Bradley Manning, de Amerikaanse militair die er van wordt beschuldigd geheime documenten te hebben gelekt aan Wikileaks, is volgens een VN-rapporteur tijdens zijn gevangenschap door de VS inhumaan en wreed behandeld.
Manning heeft na zijn arrestatie in mei 2010 elf maanden in eenzame opsluiting moeten doorbrengen. De vermeende Wikileaks-bron in de Cablegate-zaak mocht slechts een uur per dag naar buiten en contact met de buitenwereld werd hem vrijwel onmogelijk gemaakt, zo schrijft Juan Mendez, speciaal rapporteur voor de Verenigde Naties, in een rapport dat hij opstelde na een onderzoek van veertien maanden.
Volgens Mendez zijn er strenge strafmaatregelen opgelegd aan een persoon die nog niet schuldig is bevonden. Dit zou een schending zijn van de fysieke en psychische integriteit van een nog niet veroordeelde verdachte. Mendez stelt tegenover The Guardian dat er sprake is van een inhumane, vernederende en wrede behandeling die in strijd is met artikel 16 van het VN-verdrag tegen marteling.
De VN-rapporteur zegt niet feitelijk te kunnen concluderen dat Manning is gemarteld, omdat hij van de Amerikaanse autoriteiten geen toestemming kreeg om zonder monitoring te praten met de 24-jarige soldaat. Mendez is van mening dat de Amerikaanse autoriteiten Manning bewust in eenzame opsluiting hebben gehouden in een poging een bekentenis af te dwingen of om de soldaat belastende verklaringen te laten afleggen.
De Amerikaanse overheid heeft altijd volgehouden dat er nooit sprake is geweest van enige vorm van marteling en dat Manning dezelfde behandeling kreeg als andere verdachten. Manning is inmiddels overgebracht naar een andere gevangenis waar hij in afwachting is van zijn proces voor de krijgsraad. In zijn nieuwe onderkomen zou hij aan een minder streng regime zijn onderworpen.
[Reactie gewijzigd door AgentSmith op dinsdag 13 maart 2012 08:46]
Dat de bekende nieuwssites niet zo betrouwbaar zijn is geweten, maar welke nieuwssites zijn dat wel ? hoe kun je onderzoeken of nieuws waar is ? (dit is een serieuze vraag)Als het niet betrouwbaar lijkt, ga dan zelf op zoek.
Gefeliciteerd, je bent het levende voorbeeld van waarom niet-standaard bronnen ook lang niet altijd te vertrouwen zijn. Dat leuke fotosetje dat je post wordt een paar posts onder je net zo hard gedebunked, dus ik ben benieuwd van welke niet-voorgekauwde bron jij je nieuws haalt.Als jij alle voorgekauwde nieuws van TV direct 100% geloofd. Gefeliciteerd je bent lid van het kuddevolk dat alles maar aanneemt.
Hij lijkt inderdaad niet.In hoeverre is deze foto te vertrouwen? Ik zie zelf niet echt een gelijkenis en kan deze foto ook nergens op een betrouwbare nieuwssite vinden...
[Reactie gewijzigd door Nozem1959 op maandag 12 maart 2012 20:34]
En dan mag je me wel even uitleggen waarom hij dan al 11 maanden is opgesloten zonder eerlijk proces, of zonder zelfs maar een officiële staat van verdenking of beschuldiging?[...]
Manning zal wel aangeklaagd worden wegens hoogverraad. Daar staat enkele malen levenslang op.In de VS zijn ze niet kinderachtig met straffen uitdelen.
Dat is een heel ander persoon...http://www.drumsnwhistles...nning-fromthis-tothis.jpg
Dan zouden ze er dus allemaal nu zo uit moeten zien. Niet normaal nee....
Je vergeet iets essentieels: hij is (nog) nergens voor veroordeeld. Aangezien er geen reden is om te geloven dat hij een gevaar vormt voor zichzelf of anderen is er geen enkele reden voor eenzame opsluiting, laat staan 11 maanden (!!) eenzame opsluiting.Het regime komt mijns inziens overeen met dat van een Nederlandse gedetineerde welke in beperking is gesteld.
[Reactie gewijzigd door blobber op maandag 12 maart 2012 19:07]
[Reactie gewijzigd door El_Bartholomew op maandag 12 maart 2012 19:14]
[Reactie gewijzigd door Cloud op maandag 12 maart 2012 19:27]
[Reactie gewijzigd door elko1990 op maandag 12 maart 2012 19:43]
[Reactie gewijzigd door J.J.J. Bokma op maandag 12 maart 2012 20:15]
Dat je je niet met de dood bedreigd voelt? Als een crimineel iemand in levensgevaar bengt (of hem laat denken dat hij dat is) vind ik elke noodweer toegestaan. Mooi dat er wat minder tuig op de planeet rondstinkt, sorry, geen enkel medelijden. Wie met pistolen zwaait hoeft zich niet zeuren als iemand zich verdedigt.Als ik jou [jouw] redenatie volg, wat zou mij dan beletten jou (even als voorbeeld) door het hoofd te schieten als je voor mijn huis op de stoep gaat foutparkeren?
Heeft ie nu nog wat aan, waarschijnlijk krijgt hij levenslang, hij had gewoon nooit moeten opscheppen over zijn "hack" Maar ja kon waarschijnlijk zich niet stil houden.On-topic: Manning is voor mij een held.
[Reactie gewijzigd door J.J.J. Bokma op maandag 12 maart 2012 20:19]
Niet mee eens. Ik zeg niet dat deze man geen cirmineel is, kans bestaat inderdaad dat hij de wet heeft overtreden (nog niet schuldig bevonden). Maar om hem nou als landverrader te bestempelen. Ik denk eerder dat hij gewoon opheid van zaken wou ipv het geheimzinnige gedoe wat nu binnen alle overheden plaatsvindt.Wie met vuur speelt ..., de man is een landverrader.
Stel hij is een landverrader, dan mag hij opeens gemarteld worden? Wat is dat voor een onzin.Criminelen verdienen een correcte behandeling en niet het pamperbeleid in Europa, kunnen veel landen een voorbeeld aan nemen.
Ik vind dat als de overheid ons onze privacy afpakt onder het mom van 'wie niks misdaan heeft, heeft niks te vrezen'. Dan mag dat de andere kant op ook mag gelden, dan zorgen ze er maar voor dat ze geen achterbakse praktijken hebben. Ik weet best dat dat niet gaat gebeuren, maar dan moeten ze wel beseffen dat er altijd een kans is dat iets naar buiten komt.Zie trouwens het nut niet in van Wikileaks zoals deze is opgezet
Gelukkkig niet, als je je huiswerk wat beter gedaan had, zou je weten dat hard straffen in het algemeen averechts werkt.jij noemt het pamperen, ik noem het beschaving.Criminelen verdienen een correcte behandeling en niet het pamperbeleid in Europa, kunnen veel landen een voorbeeld aan nemen.
[Reactie gewijzigd door blobber op maandag 12 maart 2012 19:58]
Nee knuffelen werkt, en dan maar wachten tot ze weer iemand omleggen.zou je weten dat hard straffen in het algemeen averechts werk
Dat is iets dat zeker is. Denk maar eens aan Werner von Braun en kornuiten. Verder zorgen ze er -altijd- voor dat hun soldaten nooit door buitenlandse mogendheden berecht kunnen worden, wat ze ook uitspoken.Je kan dus ook stellen dat Amerika een land is dat oorlogsmisdadigers de hand boven het hoofd houdt.
[Reactie gewijzigd door cbravo2 op maandag 12 maart 2012 19:59]
[Reactie gewijzigd door Fons Jena op dinsdag 13 maart 2012 10:07]
[Reactie gewijzigd door Fons Jena op dinsdag 13 maart 2012 10:16]
[Reactie gewijzigd door JeroenC op dinsdag 13 maart 2012 17:49]
Hij is nog niet berecht en is dus geen landverrader of een crimineel. Voorlopig is ie enkel en alleen een verdachte.Wie met vuur speelt ..., de man is een landverrader.
Criminelen verdienen een correcte behandeling en niet het pamperbeleid in Europa, kunnen veel landen een voorbeeld aan nemen.
[Reactie gewijzigd door beantherio op maandag 12 maart 2012 20:42]
Die man is een held, hij heeft zaken blootgelegd die het daglicht niet kunnen verdragen. Als je dan een landverrader bent.... Bovendien is hij nog niet veroordeeld en dus nog steeds onschuldig.Wie met vuur speelt ..., de man is een landverrader.
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op maandag 12 maart 2012 23:22]
Pot ketel, hij bracht de misdaden van het leger aan het licht, en liet het de ons "de burger" zien...Wie met vuur speelt ..., de man is een landverrader.
Criminelen verdienen een correcte behandeling en niet het pamperbeleid in Europa, kunnen veel landen een voorbeeld aan nemen.
Zie trouwens het nut niet in van Wikileaks zoals deze is opgezet, als er nou effectief alleen maar corruptie zou worden aangekaart maar de documenten die deze kerel heeft gedumpt heeft niet alleen de reputatie van zijn land aangetast en die van zijn landgenoten maar hij heeft ook levens in gevaar gebracht omdat hij de 'hero' wilde uithangen.
[Reactie gewijzigd door demilord op dinsdag 13 maart 2012 09:17]
... fixed.Indien dit als bewezen wordt geacht, kan dit zeker gebruikt worden in het strafrechtelijk proces. Het is ook van de zotte dat zoiets kan plaatsvinden. De VS is wel een van de laatste landen waar je gevangen wilt zitten als je iets ergs op je kerfstok hebt denk ik.
[Reactie gewijzigd door ADQ op maandag 12 maart 2012 19:24]
[Reactie gewijzigd door nubcaek op maandag 12 maart 2012 19:13]
[Reactie gewijzigd door CobraVE op maandag 12 maart 2012 19:26]
En waar begint de grens van mensen 'psychisch schade toebrengen'?Ik vraag mij gewoon puur objectief af wat tegenwoordig de standaard is voor marteling? Volgens mij is irritante muziek draaien nog marteling....
Sorry, maar vingernagels uittrekken en mensen botten breken, blijvende schade aanrichten (fysiek of psychisch) dat is marteling.
[Reactie gewijzigd door CobraVE op maandag 12 maart 2012 20:31]
Dat is letterlijk de definitie van marteling volgens de regering Bush. Maar martelen bestond al langer en had al een definitie.Sorry, maar vingernagels uittrekken en mensen botten breken, blijvende schade aanrichten (fysiek of psychisch) dat is marteling.
Als het alleen maar irritant zou zijn dan zou het niet bijzonder effectief zijn, denk je niet?Al het andere is gewoon irriteren maar zolang er niks permanent beschadigd geen marteling..
"Hooguit", LOL.hooguit mishandeling.
[Reactie gewijzigd door CobraVE op maandag 12 maart 2012 20:37]
Een simpel druppltje (niet altijd werd water gebruikt), maar: http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_water_tortureSorry, maar vingernagels uittrekken en mensen botten breken, blijvende schade aanrichten (fysiek of psychisch) dat is marteling. Al het andere is gewoon irriteren maar zolang er niks permanent beschadigd geen marteling, hooguit mishandeling.
Nou nee, simpel gesteld:Juist, daarom moet er een criterium zijn war mishandeling is en wat marteling. Mishandeling kan een onderdeel zijn van marteling, maar marteling geen onderdeel van mishandeling omdat dat een overtreffende trap is bij mijn weten.
Uhmm, ja, dat is inderdaad een veelgebruikte en populaire manier van martelen door oa de VS. Dingen als dit:Volgens mij is irritante muziek draaien nog marteling....
Prisoners subjected only to psychological torture report as much mental anguish as those who are beaten, according to new research.
The study of nearly 300 survivors of torture from the former Yugoslavia found that those who experienced no physical torment later developed equally high levels of post-traumatic stress disorder (PTSD) as those who did.
[...]
http://www.newscientist.c...-as-physical-torture.html
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True