar mijn weten is dat wel breed beschikbaar.
Voor wie denkt dat brave je beschermd tegen tracking, lees het volgende
Reactie van Brave team geeft toch een andere kijk hierop: https://www.reddit.com/r/...s/nw7et2/comment/h1fer1i/
"Wij van WC-Eend". Nogal logisch dat ze zichzelf verdedigen.
Ja als je zo redeneert is elke verdediging zinloos.

OM: ik klaag u aan voor doodslag.
Verdachte: Ja maar ik was ergens anders!
Rechter: Ja ja, mooie smoesjes! “Wij van WC eend”

:+
Mja het is meer dat dit bij lange na niet de eerste keer is dat zoiets gebeurt en ze elke keer wel een mooie verklaring hebben.
“Once is happenstance. Twice is coincidence. Three times is enemy action”
En we zijn de derde keer al ruim gepasseerd qua shady dingen die Brave doet.
Ik heb beide posts doorgelezen en ze hebben beide meerdere valide punten. Voor wie Brave dus al dan niet voor de privacy wil gebruiken, raad ik aan ze ook beide te lezen.

Het grote probleem hier voor Brave is dat vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Een 1 op 1 verhouding van kritiek en onderbouwing is dus niet genoeg. Elke schijn tegen weegt voor een op privacy gerichte browser dubbel.

Ik gebruik het zelf niet, maar ik wens ze succes. De meer concurrentie, de beter.
Goh en mensen vragen zich af waarom ik zo vaak waarschuw tegen het gebruik van Brave. Dit is weer één van de vele zaken die laat zien dat privacy simpelweg niet een echte overweging is bij het maken van deze browser. Het is simpelweg niet meer dan een marketing tool.

Zie ook mijn reactie hier: Creesch in 'nieuws: Brave Browser heeft meer dan 50 miljoen maandelijks actie...

En hier: Creesch in 'nieuws: Makers van Brave Browser werken aan eigen zoekmachine op ...
Fijn dat Brave zichzelf update zonder tussenkomst van de gebruiker. Bij Vivaldi krijg je een pop-up en dan moet je nog administratieve rechten geven :z . Brave zal Vivaldi gaan vervangen bij mij.
Overigens draai ik ook met Firefox ESR en Waterfox waar ik de meeste tijd mee browse.
Fijn dat Brave zichzelf update zonder tussenkomst van de gebruiker. Bij Vivaldi krijg je een pop-up en dan moet je nog administratieve rechten geven
Dat is al ruim een half jaar niet meer het geval. Updates zijn nu automatisch, en vereisen ook geen admin meer. Check voor de zekerheid de optie in de settings (General > Updates).

Daarnaast is Brave continue verwikkelt in privacygerelateerde controverses, Vivaldi niet.
Dat ligt normaal gesproken aan de wijze waarop je Vivaldi hebt geinstalleerd; systeembreed of alleen in je gebruikersprofiel.

Los daarvan vind ik Vivaldi qua filosofie en verdienmodel prettiger dan Brave. Daarnaast staat bij Vivaldi vooral de gebruiker echt centraal, daar kun je bij Brave best je vraagtekens bij zetten.

[Reactie gewijzigd door zordaz op 24 juli 2024 11:49]

(verkeerde plek)

[Reactie gewijzigd door lilmonkey op 24 juli 2024 11:49]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.