Hoofdcategorieën

'G84 en G86 niet bestand tegen temperatuurschommelingen'

Door Olaf van Miltenburg, donderdag 10 juli 2008 13:16, views: 21.470

Nvidia heeft te kampen met materiaalproblemen die zowel de mobiele als de desktop-varianten van de G84- en de G86-gpu treffen. Het bedrijf heeft 200 miljoen dollar voor een oplossing gereserveerd, maar dat zou veel te weinig zijn.

Een week geleden maakte Nvidia bekend dat het 200 miljoen dollar moest afschrijven in verband met kosten die verband houden met het gebruik van slecht materiaal voor gpu's en mcp's. Het materiaal zou niet goed reageren op temperatuurwisselingen, maar volgens Nvidia zou alleen bij notebooks uitval hebben plaatsgevonden en zouden er al aanpassingen aan de producten zijn doorgevoerd.

Volgens The Inquirer, die zich al langer als luis in de pels van Nvidia manifesteert, gaat het echter om alle G84- en G86-gpu's, aangezien ze allemaal dezelfde asics gebruiken. De site citeert bronnen die beweren dat Nvidia hetzelfde ontwerp in ongewijzigde vorm tijdens de productie van alle modellen heeft gebruikt. Tegenover analisten zou Nvidia verklaard hebben dat alleen producten van HP problemen vertonen, maar l'Inq vraagt zich af waarom ook Asus-notebooks en de XPS-machines van Dell met een Geforce 8400M of 8600M te kampen hebben met uitval en waarom Dell is overgegaan tot vervanging door ATI-onderdelen. Postings over de problemen op het forum van Nvidia zouden verwijderd worden en de Britse site spreekt dan ook van een doofpotaffaire.

Problemen met desktops zijn volgens The Inquirer nog niet gemeld omdat deze niet zo vaak aan- en uitgezet worden als notebooks, en de gpu's dus ook minder vaak met temperatuurschommelingen te maken hebben. Volgens de ict-tabloid is het echter een kwestie van tijd voordat zich ook op de desktop problemen voordoen en de site verwacht dan ook dat 200 miljoen dollar bij lange na niet genoeg is om de kosten te dekken.

Volgende 14:01
Vorige 12:49

Reacties

«  1  2  3  »


Lekker logisch ja.....

De G84 en G86 kampen met materiaal problemen en jij gaat voor ATI omdat de G92(b) / GT200 variant niets met deze problemen te maken hebben.

Er zijn ook al zoveel notebook varianten van de GT200 hè?

Weinig reden om zomaar aan te nemen dat de GT200 op dit punt zich anders zal gedragen dan de G84 & G86

Ik denk dat die problemen een beetje teveel zijn aangedikt, anders werden er niet zoveel van verkocht, ik ga zelf ook een laptop kopen en ik neem toch een met 8400M, alles beter dan zo'n intel onboard geval, gewoonwat arctic zilver erin smeren en miss een ander ventilatortje erin dan valt die temperatuur wel mee dank ik :)

Het probleem zit hem juist in het grote verschil tussen aan en uit en niet de maximale temperatuur. Ik weet niet waarom het daarbij misgaat maar ik vermoed omdat de materialen telkens uitzetten als ze warmer worden en als ze uit gaan weer krimpen (niet veel maar op de schaal waarop hun werken kan dat soms al veel invloed hebben).

Het probleem zit hem juist in het grote verschil tussen aan en uit en niet de maximale temperatuur.
Het verschil tussen aan en uit wordt ook kleiner met betere koeling.

Al sinds vorig jaar heb ik een klein verschil van mening met Asus over de 8400M-G in mijn laptop. Die wordt idle al 70 graden, en bij wat zwaardere belasting loopt dat rap op richting de 85-90. Indien dat te maken heeft met het probleem wat hier beschreven wordt zou The Inquirer weleens gelijk kunnen hebben over de kosten, want dan zal ik vast niet de enige zijn die deze problemen heeft.

Welke Asus heb je dan?

Mijn Asus F3Sc met 8400M G wordt opzich niet zo warm. Exacte temps weet ik niet maar zit volgens mij tussen 50 en 70 max.

Een A8Sc, van augustus 2007.

Hmmz, moederbord is du wel gebasseerd op die van mij, zelfde chipjes in een andere behuizing.

85-90 is wel extreem ja. Misschien dat een stofzuiger helpt. De F3 is wel een stuk koeler itt mn Asus A6T met Go 7600 die ik hiervoor had moet ik zeggen. Die werd max 80.

mijn 8600m gt crashed regelmatig en gaat zelfs tot in de 100 graden....
in mijn laptop... nu kan ik mischien eindelijk garantie krijgen op dat feit..
(ik koop nooit meer een zepto.. :()

Als je een Zepto 6224 hebt...kleinere behuizing dan een 15.4 inch...dus die wordt standaard al wat warmer dan een 15.4 inch laptop. Verder deugt de wijze waarop de heatsink op de gpu bevestigd is niet, deze maakt nauwelijks contact.

Kan een gemiddelde tweaker deze oplossen?

Ik heb namelijk een 6224W, en ik zou wel wat betere cooling willen :p.

Het probleem dat beschreven wordt gaat erover dat het materiaal slecht tegen temperatuur schommelingen kan (dus bijvoorbeeld bij aan- en uitzetten). Dat betekent niet dat de GPU's warmer worden dan normaal of dat ze te heet worden.

Jouw probleem staat zover ik kan zien compleet los van het probleem dat hier beschreven is.

Uiteindelijk leid deze temperatuur tot storingen. Ik neem aan dat Atlex een probleem heeft met storingen, en enkel verdenkt dat dit door de temperaturen komt. ?

Een dergelijke temperatuur kan voor een gpu volledig acceptabel zijn, de fabrikant houdt hier rekening mee.
Je kunt niet temperaturen van een cpu vergelijken met die van een GPU.
60-70 idle voor een gpu is normaal te noemen.

Die wordt idle al 70 graden, en bij wat zwaardere belasting loopt dat rap op richting de 85-90.
Dat is opzich niet echt bijzonder, het probleem is juist dat die chips niet tegen grote temperatuurschommelingen kunnen, 90 graden is opzich voor een GPU geen enkel probleem.


Goede oplossing als ik z'n ding in m'n PC/Notebook heb hangen!
Als die stuk gaat door een productie fout verwacht ik wel een kosteloze vervanging.

Vandaar dat fabrikanten het ook consequent over "notebooks" hebben, en niet over "laptops", zodat je hopelijk niet de indruk krijgt dat je ze op schoot mag gebruiken. ;)

Het lijkt maar slechter en slechter te gaan met nvidia, ik ben benieuwd wanneer er weer wat positiefs te melden valt.


Wat gaat er dan allemaal zo slecht met nVidia?
Kennelijk deze materiaalproblemen. En hun drivers, zwarte kaders rond iconen. Ik heb nu een modded driver draaien op XP x64. Dual view werkt nog steeds bagger icm een receiver en platte TV en de kost- en verkoopprijs van de nieuwe G260 en G280 GPU's ligt erg hoog.

Ik heb begrepen dat ATI geen problemen heeft met dual view dus voor mij is het wachten op een tweede generatie 4850 met betere/stillere koeling, b.v. passief.

Je geeft al zelf aan wat het probleem is. Een modded driver ... en dan nog NVIDIA de schuld geven ...

Jij zou zo een helpdesker kunnen zijn.. :P Wellicht draait hij een modded driver omdat hij met de standaard driver deze problemen heeft? Waarom zou hij anders een gemodde driver nodig hebben?

[Reactie gewijzigd door Glashelder]


Glashelder :)
Ja ik draai een gemodde driver omdat de nieuwste WHQL driver nog steeds kuren vertoont onder XP x64, wat ik vreemd vind, aangezien Microsoft deze drivers heeft gecertificeerd en dus niet eens onder XP x64 getest heeft?! |:(

Natuurlijk hebben ze deze wel getest, alleen zijn er miljoenen verschillende hardware en software combinaties mogelijk. Wellicht is de driver op zichzelf helemaal niet het probleem en ligt het aan (een combinatie met) andere hard en/of software.

Misschien even ten overvloede:
MS test deze niet zelf, de driverbakker haalt z'n driver door een (closed) driver verifier suite heen en moet de testresultaten opsturen.
Daarna kan een WHQL cert worden verleend.
Dat zegt enkel wat over de basisdriver, niet over verdere optimalisaties en registry fratsen die een driverbakker na deze certificering door middel van z'n setup programma kan meeleveren.
WHQL is dus zeker niet heilig, en ook geen 100% garantie dat alles pico-bello is.

Misschien draait hij een modded driver, omdat de gewone problemen geeft?

ik heb een HP 9595, met een 8600M GS erin, deze wordt inderdaad aardig warm wanneer er visuele processen lopen. Maar over een idle temperatuur van rond de 50 graden kom ik ook tegen in normale desktops dus dat zou wel kloppen. het hoogste wat ik met Gears of War ( is toch wel de max ) heb kunnen meten was 76°c wat ook wel "normaal" is naar gpu begrippen. Wat ik wel erg jammer zou vinden is als de laptop ermee kapt na 2 jaar ( geen garantie meer, wel een goede reden om weer te upgraden :+ ). Ik kan me alleen niet voorstellen dat een internationaal bedrijf als HP dit soort dingen niet uitgebreid test van te voren. Persoonlijk neem ik (gezien de bron ook) dit met een lekkere schep zout

Voor uitval van bepaalde series roept HP dikwijls speciale recall acties in het leven, zelfs na de garantie periode. Ik kreeg laatst no zo'n melding op mijn pavilion met de HP update software. Die speciale garantie geldt dan natuurlijk enkel voor dat specifiek probleem ;)

Ik heb er ook zo een en die van mij is er al mee gekapt (gekocht sept 2007). De dood van de gpu was op 17 mei 2008, op dag 1, op mijn vakantie bestemming. Die van mij heeft 5 weken in reparatie gelegen en heb ik sinds gister terug.
Dit is geen leuk bericht dus...

is als de laptop ermee kapt na 2 jaar ( geen garantie meer, wel een goede reden om weer te upgraden :+ ).
Waarom zou je geen garantie meer hebben? Nederlandse wet zegt daar iets heel anders over. Dat fabrikanten en winkels daar onder uit proberen te komen is wat anders.

"Proberen te komen" is misschien niet de juiste omschrijving. Ze komen er gewoon mee weg omdat niemand voor een paar honderd euro de advocaat in gaat schakelen.

Ik voel me iig wel erg genaaid, heb net een laptop met een 8600m GT gekocht (met uiteraard maar 1 jaar garantie volgens de winkel).

er is een groot verschil tussen defect door "natuurlijke slijtage" en "productiefouten"

Ja, natuurlijk. Maar bij normaal gebruik mag je verwachten dat een chip langer dan een jaar mee gaat. Als er dan uitval is door slijtage is dat niet acceptabel. Wat wel acceptabel is is moeilijk te zeggen, maar een paar jaar probleemloos functioneren mag je toch verwachten van een chip.
Het is geen autoband ;)

ik heb een Compal ifl90 met een 8600m GT, deze is gewoon 56 graden celcius en bij een uurtje gamen wordt ie hooguit 80 graden celcius, en ik heb hem zelfs geoverclockt naar de snelheid van een gewone 8600 GT

Het probleem is volgens mji ook niet dat ze te warm worden, maar niet tegen de temperatuur wisselingen kunnen. Als in uit -> kamertemp, aan -> 60 graden....

Mijn BTO (Compal gebaseerd) heeft ook een 8600m GT, idle bij mij zo'n 65 graden (Everest 4.5 meting). Toch weer zo'n 10 graden warmer dan die van jouw.

Mijn zusje heeft laatst een Asus F3sv gehaald..
Had ook gecheckt via Everest hoe heet alles werd...
Het goedje komt toch redelijk snel boven de 50 graden uit hoor..

En dat zijn hele normale temps voor laptops. Mijn Go 7600 werd destijds met gemak 75 graden bij gamen in mn Asus A6T en dat zijn hele normale temperaturen.


Als je de bron leest dan kan je ook lezen dat het een combinatie probleem is van te warm en en slechte verpakking.

Het probleem heeft wel degelijk met een te hoge temperatuur te maken

In 3D toepassingen draait de chip op een hogere interne clocksnelheid dan in 2D. Door een bug weigert de chip in 2D toepassingen in die lagere clocksnelheid (en energiemode) te komen.

En dat is het standje waar hij het leeuwendeel van de tijd in hoort te verkeren.

zie ook: http://www.theinquirer.ne...nd-g86-problems-explained

[Reactie gewijzigd door uflex]


Heb zelf een MSI EX600 met een 8400M, zover mij bekend heb ik nog nooit problemen gehad, 1x een schermuitval tijdens het laden van Vista, een reboot was nodig om hem aan de gang te krijgen.

Of dit komt door de 8400M weet ik niet, nu ik dit artikel zo lees zou dit best wel is het geval kunnen zijn.
Echter is het maar 1x voorgekomen, en toch zet ik de laptop vrij frequent aan/uit.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:01
Vorige 12:49
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: