Hoofdcategorieën

Caiway en Rekam stoppen op 10 oktober 2010 met analoge tv

Door Dimitri Reijerman, zondag 4 oktober 2009 13:17
Submitter: schiedamnees, views: 22.699

De kabelbedrijven Rekam en Caiway stoppen op 10 oktober 2010 met de doorgifte van analoge tv. De bedrijven hadden al eerder aangekondigd dat zij uitsluitend digitale tv willen gaan aanbieden, maar een concrete datum was nog niet genoemd.

De plannen om de doorgifte van een analoog televisiesignaal in 2010 te stoppen, werden begin dit jaar voor het eerst geopperd door Caiway. Inmiddels heeft ook Rekam, beheerder van een kabeltelevisienet in Midden-Holland, samen met Caiway aangekondigd dat het op de 'symbolische' datum 10-10-10 de analoge doorgifte van televisiezenders definitief staakt. Het analoge fm-radiosignaal blijft wel bestaan.

Volgens Caiway is inmiddels meer dan 85 procent van zijn abonnees al overgestapt op digitale televisie, waardoor de overstap naar een geheel digitaal televisieaanbod gerechtvaardigd zou zijn. Bovendien stelt de kabelaar dat het extra bandbreedte nodig heeft om in de toekomst hd-televisie en andere digitale diensten aan te kunnen bieden. De laatste jaren heeft Caiway al in het analoge zenderaanbod gesnoeid. Om de abonnees die nog analoge televisie kijken te informeren over de noodzakelijke overstap, zullen de twee bedrijven een publiekscampagne starten.

Volgende 14:42 Piratenpartij in Australië haalt genoeg leden voor verkiezingsdeelname
Vorige 12:25 Duitse bioscopen moeten bezoekers waarschuwen voor nachtzichtbrillen

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

En gaan er dan ook betaalbare oplossingen komen waarmee je hetzelfde kunt doen als met een HTPC nu?
Of is het dan echt het einde van opnames maken om deze later te bekijken en daarbij reclames te skippen? (en niet gebonden zijn aan een tijdsbestek waarbinnen je de opname mag terugzien)


Nou, je wordt wel naar beneden gemod, maar als je nadenkt over je reactie...
ik kijk NOOIT tv omdat er internet is -> geen verplichte reclame, ik kan er met een omweg omheen, veel te zien en te doen, interactief...
Geef mij maar een avondje youtube, een paar leuke sites of een multiplayer game.
Het nieuws? ik surf naar nu.nl of een vergelijkbare site en ik ben klaar.

Het feit dat er nu een zet is om de analoge tv weer verder in te dammen, zet mensen steeds weer voor die keuze: ga ik een nieuwe dure receiver kopen of ga ik iets nuttigers doen zoals internetten?
Om dat nuttiger te bewijzen, ik lees graag informatieve zaken op internet, productiever dan de zoveelste afvalrace/show op tv.

En gaan er dan ook betaalbare oplossingen komen waarmee je hetzelfde kunt doen als met een HTPC nu?
Dat is juist het mooie aan Caiway. Doordat ze het basispakket niet versleutelen kun je elk willekeurig goedkoop DVB-C kaartje gebruiken in een HTPC. Zo'n kaartje hoeft daardoor namelijk geen Common Interface te hebben, en is bijgevolg nauwelijks duurder dan een analoge TV-kaart. Ook wordt de gebruiker niet gedwongen een CAM-module aan te schaffen, zoals bij de meeste andere aanbieders die allemaal het alleenrecht op de kabel in een bepaalde regio hebben.
Mensen die een TV hebben met ingebouwde DVB-C tuner, hoeven zelfs helemaal niets te doen, maar kunnen direct digitaal kijken. Zonder versleuteling is er ook veel minder kans op allerlei storingen in het systeem.

Het betekent helaas wel dat ik meerdere versterkers in huis moet installeren.
De signaalsterkte is namelijk niet top en je hebt al gauw blokjes.

Normaal gesproken monteer je één versterker bij je hoofdaansluiting en verdeeld het signaal naar de verschillende aansluitingen. Er zijn er met allemaal dezelfde versterking maar je hebt ze ook met verschillende versterkingen per uitgang.
Ook is het gebruik van goede, dubbel afschermde kabel en aansluitdozen aan te raden, speciaal als je HD over de kabel gaat kijken.

Is jouw bekabeling helemaal perfect uitgevoerd (mk60, koka799, echte splitters, etc.) en heb je alsnog blokjes? Dan denk ik dat je er goed aan doet eerst de kabelaar eens te bellen om een meting te laten uitvoeren. Als er bij jou een te zwak signaal binnenkomt (analoog zal je dan ook al wat ruisklachten hebben, die wellicht nog net acceptabel waren), is de kabelmaatschappij toch de aangewezen partij om dit op te lossen.

Als je meerdere versterkers wilt monteren, twijfel ik toch ernstig aan je bestaande installatie. 1 versterker is voldoende, zelfs kleinere hotels en logies hebben er maar 1.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zondag 4 oktober 2009 18:02]


Ik ben het met Robert Webbe en mae-t.net eens en wil daar nog aan toevoegen dat veel mensen oude coax kabels gebruiken dit zorgt vaak voor diverse storingen met digitale tv en ruis op het annaloge signaal. De meeste mensen hebben al lichte ruisklachten sinds de invoering van het digitale signaal op het kabelnetwerk. Veel providers raden dan ook aan van af de hoofd aansluiting af de kabels te vernieuwen. Ik heb ook al verscheidene collegae gehoord die het zelfde probleem hadden. Met nieuwe coax kabels en splitters was het probleem opgelost.

Ik ben het met Robert Webbe en mae-t.net eens en wil daar nog aan toevoegen dat veel mensen oude coax kabels gebruiken dit zorgt vaak voor diverse storingen met digitale tv en ruis op het annaloge signaal.
De leeftijd van de kabel is (binnenshuis) volgens mij minder van belang dan de kwaliteit. Vroeger werd wel vaak kwalitatief minder hoogwaardige kabel gebruikt, maar mijn 30+ jaar oude kabels met dubbele afscherming (ooit 25 meter naar de eigen antenne) doen het nog prima.

Verder is mijn signaalsterkte volgens mijn PVR slechts 29% (wat aardig kan kloppen, met 5 onversterkte aansluitingen), maar de kwaliteit is 100%, zonder enige digitale fouten. Waar ik analoog nog wel eens (sinds de invoering van digitaal...) wat diagonale strepen zag op sommige zenders, is het digitale beeld absoluut perfect.

Nu tel ik voor Caiway etc. waarschijnlijk mee als "digitale" klant, maar ik heb dus nog 4 analoge aansluitingen in gebruik (waaronder 2x PC). Ik zou me (als huisvader) aardig bekocht voelen, wanneer ik voor 2 PC's en 2 flatscreens van nog geen jaar oud, nu opeens digitale tussenstukken zou moeten kopen.

Ik neem toch wel aan dat degene met nog analoog voor hetzelfde geld dan digitaal krijgen?
Word eens tijd dat UPC dit doet. Hup analoog eruit en 16 euro minder betalen. Maar ja dat zal er wel niet inzitten vrees ik.

Geloof je het zelf? Het analoge signaal gaat er van af en dan wordt het digitale abonnement spontaan €16,70 duurder...

En waarom zouden ze dat doen? Caiway bied op dit moment een basispakket kabel voor rond de 15 euro per maand, daarbij kun je zowel analoog als digitaal kijken - het enige wat je voor DVB-C nodig hebt is een digitale ontvanger, geen extra abbo. Als ze uit dit basisabbo de anologe TV weghalen groeit voor hen alleen maar de winstgevendheid, ze hoeven tenslotte alleen nog digitale TV aan te bieden en niet beide.

En waarom zouden ze dat doen? Caiway bied op dit moment een basispakket kabel voor rond de 15 euro per maand, daarbij kun je zowel analoog als digitaal kijken - het enige wat je voor DVB-C nodig hebt is een digitale ontvanger, geen extra abbo. Als ze uit dit basisabbo de anologe TV weghalen groeit voor hen alleen maar de winstgevendheid, ze hoeven tenslotte alleen nog digitale TV aan te bieden en niet beide.
Ik zal je het nog mooier vertellen, Rekam bied digitale TV aan voor 5,50 per maand waarmee je de normale zenders hebt

Niet elke maatschappij is zoals Ziggo, UPC etc. waar DVB gewoon een melkkoe is .. ;)

Bij Ziggo kun je ook gewoon zonder meerprijs digitaal kijken in plaats van analoog. Enige waarvoor je bij moet betalen zijn die extra themapakketten.

Ja, Bij Ziggo is het alleen digitaal kijken, maar bij UPC heb je iets meer dan alleen digitale TV denk aan VoD (uitzending gemist, films bestellen), Games ect...

Bij Ziggo is dat in ieder geval wel het geval, dus het kan wel. Alleen een tuner en smartcard zul je moeten aanschaffen.

Maar eigenlijks ook weer niet. Met analoog betaal je voor je signaal en je kan zoveel mogelijk televisies er achter hangen als je wil.

Nu moet je uiteraard per tv een abbonementje nemen. En dus is het duurder dan analoog (met uitzondering dus van enkele tv setups). ;)

Bij ziggo mag je 5 smartcards per adres registeren en die vallen dan onder 1 abbo, dus behalve de decoders en de smartcards kost het je dus niets extra.

Eh ... is het abbo met DVB dan evenduur als analoog ?? .....

Zo ja .. dan betaal je dus extra ..
Zo nee ... waar heb je dan smartcards voor nodig ....

In ieder geval om de extra zenders te kunnen bekijken, waar je wel gewoon extra voor moet betalen.
Porno, en zo.

Als men Digitenne neemt heb je geen last van kabelaars en (hier heb ik een perfect signaal zonder blokjes) kun je ook nog naar Private Spice kijken (Pornokanaal) :+ Verder heb je al de belangrijkste zenders in je pakket zitten Discovery, National Geographic BBC etc. :)

BBC Prime ja, geen BBC1/2, zoals bij de kabelaars...

Ik neem aan dat jij nog niet via LCD/Plasma/OLED tv kijkt maar nog met 'oude' beeldbuis tv. Wordt minder fijn Digitenne kijken bij 32inch en grotere platte tv's.

Ook zou ik voor geen goud BBC 1,2 kwijt willen zijn. Ook kun je in extra pakketten veel meer interessante zenders kijken en bij UPC heb ik uitzending gemist erbij en later deze maand RTL gemist. Tuurlijk UPC kost ook flink wat meer geld maar ik heb het voor de beeldkwaliteit en zender aanbod voor over.

Veel plezier met Digitenne, dit is toch geen kwaliteit 8)7
ik hou het wel bij de kabel of Satelliet. ;)

Ziggo doet dit al, het basispakket TV van ziggo met digitale ontvanger is een eenmalige som van xx euro, daarna betaal je 0 euro per maand. Moet immers ook niet anders zijn het zender aanbod op digitale tv met basispakket is niet veel groter dan de analoge tv.

en jij geloofd dat als Ziggo zou aankondigen het analoge signaal te stoppen, dat je dan geen kosten meer zult hebben aan digitaal?

Kom op zeg, op dat moment wordt het digitale signaal gewoon ineens 15,95..

Volgens mij klopt dat niet. Wil je tv kijken via Zaggo, analoog of digitaal dan kost dat minimaal 10 euro voor een paar gehuchten en voor de rest van NL 16 euro.

Het woord basispakket komt niet meer voor op hun site, wel basis abo tegen 16 euro.

Kijk jij nog zonder maandelijkse kosten via Zaggo vanwege een oude regeling dan zou ik dat maar zo houden.........nu gaat dat dus niet meer lukken nl.

Bovendien heeft Ziggo encryptie. De situatie is dus niet echt vergelijkbaar.

Volgens mij kun je al tijden geen analoge abbo meer krijgen.
Je hebt alleen een digitaal abbonement en 'krijgt' de analoge zenders er gratis bij.
Dus ik denk niet dat je dat in de prijs terug ziet. Misschien dat ze extra zenders in het standaard digitale abbonnement gaan stoppen.

Bij UPC moet je verplicht het analoge pakket afnemen anders kun je of mag je niet gebruik maken van de andere producten. Eigenlijk is het koppelverkoop.

Het zal hierbij gok ik niet gaan om het afnemen van de analoge tv, maar het afnemen van de kabel, en "toevallig" krijg je daar gratis alle analoge zenders bij. Hetzelfde als dat je een telefoon aansluiting nodig hebt voor een ADSL verbinding, alleen is het bij de telefoonlijn nog mogelijk om de telefoon zelf "af te sluiten', je hebt immers een telefoonnummer nodig, dus telefoon is niet verplicht bij ADSL, maar bij de kabel krijg je gratis de analoge zenders erbij (omdat het niet mogelijk is om de ene persoon wel het analoge signaal te geven en de ander niet)

Dat is echt al lang niet meer zo.

De lijn wordt dan opgeleverd als een NLS (New Line Service) en betaal je lijnhuur aan KPN.

BS, want dat is bij alle andere kabelaars ook gewoon zo.. Er is geen 1 kabelaar waar je 0 euro betaald.. Die 16 euro is gewoon voor de aansluiting en je krijgt er 'analoog' gratis bij..

Het standaard digitale pakket is gewoon net zo duur als analoge pakket! 3 jaar (of is het al langer) geleden kreeg je voor 10 euro verzendkosten (en niks meer) een digitale ontvanger en kon je zonder extra kosten digitaal kijken.

Ook toen is/was er al bekend gemaakt dat CAIW zou stoppen met het analoge signaal (volgens mij hadden ze het toen over sept of okt 2009 in hun brief!) en niet zoals de newsposter schrijft dat ze het sinds "begin dit jaar" pas bekend zou zijn!

Ik heb mijn ouders (die wonen nog in het westland) toen ook geadviseerd om voor die aanbieding te gaan om op digitaal "over te stappen". Hun beeld was/is met analoog echt slecht (eigenlijk altijd al geweest) en de kosten voor de ontvanger.

Als het beeld met analoog slecht was, zijn de problemen met digitaal waarschijnlijk niet opgelost. Of de bedrading binnenshuis is slecht, of de kabelmaatschappij levert een te zwak signaal aan. In dat laatste geval lijkt het me handig zo snel mogelijk een monteur te laten komen. Als het signaal niet aan de normen voldoet wordt dit bij alle kabelaars gratis verholpen. Als het in je ouders bedrading blijkt te zitten worden meestal wel kosten in rekening gebracht.

Analoge signaal is bij mij thuis (upc) niet om aan te zien, sommige zenders zijn zelfs amper te volgen. En dat terwijl digitaal perfect werkt, zelfs de HD zenders. Het is dus zeker niet zo dat je problemen of slecht beeld krijgt met digitale tv als je analoge signaal slecht is. Tot op zekere hoogte natuurlijk, maar zoals gezegd is het bij mij dus belabberd en alsnog prima digitale ontvangst

Dat klinkt haast als vuil spel van de UPC... In elk geval zou het een aanleiding kunnen zijn om een monteur te laten meten aan de signaalsterkte en/of te klagen.

Is een appartement in een flat uit 1976 dus ik vermoed dat de bekabeling gewoon van slechte kwaliteit is. Ik stoor me er verder helemaal niet aan want de digitale ontvangst en de internetverbinding zijn prima, heb verder totaal geen interesse in een analoog signaal.

Overigens kom ik ook wel eens bij famiie of kennissen die een supergoed analoog signaal hebben, maar zelfs dan vind ik het maar knaken vergeleken bij digitaal, vooral bij TV's die met een slechte analoge decoder. Ik kan eigenlijk inmiddels bijna niet meer naar analoge tv kijken zonder me aan de beeldkwaliteit te storen.

Van mij nog liever vandaag die analoge zooi van de kabel dan morgen, maakt mooi weer hele bergen bandbreedte vrij. Dan moeten de kabelaars maar met een oplossing komen voor meerdere tv's, en open standaarden gebruiken voor mensen die een eigen decoder willen gebruiken, zodat we voor eeuwig van die antieke techniek af zijn.

Het beeld zit (analoog) vol ruis en nee het ligt niet aan de bekabeling en dat laatste weet ik heel zeker. Het signaal is in het verleden al eens vaker sterker gezet en dan is het beeld ook goed maar na loop van tijd is/wordt het steeds weer slechter (mischien doet de CAIW steeds wat).

Digitaal is het beeld gewoon goed en een hele vooruitgang, zeker als je het met analoog vergelijkt. Op een klein tvtje is het nog wel te bekijken maar op een grote tv is het beeld niet best (je kan het wel bekijken als je wil maar goed is het niet). Ze moeten alleen een digitaal kastje voor de slaapkamer kopen/regelen voorals het analoge signaal van de kabel af is.

Nergens last van hoor, we zijn van ziggo standaard analoog en kpn 400 KB p/s Naar ziggo digitaal en ziggo 2 MB p/s gegaan voor het zelfde geld per maand.

Als dat geen goede deal is wat dan wel? (ja gratis alles full HD)

Alles Full-HD? Er is geen enkele zender die 1920x1080p doet hoor. Daarnaast zijn de normale digitale kanalen die bijv. Ziggo aanbiedt niet in HD, op NL1/2/3 na en uiteraard de extra HD kanalen die je kunt bestellen.

Als helemaal digitaal bij UPC :(

dan moet ik
* Bekabeling vervangen
* HTPC herconfigureren
* extra energie kosten voor die Digiboxen (waarom dan LED ipv gloeilamp :P )
* extra digiboxen aanvragen
* x bedrag extra betalen voor dingen die ik niet wil

Nee, dank je, heb net UPC duidelijk gemaakt aan mijn live geen polonaise

en voor freekazoid verwijs ik even naar deze pagina
http://www.upc.nl/televisie/abonnementenoverzicht/

dus 4 euro extra voor Jan met de korte achternaam |:(

Waar bijven de Free-To-Air uitzendingen die je met een DAB-T (?)
kan ontvangen en Free-To-Air DVB-T :O

(woordje weggevallen, UPC is nog niet zover gelukkig)

[Reactie gewijzigd door gtissink op maandag 5 oktober 2009 08:01]


Denk je echt dat die € 16,- alleen maar analoge TV is? Je betaald dat voor het signaal naar jouw huis. Ook jouw internet en telefonie (als je die hebt) gaan via die kabel.

Voor DTV betaal je € 3,- extra vanwege de services eromheen, geen € 16,-

Ik maak me drukker om het feit dat ik uit mijn digitale box maar 1 digitaal signaal krijg. Dan zou het kunnen dat ik niet meer tegelijk kan opnemen en iets anders kijken.

Meeste boxen hebben 2 tuners. Echter het lullige is dat je wel voor elk toestel in huis zo'n box moet hebben.

Tenzij er een CI slot in zit, dan heb je (bij bovenstaande maatschappijen) genoeg aan een TV met DVB-C tuner ingebouwd en dat zijn er intussen best veel.

Jammer dat UPC en Ziggo niet zo slim zijn, daar moet je weer gaan prutsen met "smart" cards en CI+ kaartjes met alle ellende van dien.

Zo veel zijn dat er niet hoor, en die TV's die ik heb gezien met een DVB-C tuner zijn vaak nogal duur > 1000 euro. Daar komt nog eens bij dat de meeste mensen geen trek hebben om een nieuwe TV te kopen als ze DVB-C kunnen krijgen. Een ontvanger (~150 euro) is dan veel goedkoper.

Onzin, in de nieuwe series van de grote LCD merken heeft ook het midden segment een DVB-C tuner. Dat het alleen in de duurdere modellen zit is iets van een paar jaar terug.

Ziggo en vooral UPC zijn gewoon dom bezig met hun encryptie op de basiszenders. Op die manier stappen mensen nooit masaal over op Digitaal zoals dat wel bij Caiway gebeurd.

[Reactie gewijzigd door Alexander01 op zondag 4 oktober 2009 17:34]


Ziggo en vooral UPC zijn gewoon dom bezig met hun encryptie op de basiszenders.
Vooral UPC? Ziggo geeft alleen NED1 digitaal ongecodeerd door. Kan het nog minder dan?

Ziggo ondersteund tenminste nog CI+ en CAM modules in de DVB-C tuner van een TV. Bij UPC wordt je gewoon verplicht tot het gebruik van de mediabox. en CAM en CI+ worden niet ondersteund :'(

Dat is wel jammer om te horen. Ik heb nog steeds analoge TV in de slaapkamer van Caiway. Nu moet ik dus weer een extra kastje aan de muur hangen/weg zien te werken.

Ik vraag me ook af of die 85% die genoemd wordt ook uitsluitend digitaal gebruikt of nog een combinatie toepast. Digitaal in de woonkamer en analoog op de kamers van bv de kinderen en slaapkamers.

Precies, ik heb ook mijn twijfels bij die 85%. Ik denk ook dat veel mensen een combinatie toepassen. Voor mij digitale tv nog steeds niet rendabel hier in huis: 4 tv's en 1 recorder...

Ik vind 10-10-10 eigenlijk nog wat te vlot.

Voor een bedrijf wat zo snel mogelijk zoveel mogelijk winst wil maken is die datum natuurlijk te laat.

Voor mezelf geen reden te bedenken waarom om ik nog een bedrag x voor nederlandse TV zou willen neertellen, of daarvoor speciaal een digitale voor TV zou aanschaffen.
Ik denk dat ik gewoon nog wat steviger TV programma's zou gaan downloaden en die op de computer of een mediaspeler zou bekijken.

Dit lijkt wat mij betreft alleen maar een zoveelste nagel in de doodskist van de TV.

[Reactie gewijzigd door fevenhuis op zondag 4 oktober 2009 19:40]


Dat is wel jammer om te horen. Ik heb nog steeds analoge TV in de slaapkamer van Caiway. Nu moet ik dus weer een extra kastje aan de muur hangen/weg zien te werken.
Ik zou anders zo met je willen ruilen! Ziggo maakt het er veel lastiger op met hun smartcards en ondersteuning van CI+. Doe mij maar een simpel digitaal signaal zodat iedere tv met ingebouwde dvb-c tuner gewoon werkt. Nu moet je maar zien of het wel werkt, zelfs als de tv al CI+ slikt. Eigenlijk is het jammer dat bijna heel Nederland al die onzin slikt. Mensen hebben gewoon niet door dat het ook zonder losse decoder kan en zijn al zo gewend aan de zogenaamde 'noodzaak' van zo'n los kastje dat ze zich niet eens meer afvragen óf het wel zonder kan. Gevolg: mensen zijn niet kritisch en de kabelbedrijven drijven hun zin door. Het wordt tijd dat consumentenprogramma's hier eens aandacht aan gaan schenken.

[...]
Mensen hebben gewoon niet door dat het ook zonder losse decoder kan en zijn al zo gewend aan de zogenaamde 'noodzaak' van zo'n los kastje dat ze zich niet eens meer afvragen óf het wel zonder kan.
Leg eens uit dan? AFAIK heb ik voor iedere Ziggo-aansluiting digitaal een prijzige decoder en een dure smartcard nodig. Als jij me goedkoper (maar wel legaal) aan digitale TV kan helpen, houd ik me aanbevolen!

Hij bedoelt dat het technisch gezien kan. En dat in het buitenland alleen de echte betaalzenders (filmkanalen) gecodeerd worden.

Het gros van de tv's die nu in de winkel staan ondersteunt dvb-c+dvb-t+atv en europese regels verplichten in dat geval ook een ci-slot. (geen ci+ natuurlijk).

Dat de kabelaars hier geld uit proberen te slaan door alles te gaan coderen is iets anders dan dat het niet kan.

Dus ik moet in mijn slaapkamer weer zo doos aanschaffen??

Nee, bij caiway/rekam net zolang zeuren tot ze jou zo'n doos sturen en de extra stroomrekening betalen. Zij vinden het namelijk nodig om jou te laten betalen voor een dienst die je niet kunt gebruiken, mogen zij het ook oplossen :)

*Andros droomt verder van een eerlijke wereld.*

Waarom zou Caiway het jou makkelijk moeten maken? Vind je de kosten te hoog dan neem je geen abo. Er is geen godgegeven recht op analoge kabel ofzo. Caiway bood analoge kabel aan en je vond dat een goede deal, dus je nam een abo. Ze stoppen ermee en nu bieden ze iets anders aan, jij vindt het niet ok dus zeg je je abo op. Duidelijk als wat. Volkswagen verkoopt ook geen Kevers meer.

edit: er is concurrentie via DVB-T, via sat en (waar mogelijk) via IPTV/glas. Dat is allemaal niet meer analoog, maar ja - deze discussie werd ruim tien jaar terug ook al gevoerd toen analoge mobiele telefonie werd afgeschaft. Ik geloof niet dat veel mensen daar nu nog rouwig om zijn.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 4 oktober 2009 16:06]


Tsja, enige probleem is nog altijd dat een kabelaanbieder geen concurrentie heeft op je kabel, je kunt dus niet even een anoloog abbo ergens anders regelen.

sowieso zou je dat niet kunnen krijgen, omdat iedereen digitaal moet van de overheid. Dat geeft ze namelijk veel meer bandbreedte op de kabel, die gebruikt kunnen worden voor extra (HD) zenders.

Dan had diezelfde overheid een paar jaar geleden ook de fabrikanten kunnen verplichten de TV's te voorzien van DVB tuners. De laatste jaren zijn er veel LCD TV's over de toonbank gevlogen waarvan een klein gedeelte met DVB-T tuner (meestal zonder CAM slot) en de rest nog met zo'n analoog ding. En nu zouden we ineens met kastjes moeten gaan rotzooien?

Is zoiets niet aan de fabrikant van de TV's zelf? Als straks heel TV kijkend NL (en Europa waarschijnlijk ook binnen afzienbare tijd) DVB-C nodig heeft dan zullen de fabrikanten van TV's daar ook een graantje mee willen pikken.

Simpele kweste van vraag & aanbod. De meeste TV's met DVB-C tuner zijn op het moment alleen te vinden in het high-end segment.

Tientallen miljoenen Europeanen gebruiken DVB-T of -S, Nederland is met zijn bijna 100% kabeldekking vrij uitzonderlijk. Tis niet realistisch om te denken dat binnenkort elke TV in Europa een DVB-C tuner heeft.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 4 oktober 2009 19:59]


Ik vind het lelijk dat je voor je TV met Digitale Tuner alsnog een Cardslot moet kopen, die ook weer bijna even duur is als zon kastje (die ik al heb betaald) Wij zijn nu al aan de Humax gewend, als ik nu plotseling met de AB van de TV bezig zou moeten dan is het weer uitvogelen enzo. Plus ik heb nu wel ech 5.1 via optical en niet alleen stereo wat de TV doorgeeft via optical.

Toch kan ik hier op de Amerikaanse kabel genieten van 70 analoge kanalen, 250+ digitale kanalen, en zo'n 50 HDTV kanalen in 1080i, en dan bieden ze ook nog eens snel internet en telefonie over dat zelfde kabeltje aan..... En dan krijg ik voor het einde van het jaar er ook nog eens 30 HDTV kanalen bij, en introduceren ze DOCSIS 3.0 snelheden.

Er is dus nog wel wat ruimte op de kabel in Nederland. :P

Ze maken hier dan wel gebruik van SDV tegenwoordig, daar kun je ook een hoop ruimte mee vrijmaken.

Kabel is in de VS dan ook duurder, dus er komt meer geld binnen. In NL zijn de meeste mensen niet bereid om 50 euro per maand voor de kabel uit te geven.

http://www.volkswagen.nl/...ew%2BBeetle_D0Lnl,00.html

Tis alleen een nieuwe versie, maar ze verkopen ze wel! ;)

En de huizen waarin zowel digitale als analoge televisie aanwezig is? Hebben deze mensen volgens Caiway dan nu nog analoog of digitaal?

Ze zeggen dat 85% van hun abonnees al digitale televisie heeft. Zelf word ik ook tot die 85% gerekend, aangezien we 1 kastje voor digitale televisie hebben. Maar de rest in het huis niet, en die zullen toch over moeten stappen dan.

Is er een mogelijkheid om digitale televisie te splitsen over meerdere tv's?

Die 85% is idd incl. de groep digitaal+analoog. D'r is dus een groep van 15% die helemaal niet digitaal kijkt. met 100.000 aansluitingen is dat dus ongeveer 15.000 mensen. Dat zijn best veel gedupeerde dus.

"Is er een mogelijkheid om digitale televisie te splitsen over meerdere tv's?"
Als je allemaal dezelfde zender wil zien wel.

Tuurlijk is dat mogelijk, doe je met analoog toch ook? Elke TV in je huis is voorzien van een analoge tuner, dat moet dus een digitale worden. Komt erop neer dat je elke tv in je huis moet voorzien van een digitaal kastje en je kunt verder kijken. Eigenlijk had de overheid hier al veel eerder in moeten grijpen, er zijn bijna geen DVB-C tv's te krijgen waardoor iedereen met stroomvretende kastjes zit te kutten.

Je vergeet de per TV noodzakelijke smartcard van 3 tientjes...
Ik lees net dat Caiway dit niet nodig heeft (Ziggo wel).

[Reactie gewijzigd door Toff op maandag 5 oktober 2009 23:34]


Toen dit eerder aangekondigd werd was er ook al flink wat commentaar op. Het merendeel van de mensen heeft meer dan 1 TV en niet voor elke TV een decoder. Mensen worden hier weer flink op kosten gejaagd. Voor elke TV moet je straks een digitale decoder hebben. Ervanuitgaande dat deze nog niet ingebouwd zit in het toestel.

Ik mag dan wel hopen dat men afziet van de decodering die men nu gebruikt op de kabel, zodat elke DVB-C ontvanger met het signaal omkan. Het is toch echt belachelijk dat we voor elke tv in huis een decoder + smartcard moeten halen, terwijl het in andere landen allang zonder kan.

Caiway heeft alle niet betaalde zenders gewoon FreeToAir. Je hoeft dus geen smartcard te hebben zolang je geen extra paketten hebt.

Dat vind ik dan wel netjes: het beperkt iig een aantal verplichte smartcards die anders had moeten aanschaffen. Blijft uiteraard wel dat je in de meeste gevallen een losse decoder moet gaan aanschaffen per TV.

Voor een apart tv toestel extra vind ik dat niet zo een ramp. Welk vervelend vind ik het als je aan de slag moet met DVB-c Tvkaart in je pc.

Inderdaad echt belachelijk dat wij dit in Nederland hebben en ook belachelijk dat het maar niet aangepakt wordt!

Hier in de VS is dat ook al jaren een probleem..... Er is wel een CableCard standaard, maar je kunt hier geen digitale TV kijken zonder decoder. En die kun je dan ook nog eens alleen voor $5 per maand huren bij de kabelmaatschappij, je kunt nog niet zelf een decoder kopen.

Er zijn wat - vrij dure - modellen op de markt zoals TiVo, waar je dan zo'n CableCard in kunt stoppen.... maar de simpele TV kijker die alleen het basispakket afneemt, maar wel 3 (oude) TV's heeft, zal een hoop meer geld kwijt zijn hier in de VS als ze naar alleen-digitaal zouden schakelen.

Er is ook geen enkele kabelmaatschappij die er over denkt om dat te doen momenteel.

Ik vind het een beetje vreemd dat ik nu bij Rekam 6,60 euro betaal, en ik straks verplicht (!) 15,45 euro moet gaan betalen voor het goedkoopste digitale abbonement, plus dat ik nog een kastje erbij krijg en nog een afstandsbediening, en ik dus geeneens meer kan schakelen tussen zenders met de afstandsbediening van de tv, maar dat weer met een andere afstandsbediening moet doen.
Ik kan nog maar op één tv tegelijk kijken, en ik kan niet tv kijken en tegelijk iets anders opnemen, of ik moet een 2de abbonement nemen (?)

En dan zeggen zij dat dit in een verbetering is? en dat de consumenten er beter van worden? Vreemd...

En dan denk je van; "Kan ik dan ook televisie nemen bij Ziggo, UPC of een andere aanbieder die voor hetzelfde geld meer kan leveren, omdat zij niet zo klein zijn? Of waar ik in ieder geval voor minder tv kan kijken?" Nee dat ook niet, want stel je voor dat er concurrentie komt, dan zouden ze niet meer die 15 euro kunnen vragen...

Wat van dit alles is ook al weer beter voor de consument?

[Reactie gewijzigd door fractus op zondag 4 oktober 2009 13:53]



Als ze zo goed met hun tijd meegaan hebben ze ook vast wel een oplossing ontwikkeld dat iedereen voor hetzelfde geld als voorheen, dezelfde kanalen kan kijken op ALLE tv's die ze in hun huis hebben staan. Want met de tijd meegaan zou wel gepaard moeten gaan met vooruitgang (wat heb je er anders aan?).

Dit lijkt me meer een poging van deze bedrijven om te kijken of ze hier mee weg kunnen komen zonder dat de consumentenbond of zoiets ze op de vingers tikt want het gaat ze ongetwijfeld meer geld opleveren terwijl de klanten er niet per sé beter van worden.

(ik denk ook niet, gezien de andere reacties hier, dat ik dit uitvoeriger uit hoef te leggen).

Welke steen? Fractus kijkt gewoon tv voor een leuk prijsje en nu moet hij meer gaan betalen voor hetzelfde + gaan hannesen met een kastje? Als consument zet je daar idd vraagtekens bij, die denkt gewoon TV=TV, waarom kan TV niet gewoon TV blijven? Zou ik me ook genaaid voelen ja...

Ehm.. UPC basispakket (alleen analoog) is al 17 euro / maand en dat wordt dan ook nog 'ns per kwartaal ruim tevoren van je bank afgeschreven.

Schandalig. Veel huishoudens hebben in de slaapkamers eenvoudige tv-tjes staan die niet profiteren van de voordelen van digitaal, maar wel aan apart kastje moeten hebben.
Waardeloos, met analoge signalen is nooit iets mis geweest. De mogelijkheden van digitale televisie zijn leuk maar moeten niet opgedrongen worden.

Het uitschakelen van het analoge antenne-signaal in de lucht is dus geweest om dit mogelijk maken: Men heeft vooraf al voorkomen dat mensen als gevolg van deze acties massaal weer een antenne op het dak plaatsen.

[Reactie gewijzigd door SvMp op zondag 4 oktober 2009 13:49]


Je kan FTA gewoon gratis Ned123 uit de ether pakken hoor met een antenne op het dak hoor...

Als iedereen dat massaal gaat doen moet je eens zien hoe snel de commercielen over de brug komen om ook FTA te gaan. De hele reden dat ze bij Digitenne achter de decoder zitten is omdat de zenders te krenterig zijn om de kosten voor FTA te betalen (zoals in UK/Duitsland). Bijna iedereen zit in NL immers op de kabel.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 4 oktober 2009 15:10]


FTA gaat er o niet al te lange termijn uit.
Vandaar dat men in het buitengebied ook verplicht aan de schotel mag...

??? Bron? Voor zover ik weet is er helemaal geen sprake van dat Ned123 weer achter de Ditigenne decoder gaan?

Onzin. Kanalen als Nederland 1, 2, en 3 zullen zolang deze met belastingcenten betaald worden door elke Nederlander gratis ontvangen kunnen worden. Hetzij met een Digitenne sprietje, hetzij met een satelliet.

En voor satelliet geldt hetzelfde voor de andere Europese zenders die ook door belastingcenten betaald worden, zoals de Duitse, Britse, en Belgische zenders.

De Nederlandse zenders via de satelliet worden door Canaal Digitaal doorgegeven en dat is absoluut niet gratis en ook niet FTA.
De regionale zenders hebben ze verplaatst naar 23,5 oost en dus moest je daar ook weer kosten voor maken.
Je wordt van alle kanten genaaid als het op tv aankomt.

Edit: Ik heb het toch maar even gecontroleerd een het werkt nu wel FTA. Ik heb zeker iets gemist. Ik kijk eigenlijk nooit tv.

[Reactie gewijzigd door Prikkebeen op zondag 4 oktober 2009 22:07]


en zo hoort het ook, de belastingbetaler betaald mee om de zender te mogen ontvangen, anders mogen ze ook de belastingen verlagen op de mensen die geen tv meer kijken.

hier in belgië zal het nog wat erger worden, nu dat telenet, ook de kabel volledig in handen heeft.
als die analoog schrappen is het over en uit, want die zenden niets zonder decoder ( die ook nog eens 23Watt in standby verbruikt ) uit .( schandalig die monopolieposities )

Maar ook daar heb je sinds 11 december 2006 ook verplicht een (aparte) decoder voor nodig, omdat de analoge ether uitzendingen sindsdien gestaakt zijn.

Ned123 zitten niet achter de decoder, ze zijn FTA.

In de UK en Duitsland wordt DVB-T zwaar gesubsidieerd met belastinggeld uit de luister- en kijkgelden. Je opmerking tussen haakjes is dus onjuist.

De publieke zenders (en dat zijn er een hoop!) zijn daar idd met belastinggeld FTA gemaakt, maar de overheid betaalt echt geen cent aan FTA doorgifte van de commercielen. Die betalen daarvoor uit hun reclame inkomsten. Maar in NL zijn er te weinig kijkers (het gros zit op de kabel), dus voelen adverteerders er niks voor om te betalen voor (dure) FTA doorgifte.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 4 oktober 2009 18:48]


Schandalig. Veel huishoudens hebben in de slaapkamers eenvoudige tv-tjes staan die niet profiteren van de voordelen van digitaal, maar wel aan apart kastje moeten hebben.
Vergis je daar niet in. Toen ik op m'n eenvoudige analoge tv een digitale ontvanger aansloot (ik wilde de extra discovery zenders hebben) zag dat er al een stuk beter uit.

En de HD zenders die ik toen op proef een tijdje gratis kon ontvangen zagen er al helemaal fantastisch veel beter uit. Je zou denken dat de kwaliteit hetzelfde blijft, maar als je de decoder met een degelijke scart kabel op je analoge toestel aansluit, dan wordt je behoorlijk vrolijk.

Ik zie hier niet veel verschil tussen analoog en digitaal, alleen bij Veronica zie ik een noemenswaardige verbetering en dat is vanwege verticale strepen in het analoge beeld van dit kanaal. Mijn provider is UPC.

[Reactie gewijzigd door mystic101 op zondag 4 oktober 2009 16:12]

«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:42 Piratenpartij in Australië haalt genoeg leden voor verkiezingsdeelname
Vorige 12:25 Duitse bioscopen moeten bezoekers waarschuwen voor nachtzichtbrillen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2010 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2009