Sharp heeft stilletjes de LE705-tv-serie aangekondigd. De LE705 verschijnt in een viertal schermformaten en is als eerste Sharp-hdtv voorzien van een CI+-slot. Net als de LE700 is de nieuwe serie voorzien van led-verlichting achter het lcd-paneel.
Door de toevoeging van een CI+-slot kan de Aquos LE705-serie ook worden gebruikt voor de weergave van digitale televisie op het Ziggo-netwerk zonder dat daarvoor een losstaande decoder nodig is. "We wachten met smart op de certificatie door Ziggo, maar kunnen daarvoor nog geen definitieve datum geven", aldus Ingrid Helderman van Sharp Electronics Benelux tegenover Tweakers.net.
De nieuwe LE705-serie komt beschikbaar in de beeldformaten 32", 40", 46" en 52", en de eerste exemplaren zijn al aan dealers uitgeleverd. In oplopende beeldgrootte bedraagt de adviesprijs van de nieuwe modellen respectievelijk 999 euro, 1399 euro, 1799 euro en 2099 euro. Helderman benadrukt dat de LE705 geen vervanging is van de huidige LE700, maar dat de twee series naast elkaar verkocht zullen worden.
Naast de CI+-ondersteuning heeft Sharp de styling van de LE705-serie meer overeen laten komen met die van de LE600-serie. Zo heeft het blauwe kleurverloop bij de onderste bezel van de LE700 bij de LE705 plaatsgemaakt voor een aluminium rand en zou het lcd-paneel van de tv voorzien zijn van een nieuwe optische laag voor een betere helderheid en bredere kijkhoek. De Deense site Flatpanelsdk heeft al een testexemplaar van de LE705 ontvangen. Binnenkort zal op Tweakers.net een recensie van de Sharp Aquos LE700 verschijnen.