Software-update: Private Internet Access 2.3.1

Private Internet Access logo (79 pix) Versie 2.3.1 van Private Internet Access is uitgekomen. PIA is een betaalde vpn-dienst met clients voor Windows, macOS, Linux, Android en iOS. Daarnaast is er een browserextensie voor Google Chrome. PIA heeft een groot aantal servers in 47 landen, waaronder in Nederland. Afhankelijk van het gekozen abonnement kost de dienst tussen de 2,50 en 9,29 euro per maand en voor aanschaf kan het dertig dagen gratis worden getest. Sinds versie 2.0 kan er ook voor WireGuard worden gekozen om de verbinding op te zetten. Sinds versie 2.2.2 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in version 2.3.1:
  • Fixed a possible daemon crash on macOS when split tunnel was enabled
  • Fixed dependency issues on some Linux distributions
  • Detect additional graphics drivers for automatic safe graphics mode on Windows
Changes in version 2.3.0:
  • Next Generation network is now the default
  • Added the Connection tile
  • Updated Qt to 5.15.0
  • PIA on macOS now requires 10.13
  • Fixed several issues relating to installation or uninstallation on Windows in Safe Mode
  • Fixed an issue causing a memory leak on some Windows systems when Windows suspends pia-client to save power
  • Fixed an issue preventing split tunnel from working with WireGuard on some newer Linux distributions
  • Fixed DNS routing issues with split tunnel on Linux systems not using systemd-resolved
  • Fixed an issue causing the WireGuard userspace method to occasionally fail to connect on some Linux systems
  • Removed unneeded WireGuard kernel module logging on Linux

Private Internet Access 2.0.1

Versienummer 2.3.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Android, Linux, macOS, iOS, Windows 8, Windows 10
Website Private Internet Access
Download https://www.privateinternetaccess.com/pages/download
Bestandsgrootte 24,35MB
Licentietype Betaald

Reacties (12)

12
12
12
2
0
0
Wijzig sortering
Ik heb een tijd lang gebruik gemaakt van PIA en moet zeggen dat de service an sich uitstekend is; altijd uitstekende verbinding, client met prima user interface en ik werd altijd snel en goed geholpen door de helpdesk. Ze zijn er heel stellig over dat ze geen logs bijhouden. Dat wordt ook regelmatig getest.

Maar toch, hoe meer ik meer ik las over de 5 eyes landen, (PIA is gevestigd in de Verenigde Staten), en bijna vanzelf lees je dan al gauw over de 9- en 14 eyes landen, vond ik het toch beter over te stappen op een VPN aanbieder die niet in een van deze landen gevestigd is.

Een VPN neem je tenslotte o.a. om je privacy te waarborgen.
De typische VPN provider is anders nog een stuk ondoorzichtiger dan de gemiddelde Nederlandse ISP. Waarom zou je je volledige internetverbinding liever blootgeven aan een vaag bedrijfje waarvan, behalve dat ze zelf zeggen dat je privacy belangrijk is, er geen enkel onafhankelijke instantie of bewijs is dat dit ook echt het geval is? Of dat hun infrastructuur op orde is?

Tenzij je een firewall moet omzeilen in een land met internet censuur, vaak vanuit bedenkelijke hotels of lokaties moet internetten of wilt spelen met alternatieve locaties op Netflix heb je er volgens mij echt niks aan. Sterker nog je loopt meer risico op misbruik van je gegevens.
Dat weet je dus nooit 100% zeker, maar je hebt wel een bindend contract en de meeste VPNs hebben een Transparency Report. De gemiddelde ISP die houden gegevens bij en verkopen die in veel gevallen ook nog eens door. En van een transparency report is al helemaal geen spraken.

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op 25 juli 2024 02:55]

ISPs in de rest van de wereld misschien. De Nederlandse ISP's verkopen niet onze internet gegevens. De providers gingen hier in het verleden wel her en der over het randje.

Onze internet providers hebben wel een -soort- transparency report, het AP dat in naam van het volk een controlerende en corrigerende functie uitoefend op de providers. Dit is niet het geval voor die -buitenlandse- VPN providers.

Het is in Nederland (EU) bij wet verboden om als provider de internet geschiedenis bij te houden. Zijn nogal gevoelige persoonsgegevens. Met expliciete toestemming zou het mogen, maar dat mag dus niet ergens in de kleine lettertjes van een contract verstopt zitten.

100% zekerheid heb je nooit, maar je hebt in Nederland echt wel een heel stuk meer zekerheid dan een random VPN dienst.

Even een paar VPN diensten gechecked, allemaal "wij van wc-eend" verhaal, de één wat meer dan de ander. Alleen bij Surfshark een audit bij de partij die de audit verrichte terug kunnen vinden, en dat ging alleen over de browser plugins. Bij een paar zou je contact op moeten nemen met de partij die de audit verricht heeft.

Gezien de onzin die de meeste VPN diensten in hun advertenties en YouTube video promoties lullen (Tom Scott verteld het wel mooi), geeft dat mij weinig vertrouwen in de rest van de info die uit hun toetsenborden komen.

[Reactie gewijzigd door batjes op 25 juli 2024 02:55]

Best ironisch dat de heer Tom Scott het net opneemt vanuit een hotelkamer want daar gebruik ik VPN het voornaamste. Meestal zijn die netwerken niet de meest beveiligde en daar is het dus aangewezen om al je verkeer door een VPN tunnel te gooien. Is het niet voor het tracken, dan is het voor veiligheid. Er zijn meer dan genoeg demo filmpjes te vinden van ethcical hackers die anderen aanvallen op publieke wifi hot spots.

Ondanks dat de dataretentie richtlijn van Europa al enkele jaren naar de vuilbak is verwezen, is er geen verbod op het verzamelen van data en het is net de meta data, waar Tom Scott naar verwijst, dat interessant is voor ISP's. O.a. Telenet en Proximus, de 2 grootste ISP's van België, verzamelen die data voor o.a. persoonlijke reclame en ook KPN doet het.

Bij ISP's heb je 100% de zekerheid dat ze je gegevens wel verzamelen.

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op 25 juli 2024 02:55]

Ik heb ook pia gehad maar ben nu op expressvpn. Duurder, maar veel sneller en goede ondersteuning. Overgegaan voor de no logs IVM de five eyes zoals jij aanhaalt.
@Dimitrip,

Dan moet je even hier kijken:

https://thatoneprivacysite.net/

ExpressVPN komt er minder goed vanaf dan bijvoorbeeld Mullvad. Zeker als je wat verder zoekt, wordt Mullvad vaker genoemd als het om privacy gaat. ExpressVPN schijnt volgens die website toch wel wat te loggen.

100% zeker weten doe ik het uiteraard niet :)

Qua snelheid is ExpressVPN overigens wel sneller dan Mullvad.
Mullvad accepteert bijvoorbeeld ook het opsturen van contant geld.

[Reactie gewijzigd door Operations op 25 juli 2024 02:55]

@Operations

We gaan het nooit weten of er gelogd wordt of niet, maar deze pagina zegt bvb dat Express Vpn geen logs bij houdt

https://restoreprivacy.com/vpn/no-logs/

Zoals al eens werd gezegd in dit topic, wie de website sponsort, krijgt goede commentaar. Het zal overal wel iets zijn ;)
@Dimitrip ,

Uiteraard zullen we het nooit weten, maar het feit dat deze pagina met korting hun nummer 1 en 2 aanbeveelt (sponsoring? Zie je eigen opmerking hierover :p ) en ook direct op hun begin pagina.... en daarbij Mullvad niet eens in hun top 5 voor komt zegt mij genoeg.

Mullvad wordt op zoveel plekken echt voor vol aangezien en of het dan nummer 1,2 of 3 etc. is daar kan je best over twisten maar niet eens in top 5 (zelfs niet in top8 als ik het goed zag).... Dat gaat er bij mij moeilijk in.

Daarbij zijn de jongens (en meisjes) achter
https://thatoneprivacysite.net/

Voor zover ik weet al best lang vrij toonaangevend op dit gebied. En ze vergelijken enorm veel VPN aanbieders op best veel punten op een hele duidelijk overzichtelijke manier zonder heel duidelijk een keuze voor de lezer te maken.

Daarbij heb ik jaren terug wel is van een ex medewerker van een VPN dienst begrepen dat de VPN aanbieders er best veel waarde aan hechten dat hun dienst correct op https://thatoneprivacysite.net/ werd weergegeven.

Of dit waar was (zou eerlijk gezegd niet weten wat motief zou zijn geweest om te liegen) en/of dat nu nog zo is weet ik natuurlijk niet.

Maar uiteindelijk zal het inderdaad zo zijn dat we het nooit echt zullen weten :) En mag iedereen uiteraard ook zijn of haar eigen keuze maken natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door Operations op 25 juli 2024 02:55]

Hangt ook wel af van het doel van je VPN. Als je het bijvoorbeeld gebruikt om torrents te downloaden of om op Netflix buitenlandse content te bekijken, dan zou ik mij minder zorgen maken om in welk land de service gevestigd is.
Leuk altijd dat soort artikelen en in de basis wel nuttig. Alleen kan je altijd aan de aangeraden VPN's wel zien uit welke hoek ze gesponsord worden.

Valt ook prima te manipuleren, zo heb je een bekende VPN die in Panama zou zitten. Ja een postbus, maar de activiteiten gaan nog steeds uit een van de eye landen.

Bij PIA heb ik wel de vraag wat de overname door CyberGhost vorig jaar nou effectief voor invloed gehad heeft op PIA.
Ik heb nogmaals de verbindingen met Wireguard getest en ik moet zeggen dat het enorm slecht werkt. Wireguard zou alle voordelen moeten hebben ten opzichte van OpenVPN toch blijft bij PIA OpenVPN de snelste verbinding hebben. Geen idee waarom.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.