Het is veelzeggend dat een groot deel van de interessante notebooks die in 2012 verschenen, kruisingen tussen tablets en notebooks betreffen. Door de tablets, met hun goede schermen met hoge pixeldichtheid, lange accuduur en touchscreen, zagen fabrikanten zich genoodzaakt om eindelijk weer eens te innoveren. Daarbij werden ze geholpen door Intel, dat hen financieel en technisch een duw in de rug gaf met zijn ultrabookconcept, en door Microsoft, dat Windows 8 optimaliseerde voor touchscreens.
Jammer genoeg vond de innovatie vrijwel alleen plaats bij de high-end. Het is te hopen dat nieuwe features in 2013 ook de mainstream bereiken. Onder andere zouden we graag zien dat meer mainstreamnotebooks in 2013 schermen met hogere resoluties dan 1366x768 of 1600x900 pixels krijgen, liefst met ips-paneel. Ook hopen we op meer touchscreens in het prijssegment van minder dan duizend euro of in ieder geval op betere touchpads. Een trend die zich zeker gaat doorzetten, is het verdwijnen van optische drives. Die zijn in het afgelopen jaar al geschrapt bij de meeste 13,3"-notebooks, maar gaan naar verwachting in 2013 ook bij 15,6"-modellen het veld ruimen.

We hebben hoge verwachtingen van Intels nieuwe processorgeneratie met codenaam Haswell. Deze moet aanzienlijk betere grafische prestaties bieden en een veel langere accuduur opleveren. Intel wil komen met een nieuwe serie Y van cpu's voor hybride notebooktablets, die veel krachtiger zijn dan Atoms, maar niet veel meer verbruiken. Aanvankelijk wordt deze serie op de Ivy Bridge-architectuur gebaseerd, maar in het najaar moeten er ultrazuinige Haswell Y-processors komen. De Haswell-quadcores voor krachtige notebooks komen naar verluidt in april. Op de reguliere en zuinige Haswell-processors voor notebooks, in de U- en de H-serie, moeten we waarschijnlijk nog wat langer wachten; die zouden pas in het derde kwartaal van 2013 hun opwachting maken.

De grote vraag is of AMD en ARM erin slagen meer marktaandeel te winnen op de notebookmarkt. AMD komt in 2013 met Kaveri-apu's voor mainstreamnotebooks, die over 2 tot en met 4 Steamroller-cores gaan beschikken. Voor het basissegment heeft AMD de Kabini-apu's met 2 tot en met 4 Jaguar-rekenkernen. AMD zal overstappen op 28nm bij de productie, waardoor het bedrijf hopelijk sprongen kan maken wat accuduur betreft. ARM zal het moeten hebben van experimenten als de Chromebooks en van tablets die van een toetsenbord zijn voorzien, waarvan we er in 2013 waarschijnlijk veel gaan zien.

[Reactie gewijzigd door Cr0N op vrijdag 28 december 2012 08:43]
Wat je dan feitelijk hebt is een heel primitieve laptop. Wat is dan de zin om een tablet te kopen? De meeste netbooks wegen niet veel meer dan een tablet, kosten minder en kunnen meer.Ik denk dat de hele markt wordt overgenomen door de tablet. Al dan niet met los koppelbaar toetsenbord.
[Reactie gewijzigd door Vnze op vrijdag 28 december 2012 11:30]
[Reactie gewijzigd door Sedative op zondag 30 december 2012 00:12]
[Reactie gewijzigd door Sandos op vrijdag 28 december 2012 18:47]
[Reactie gewijzigd door Slingeraap2 op vrijdag 11 januari 2013 21:25]
[Reactie gewijzigd door Veneboer op vrijdag 28 december 2012 08:58]
[Reactie gewijzigd door Noeandee op vrijdag 28 december 2012 10:32]
[Reactie gewijzigd door BarôZZa op vrijdag 28 december 2012 17:06]
Netbooks zijn klein en goedkoop en toch was het succes maar van korte duur. Uiteindelijk kwamen de meeste consumenten erachter dat het in de praktijk toch niet zo''n handig apparaat was. Toen kwamen de ultrabooks, te duur volgens velen en dus vielen de verkopen tegen. Nu gaan de fabrikanten langzaam weer op de weg terug naar de netbook: wel compact, iets steviger behuizing, maar geen SSD en minder high end specs om de kosten te drukken.Kleiner is zeker niet altijd goedkoper
Je maakt een grapje zeker? Ik zou daar niet op gokken. Koop gewoon meteen een nieuwe mid-range laptop.Zodra de economie in 2014 ongeveer weer langzaam aantrekt
[Reactie gewijzigd door hardwareaddict op vrijdag 28 december 2012 13:19]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True