Hoofdcategorieën
Device Settings

Verwijderen van e-mails kan voor problemen zorgen

Door Harm Hilvers, maandag 9 augustus 2004 16:17
Bron: Deseret Morning News, views: 21.464

E-mail / spam / envelopAlan Edwards van Deseret Morning News heeft een column geschreven waarin hij ingaat op een aantal problemen die kunnen ontstaan wanneer belangrijke e-mails verwijderd worden. Vanwege enkele schandalen en rechtszaken in de VS zijn door de nationale overheid nieuwe regels en wetten in het leven geroepen die ervoor moeten zorgen dat belangrijke e-mail op een correcte manier bewaard en gearchiveerd wordt. Voor bedrijven en instellingen is het echter niet eenvoudig om uit te zoeken wat wel en wat niet belangrijk is. Een belangrijk punt dat meespeelt voor bedrijven is de vraag of e-mail te vergelijken is met vluchtige telefoongesprekken of met de brief die alles zwart op wit stelt. De Amerikaanse wetgever meent echter dat e-mail als communicatiemiddel te vergelijken is met een brief en dus ook op die manier behandeld moet worden. Een ander probleem waar bedrijven mee zitten, is het feit dat van e-mails ook metadata bewaard moet worden. Wanneer men niet aan de regels kan of wil voldoen, kunnen boetes uitgeschreven worden.

Volgende 16:46 Nokia gaat mobiel muzieknetwerk uitbouwen met Loudeye
Vorige 15:29 Cedarmill wellicht laatste single-core-Netburst-processor
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Als het Internet niet binnen een paar jaar door de spam onwerkbaar is, dan wel door alle archiveringswetten? Dit is ongeveer net zo zeer te doen als de aftap-plicht en verkeersgegevens die Nederlandse providers moeten bewaren :(

Uiteindelijk is het allemaal wel te doen, maar ook in Nederland is het al een levensgroot probleem voor bijv. gemeentes te moeten voldoen aan de archiverings-eis van allerlei databestanden. Wat heb je aan een archief van een OS dat je niet meer draait op een tape die je niet meer kunt lezen? En dan toch maar tien jaar bewaren?

Zelf kom ik al in de problemen met mijn elektronische bestanden. Mijn aangifte 2001 ben ik kwijt na een disk crash, dat is niet handig... en persoonlijk kan ik nog wel (had ik moeten doen iig) alles in print bewaren, maar voor de meeste archieven is dat gewoon ondoenlijk...

een artikeltje op Webwereld over deze "Big Brother" actie.
en /. heeft ook wat over privacy

Je hoeft het niet op te blazen, het gaat er om dat enkel de belangrijke e-mails worden bewaard op een wijze dat ze over lange tijd nog gelezen kunnen worden. Dit is niet anders dan bonnetjes, contracten en andere documenten waar later rechten aan kunnen worden ontleend. Bepalen wat belangrijk is is natuurlijk een aandachtspunt, en het feit dat dit moet gebeuren door de medewerkers van de organisatie die de e-mail in hun postbus vinden.

De problematiek is natuurlijk zeer moeilijk, maar er zijn al eenvoudige oplossingen beschikbaar:

http://www.digitaleduurzaamheid.nl/index.cfm?paginakeuze=243&categorie =2

En wat nu mbt. nederland?

Financiele gegevens (voor bijv belasting) moeten iets van vijf jaar bewaard worden. Betekent dat dat je het aangifte programma ook die al die tijd moet worden bewaard of alleen de output (aangezien je die gegevens met dat betreffende programma geproduceerd hebt)?

Voor zover ik weet moet je ook de software waarmee het gemaakt is bewaard worden.

Dat lijkt mij sterk: als je na 5 jaar bv. geen licentie meer hebt op dergelijk programma', moet je het toch bewaren?
Volgens mij moet je de output bewaren, liefst in een uniform formaat (dus bv. de gehele output in plain text, xml, ...)
Als je een factuur afdrukt, moet je toch ook het programma niet bewaren, laat staan de printer :?

Voor particulieren geldt de termijn van 1 jaar (bankafschiften e.d.) en voor bedrijven een periode van 5 jaar, alleen de uitdraaien is volgens mij niet voldoende, de originele stukken moeten ook bewaard worden (facturen e.d.). Na die periode mag het vernietigd worden.

De Amerikaanse wetgever meent echter dat e-mail als communicatiemiddel te vergelijken is met een brief en dus ook op die manier behandeld moet worden.
Een email is dus nu rechtsgeldig in the USA?

Dat slaat puur op het archiverings-aspect. Qua rechtsgeldigheid, briefgeheim e.d. heeft het een hele andere status dan een brief.

Een email is ook rechtsgeldig in Nederland, al enige jaren hoor.

Alle communicatie is rechtsgeldig. Dat hangt van je definitie van rechtsgeldigheid af. Telefoongesprekken kunnen ook rechtsgevolg hebben, je hebt ook zoiets als mondelinge overeenkomsten.
Je kunt je alleen voorstellen dat een notariële akte iets sneller vertrouwd zal worden als bewijs dan wat iemand je toemailt ;)

Je kunt je alleen voorstellen dat een notariële akte iets sneller vertrouwd zal worden als bewijs dan wat iemand je toemailt
Nee, dat kan ik me niet voorstellen. het is voor mij veel gemakkelijker om mijn e-mail te archiveren als die papieren zooi. Ik print bijna niets, laat alles digitaal. ik vind het belachelijk dat e-mail niet dezelfde status heeft. het is gewoon een digitale brief

Een andere probleem waar bedrijven mee zitten, is het feit dat van e-mails ook metadata bewaard moet worden.
Volgens mij heeft Google daar een oplossing voor ;)

ik mag hopen dat google mijn emails niet lezen kan :)

hangt er van af. Eindigt je mailadres op @gmail.com ?

Dat kan een dure grap worden voor het bedrijfsleven en de overheden. En ik weet nu al wie die rekening uiteindelijk gaat betalen.
We moeten dus nu een systeem bedenken dat dezelfde functionaliteit biedt als email, maar anders heet en ook niet onder de wetten en regels gaat vallen. Voorlopig dan.
Ik ruik hier een kans om veel geld te verdienen...
;)

We moeten dus nu een systeem bedenken dat dezelfde functionaliteit biedt als email, maar anders heet en ook niet onder de wetten en regels gaat vallen.
fmail? :+

Google zit al op gmail...

Nee joh, dit is geen dure grap.

Dit is overigens al jaren zo dat je je emails maar moet bewaren. Heb er nu 2 rechtszaken op gewonnen.

Er zijn overigens ook veel mensen die geschreven papier kwijt raken hoor...

Het is niet zo dat je je mails maar moet bewaren. Dat geldt alleen maar voor bepaalde beroepsgroepen.

Maar ben je bv toevallig beursgenoteerd in de VS dan ben je helaas wel de klos door de SEC regels.
Ben je accountant van zo'n onderneming dan is er niemand die je kan vertellen of je nou wel of niet al je mail moet bewaren. Op dat punt zijn de SEC regels namelijk gigantisch vaag.

IRC :)

binnenkort moeten ze ook de msn,icq en irc data gaan bewaren.

én alle data op de newsservers!!!

Als we dan toch bezig zijn..... laten we meteen ook alle telefoongesprekken opnemen en opslaan. En faxen moeten uiteraard ook worden opgeslagen. En op vergaderingen worden vaak ook belangrijke zaken besproken, of tussen collega's onderling. Dus eigenlijk moet elk bedrijf volledig worden uitgerust met afluisterapparatuur.

Ik zie gouden tijden aankomen voor leveranciers van backup en storage media.

"Ik zie gouden tijden aankomen voor leveranciers van backup en storage media."

En ik voor docenten gebarentaal ;)

Offtopic: Er is een groeiend aantal docenten gebarentaal nodig vooral in het bedrijfsleven aangezien ook dove mensen zich uitstekend kunnen inzetten in die sector. D'r zijn functies bij die overigens prima te doen zijn per email. Zo zou het handig zijin als een manager ook gebarentaal tot zijn beschikking heeft. Overigens gaat mijn vriendin dat ook doen & ik interactieve media...zou benieuwd zijn wie d'r meer verdiend & wie d'r meer vakantiedagen heeft :D

Als we dan toch bezig zijn..... laten we meteen ook alle telefoongesprekken opnemen en opslaan
Ja, dat is dan ook de bedoeling van onze democratische regering :r

Maar het verplichten tot opslaan van e-mails e.d. door gemeentes en andere overheidsinstelligen heeft een minder negatieve reden. Dat is namelijk een logisch gevolg van het feit dat burgers steeds meer e-mails in plaats van brieven sturen en van de overheid verwachten dat hun e-mail op dezelfde manier behandeld wordt als een brief. Brieven worden een aantal jaren bewaard, ook ten behoeve van de burger zodat later kan nagegaan worden dat hij correct behandeld is, dus dat moet dan ook met dit soort e-mails.

of juist niet...
storage media kunnen ook vergaan,.....
dus de regering aldaar zal eerst moeten zorgen dat er media zijn, die gegarandeerd de benodigde opslag termijn heelhuids zullen doorstaan, alvorens deze wet door te voeren.. lijkt mij...

als fabrikanten die termijn zelf garanderen,... en gaat toch iets mis met het archief van een mega bedrijf in usa...... komt er wel weer een leuk claimpie aan denk ik.

Dat soort storage media is er al. Er zijn in europa twee typen optische media goedgekeurd voor dit soort zaken.

Dit vind ik wel erg overdreven gezegd...
Ook krijg je dan weer rechtzaken tegen privacy, dus imo schuif je het probleem alleen maar op :?
Dan komt er nog bij, zoals vormpje zegt, dat storage media vergaan, dus als dan bijvoorbeeld een mail/audio server doodgaat, is de schade ineens niet meer te overzien...

Het is inderdaad overdreven :+ Je gelooft toch niet dat ik serieus ben met afluisterapperatuur in elk bedrijf.

In dit kader wil ik wel aanhalen dat het bestand ook jaren later leesbaar moet zijn. Hier komt de kans voor de open standaarden.

Werken met gesloten bestanden is vragen om problemen. Het eerder aangehaalde belastingsaangifte is al zo'n voorbeeld.

De digitale belastingaangifte voor bedrijven zal om die reden in xml worden vormgegeven, dan heb je het probleem van niet duurzaam zijn van de reader software niet meer.

Overigens heb ik m'n (privé) belastingaangiften ook altijd lekker ouderwets op papier afgedrukt, daarvan is de duurzaamheid wat beter te overzien dan van digitale bestanden. Zelfs zonder diskcrash was er bijvoorbeeld een jaar dat de belastingdiskette niet op Windows 2000 te installeren was, die versie zal dan ook wel niet op WIndows XP werken. En met een niet-Windows OS zit je met je aangifte particulieren natuurlijk helemaal scheef ...

Als er een bewaarplicht is voor emails, en je 'schendt' deze plicht door toch bepaalde emails weg te gooien, hoe kan iemand dan ooit nog bewijzen dat je de email ooit correct ontvangen hebt (en dus weggegooid moet hebben)? Er worden zoveel emails verzonden die nooit aankomen, dat je dus niet kunt vergelijken met de 'logs' van eventuele afzenders.

Nee, volgens mij lukt dat alleen als je naast een bewaarplicht voor emails, ook een bewaarplicht voor ALLE internet verkeer instelt (ook op routers van thuisgebruikers; verkeer wat door de ISP verzonden/gerouteerd wordt, hoeft immers niet altijd aan te komen ;p), alsmede een cryptographische (dus veilig) manier bedenkt om een seintje te geven aan een centraal registratie-punt, zodra iemand een email in z'n email-client aan het lezen is (en dus bewezen ontvangen heeft).

NML.: het feit dat er vanaf een IP adres een POP3/IMAP request is geweest naar een mail-server, betekent niet noodzakelijk ook meteen dat deze email correct in de client is aangekomen. Dit zou dus ook getoetst (zoals ik boven al aangaf) moeten worden, als men wil bewijzen dat iemand email 'moedwillig' van zijn systeem heeft verwijderd.

Kortom: dit hele plan is gedoemd om te mislukken, omdat het niet controleerbaar is (om over de uitvoerbaarheid nog maar te zwijgen). Of (als alle bovenstaande maatregelen daadwerkelijk worden uitgevoerd) de hele mensheid is gedoemd om te mislukken...1 van beide ;p

de mensheid is al mislukt :)
maar zo te zien zijn we dat nog hard aan het bewijzen... |:(

de mensheid is al mislukt
hehe...nou, in ieder geval 1 voordeel: dan kan dat email-idee ook nooit veel soeps zijn. ;-p

Ja, daar zat ik dus ook al aan te denken.

De enige manier om te bewijzen dat jij emails weggegooid hebt is dat je met een digitale handtekening een ontvangsbevestiging terugstuurd aan de zender. Tenminste dat is op dit moment de meest logische constructie.

Volgens mij doet zo goed als niemand dit... Als ik een orderbevestiging moet hebben/geven dan gaat dat meestal per fax.

Neemt trouwens niet weg dat mail opslaan zowieso wel handig is. (Als ik dingen weggooi blijkt meestal dat ik het de volgende dag nodig heb, dus ik heb er maar een gewoonte van gemaakt om het netjes te archiveren.) Net als de rest van je documenten, gewoon een beetje bijhouden met cdrom's/tapes.

Neemt trouwens niet weg dat mail opslaan zowieso wel handig is
Helemaal mee eens. Maar dan bepaal ik toch liever zelf wat ik bewaar en wat niet, in plaats van dat ik me dit door een overheid laat opleggen. Helemaal omdat ik als techneut redelijk kan overzien wat de consequenties van zulke verplichtingen voor mijn privacy zullen zijn (zoals het feit dat dit alleen werkt als je struktureel het internet-verkeer gaat archiveren, en cryptographische tools gaat verplichten (die ongetwijfeld niet open-source zullen zijn)).

Weet je, als je het zo bekijkt zou je opzich spam ook moeten bewaren.. voor 5 jaar lang?? Niet echt een wens van jou of mij lijkt me.. en te bedenken dat dr soms al spamfilters zijn die voorkomen dat het bewijsmateriaal ooit netjes bij je afgeleverd wordt.. of de virusscanner.. die "tempered with evidence".... hmmmz.. wat een gedoe allemaal..

Why can't e-mail just me e-mail :(

Straks is het dus de mailservers instellen dat ze altijd een kopie van de mail versturen naar een "belastingdienst" account ofzo?

Als er een bewaarplicht is voor emails, en je 'schendt' deze plicht door toch bepaalde emails weg te gooien
Door problemen met mijn eigen PC kon ik noodgedwongen alleen nog via webmail werken. Een paar weken terug was plotseling al mijn email vertrokken. (toevallig gelijk met groot serveronderhoud) Moet nu de directeur van Wanadoo de bak in of ikzelf??? ;)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:46 Nokia gaat mobiel muzieknetwerk uitbouwen met Loudeye
Vorige 15:29 Cedarmill wellicht laatste single-core-Netburst-processor
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011