Duitse gamers die Call of Duty: Black Ops willen spelen moeten verplicht een voor Duitsland gelokaliseerde versie aanschaffen. Activision heeft bekendgemaakt dat geïmporteerde versies uit andere landen niet zullen werken in Duitsland.
De Duitse website Black Monkeys deed navraag bij Activision over de mogelijkheid om Call of Duty: Black Ops te importeren uit andere landen, omdat de Duitse versie - evenals de meeste actiespellen in dat land - zal zijn gecensureerd. Volgens de uitgever is het voor Duitsers echter niet mogelijk om versies uit andere landen te importeren om mee te gamen: het spel werkt met Steam-activatie en de service zal in Duitsland alleen Duitse versies accepteren. Mogelijk vormt de Oostenrijkse versie een uitzondering; deze zou wel activeerbaar zijn in Duitsland.
De maatregel is een gevolg van de strenge Duitse regels op het gebied van in-game content, vooral als het gaat om oorlogsspellen. Het gebruik van swastika's in games is in Duitsland bijvoorbeeld verboden. Om die reden werd Wolfenstein nooit in Duitsland uitgebracht en zal Call of Duty: Black Ops in aangepaste vorm op de Duitse markt komen.
Het is niet de eerste keer dat Activision een Call of Duty-game aanpast voor de Duitse markt. Bij de release van Modern Warfare 2 was het echter zo dat buitenlandse versies nog wel werkten in Duitsland. Activision heeft dat pas negen maanden na de release van de game aangepast. Games die daarna nog werden geïmporteerd konden niet meer via Steam worden geactiveerd en moesten worden omgeruild voor een Duitse versie.