Hoofdcategorieën
Device Settings

'Black Ops-patch helpt PS3-spelers niet'

Door Jurian Ubachs, woensdag 15 december 2010 11:42, views: 32.670

De patch die ontwikkelstudio Treyarch gisteren heeft vrijgegeven voor Call of Duty: Black Ops op de Xbox 360 en de PlayStation 3, lijkt PS3-eigenaren weinig op te leveren. Gamers melden nog steeds dezelfde problemen als voor de patch.

Patch 1.04 zou volgens Treyarch en Activision onder meer de vele connectieproblemen op de PlayStation 3 de kop in moeten drukken, maar uit reacties op diverse forums blijkt dat niet het geval te zijn. Veel spelers klagen over dezelfde problemen in Call of Duty: Black Ops als voor de patch en sommige gamers rapporteren zelfs groter ongemak dan voorheen. Boze gamers verwijten Activision een 'placebo patch' te hebben uitgegeven om de fans onder de duim te houden, zo meldt Examiner.com.

Sinds de lancering van Black Ops kampt het spel met fikse problemen op met name de PlayStation 3 en de pc, terwijl de Xbox 360-versie er om onduidelijke redenen een stuk beter vanaf komt. PS3-gamers klagen onder meer over de tijd die nodig is om online een spel te vinden en over het verlies van verbinding met de host, waarna host migration veel tijd in beslag neemt. Ook verliezen spelers regelmatig de verbinding met een lobby of een spel en loopt de PlayStation 3 tijdens het spelen vast. Deze problemen zouden ook na installatie van patch 1.04 nog bestaan.

Hoewel van dergelijke problemen op de Xbox 360 bijna geen sprake is, hebben ook die gamers na patch 1.04 reden tot klagen; Treyarch heeft om onduidelijke redenen de mogelijkheid om spelers in een lobby te muten uit het spel gehaald.

Treyarch vraagt gamers die nog steeds problemen ondervinden hun ervaringen te delen op het officiële Call of Duty-forum. Om gericht feedback te verzamelen, heeft de ontwikkelaar aparte topics geopend voor de connectieproblemen en de freezes op de PlayStation 3.

Volgende 12:05 LG introduceert nieuwe nano-led-tv's op de CES
Vorige 11:26 'FBI betaalde ontwikkelaars voor achterdeur in OpenBSD-ipsec'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Ik vind het echt een top spel eerlijk waar! Alleen ben ik gestopt met spelen omdat mijn PS3 gewoon 2x in het half uur in het spel vastloopt. Ik had echt gehoopt dat het met deze patch zou zijn opgelost :'(

Ik dacht dat het bij mij aan mijn oude PS3 lag, maar dat is dus niet zo. Zo vaak als hij bij jou vastloopt heb ik trouwens niet. Mss moet je het spel even opnieuw installeren?

Betreft de patch heb ik ook niet heel veel gemerkt, maar vind ik wel dat het spel soms erg buggy aan doet. Vastlopers zijn niet zeldzaam en soms staat de mic van spelers nog open als iedereen is gemute.

ik moet op sommige dagen om de tien minuten de hoofdschakelaar uitzetten als ie weer is vastgelopen, aangezien de ps3 nergens meer op reageert.

Af en toe is mijn PS3 daardoor de weg helemaal kwijt, waardoor ik tijd en datum opnieuw moet instellen, de videosettings niet meer kloppen (schakelt terug naar een lage SD resolutie), en de netwerksettings zijn verdwenen.

Wel knap dat Treyarch het voor elkaar heeft gekregen om de boel zo erg te laten crashen. Ik ben door de crashes nog maar op level 25, terwijl ik met mijn skills toch zeker al op level 30 had kunnen zitten :P

[Reactie gewijzigd door SecondReality op woensdag 15 december 2010 13:06]


Skills & Black Ops = appels en peren?

:P

Dat krijg je helaas als je ieder jaar een spel in de CoD franchise uit wil geven zoals activision doet. Dan is de kans op afgeraffeld werk gewoon enorm.

tja of de engine zou zo doorontwikkeld moeten zijn dat het juist heel stabiel loopt... tis maar hoe je het bekijkt.

Vaak zijn nieuwe franchises (of engines) buggy, niet de langlopende en jaarlijks terugkerende game series.


Iedereen kan Anonymous zijn :)

Dit is de reden waarom ik een hekel heb aan CoD. Overrated spel wat niet meer lekker loopt. Eigen schuld dikke bult zeg ik in feite, had dit zo zien aankomen :)

*

Nou voor call of duty WAW (5) hadden ze naar mijn idee toch iets meer tijd, maar daar waren de problemen ook problematisch. Een geheugen lek zorgde er in MP voor dat je na zon 10 minuten het spel 2 gig aan geheugen in gebruik nam. Ik vind het altijd al een slechte studio geweest en mijn (voor)oordeel wordt alleen maar meer gevoed hierdoor.

Tegenwoordig lijkt het wel standaard te zijn, dat een spel veel bugs bevat. Bij bfbc2 bijvoorbeeld was het in het begin ook een drama en lijkt het spel nu eindelijk wat stabieler te noemen. Maar bij steeds meer spellen is het 'normaal'. Vroeger installeerde je maar de patch, omdat het moest, maar zelf merkte ik nooit wat van de bugs. Tegenwoordig kan je er zowat niet meer omheen.

Alleen bij infinity ward merkte ik zelf nooit zoveel van die bugs, naar mijn idee hebben hadden zij hun zaakjes een stuk beter op orde. Hoewel ook zij regelmatig patches uit moesten brengen, merkte ik zelf nooit zoveel van de fouten die er in zaten. Ik weet niet hoe dat bij andere is ervaren, maar ik had bij hun spellen, daar veel minder last van.

[Reactie gewijzigd door BlackHawkDesign op donderdag 16 december 2010 08:52]


Als ik deze ellende zo lees, komen er hoofdzakelijk herinneringen aan MW2 in me op. So much voor dedicated servers dus...

Bij mij precies maar dan ook precies hetzelfde !!:'( Toen ben ik het weer proberen te gaan doen (weet niet of dat nou zo'n goed Nederlands is) omdat er een nieuwe patch maar gelijk eerste potje connection lost.... *zucht*

Ik speel zelf liever MOH op de PS3, grafisch toch net ff iets mooier naar MIJN MENING! :P

Alleen de gameplay, iets waar games als het goed is om draaien valt MOH mij dan weer heel vies tegen (online dan he)... Singleplayer heb ik weer andere gevoelens waar ik die van MOH heb uitgespeeld ben ik met 10 minuten met COD:BO gestopt (om vervolgens online te gaan :P)...

Het jammere aan MOH is dat de single en multiplayer gewoon 2 verschillende games zijn... Waarvan ik de multiplayer echt voor geen meter vind werken!

Maar over de patch: FAIL...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op woensdag 15 december 2010 11:53]


Ik ben pas na 3 dagen eens gaan kijken wat de single player nou inhield, ik was toen toch wel benieuwd waarom je in een elektrische stoel zit :p

gister had ik voor het eerst dat mijn PS3 vastliep (net toen ik er ff lekker in zat), gelukkig in een gewone ronde...
vraag me af of je bij Wager Match ook echt meteen alles kwijt bent na een freeze?

verder wel vaak dat de connection weer eens weg is, maar heb er niet zoveel moeite mee... PSN is immers gratis en ik ben al tevreden met wat hij doet t.o.v. van mijn vorige console, de PS1 :+

edit: dat vastlopen van mijn ps3 gebeurde pas nadat ik de nieuwe patch had gedownload, met 1.03 had ik geen last van freezes

edit 2: probeerde net een match Domination te joinen, kostte me 3 pogingen omdat lobby steeds closed was

[Reactie gewijzigd door lamper30 op woensdag 15 december 2010 16:51]



Het is soms moeilijk om de correcte oorzaak van dit soort problemen op te sporen aangezien ze vaak pas voorkomen wanneer vele mensen de dienst gebruiken. Je kan niet alles testen op voorhand.

maar wel grappig dat het toch steeds weer gebeurt bij de ps3

maar ik hoorde ook al van de problemen bij de pc dus voor mij werd het alleen de single player en verder ging ik maar weer met WoW.

ik hoop wel dat het voor de ps3 gebruikers eindelijk een keer opgelost wordt je zou er bijna moe van worden lijkt mij elke keer dat netwerk gezeur

STEEDS? welke game nog mee dan?

In de laatste drie versies van COD zaten fouten. En Black Ops is het eerste en enige spel wat mijn 1e generatie PS3 bevriest. Leuk online spel, maar opnieuw bagger geïntroduceerd. En na zo'n lange tijd nog geen excuus, laat staan een werkende patch is gewoon slecht.

Ik hoor van vrienden ook veel geklaag over hun PS3...
Anyway:
nieuws: Sony's PlayStation Network kampt met problemen
nieuws: Sony roept gebruikers op oude PS3's niet te gebruiken na datum-bug
nieuws: PS3-versie Rainbow Six Vegas 2 kampt met online problemen
nieuws: Sony haalt aantal games van PlayStation Network

http://boardsus.playstati...p-TV-Trouble/m-p/43690475
http://piacomic.wordpress...s3-console-save-game-bug/
http://www.gamingbits.com...bug-erases-game-progress/

anyway... iedere console heeft last van bugs. Misschien schreeuwen PS3 gebruikers wel iets harder... Het valt mij in iedergeval wel op. Ik heb zelfs een vriend die af en toe langs komt om de laatste PSN update op stick te zetten omdat de download steeds vastloopt.

Klopt maar ik vind het onzin dat het in dit geval gebeurd. Dit spel is gewoon een doorontwikkeling van....

Opzich ook wel logisch misschien, Treyarch heeft COD7 maar gedeeltelijk ontwikkeld.
IinfityWard waren de ontwikkelaars van de engine, zij weten hoe die werkt, wat er mis kan zijn.

Als treyarch die kennis niet heeft, betekend dat zij zich eerst moeten verdiepen in dat gedeelte van de engine, daardoor kan het wel even duren voordat het goed werkt, en aangezien InfityWard niet echt meer bestaat is de kans groot dat er momenteel te weinig kennis over hun eigen product is.

Dit kan je trouwens ook zien aan het Feit dat COD7 veel meer hardware nodig heeft dan COD6, het spel zit technisch een stuk minder goed in elkaar.

Ze hebben juist de engine uit call of duty 5 gebruikt, niet die van modern warfare 2. Infinity ward is uiteindelijk bijgesprongen om een deel van de verbeteringen van mw2 toe te voegen aan black ops. Het is dus niet zo dat ze geen ervaring hadden met de engine, ze hadden al een jaar ervaring van call of duty 5. Op de pc zijn voor deze game een patch of 7,8 verschenen.

[Reactie gewijzigd door sdk1985 op woensdag 15 december 2010 12:39]


Uhm okay, daarvan was ik niet op de hoogte, dank voor de update :)

Maaar: de engine van cod5 stamt af van die van cod:mw1 dus tja.
Ze zijn gewoon te lui om een nieuwe engine te schrijven vins ik.
Al 5 jaar dezelfde engi ;( komop!

Ikzelf merk gelukkig niks van de problemen *xbox, kuch*
Misschien omdat we 43 euro pe jaa voor service/diensten betalen en de ps3 gebruimers niet. Dan heb ik dat er voor over.
Ik heb nu sinds het spel uit is 3 host migrationa gehad 20uur gespeeld, level20 van de 1ste prestige(dus lvl70 zegmaar). Dua ik ben w happy :) !

Dat zal allemaal best, maar gezien de hoeveelheid klachten hadden ze met een beetje testen wel moeten vinden dat het nog niet soepel loopt. En dan dienen ze de release gewoon uit te stellen. Dat er soms een bugje blijft zitten voorkom je niet maar als ik de topics op GoT lees over dit spel is het gewoon een grote ramp. Als je een spel koopt verwacht je dat dat spel gewoon een goede release is, niet een spel dat nog in de beta-fase zit.

Maar goed, uitstellen kost geld... Jammer toch, ik heb het zelf nog niet gespeeld maar de gameplay schijnt erg goed te zijn. Als je dan om de 15 minuten een crash hebt maakt het dan van topspel gewoon bagger.

Erg lekker weer. Ik vindt de term placebo patch wel leuk gevonden trouwens.

Is de mute functie van de ps3 dan ook weggehaald?

The update notes for Patch 1.04 list a number of issues it was supposed to resolve, but as we learned with the release of 1.03 these should be viewed with caution. Whilst I can’t comment on the glitch/exploit fixes I will touch upon some of the more important points. Firstly the party system, which has been pretty erratic to date, doesn’t seem to have improved and I’ve had terrible difficulties playing with parties since 1.04. We seem to be disbanded more often than ever, particularly when assembling a larger party for Ground War. Several players get left behind before the game starts. On the plus side I can now see everyone’s microphone icons, even if I can’t hear all of them or mute people in the lobby most of the time. In regards to the "measures to prevent the “Transmission error” and other disconnects” I can say I haven’t seen a transmission error so far. Unfortunately I’ve only been able to complete a handful of matches as almost all of them have had a host migration at some point (losing more members of the party) and a high proportion have gone on to fail due to the “Connection interrupted” error. This makes trying to play extremely frustrating. Add to that the fact that unless I’m in a party it finds it nigh on impossible to actually put me in a lobby despite attempting to connect to a lot of games. This means that multiplayer is currently pretty unplayable.
Zie http://tsardom.net/2010/1...n-ps3-a-poisoned-chalice/

MoH is qua graphics een stuk beter, verhaal is ook sterker maar de multiplayer reg is waardeloos wat betreft de PC versie.

Jammer ook dat er zoveel cheaters in COD zitten.

Ik ben zelf nooit echt fanboi geweest van het Perk systeem?! Wat moet dat echt voorstellen, dat je betere wapens krijgt oke, maar die dan opeens tanken laten ontploffen en door deuren heen schieten?!

Het is een arcade shooter er klopt zoveel niet aan, door deuren heen schieten kan ook wel zonder een perk geloof ik.

Mag je mij uitleggen met welke perk je tanks kan laten ontploffen...
Heb je je wel eens verdiept in de perks?

Ah.. voelt goed: op de pc spelen. En iedereen maar altijd zeggen dat het altijd voor de console geoptimaliseerd wordt vanwege dezelfde hardware.

OT: Ik vind het wel wat jammer dat dit er nog in zit, de engine is nu al wel een paar jaartje oud en de networking mag dan ook wel wat beter zijn. Waarom kunnen ze dit niet goed krijgen? Er zit zoveel geld achter..

PC heeft anders ook nogal wat problemen met stuttering/freezes enzo en Activision (en dus Treyarch) besteedt daar totaal geen aandacht aan. (in zekere zin terecht om eerst console te doen: 700k PC sales t.o. 7 miljoen console) maar in PC versie zitten echt bugs die met 1x testen boven waren gekomen..

Oh ik ben het met je eens: consoles zijn ook belangrijker voor de gamemakers. Maarja zoals ik al zei: de game engine gaat al langer mee: updaten ze hem wel? of voegen ze gewoon kinderlijk functies toe zonder alles te optimaliseren? Ik neem aan dat bepaalde code wel uitwisselbaar is met de consoles.

Er komt deze week wss een pc patch? 8)7 of die werkt of net zo goed is als de ps3 versie durf ik echter niet te zeggen...
Voor de rest blijft het eerst pc > console jammert dat ze tweede zijn, eerst console > pc pc mensen jammeren dat ze achtergesteld worden tov van de consoles.

Zoals gezegd loopt het op de xbox helemaal prima. Vooral de ps3 kampt met connectie problemen. Waarschijnlijk omdat microsoft servers heeft die beter werken dan de eigen servers van treyarch.

Black Ops werkt met een p2p host systeem. Buiten het vinden van een lobby gebeurt er eigenlijk niks meer met treyarch servers. De huidige hypothese van mensen op twitter/fora is dat de connectie problemen (die er trouwens ook zijn op xbox heb beide versies) te wijten is aan het vastlopen van PS3s.

Ik had voor deze patch op ps3 weinig problemen, misschien 2 of 3 keer een vastloper op 2 dagen playtime. Wel redelijk wat connection lost issues, maar daar kom ik nog wel overheen. Sinds de patch heb ik 10 potjes gespeeld, waarvan 2 potjes volledig, 3 complete console freezes en de rest connection interrupted (waarschijnlijk omdat de host dus hing).

De PS3/PC issues zijn gewoon belachelijk. De framerate op de xbox is vrijwel constant 60, je moet aardig wat brekend glas+napalm op het scherm toveren voordat hij zo hard inkakt als op de PS3 het geval is. De ps3 krijgt op sommige maps niet eens de 60 FPS op het scherm die de engine zou moeten leveren.
Tel daarbij op de game freezes en de connection issues en zelfs als je een potje kunt spelen is het geen feest. Ik vind het belachelijk dat een studio als treyarch en een publisher als activision de grootste multi platform titel aller tijden durven uit te brengen met zoveel gebreken sinds launch. Het ergste is dat ze er niet eens voor uit durven te komen. De framerate problemen die er overduidelijk zijn woorden na een placebofix in de voorlaatste patch niet eens genoemd. En zo zijn er nog veel meer issues die niet genoemd worden.

Een youtuber heeft al een paar videos online gezet waar hij gewoon de xbox & ps3 versie naast elkaar zet en gewoon duidelijke verschillen laat zien. De scopes (red dot, reflex sight en acog) zijn op de PS3 duidelijk wazig, er zit allerlei smurrie in de scope die op de xbox niet te zien is. Hierdoor zijn die dingen op de PS3 vrijwel nutteloos, terwijl ze juist bedoeld zijn om je zicht te verbeteren.

Vind het gewoon jammer, MW2 was in potentie een geweldige game, maar door nalatenschap van IW is het nooit helemaal eruit gekomen. BO is misschien zelfs nog wel beter, maar door andere problemen komt het er niet uit. Niemand op m'n friends list speelt nog regelmatig black ops op het moment. Dit terwijl de meesten door de ergernissen van MW2 heen gebeten hebben en dit wel zijn blijven spelen.

Jammer voor de PS3 gebruikers. Zelf speel ik hem op de xbox360 en voor de patch liep alles idd vlekkeloos. Sinds de patch kom ik in een lobby met 11/12 spelers (inclusief mezelf). Blijft hij gewoon staan met de melding: Waiting for 1 more player to balance teams. Dat heeft ongeveer 5 minuten geduurd, toen waren 2 andere spelers het zat en die vertrokken zodat er 9/12 spelers in de lobby zaten. Ja je mag 3x raden, het spel begon direct. Sorry maar ik zie niet het verschil tussen 11/12 spelers waarbij je een team van 6 spelers en een team van 5 spelers hebt en 9/12 spelers waar je een team van 4 en een team van 5 spelers hebt. Dat ging voor de patch ook altijd goed. Lijkt wel of het nu allemaal wat langer duurt.

Logisch dat Xbox het beter doet, dat is gekoppeld aan de Live-servers

Waarom precies?

Op het 360 netwerk draait multiplayer op de infrastructuur van Microsoft, bij de PS3/PC maak je gebruik van de infrastructuur van de developer.

Andere spellen hebben daar geen last van. Dit komt omdat ze de PS3 versie niet goed getest hebben.

Hij legt net uit waarom dit gebeurd en alsnog snap je het niet? Andere spellen hebben daar bij de ps3 geen last van omdat die uitgevers hun servers goed hebben ingericht.

Dat maakt het nog niet logisch dat het beter loopt? De code moet gewoon goed zijn.

Deels wel, maar het behoeft wat meer uitleg.

Bij Live krijgt Microsoft constant inkomsten om het live netwerk en daarmee de hosting van de multiplayer omgevingen te onderhouden. Terwijl de devver bij Sony de inkomsten moet halen uit de verkoop van het spel. Daardoor is de stimulans lager om na verloop van tijd de multiplayer te blijven onderhouden.

Microsoft onderhoudt geen hosting van multiplayer omgevingen. Ze hebben enkel een server om mensen naar elkaar door te sturen en hun daarna zelf te laten hosten.

Zoals gezegd, dit is een probleem van Treyarch en wat verwachten mensen nog anders van Vivendi dan dit soort grappen.

Nog beter, bij de 360 draait 1 van de consoles binnen het spel de server :) met als gevolg dat je eigenlijk geen drukte krijgt.

Alleen de matching servers draaien centraal (de server die de ingelogde accounts bijhoud en groepen maakt)

Hierdoor blijft de belasting op het netwerk laag.

Behalve bij EA, die heeft de servers in eigen beheer, volgens mij een van de eisen voor ze op live wilden ondersteunen, vermoedelijk omdat ze dan zelf kunnen bepalen wanneer de stekker uit een spel getrokken kan worden.

Blijkbaar weet je niet dat de PC versie dedicated servers gebruikt en dus niet de infrastructuur van treyarch gebruikt ....

tevens heb ik geen problemen met CoD: BO op de pc geen freezes geen haperingen geen connection lost (alleen als ik gekicked word door men score...) dus loopt prima bij mij ^^

xbox heeft ook host migration problemen, dat de game zomaar crashed ligt toch echt niet aan de servers hoor.

Maar dat kan je weer verhalen bij de speler die de host is, als zijn verbinding in ene wegvalt dan snap ik dat er een host migration plaats vind.

Zelf speel ik het op de 360 en heb eigenlijk nooit problemen met matchmaking of dat de verbinding wegvalt.
Van de 500 (ongeveer) matches die ik gespeeld heb zijn er miss 5 waarvan de verbinding weggevallen is en daar dus een host migration plaats vind.

Black Ops = P2P? Wat hebben de live servers er dan mee te maken?
Je stats worden daar opgeslagen, maar that`s it

Daarbij kampt de XBOX360 toch ook nog redelijk vaak met het "connection interupted probleem" bij Black Ops. Daarnaast vind ik het gewoon retarded dat als iedereen een vote uitbrengt op 1 map en het dus duidelijk is dat die map het wordt, en de lounge vervolgens vol staat je alsnog meer dan 40 seconden moet wachten alvorens de game start....

Laat ze dan een check inbouwen if lounge full and map votes >= (bijv) 6 start game!

Daarnaast is het soms ook echt Lag Ops als je wel een verbinding krijgt met iemand met een ruk verbinding... Zie toch af en toe nog mensen met 1 geel streepje verbinding in de lijst staan terwijl ik altijd de volle 5 strepen groen heb.

"Treyarch heeft om onduidelijke redenen de mogelijkheid om spelers in een lobby te muten uit het spel gehaald."

Dat kan toch zeker net zo irritant zijn als uit een spel gedonderd worden. :X

Nog een reden voor mij om Black Ops niet te kopen.

Nog een reden voor mij om Black Ops op de console niet te kopen.

PC heeft dezelfde problemen als de Ps3 versie. Dus als je een versie koopt dan wil je die op de 360 hebben. Er vreemd dat Treyarch ten eerste alleen reclame voor de game maakt voor de 360 versie en daarna dan ook nog eens alle versei behalve die van de 360 te laten crashen.. maargoed de game is inmiddels astronomisch vaak over de toonbank gegaan dus het zel ze een rotzorg zijn. Van Ms krijgen ze tenmisnste nog geld voor het gebruik van LIVE op pc en PS3 kunnen ze enkel een schop in de ballen verwachten met dit soort service.

Dit hele item zegt trouwens niks over de kwaliteit van LIVE vs PSN want dit is gewoon een probleem van treyarch/activision

Jammer, heb net black ops gekocht voor de PS3 en ik was niet op de hoogte van deze problemen. Hoop dat deze problemen zich bij mij niet voordoen. :)

Ik zie je berichtgeving vanavond wel tegemoet hier? dikke kans dat je hier achter in de rij zal aansluiten. :N

[Reactie gewijzigd door SouLLeSSportal op woensdag 15 december 2010 12:18]


Ik heb totaal geen probs op de PS3, maat van mij kan op zn 360 soms 40 minuten niet spelen?! Nu gaat ie PC versie kopen (ik ben nu de eigenaar van zijn PS3 geworden). Vaag allemaal

Ik speel ook MOH die onlangs ook een update kreeg wat wel zo handig was . Voorheen moest je soms een minuut wachten om je besturing op inverted te zetten, maar na de update duurt dit nog maar seconden.
MOH is ook veel vetter dan COD BO
«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:05 LG introduceert nieuwe nano-led-tv's op de CES
Vorige 11:26 'FBI betaalde ontwikkelaars voor achterdeur in OpenBSD-ipsec'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011