Hoofdcategorieën
Device Settings

Palm kondigt Pre 2 aan

Door Bauke Schievink, dinsdag 19 oktober 2010 18:31, views: 17.140

Palm heeft de Pre 2 aangekondigd: de eerste webOS-telefoon van het bedrijf sinds het door HP werd overgenomen. De smartphone draait op een nieuwe versie van webOS, en wordt in Frankrijk, de VS en Canada uitgebracht.

De Palm Pre 2 beschikt over een 3,1"-scherm met een resolutie van 320x480 pixels. Daarnaast is een slidertoetsenbord ingebouwd, en kunnen foto's genomen worden met een 5-megapixelcamera. Er is 16GB opslaggeheugen ingebouwd, en verder is er wifi, bluetooth en gps aanwezig. De Pre 2 kan tevens fungeren als wifi-hotspot, een functie die ook in het Android-besturingssysteem is ingebouwd. Palm vertelt niet welke processor in de Pre 2 is ingebouwd, maar de Franse provider SFR liet al eerder weten dat het toestel draait op een 1GHz Omap3630-processor van Texas Instruments.

Tegelijkertijd met het uitbrengen van de nieuwe smartphone heeft Palm een nieuwe versie van webOS uitgebracht. De release van versie 2.0 gaat gepaard met een naamsverandering: het besturingssysteem gaat nu HP webOS heten. De nieuwe versie beschikt onder andere over verbeterde multitasking en integratie met sociale-netwerksites. Daarnaast is ondersteuning voor Flash 10.1 van Adobe ingebouwd. Ook heeft Palm de applicatielauncher, applicatiewinkel, browser en telefonie-applicatie vernieuwd. Verder kunnen Amerikaanse gebruikers bellen via Skype, iets wat niet ondersteund lijkt te worden voor Europese gebruikers.

Palm brengt de Pre 2 nog deze week in Frankrijk uit. De cdma-versie, die bedoeld is voor de Verenigde Staten en Canada, moet in de komende maanden verschijnen. Over een Nederlandse release wordt niet gesproken, maar de versie die in Frankrijk uitkomt werkt ook in Nederland, waardoor een release, mogelijk via grijze import, tot de mogelijkheden behoort.

Palm Pre 2 Palm Pre 2 Palm Pre 2
Volgende 08:41 Western Digital introduceert 3TB-schijven
Vorige 17:53 VN: aantal internetters overschrijdt dit jaar twee miljard
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Ik ken WebOS niet, maar het apparaat zelf ziet er een beetje knullig uit vind ik

Totdat je er mee werkt. App store valt wat tegen qua inhoud, maar het nodige vind je er in. Prima spul dat WebOS en de Pre zelf ook.

Mwoa, ik hoor veel klachten over de Pre1 qua toetsenbord, dat was in ieder geval te goedkoop in elkaar geflanst.

De meningen daarover verschillen nogal; ik vind het prima werken :)
Er zijn mensen die klagen dat de bovenste toetsen te dicht op de rand erboven zit, en sommige mensen hebben de voorkeur voor rubberen toetsen.
Beide spelen niet bij de HPalm Pixi(Plus), dus die heeft ook weer zijn eigens schare fans. De opvolger van de Pixi is alleen nog niet aangekondigd.

Over de bouwkwaliteit waren er vooral klachten over het oreo-effect: bij veel apparaten kon je behalve sliden ook draaien en dat is redelijk slordig.

Ja, gatver. Hij ziet er uit als een soort babyfoon :).
Het OS ziet er op zich wel mooi uit. Ze zijn wel trots op de multitasking interface zo te zien though.

Je hebt gelijk.
Maarrr, een uitschuif toetsenbord aan de onderkant is erg fijn werken! Ik ga hem zeker even proberen, ik mis echt het toetsenbord op mijn Legend.
Ik zit ook te kijken naar een Nokia E7 overigens, wat ik wil zeggen is dat Android/iOs (een modern Os met een market) niet persé doorslaggevend hoeft te zijn.

Je hebt ook de HTC Desire Z, dit had dacht ik wel een toetsenbord, lijkt me fijner werken dan deze Pre2. Vroeger nog wel is een leuke PDA van palm gehad maar verder nooit echt super tevreden over hun geweest.

je hebt ook Android toestellen met een toetsenbord.. doe iets meer onderzoek in de markt en je vind ze zo.

Ik vind het wel leuk zo'n pebble uiterlijk. Kan je goed mee gooien om hem over het water te laten ketsen.

uhm ik vind het eigenlijk niet echt iets toevoegen op de mobiele markt.
kijkend naar de telefoon.. is het niet zo speciaal :$
er zijn mooiere telefoons :$

ligt het aan mij of lijkt hij wel erg dik op de foto?

Het speciale aan deze telefoon is voornamelijk het OS en de gedachte erachter..

Al moet is zeggen dat Android en Win Phone 7 behoorlijk wat dingen van webOS hebben overgenomen..

Was Android er niet al eerder dan WebOS?

Dat wil niks zeggen, ze zijn al heel wat versies verder bij Android. Je zult dan toch echt moeten kijken welke features er overgenomen zijn en op welk moment die in de twee OSen beschikbaar waren. Anders zou je een 1.0 versie van je OS kunnen maken zonder features en vervolgens alles nabouwen en dan roepen dat jouw OS het eerste was...

foto 2: best dik, wel mooi rond gemaakt. komt door het toetsenbord. gelukkig geen loze ruimte omdat ook de volumeknoppen en volgens mij ook de mSD erin kunnen.

ik vind hem wel wat hebben met dat uitschuif toetsenbordje. alleen lijkt me wel een beetje dik.

Dat WebOs lijkt me ook wel een leuk systeem jammer genoeg nooit mee kunnen spelen :P.

Je kan hier gewoon WebOS op je pc installeren en even meespelen ;) .

Ik hoop iig toch wel dat HP Palm later een mobiel uitbrengen die beter uitziet dan die Palm Pre 2.

Eerlijk gezegd hoop ik op een andere classe van mobiels dus ze mogen van mij wel pre en pixi hebben, maar ze moeten een grotere schermgrote met grotere resolutie maken met al dan niet een qwerty-toetsenbord.

Ik begrijp wel dat HP Palm, uniek probeerd te blijven, maar soms wil ik toch een mainstream uitziende apparaat hebben met uitzonderlijk en unieke OS dan andersom of alles uniek. Als ze nou eens een 3de optie maken en in Nederland uitbrengen dan zal ik hem zeker testen en waarschijnlijk halen ;) .

Geweldig. Fantastisch WebOs en betere hardware sinds de eerste Palm Pre.
Love it or hate is, love the OS en de looks van het apparaat, of juist helemaal niet.
Mocht het via grijze import lukken, zeer interessant. Weer eens wat anders als alle mainstream telefoons! :)

Ja, ziet er erg intressant uit. Dicht vind ik hem niet zo mooi, maar open met keyboard vind ik hem geweldig uitzien.

En hieronder zie ik iemand schrijven over de resolutie die te laag zou zijn voor high-end toestellen. Dan vraag ik me af waarom. Ik kan bijna elke website perfect bekijken op mijn Nokia E63 met dezelfde resolutie. Resolutie zegt niet alles over het beeldscherm, het gaat er ook om hoe er gebruik van wordt gemaakt.

Ik hoop dan ook dat ik binnenkort eens met een kan spelen, om te kijken hoe webOS werkt, heb het namelijk nog nooit zelf gebruikt. En daarnaast het is weer eens wat anders als een iPhone die veel mensen alleen kopen om de iFactor.

En wanneer zou HP WebOS 2 voor de oudere toestellen beschikbaar komen?

Jammer van de resolutie, anders had dit nog wel eens mijn toekomstige telefoon kunnen worden. WebOS is een zeer fijn smartphone OS.

En weer niet in Nederland!

Volgens mij stond er wel op precentral.net dat er een simlock vrije telefoon devphone uit zou komen.

Ja, dat snap ik niet he.
Hebben ze nu de oorlogskas van HP achter de hand, wordt ie maar in 3 landen uitgebracht. Lekker slimme strategie weer.

Hmm, volgens mij was er al eerder een bericht over deze smartphone (iets van dat een bepaalde provider de smartphone zou leveren).

Ik vind het niet de mooiste telefoons, maar de keyboards zijn geweldig! Dat zou bij deze ook wel weer goed zijn. Ook erg goed dat Palm/HP van WebOs gebruikt maakt. Toch wat meer variatie, ondanks alle mobiele os'en. :)

Wat zou een rede kunnen zijn om de telefoon niet in zoveel mogelijk landen uit te brengen, je zou zeggen grotere afzet markt, groter aantal (potentiële) kopers?

Wat is er mis met strakke rechte hoeken.. ken dat ronde nou wel.

Kijk eens bij de andere portrait full qwerty slider, de Dell Venue Pro. Strakke hoeken!

Puur ergonomisch en praktisch, hoor.
Rechte hoeken prikken door m'n broekzakken.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:41 Western Digital introduceert 3TB-schijven
Vorige 17:53 VN: aantal internetters overschrijdt dit jaar twee miljard
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011