Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsung-tablet gaat Android draaien en krijgt belfunctie

Door Olaf van Miltenburg, vrijdag 19 maart 2010 10:13, views: 17.814

Samsung brengt eind dit jaar een tablet op de markt die op Android draait en waarmee kan worden gebeld. Met de tablet, die volgens het bedrijf sneller en krachtiger wordt dan de iPad, richt de fabrikant zich op de consumentenmarkt.

Dat heeft Tweakers.net van verschillende bronnen binnen Samsung vernomen. Samsung kiest ervoor zijn tablet niet met Windows 7 uit te rusten, omdat dit OS een te grote impact op de snelheid zou hebben. HP rust zijn Slate wel uit met Windows 7.

Woensdag onthulde Philip Newton, hoofd van de it-divisie van Samsung Australië, dat eind dit jaar een Samsung-tablet voor de consumentenmarkt zou verschijnen. Veel details gaf hij niet, behalve dat het model 'sneller en krachtiger wordt dan de iPad'. Ook hintte hij op het gebruik van een Intel Atom als cpu, maar of Samsung deze chip daadwerkelijk gaat gebruiken is onbekend.

De grootte van het model is evenmin bekend. Bellen verloopt waarschijnlijk via een headset. Het model gaat 3g ondersteunen en er was sprake van 4g, maar dit laatste is niet bevestigd. Volgens Newton gaat het apparaat in ieder geval over meer input- en outputpoorten dan de iPad beschikken. Samsung bracht al enkele jaren geleden een tablet uit, toen nog umpc genoemd, met de naam Q1, maar deze was op de zakelijke markt gericht en is nooit een groot succes geworden.

Volgende 10:48 Bacteriën op toetsenborden kunnen helpen bij opsporen criminelen
Vorige 09:47 Zipper Interactive kondigt gratis content voor MAG aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Kijk nu gaat het een beetje losbarsten.. concurrentie betekent meer keus! En daar houden we van.
Lijkt me ook zeker interessant om android te draaien op de tablet.. iemand al iets meer over gehoord qua prijs ect?

meer keus en vooral *meer* mogelijkheden door android - en niet dat bekrompen je-mag-er-niets-mee-iphone-os

Flash mogelijk?

Ja, waarschijnlijk wel. Als er android 2.1 (of tegen die tijd nog een nieuwere versie) op komt (en dat zal het waarschijnlijk). Dan zit er Flash bij:

Bron:

http://www.androidworld.n...-alleen-voor-android-2-1/

Android krijgt Flash 10.1 ondersteuning dus het lijkt me wel, mits ze er een beetje vlotte processor inzetten.

atom zou wel goed moeten komen dus.
echter, de battertijduur wordt niet over gesproken, en die is bij atom een stuk lager als bij via etc.

Je moet niet over gaan op intel's spul. Is niet zo efficiënt voor zulke apparaten.
Hou het maar lekker bij ARM's. De ontwikkeling van ARM's gaat tegenwoordig ook hard. En ze zijn niet langzaam meer.
De nieuwe 1.5ghz Snapdragon zou geweldig zijn voor kleine tablets met android.

Ja, de nieuwe 1,5 Ghz SD-processor heeft zelfs dual core, vergeet dat niet!

Mee eens, als je toch Android gaat gebruiken als OS, dan worden ARM processoren erg interessant.

Mijn voorkeur zou uitgaan naar de nieuwe Tegra, vanwege de media prestaties.

Andoid is Linux + Java. Als er iets niet belangrijk is is het wel dat "het moet perse x86 zijn". Ik heb liever een ARM in zo'n ding. Meer power bij minder verbruik.

Laten we hopen van niet, gewoon HTML5 en stoppen met die Flash meuk. Het is altijd buggy geweest veel te veel geheugen gevreten en nooit echt goed gewerkt. HTML5 zou een heleboel van deze tekortkomingen moeten kunnen oplossen al is het alleen maar omdat dit een open standaard is en niet gesloten rommel zo als die troep van Adobe.

Ik gebruik vol op Flash maar als het even kan wijk ik liever uit naar een goede oplossing. Als dit soort voor uitstervende producten nu toch nog weer die Adobe rommel gaan gebruiken dan schieten we er niets mee op dwing de websites maar gewoon met een goede oplossing te komen en die Flash meuk links te laten liggen.

Helemaal mee eens, maar helaas ontkom je er bijna niet aan.

Valt allemaal wel mee hoor, flash video gebruikt iets meer als HTML5 Draft video af spelen ;)

Daarbij gebruiken 9/10 videosites zowel grote en kleine gewoon flash, dus ik wil de mogelijkheid wel...

Uiteraard moet flash niet standaard allemaal geladen worden maar gewoon onclick ofso, zo hebben mensen die net als jouw geen behoefte hebben aan die 'troep' er geen last van. En mensen die die 'troep' wel willen kunnen lekker flash video's kijken in de browser :)

Maar adobe gaat in het 2de deel van het jaar als het goed is flash 10.1 officieel voor android launcen (enkel 2.1+ denk ik)... Motorola vroeg ook al aan milestone-eigenaren of ze flash wel willen op hun telefoon, 80% riep ja ;)

@watercoolertje

Weetje wat het is, iedereen wil flash behalve mensen die AL een iphone hebben ;)
Die voelen zich gediscrimineerd.

Uhu wat voel ik me toch achtergesteld, onder OSX kan je niet eens een 720P filmpje fatsoenlijk fullscreen spelen van youtube, terwijl normaal een 1080P filmpje geen probleem is. (C2D 2.4Ghz)..

Zelfde gaat op voor de Linux gebruikers, of volgens mij zelfs de 64 bit-windows gebruikers.

Kan ook aan je verbinding liggen natuurlijk.. Ik heb op mijn Imac geen probleem met youtube fullscreen 720p..

@Texamicz.
Weer zo'n vage opmerking van jou..ff te doen alsof alle Iphone bezitters geen flash willen.
Kijk ff op iphoneclub.nl, allemaal Iphonebezitters, meeste roepen om Flash.

Flash trekt hier ongeveer evenveel van mijn systeem als een HTML5 video. Waar mensen dat vandaan halen dat Flash te zwaar is snap ik niet. Buggy is het overigens wel.

Flash kan wel zuigen, maar voorlopig is het er gewoon nog. Wil je een volledig surf ervaring heb je gewoon nog een flash plugin nodig. In Android kun je trouwens die Flash plugin vanuit de browser met 3 clicks uitschaklen, mocht je hem (tijdelijk) niet willen gebruiken.

Het gaat niet alleen om video afspelen. De pest met flash is dat het ook voor 'gewone animatie' (in elk geval op OS X en Linux) flink cpu power kost. In de praktijk betekent dat dat je een website zit te lezen en ineens je ventilator van je laptop gaat draaien omdat een paar banners je cpu naar 80% jagen. Je kunt dus ook wel nagaan hoe het je accuduur beïnvloed.

Ik vind het wel bijzonder hoe veel mensen altijd pleiten voor open standaarden, maar het o zo gesloten proprietaire Flash, maar blijven verdedigen. Zelfs als het gaat om mobiele devices die tóch al vaak moeite hebben om een klein beetje accuduur te halen.

Vroeger had je gelijk, nu niet meer: http://www.openscreenproject.org/about/faq.html

Ik weet niet op welke websites jij een enorme CPU load ervaart door Flash, maar ik heb het alleen op een site waar ze een star field via Flash laten zien. Reclame zoals op nu.nl of zo merk ik niet echt qua CPU load.

Verder gaat het niet alleen om open standaarden, maar ook om vrije keuze. Omdat Apple keihard zegt dat ze Flash niet zullen opnemen in hun store, ontnemen ze de gebruikers de keuze.

Vroeger had je gelijk, nu niet meer
Op mijn 2xdual xeon macpro trekt die anderhalve banner op nu.nl het ding zomaar naar 50% of 60%. Ik zit daar op mn laptop niet bepaald op te wachten.

Ik weet dat je dat kunt blokkeren. Maar op een mobiel device met beperkte accuduur mag flash wat mij betreft gewoon ontbreken. En de enige manier om web ontwikkelaars de goede richting in te duwen is door gewoon geen flash toe te laten op je device. Apple realiseert zich ook vast wel dat ze daar een risico mee nemen, want de mensen die erg aan Flash hechten gaan nu dus bijvoorbeeld een Samsung pakken.

[Reactie gewijzigd door edwingr op vrijdag 19 maart 2010 13:02]


Overdrijf je niet een beetje? Ik draai Ubuntu 9.10 op een 5 jaar oude Dell Latitude D410 en zelfs farmville draait prima, van cpu-gebruik door banners op websites heb ik in elk geval geen last...

Overdrijf je niet een beetje?
Ik heb het net even zitten proberen dus, nee ik overdrijf niet. Natuurlijk pakte firefox zelf ook al wat cpu.. maar dat zat rond de 10%.. nu.nl net geladen, banner animaties draaiden, cpu naar > 50%. Animaties klaar, cpu terug naar ongeveer 10%.

En het is verder niet merkbaar in snelheid hoor, maar sites met veel banners die blijven lopen zorgen er wel voor dat je accu flink harder gaat. De fan van mn macbook draait normaal eigenlijk nooit, maar zodra die begint weet ik eigenlijk al dat er ergens een tabblad met wat flash meuk open staat ;)

[Reactie gewijzigd door edwingr op vrijdag 19 maart 2010 13:47]


Gewoon even de adblock aanzetten in firefox...

Ik vind het wel bijzonder hoe veel mensen altijd pleiten voor open standaarden, maar het o zo gesloten proprietaire Flash, maar blijven verdedigen.
Omdat er geen betere alternatieven zijn?

Silverlight is iig geen alternatief, dat werkt zo mogelijk nog slechter op non windows platformen en ik vermoed dat als silverlight het stokje zou overnemen we na korte tijd weer last zouden krijgen van plotseling ontbrekende "features" in de specificaties en functionaliteit van de non windows versies (een vos verlies misschien wel zn haren maar niet zn streken)

en html5 kan lang niet alles wat flash kan en door het proberen te pushen van h.264 is de videotag nog steeds niet echt bruikbaar (daar moet eerst een bruikbare codec voor komen)

Maw: flash is het minst erge van de verschillende keuzes op dit moment.

Omdat er geen betere alternatieven zijn?
Daar heb je helemaal gelijk in, maar als het om iPhones en iPads gaat, springen mensen ineens op de bres voor Flash, alsof het allemaal zo geweldig is en schandalig als je dat niet ondersteunt. Het is niks meer dan een proprietaire, gesloten technologie die, omdat ie redelijk uniek is in zn soort, door veel mensen gebruikt wordt.

Apple durft blijkbaar het risico aan om potentiële klanten te verliezen aan de tablets van Samsung en HP. Met mijn persoonlijke flash ervaringen kan ik die redenatie wel volgen. Ondanks dat ik er ook niet altijd gelukkig mee zou zijn als ik een iPad had.

Je weet in elk geval dat wanneer je flash wél ondersteunt, er niets zal veranderen omdat ontwikkelaars dan niet gestimuleerd worden om onnodig flashgebruik te stoppen. Terwijl dat nu, zelfs vóórdat de iPads in de winkel liggen, al wél gebeurt.
Zie: nieuws: 'The Wall Street Journal dumpt Adobe Flash vanwege iPad'

[Reactie gewijzigd door edwingr op vrijdag 19 maart 2010 15:36]


Standaard altijd Flashblock aanzetten zodat Flash niet werkt met de reclame maar wel als je het wel wilt zien. Komen ze snel genoeg achter dat niemand die flash-adds ziet.

Wat is flash en wat is HTML5 ? Zouden ze hetzelfde kunnen ?

Think.

Ja ze zouden het kunnen, maar gebeurt het ook? Nee HTML5 Draft video wordt sinds kort pas voorzichtig gebruikt!

Daarbij krijgt Android ook ondersteuning voor HTML5 Draft video (hoewel dit nog een gerucht is) ;)

Waarom niet gewoon alles mogelijk laten en ons zelf laten beslissen wat/waar en wanneer we dingen kijken in het formaat naar keuze :D

Voorlopig zijn al me eigen tube sites gebaseerd op een flash player, want als ik HTML5 gebruik kunnen minder personen de filmpjes kijken dan dat ik flash gebruik :)

sorry hoor maar een filmpje is heel wat anders dan interactieve animaties.

Ook nog is, dus flash kan je niet de deur uit zetten voor HTML5 (wat ik dus ook zeg maar ik had het over video).

HTML 5 word pas verwacht in 2022.

Het niet hebben van Flash is dus gewoon een beperking. Wanneer ik zo een apparaat heb dan lijkt een (Flash) schaakspel mij juist prachtig om te spelen. Daarnaast mis je in je webervaring toch echt wat als je geen Flash hebt.

Dit laatste vind ik dus enorm meevallen, het ligt er maar aan waar je naar surft. Zo heb ik Flash op de computer gewoon uitstaan en mis ik het sporadisch. Als ik het mis dan zijn het de filmpjes die je af en toe tegenkomt, maar die zijn steeds vaker in iets anders dan Flash of ik kan ze afspelen middels html5 als ze op YouTube staan. Of html5 pas laat uitkomt of niet, veel browsers hebben er al support voor, ergo... dan wordt het gewoon ontwikkeld en is het nu al bruikbaar.

Wat ik graag in browsers wil zien is een flash aan/uit knopje.

Ik ben liever voor open standaarden maar iemand heeft hier wel eens een goede opmerking gemaakt:

Het grote voordeel van flash is dat je het uit kunt zetten!

Straks vliegen de html5 banners over je scherm zonder dat je ook maar een mogelijkheid om ze uit te zetten. En die banners hebben de neiging om alsmaar indringender en iritanter te worden. Dat gaat ongeveer in het gelijke tempo op als de mensen er op afstompen.

Dat betekent dat de niet de afgestompte mens dubbel zwaar wordt gestraft. Ik zou graag willen dat het tot een mensenrecht gemaakt wordt om niet ongevraagd bloot te staan aan de propaganda van anderen of dat nu politiek, religieus, of commercieel is.

De waardigheid van de mens moet overeind gehouden worden en hij moet niet gedegradeerd worden tot een mestgans. Kijk naar deze prachte website, kijk naar youtube. Maar we zien wel steeds indringender de reclame insluipen.

Geleidelijk wordt het niveau zo opgevoerd dat het de normale ervaring bederft. Daar komt geen einde aan om dat men altijd nieuwe mogelijkheden zoekt om te groeien, meer te verkopen. De hebzucht van de mens is onverzadigbaar, hoe meer hij verzamelt, hoe meer zijn hebzucht juist groeit. De enige stop kan daarom komen van reglementering.

Ik ben er voor een wet te maken die reclamemakers dwingt om mensen de mogelijkheid te bieden de reclame uit te zetten. Ook zo'n statuut als Tweakers heeft waarin staat dat je de reclame niet mag uitzetten zou illegaal moeten worden.

Betekent dat het einde voor bedrijven of sites? Wel nee. Ze zullen eerder moeten zoeken naar subtielere, beter gerichte, reclame die aansluit bij de behoefte van de consument. (Tweakers doet dat redelijk goed) En een verminderd aanbod zal alleen maar de prijzen doen stijgen. Want het steeds verder afstompen van de consument leidt tot steeds meer inflatie in de reclame en maak haar effect steeds geringer en dus ook haar waarde.

Ons brein beschermd ons door automatisch reclame eruit te filteren. Dus zoekt men het steeeds meer in reclame die het lezen onmogelijk maakt. Zoals die vreselijke reclame van de marine waarbij er langdurig een schip op de pagina vaart en je moet wachten tot dat ding voorbij is gevaren. Maar daarmee is men nu bezig zijn eigen product te bederven. Dat maakt je erg kwetsbaar voor nieuwe concurrenten die schone informatie bieden.

Lagen we niet vergeten waarom Google zo snel kon groeien. De andere zoekpagina's leken wel op kerstbomen, zo vol stonden ze met reclame, niet alleen laadden ze erg traag, je had de grootste moeite de reclame te onderscheiden. Google was een ware verademing en de consumenten stapten en masse over.

Daar zou ik tweakers.net ook voor willen waarschuwen. Het wordt nu geleidelijk commercieler en het is leuk om contracten af te sluiten met bedrijven als Microsoft die nog wel kleingeld over hebben om hun merk te pushen. Maar de basis van deze site is toch de vele vrijwilligers die hun bijdrage leveren. Bedrijven als MS zijn alleen maar parasieten die op zo'n gemeenschap wat bloed komen zuigen.

De voetbalwereld is kapot gegaan aan het grote geld. Op een bepaald moment wordt alles "professioneel", maar dan stappen de vrijwilligers er uit. Die voelen zich belazerd. Dan blijft er uiteindelijk alleen maar een vrij smal profcircuit over.

Ik denk dat het goed is dat de opensource beweging een veel bredere beweging wordt die op alle terreinen alternatieven gaat bieden. Het is prachtig dat in de IT dit fenomeen heeft kunnen opkomen. Het zou goed zijn dat er ook een juridische opensource beweging, een die bedrijven als MS constant met processen achtervolgt en ze groen en geel laat zien tot ze eens een keer een mate van fatsoen ontwikkelen.

En ook een machtige politieke opensource lobby. Een die voorkomt dat de media-industrie onze culturele uitwissling steeds verder aan banden legt. Een die actief gaat nastreven dat er een hervorming komt van het auteursrechten en patenten. Een die actief gaat beijveren dat reclame aan banden wordt gelegd en dat de burger het recht krijgt om zich geheel van het commerciele gedram van anderen te vrijwaren.

Ik denk dat het vanzelf zover gaat komen. De commercie zal zelf haar eigen ondergang inleiden. Google heeft bewezen dat mensen maar zo veel willen tolereren. De huidige mens is een mestgans geworden, maar steeds meer mensen vertonen tekenen dat zich willen vrijwaren van deze meuk. Niet voor niets was het woord van van 2009 "ontvrienden". Mensen beginnen al die onnuttige informatie meer dan beu te worden. Ze beginnen te beseffen dat je je brein niet moet behandelen als een vuilnisvat waar je van alles ingooit, maar dat je erg op moet passen met wat je allemaal opneemt.

Zoals de Duitsers zeggen: Der mensch isst was er ist. Je bent wat je eet, dat geldt zowel in lichamelijk, als geestelijk opzicht.

Dus over Flash. Het goede is dat wij het uit kunnen schakelen. Voor dat leuke schaakspelletje dat er mee gemaakt wordt wil je wel een keer op de aan-knop klikken. Ik ben voor HTML-5, maar laten ze ook een advertentie-tag maken zodat we het uit kunnen zetten.

[Reactie gewijzigd door degener op vrijdag 19 maart 2010 13:16]


Ten eerste, waarom zou een HTML5 banner niet uit te zetten zijn? Me dunkt dat dat zelfs gemakkelijker in de site zelf is in te bouwen (als optie) of als add-on in een browser. Tenzij ik dat volledig mis heb. Voor de rest (en dus ten tweede ;) ) geef ik je helemaal gelijk dat het gebruik van deze technologie voor de meest indringende reclames, echt de spuigaten uitloopt. Ik heb bij Tweakers gelukkig nog een goedkope optie om het volledig weg te halen, maar als dat niet het geval was geweest was ik hier steeds minder te vinden. En dus, mis ik Flash totaal niet, die 10% dat het wel nuttig wordt ingezet neem ik dan op de koop toe.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op vrijdag 19 maart 2010 13:10]



Ik denk eerder dat de iPad voor mensen wordt die gewoon een simpel tablet willen, geen uitgebreide Windows erop, gewoon net zo simpel te bedienen als de iPhone (ook niet bepaald een slecht lopend systeem) en klaar. Persoonlijk lijkt mij dat heerlijk voor op de bank, lang standby en snel. Ook zie ik de enorme development achterban wel zitten, want daar gaat het vaak mis bij andere tablets... er is erg weinig wat specifiek wordt gemaakt voor een tablet. Dus niet alleen de Apple fans, ook de gemiddelde consument.

Apple's kracht ligt dan ook meer in de software, zolang windows 7 de enige concurrent uit die hoek is hoeft apple zich weinig zorgen te maken over x86 tablets.

Nu nog wachten op de specificaties, lijkt mij in ieder geval een topproduct. De Ipad verslaan. Ergens al iets meer (geruchten?) bekend over grootte en specs?

Edit:

Hier een picture:

http://gizmodo.com/549435...ablet-for-later-this-year

Ziet er redelijk uit, alleen het toesenbord bovenin aan beide kanten lijkt mij onpraktisch...

[Reactie gewijzigd door kramerty88 op vrijdag 19 maart 2010 10:23]


Volgens mij is dat een foto van de oudere UMPC (Q1 of iets dergelijks)
Lijkt me overduidelijk dat Samsung ook gewoon volledig touch gaat doen en een dunne rand om het scherm.
Zeker Samsung voor de consumentenmarkt leunt erg op design (en terecht, oog wil ook wat).

Zeker mee eens, echter dit is wat ik kan vinden vanaf samsung.

Als ze deze lanceren zal het m.i. tegen gaan vallen. Ik hoop dat je gelijk krijgt en er een beter design op de markt komt.

Voila: hier issie dan, de Q1.

Gebaseerd op de URL zou ik zeggen dat het een mockup is uit mei 2007!

... slipperybrick.com/wp-content/uploads/2007/05/samsung-q1-ultra-umpc.jpg ...

Toch vind ik het ontwerp zou gek nog niet. De toetsten zitten daar waar je het apparaat vasthoudt.

Recent duiken er foto's op van tablets waarbij je het halve schermoppervlak kwijt bent als je aan het tikken bent. Nog steeds met een brede rand, dus waarom niet gebruiken voor toetsen?

edit: toch raar dat Adroid met zijn Java-framework nog sneller is dan windows 7

[Reactie gewijzigd door snirpsnirp op vrijdag 19 maart 2010 10:41]


Wat is daar raar aan? Dat java traag is, komt letterlijk uit de vorige eeuw... als je k** programmeerd is alles traag, maar uit zichzelf is java gemiddeld maar iets trager dan C(++). Ja, er zit een VM tussen, maar de JIT compiler (Just In Time) kan runtime optimaliseren, en dan scheelt het gemiddeld misschien nog 10%.

Neem daarbij dat je in java zo'n 30% minder tijd nodig hebt om hetzelfde te programmeren als in b.v. c(++), dan kun je die tijd gebruiken om je software fatsoenlijk op te zetten.

Als iets traag is ligt dat vaak niet aan de technologie, maar aan de implementatie van de programeur, bij Java is dat niet anders dan bij C++/flash/.Net, enz....

Volgens mij is die foto van de Samsung Q1 die gericht was op de zakelijke markt en niet van de nog uit te brengen Tablet ;)

Volgens mij is die foto van de Samsung Q1 die gericht was op de za....blablablablah
Kom op gast, een ieder die de foto beter heeft bekeken dan jij gedaan hebt, had dat uiteraard al in de gaten.
En al helemaal doordat Black Hawk zegt: 'Voila: hier issie dan, de Q1.'

liever iets langzamer en meer programma's kunnen draaien dan een telefoon os (zoals de ipad) en alleen 'apps' kunnen draaien. Hp Slate zou nog wel eens iets kunnen zijn voor mij.

Bellen met een tablet lijkt me toch niet zo handig. Loop je met zon bakbeest aan je oor. Doet me denken aan de hele oude mobieltjes. Maar met headset lijkt het me wel een goed alternatief.

Aan je oor? Wat dacht je van speaker+microfoon of een (bluetooth) headset? Werkt prima, lijkt me. :)

Dit zou wel eens een begin kunnen betekenen voor Videochat... nog nooit echt doorgeslagen maar hiermee prima te doen.
Bellen en tegelijkertijd (bijvoorbeeld in de loods op werk) laten zien wat je bedoelt.. klinkt als goede mogelijkheid.

(Vanuit gaande dat er een webcam op zit.... ;))

Nooit doorgeslagen? Als ik nu denk aan die chatroulette hype.. ( heb je ook flash voor nodig hihihihi.... )
Zou wel werken op android denk ik.

Je gaat dat ding natuurlijk niet aan je oor houden. Een headset lijkt een logische keuze, maar het kan natuurlijk ook via een soort van intercom (hardop praten en de andere kant loopt via een speaker).

Je gaat dat ding natuurlijk niet aan je oor houden.
Dan ken je de kopers van dit soort producten nog niet....

staat gewoon in de tekst dat het met een headset de bedoeling is

is wel een heeeele groooote telefoon

Zo typisch weer, Apple komt met iets nieuws (iPad) en nu gaan ineens al hun grote concurrenten ook soortgelijke apparaten, die net iets meer/andere functies hebben, maar qua design en kwaliteit ver achter blijven.

Nou, ik vind zowiezo de laatste tijd dat apple een beetje teleurstelt (ipad gewoon grote ipod, geen multitasking etc.) Dus niet zo gek dat concurenten meer functies aanbieden. Een ding is Apple nog wel superieur in en dat is het design. Dat ziet er gewoon uber strak uit ;) !

met alle respect, maar ik vind het soms en beetje vreemd hoe mensen de term 'design' kennelijk loskoppelen van de functionaliteit en het gebruik van apparaten...
alsof 'design' enkel een kleurtje, materiaal of een visuele glans zou zijn...

Dàt is nu juist een kenmerk van veelal fout design... mensen die enkel visueel denken, maar vergeten te denken aan gebruikservaring, efficientie van een bepaald ontwerp in het gebruik en ook eenvoudige dingen als de 'eenvoud' van besturing...

Wat dat betreft is er volgens mij een groot probleem dat bedrijven als Samsung of HP kennelijk eerst een stuk hardware ontwikkelen zonder zich af te vragen _wàt_ de gebruiekrs ermee gaan doen....
HP de Slate zelfs twee jaar eerder ontwikkelde, maar toen tot de ontdekking kwamen dat er dus helemaal 'niks' op kon draaien en het niet bruikbaar was met de bestaande OSen en toen het hele ding maar 'in de kast zetten' ipv zelf te denken aan het effectief zelf ook wat moeite steken in wat _zij_ vanuit de designkant voor wensen hebben aan een OS dat daarop zou moeten draaien..


Design is natuurlijk ook dat de 'maker' de gehele gebruikservaring vastlegt.. niet ophoud bij de 'kast'...
helaas denk ik dat Samsung en HP nog een behoorlijke weg te gaan hebben, maar hopelijk bieden de ervaringen van fabnrikanten van mobiele devices (ook bv de concepten van Nokia en hoe HTC zich momenteel ontwikkeld als 'grote' aanbieder), die op dat punt gewoon véél beter doorhebben dat een OS een integraal onderdeel van je hardware is, hierbij helpt.

design != interface/, hoewel dat wel half in elkaar verweven/verbonden is staat het er toch los van en zijn het nog altijd 2 verschillende dingen ;)

Mja, maar kan je een goede interface hebben met een brak design in de betreffende interface? Design is niet enkel de kleurtjes, maar ook de positie van de knoppen, de grootte en zulke dingen.

design != interface
met alle respect, maar verder van de waarheid kun je niet zitten ...

een interface _niet_ zien als een design waarbij het uitermate belangrijk is dat het bv 'communiceert' met de gebruiker, gebruiksvriendelijk is, men goed onderscheid ziet tussen verschillende functies en duidelijke meldingen terugkrijgt of bepaalde handelingen wel of niet een mogelijk risicovolle actie kunnen betekenen of een bepalde consequentie hebben..

De interface bepaalt uiteindelijk het hele gebruik van het apparaat... vele malen meer dan enkel de hardware: zeker als je bv de wikipedia-definitie van het woord 'design' erbij neemt, zou het duidelijk moeten zijn dat je voor een specifieke toepassings-hardware, zéker als dit een redelijke nieuwe en innovatieve toepasing is, 'design' absoluut noodzakelijk is:
"Design is the planning that lays the basis for the making of every object or system."

Zeker voor bv een Tablet, waarbij juist specifieke situaties of toepasingen een 'meerwaarde' kunnen betekenen voor het gebruik, is dus compleet nuteloos dit enkel te zien als 'plat-scherm-met een-Xname processor', maar waarop het verder irrelevant is welk OS er zou draaien of 'wat' voor toepassingen er precies op uitgevoerd zouden kunnen gaan worden..

Dat is alsof je een auto ontwerpt, maar het dashboard en stuurwiel vergeet 'omdat dat de auto niet voortbeweegt, en je dus best zonder kan'.

[Reactie gewijzigd door RM-rf op vrijdag 19 maart 2010 12:49]


Nou, ik vind zowiezo de laatste tijd dat apple een beetje teleurstelt (ipad gewoon grote ipod, geen multitasking etc.)
Heb je 'm al in je handen gehad dan? Lastig oordelen over een product dat nog niet eens in de winkel ligt.

En Apple is juist erg goed bezig de laatste tijd. Kijk bijv. maar naar de nieuwe iMac's. 27" topkwaliteit in een doosje. 't Is alleen nog even wachten op de nieuwe serie Macbook Pro's.

Ik bedoelde te zeggen, qua OS, functionaliteit niet hoe hij in de hand ligt. Iedereen verwachte multitasking e.d. maar de Ipad is gewoon uitgerust met Iphone os. Terwijl naar mijn mening multitasking, zeker op een tablet handig is!

iPhone Os 4 zal volgens verschillende bronnen multitasking hebben. Dus een paar maandjes geduld en ook dat minpunt is waarschijnlijk weer opgelost.

Het verschil met bedrijven die alle opties er in 1 keer inpleuren is dat het allemaal werkt, maar vraag niet hoe. Voorbeeld is de copy-paste van de iPhone. Hebben ze lang mee gewacht, maar bleek toen wel heel fraai opgelost te zijn. Dan heb ik liever dan een overhaast moetje.

Ik heb liever iets dat brak werkt, dan iets dat helemaal niet werkt?

Really? Ik werd helemaal gek van brakke programmatuur op mobieltjes een paar jaar geleden, dan heb ik toch echt veel liever dat ik weet dat iets er niet op zit en dat hetgeen er wel op zit een beetje redelijk werkt. Fabrikanten die iets naar voren schuiven met "kijk nou, we kunnen dit allemaal" en vervolgens is het een frustratie-show, daar kan ik niet echt meer op vertrouwen.

Maar wel met Flash, dus geen lego blokjes op 90% van de webpagina's die je opent.

Lijkt me niet meer dan gezonde concurrentie. de iPad was heus niet het eerst aangekondigde apparaat die zulke functie had...

Dus een iemand vind een auto uit... en dan mag de rest dat niet meer doen??
Tuurlijk komen de concurrenten met ook zoiets! Niet zo narrowminded doen...

Naja, opnieuw in de markt, het idee van een Pad is nu niet echt revolutionair.

Nee, dat wordt ook niet gezegd. Wat wel zo is is dat Apple vaak een katalysator lijkt te zijn voor concurrenten. Apple krijgt de exposure, de concurrent maakt vervolgens met wat minder risico (want Apple heeft de markt inmiddels warm gemaakt) ook een dergelijk apparaat en noemt het een iProduct-killer... meer exposure, meer verkocht uiteindelijk. Allemaal logisch te verklaren. Mooi he. :)

Wat wel zo is is dat Apple vaak een katalysator lijkt te zijn voor concurrenten.
Maar niet igv de tablet, want er waren al tientallen tablets geintroduceerd op CES 2010, wat plaatsvond vóór de introductie vd iPad.

Ja, maar daarom noemde ik het ook een katalysator... een versneller... tablets zijn nog lang niet succesvol, maar na de iPad zie je ze plots vaker opduiken.

Ja, Apple heeft ook echt de tablet uitgevonden.... Als er één iemand was die in tablets geloofde dan was het Bill Gates wel, in 2001 al:

http://www.informationwee...e.jhtml?articleID=6507976

ja zo lust ik er nog een paar. Wat dacht je van de Newton uit 1989? http://en.wikipedia.org/wiki/Newton_%28platform%29

Ja ik kan me nog herinneren dat Apple het touchscreen uitvond, de computer en het gesneden brood :+

Tablets en pad pc's bestonden al langer dan de Ipad, net als dat een smartphone al bestond voor de Iphone er was. Ik snap echt niet waarom Apple gebruikers het idee hebben dat Apple alles heeft bedacht/uitgevonden. Waarschijnlijk was Samsung hier al langer mee bezig, anders was de aankondiging veel later gekomen.

[...]

Dan ken je de kopers van dit soort producten nog niet....
Dankzij Apple heeft de mens het paradijs moeten verlaten (bron: bijbel). O-)

Als je het zo bekijkt heeft niemand iets uitgevonden. Er worden gewoon van bestaande dingen andere bestaande dingen maken. De eerste smartphone is ook gemaakt van bestaande componenten, en toch zegt niemand dat de smartphone is uitgevonden door Qualcomm, TI, of dergelijke. Die chipfabrikanten maken op hun beurt uiteindelijk hun componenten ook maar van ordinair silicium dat al eeuwig lang bestaat.

Innovatie bestaat erin van bestaande dingen, nieuwe bestaande dingen dingen te maken. Hierbij kan Apple het gewoon op hun conto schrijven dat ze de eerste zijn die apparaten bruikbaar maken voor het grote publiek (en niet een select groepje technici).

edit:
@hieronder:
Jahoor alsof mensen niet op een windows tablet kunnen werken en wel op een windows pc
Dit heb ik hier niet gezegd, en dit beweer ik niet ook. Tuurlijk zullen die mensen ook op een tablet kunnen werken (of dat het vlot gaat werken is een andere zaak)

Wat ik wel wil zeggen is bvb, mensen die nog niet met een smartphone hebben gewerkt: geef ze een iPhone en een WiMo. De iPhone zullen ze direct kunnen bedienen? Windows Mobile???

Eigenlijk zouden mensen die zeggen/denken: "Apple heeft apparaat X uitgevonden." die zin moeten veranderen in "Apple heeft als eerste een apparaat X uitgebracht waar ook ik mee kan werken."

[Reactie gewijzigd door iMispel op vrijdag 19 maart 2010 13:43]


Jahoor alsof mensen niet op een windows tablet kunnen werken en wel op een windows pc 8)7

Ja apple maakt leuke producten en inderdaad daardoor wordt die markt vaak groter (net als andere bedrijven die in een markt stappen en daardoor weer een extra groep mensen aanspreken)...

Jahoor alsof mensen niet op een windows tablet kunnen werken en wel op een windows pc 8)7
Klopt min of meer wat je zegt. Windows 7 is een OS ontworpen om gebruikt te worden met een toetsenbord en muis, en daarnaast ondersteunt het ook touch screens. Tevens heeft Windows 7 een grote overhead waardoor een tablet een flinke accu zal moeten herbergen om de hardware van voldoende sap te voorzien.

iPhone OS en Android daarentegen zijn speciaal ontworpen om enkel door een touch screen bediend te worden. Groot verschil.

Windows 7 op een tablet is als een PC zonder toetsenbord en muis.

Blijkbaar heb jij windows 7 niet op een tablet gebruikt want de ervaring is toch anders, onscreen toetsenbord zit al sinds 2001 standaard in windows trouwens...

En de muis is je touch screen, en anders om, op android/iphone os zou je makkelijk ook met een muis kunnen werken... In werking verschilt het weinig, behalve dat een muis iets preciezer is ;) Maar aangezien je de letter/icoon grootte binnen windows gewoon kan aanpassen (ik heb hem op de tv bijv op 150% grootte staan zodat je 3 meter verder op nog steeds ziet wat je doet) is dat werkelijk geen probleem om met je vingers te doen.

Van die accu heb je gelijk maar daar ging het mij verder ook niet om, zeg enkel dat het al langer dan vandaag mogelijk is en dat andere niet persee apple achter na lopen (doen er heus wel genoeg) maar andersom gebeurt dat net zo hard ;)

In werking verschilt het weinig, behalve dat een muis iets preciezer is

Uhm, ja en dat is nu net het grote verschil. Als je dan vervolgens alle standaard icoontjes moet gaan uitrekken, dan wordt het erg snel een rommeltje op je desktop. De taskbar (en andere bars) gaan in de weg zitten, etc. Ik vraag mij dus af of Windows7 op een tablet een ander interface krijgt? Zo niet, dan is dat precies de reden waarom het nooit een grote vlucht heeft genomen. Ik zou het top vinden als WIndows zou herkennen dat het op een tablet staat, om vervolgens een iets andere GUI tevoorschijn te toveren.

Van die accu heb je gelijk maar daar ging het mij verder ook niet om, zeg enkel dat het al langer dan vandaag mogelijk is en dat andere niet persee apple achter na lopen

Dat is gemakkelijk ter zijde geschoven natuurlijk, want ook daar gaat het dus om. Concurrenten zullen nu makkelijker, dankij het warm maken van de markt door Apple, nieuwe tablets tevoorschijn toveren (dit zie je ook duidelijk, want velen stelden launches uit tot na de iPad introductie). En je kan erop wachten dat men zal willen stunten met "wij hebben ook 10 uur battery life!". Die aspecten zijn namelijk erg prettig bij de iPad en een reden waarom er een groter succes kan zijn. Veel mensen kiezen geen gewone tablet, vanwege het OS design, daaraan gekoppelde accuduur en nauwelijks interessante tablet-applicaties.

Is Apple met iets nieuws gekomen?? HP had de Slate al 2 jaar terug klaar liggen..

Tja dat HP vervolgens 2 jaar wacht is wel de marketingblunder van de eeuw. "We hebben gewacht totdat de markt rijp was". Yeah right, ze laten een ander bedrijf de hete kolen uit het vuur halen. Zie hier het verschil tussen trendsetters en trendvolgers. En dan is de markt rijp, duurt het nog maanden voordat ze met het ding komen. 8)7

Het verschil met apple is dat omdat het van apple is, het automatisch al veel verkocht wordt en veel media exposure krijgt. Er zijn veel mensen ook op dit forum die toen de ipad uitkwam (althans, het bericht dat hij zou komen) gelijk riepen dat ze die wilden hebben. Die mensen hadden dat niet bij bestaande apparaten die min of meer hetzelfde kunnen/doen.

Dat kun je inderdaad het verschil in trendsetters en trendvolgers noemen. Apple is een echte trendsetter, omdat het apple is, wordt het een trend...

[Reactie gewijzigd door konin525 op vrijdag 19 maart 2010 12:11]


Apple is een echte trendsetter, omdat het apple is, wordt het een trend...
Vaak slagen ze er gewoon in om de functionaliteit of bruikbaarheid te verbeteren, die naam hebben ze en dat verkoopt nu eenmaal.

groot succes geworden....

apart dat zodra apple iets aankondigd, de "killers" binnen een maand klaar staan met hun producten.

de ipad gaat een groot succes worden, en dat komt alleen maar door het concept van developers betrekken (die daarmee grote sommen geld kunnen verdienen) en een grote industrie die zich achter itunes/appstore/ibooks schaart.

Hoe je het ook wilt aanpakken, zolang je het niet "makkelijk" maakt, blijft het een chaotisch concept waarmee je misschien "vrijer" bent, maar niet het gemak serveert waar veel mensen gecharmeerd van zijn.

Zo typisch weer, Apple fanboys die weer denken dat Apple wat heeft uitgevonden terwijl het al jaren bestaat :)

En hoe weet jij nou hoe het zit met kwaliteit, tot nu toe ben ik met elk samsung product tevreden geweest, vooral schermen, zeer scherpe prijs, en toch goede kwaliteit!

En dank je dat je toe geeft dat Android meer funcites heeft, hoewel dat al lang duidelijk is vind ik het toch sportief om dat uit de mond van een fanboy te horen ;)

Zo typisch weer, Apple fanboys die weer denken dat Apple wat heeft uitgevonden terwijl het al jaren bestaat :)
Het gaat niet zozeer wie 'm heeft uitgevonden, het gaat erom dat Apple als enige een gebruikerservaring als geen ander weet neer te zetten door een totaalproduct te bieden met een superieur OS i.c.m. geintegreerde services zoals samenwerking met uitgevers, een App Store, muziek, video etc.

Neem bijv. de HP Slate waar dus Windows 7 op gaat draaien. De Slate zal een mega accu moeten kunnen herbergen om 10 uur te halen en Windows 7 ondersteunt dan wel touch screens, het OS is gemaakt voor het gebruik van een muis. De Slate wordt bij voorbaat dus al een mislukking.

Apple is dus inderdaad trendsetter. Microsoft, Samsung en HP trendvolgers. Zie bijv. wat Microsoft nu weer probeert met z'n Windows Phone 7, 3 jaar te laat voor ze helaas.

@ watercoolertje
En hoe weet jij nou hoe het zit met kwaliteit, tot nu toe ben ik met elk samsung product tevreden geweest, vooral schermen, zeer scherpe prijs, en toch goede kwaliteit!

Het grappig is, in heel veel apple producten zitten sub-producten van Samsung!! :+

Haha dat ook nog is, goede zaak toch, samsung kan prima producten maken en dat ook nog is op bijna alle elektronica markten tegelijk ;)!

Zo typisch weer, Apple fanboys die weer denken dat Apple wat heeft uitgevonden terwijl het al jaren bestaat
Wie zegt hier in de thread dat Apple het heeft uitgevonden? Nota-bene gaan Samsung zelf de vergelijking aan met de iPad, van hee, kijk die van ons is beter...

Maar waarom wacht bijna elke fabrikant tot het moment dat Apple de iPad toonde? Sure, er waren wel wat tablets in het wild (trouwens volgens mij allemaal met een toetsenbord?) Sinds daarna zie je pas de HP-slate bijvoorbeeld, welke ook geen toetsenbord heeft.

Okee, Apple heeft de tablet niet uitgevonden, maar mark my words, dat wordt het bedrijf die het wel groot gaat maken onder een non-tweakers publiek, zoals ook met de mp3-speler gebeurde, met de smartphone, en straks met de tablet.

Ik reageer op Sander hoor, die heeft de volgende fanboy-opmerking, en ja die doet weer net of apple de uitvinder van het wiel is :S Daar is me reactie dus op gebaseerd en dus helemaal niet zo raar wat ik zeg ;):
Zo typisch weer, Apple komt met iets nieuws (iPad) en nu gaan ineens al hun grote concurrenten ook soortgelijke apparaten, die net iets meer/andere functies hebben, maar qua design en kwaliteit ver achter blijven.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 19 maart 2010 12:44]


Da's toch gewoon een onweerlegbare observatie?

Sinds de iPhone hebben opeens heel veel telefoons vergelijkbare knop-arme voorkanten, touchscreens en vaak een interface die bestaat uit 12 grote iconen per scherm. Of wil je beweren dat het toeval is dat Samsung eerst een tijdje Blackberry-klonen maakte, en nu overgestapt is op iPhone-klonen?

Sinds Apple de iPad aankondigde komen uit alle hoeken en gaten iPad-killers gekropen en blijkt iedereen al jaren bezig geweest te zijn met een eigen iPad-variant, die gek genoeg allemaal pas tegen het einde van het jaar leverbaar zijn. Alsof ze de kartonnen mockup nog even snel in een product om moeten zetten.

En voor wat betreft hun kansen: zie de iPod. Honderdduizend -klonen en -killers, en niemand is er in geslaagd een klein deukje in die enorme berg boter te slaan.

Of je nou met een Samsung Omnia i900 of een Samsung YP-Z5 rondloopt: je blijft een looser met een niet geheel mislukte immitatie van een goed product.

Apple heeft weinig van z'n successen zelf uitgevonden. De GUI hebben we te danken aan Xerox die er geen brood in zag, OS-X hebben we te danken aan NeXT wat alleen op te dure hardware kon draaien, de iPod is geen eigen idee, Macbooks zijn ook maar gewoon notebooks, de iMac was niet de eerste alles-in-een computer, de iPhone idem touchscreen-telefoon en nu ook de iPad weer. Maar iets wat Apple wel iedere keer lukt is om er een bruikbaar product van te maken.

is design niet iets persoonlijks? bedoel die achtelijke lelijke prius wordt ook verkocht...

Ik ben het voor een groot deel met je eens. Behalve het kwaliteit deel. Apple is echt niet beter dan de concurrentie.
maar qua design en kwaliteit ver achter blijven.
Waarom andere fabrikanten in een keer op de tablet duiken, een device tot op heden geflopt is, is mij een raadsel.

Hopelijk (ik denk zelfs waarschijnlijk) loopt dit uit op een flater. Dan leert het de fabrikanten, om hun eigen fantasie te gebruiken en hun eigen beleid te hebben.

Ik vraag me af of een belfunctie nog wel zin heeft op een tablet. 3G data zeker, maar als je daar op kunt Skypen dan lijkt me dat voldoende. Ook nog eens apart kunnen bellen via GSM is dan totaal overbodig. Voorwaarde is dan wel dat er betaalbare abonnementen zijn met alleen data en geen spraak.

Tjonge jonge, die iPad is nog niet eens fatsoenlijk leverbaar, of zelfs nog compleet niet (weet ff niet meer wanneer ie nou in Amerika gelanceerd is of word) en er zijn al berichten over "sneller en krachtiger dan de iPad"

Erg leuk die zogenaamde snelheid van die apparaten, inclusief de iPad, maar realiseer eerst eens dat je een fatsoenlijk werkend platform hebt om je meuk op te draaien.

Altijd maar die hypende press releases met die "die van ons is sneller dan die van hun" overtuigingen.. Eerst zien en dan geloven of dit soort apparaten echt zoveel van elkaar gaan verschillen.

Gebruiksgemak voorop, dan pas snelheid en brute force. Imho..

Wat het bellen betreft, kan handig zijn natuurlijk, als je 3G/gprs er op gooit, waarom dan de bel functie achterwege laten.. Met een oortje met microfoon, of zo'n bluetooth oortje is het natuurlijk prima te doen.

Zou vooral mooi zijn via bluetooth als dat ding dus in de standby stand gewoon calls kan aannemen.

EDIT: Typos

[Reactie gewijzigd door klomp op vrijdag 19 maart 2010 10:24]


Nou....k denk dat er vast wel wat patenten geschonden gaan worden :9
Dus nog meer rechtzaken! |:(

waarom samsung brengt toch ook telefoons uit? ze maken toch ook computers?
dit is een appaart die de twee producten in een brengt.

als apple hierop een patent bezit dan verklaar ik de amerikanen echt voor gek.
ik vind het dan een belemmering van concurrentie. wat een vrije markt zeg bah.

Heb zelf de HTC X7510 gehad Umpc . Bellen is niet ideaal. En niet de primaire functie

Opvallend dat ik telkens weer een soort cyclus zie.

Eerst een nieuwe techniek oid (e-reader / tablet).
Vervolgens wordt er een apparaat gemaakt met deze/een beperkt aantal functies (die nieuwe techniek; bijv. iPad).
Daarna worden (delen van) bestaande technieken ingebouwd (hier: de telefoonfunctie).
En uiteindelijk zul je zien dat dit de bestaande vorige generatie aparaten gaat vervangen, en wordt het in de bestaande aparaten ingebouwd. (Denk bijv. aan de ontwikkeling van de smartphone).

dat noemt men inspelen op de techniek :)
anders had je nu nog steeds koelkast aan je oor om te bellen.
nog steeds de zwart wit tv's om naar te kijken

is alleen maar logisch dat dit er kwam. vind het gek dat het niet eerder is bedacht
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:48 Bacteriën op toetsenborden kunnen helpen bij opsporen criminelen
Vorige 09:47 Zipper Interactive kondigt gratis content voor MAG aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011