Hoofdcategorieën
Device Settings

Philips Aurilium even onder de loep genomen

Door Ralph Smeets, zondag 28 september 2003 21:04
Bron: TechTastic, views: 2.173

TeckTastic heeft de Philips Aurilium even onder de loep genomen. De Aurilium is een externe geluidskaart die kan worden aangesloten op de USB-poort van de pc en moet gaan concurreren met de Soundblaster Extigy. Op de voorkant van de Aurilium is een volumeknop te vinden en is er zowel een microfoon als een hoofdtelefoonaansluiting aanwezig. Achterop vinden we zowel een coaxiale als een TosLink S/PDIF uitgang, de aansluitingen voor een 5.1 luidsprekersysteem en een lijningang. Qua aansluitmogelijkheden is dat minder dan de Soundblaster Extigy die ook over een S/PDIF ingang en een Midi-poort beschikt.

Volgens TechTastic herkent de Aurilium automatisch hoeveel speakers zijn aangesloten en maakt gebruikt van de Qsound3D-techniek om ook met stereoluidsprekers van surround-geluid te kunnen genieten. Volgens de reviewer is het een van de beste geluidskaarten die hij heeft gehoord, maar helaas kan hij dat niet met objectieve testen aantonen. Daarnaast is er niet uitgetest hoe snel de Aurilium is tijdens het spelen van spellen. De kaart gaat voor $99 over de toonbank en is daarmee $50 goedkoper dan de Soundblaster Extigy. Hierdoor is het volgens TechTastic een echte aanrader.

Philips Aurilium
Volgende 22:10 Compro VideoMate TV Gold Plus tuner review
Vorige 17:56 Google en Amazon ruziën via zoektermen om werknemers
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

vind hem wel erg lelijk
mij te plasticerig
das dan wat ik op de plaatjes zie

die volume knop ziet er ook wel erg goedkoop uit. Tis dan wel niet duur maar mag er best wel een beetje mooi uit zien.

valt wel mee de kwaliteit van de foto's is gewoon slecht.
Leuk design.

Ik vind het juist 1 van de betere ontwerpen van philips....meestal is de vormgeving van philips producten vrij bagger.

Nog meer bende en snoeren naast je kast :r

Juist niet!
1 snoertje van de pc naar dit kastje wat je naast de monitor kan zetten. Eindelijk eens wat kabels bij m'n pc weg, altijd irri zo'n wirwar daar. (ik had dus m'n volumeknop die bij m'n Soundworks setje zat in de pc ingebouwd)

Leuk kaartje van Philips, maar ik denk toch wel dat veel mensen gewend zijn met de Creative kaartjes.

Nu wacht Philips natuurlijk op meer inkomsten, maar of dit gaat lukken is de grootste vraag. Aftwachten totdat deze in Nederland verkocht wordt...

Je kan beter zeggen dat Jan-Technobeet geheel ten prooi is gevallen aan de indoctrinatie van Creative. :(
De technologische vernieuwing schrijt voort met de snelheid van een slak als het aan Creative ligt.

Gelukkig zijn er nog wat bedrijven zoals Philips en Terratec die een beter alternatief bieden. Uit diverse objectieve testen komen die veel beter uit de bus.

Er valt op dit gebied weinig meer te innoveren. Noem eens een feature die je mist? AC3 decodering, DD, DTS, 5.1, 6.1, 7.1, het is allemaal te krijgen en nog relatief goedkoop ook.

Wat dacht je van realtime AC3 encodering?
En de volledige featureset van A3D 3.0?

We zijn op het moment nog niet eens terug op de kwaliteit van A3D 2.0 van jaren geleden. Er valt nog genoeg te doen voor Creative.

leuk als je zon ding hebt. ben prima te spreken over Philips. (heb zelf een Seismic edge)
en daar komt een top geluidje uit hoor ;)

philips heeft hier denk ik een goeie slag mee.
alleen zouden ze een concurrent voor de interne kaarten van Creative moeten produceren daar slaan ze een veel groter gros mensen mee :)

De "kaart" gaat voor $99 over de toonbank :Y)

ook handig voor mobiele gebruikers, die USB aansluiting. Ik kan trouwens nergens vinden of het USB 2.0 is. (meer databandbreedte = hogere kwaliteit), weet iemand dat?

LOL nu kan ik een 98.18 geluidssetje bouwen. (6x pci 7.1, 10x usb 5.1, 1x onboard 6.1)

Dat gaat me een bak herrie maken :Y) :D

de aurilium is zowel usb1 als usb2. Ik denk dat er wel wat voordelen zijn als je usb2 gebruikt

Kleine correctie: de Extigy sluit m'n aan op een USB 1.1 poort. Een firewire erop aansluiting zou daardoor nogal traag werken en zit er dan ook niet op :)

Volgens de reviewer is het een van de beste geluidskaarten die hij heeft gehoord, maar helaas kan hij dat niet met objectieve testen aantonen.
hoe kan hij dat nou concluderen zonder test resultaten :?
volgens mij heeft hij er geen kaas van gegeten

Dus volgens jou heeft iedereen 2 of meer producten vergelijkt , zonder er grafiekjes van op te maken , heeft er geen kaas van gegeten. |:(

Maar "beter klinken" is subjectief. Op papier is een electronische versterker ook beter dan een buizenversterker, toch beschouwen velen de buizenversterker als beter,warmer geluid. Tjah...

Uit de review van de Extigy:
FireWire ontbreekt - IEEE 1394 via USB 1.1 is nu eenmaal niet handig - net als de gamepoort, ..........
Tsja, dan heeft de extigy blijkbaar alleen nog het voordeel dat het over een SPDIF-in heeft t.o.v. deze Aurilium. Vind ik niet onbelangrijk, maar om daar $50 meer voor te betalen?

Zowiezo gaat mijn voorkeur niet uit naar een externe geluidskaart, er zitten nogal wat nadelen aan t.o.v. de interne geluidskaart. (USB, extra snoeren, extra kastje).

Misschien een goed idee om zo`n externe kaart wordt voorzien van een versterker. Dat zou voor mij een reden zijn om er wel 1 aan te schaffen.

BTW: beetje vage review. Om nou alleen maar op het gehoor en de smaak van de reviewer af te gaan....

Zowiezo gaat mijn voorkeur niet uit naar een externe geluidskaart, er zitten nogal wat nadelen aan t.o.v. de interne geluidskaart. (USB, extra snoeren, extra kastje).
maar daartegenover heb je minder last van ruis en andere storende invloeden die IN je PC je geluidskwaliteit kunnen (en zullen) "vernaggelen".Vanwege de betere afscherming van het analoge signaal bereik je een beter resultaat (mits... maar... etc). Zet bij je interne geluidkaart je speakers op hard, en kopieer flink wat van een cd naar je hdd (hopelijk heb je niet zo'n loeidende cdrom spelert) als je dan een voor een (bv ook de cd digital) uit zet, dan zul je merken dat de ruis flink omlaag kan.

Zowiezo gaat mijn voorkeur niet uit naar een externe geluidskaart, er zitten nogal wat nadelen aan t.o.v. de interne geluidskaart. (USB, extra snoeren, extra kastje).
Ik heb zelf een laptop bovenop m'n receiver staan om mp3-files af te spelen. De geluidskaart van de laptop is op dit moment toch wel de bottleneck qua geluidsreproductie. Met zo'n apparaat (of de Extigy) is er nog heel wat extra leven te krijgen uit zo'n notebook.

Jep! Daarbij komt nog dat je (wanneer je "slechts" een notebook hebt, zoals ik...) geen extra USB MIDI-interface hoeft te kopen a 50 euri's dus met die toslink-ingang erbij kan je je winst uittellen met de extigy.
We hebben het natuurlijk wel over veschillende doelgroepen: Voor wie alleen een mooi 5.1 setje nodig heeft kan net zo goed naar de Philips grijpen IMHO. Vooral als ie echt zo lekker klinkt als gezegd wordt.

[slightly offtopic]Zou het kunnen dat de kwaliteit van externe kaarten beter is dan interne, vanwege de vele andere componenten IN de computer die storing opwekken? Ik hoor bij mijn laptop duidelijk op de koptelefoon als ik het scherm laat hertekenen door bijvoorbeeld naar de desktop te gaan vanuit een programma....

Klopt, zie ook metalsax boven je.
Bij mijn notebook hoor ik ook een constante piep, die echter wisselt als ik van energiebesparingsmodus wissel. Schijnbaar is een hogere frequentie meer storing :?

In een notebook stoort alles op alles... :P
Heb 'ns meegemaakt dat de harddisk activiteit af te lezen was aan een presentatie die op dat moment gegeven werd op de externe VGA-poort... handig, zo'n HDled van 1,5 x 2 meter :+
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:10 Compro VideoMate TV Gold Plus tuner review
Vorige 17:56 Google en Amazon ruziën via zoektermen om werknemers
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011