Hoofdcategorieën
Device Settings

Hector Ruiz: "We call Opteron the Xeon-killer"

Door Arthur Scheffer, dinsdag 19 november 2002 23:10
Bron: The Inquirer, submitter: Soar, views: 752

The Inquirer doet verslag van een toespraak die AMD CEO Hector Ruiz gehouden heeft op een beurs vlak voor Comdex, waarin hij heeft gezegd dat AMD geen genoegen zal nemen met een tweede positie op de processormarkt en vastberaden is Intel voorbij te streven. Ondanks de inspanningen van zijn grootste concurrent heeft AMD volgens de topman 'significante vooruitgang' geboekt op diverse gebieden, waarbij hij wees op cijfers van IDC die aantonen dat AMD de afgelopen tijd zijn marktaandeel behouden heeft. Daarbij merkte hij nog op dat deze cijfers Japan en Zuid-Amerika buiten beschouwen lieten, hetgeen volgens hem twee markten zijn waarin de positie van zijn bedrijf bijzonder sterk is. Zouden deze regio's meegerekend worden, zo stelde Ruiz, dan zouden de cijfers laten zien dat AMD in elk van de drie afgelopen jaren zijn marktaandeel had vergroot. Desalniettemin zouden de reeds in gang gezette reorganisaties nodig zijn om een gezonde financiële positie te garanderen en om de flexibiliteit van zijn bedrijf te vergroten.

Bijzonder vertrouwen uitte de CEO ook in de aankomende Opteron processor. In de servermarkt zou AMD 'gigantische vooruitgang' geboekt hebben, waarbij hij de toehoorders attendeerde op een onlangs gesloten deal met Cray en Sandia om een supercomputer te fabriceren met daarin 10.000 Opterons. Hij voorspelde dat de markt voor de Opteron, 32- en 64-bit servers, explosief zou groeien en dat er veel vraag zou zijn om nog oude 32-bits applicaties op die servers te draaien. Met name dat laatste, gecombineerd met een aanzienlijke lagere prijs en betere performance, zou ervoor moeten zorgen dat de Xeon geen schijn van kans maakt tegen de Opteron. Ruiz claimde dat SPEC-benchmarks aantoonden dat AMD's nieuwe processor veel en veel sneller was dan die van Intel. Tenslotte wist hij te vertellen dat zijn bedrijf ook in de markten voor flashgeheugen en mobiele processors, prominenter aanwezig zal worden:

AMD Opteron logo en chipRuiz outlined other areas in which AMD would expand its presence to eventually overturn Intel. He said he expected the company's Mirrorbit flash to be adopted by cellphone makers and said the company had already secured a deal with "top three" cell phone maker. He said that China would soon account for some 80 per cent of world wide cellphone production and expected that AMD's Mirrorbit flash chips would appear in more offering from Chinese manufacturers.

He also claimed AMD would achieve greater penetration in the market for mobile processors. He said the company had achieved 13 per cent penetration in the full-size mobile market, which he said was the slowest-growing segment. He said the company would extend this success through to the thin and light sub-segments. He then claimed that having acquired Alchemy earlier in the year the company would push further into the personal communications solutions market (whatever that is).
Volgende 23:51 Sun onthult nieuwe servertechnieken
Vorige 22:24 Comdex: Tom's verslag van dag 1
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Natuurlijk allemaal leuk en aardig, maar de Xeons zijn nu al te krijgen. En die Xeons clocken leuk verder omhoog met de snelheid.

Ik hoop dat de opteron super snel is en AMD flink omhoogkrikt, maar AMD blijft uitstellen en dan vrees ik toch dat AMD blijft achterlopen.
edit:
Volgend mij komt er nergens in de zin oc-en voor hoor. Intel is nog altijd diegene die de Xeon uitbrengt op een bepaalde snelheid. En dat gaat in een rap tempo, dat bedoel ik natuurlijk

Je koop geen xeons om ze te oc-en.
En bedrijf koopt servers die snel zijn en niet met het opzicht alles te oc-en!

De opertron komt eigenlijk tussen de itaniums en de xeons in. Dat is nl de eerste proc die zowel 32 en 64 bits kan draaien.

Maar hij is dus OOK goed op te schalen. 3,06 Ghz moet voor de Xeon ook geen probleem zijn. Dus als de opteron er eenmaal is, is de xeon ook wel wat sneller dan nu. Toch verwacht ik wel een snellere opteron, flink sneller zelfs.

Maar als je toch alleen maar 32 bit apps kan draaien kunnen ze die xoen wel 10 ghz maken maar toch zal de Opteron winnen het gaat hier om het mogelijkheid om 64 bit te kunnen draaien en aangezien intel nog achterblijft op dit vlak alleen al omdat ze geen procs maken die 32bit en 64 bit kunnen draaien zal de opteron zonder twijfel zeer veel winst maken op server gebied en er is niks wat ze ervan kunnen weerhouden
of intel moet in volledige geheim met iets op de propen komen maar dat lijkt me zeer sterk en intel is natuurlijk al bezig met hun 64 bit procs maar daarmee missen ze volledig in het overgang tussen 32bit en 64 bit software

dus in mijn ogen kan AMD gewoon niet verliezen en dat ziet hij ook

Die 64bit Intel proc heeft natuurlijk 32bit emulatie, het nadeel is dat dat trager is dan de 32bit native ondersteuning van AMD.
De Itanium/Xeon chips zijn iig veel duurder dan de Opterons waardoor voor velen de keuze meteen gemaakt is, Itanium II verbruikt ook veel meer, dus zelfs al zou de Opteron trager zijn, hij heeft nog steeds meer rekenpower per Watt ( (8> ), wat uiteindelijk ook heel belangrijk is.

ja maar je vergeet iets
dat emulatie is net zo betrouwbaar voor 32 bit apps als Wine voor linux
het is en blijft dat er geen volledige 32 bit ondersteuning
is en zal de emulatie aangepast moeten worden voor elke bedrijf dus zijn de kosten als nog veel hoger dan dat bedrijven willen betalen
en dan is het de keus van kopen ze Opteron of Xeon
iitanium is niet van belang want om alle software of om te bouwen of te vervangen kost teveel naast het aanschaf van die machines
dus voor degen die alleen een hardware upgrade willen met een toekomst, blijven ze steken bij de Opteron
en al helemaal als die nog goedkoper is dan een Xeon systeem

En vergeet niet dat de Xeons vanaf iets van 1.8GHz al HyperThreading hebben. Vanaf 3GHz krijgen ze de vernieuwde HTT uit de P4 mee. Ik hoop dat ze dat bij AMD niet vergeten zijn, want op server geeft dat *veel* snelheidswinst. En HTT2 (vier logische cores ipv twee) staat ook op het programma.

De Opteron zal wel weer veel sneller zijn als je ook de 64-bits editie van je server OS draait. Alleen van windows servers zijn die nog moeilijk te krijgen, heb ik het idee.

Het zou wel mooi zijn als die cijfers ook daadwerkelijk kloppen, kunne ze daar bij AMD wel gebruiken, een beedje positieve Cijfers, ook al omdat ze niet meer mee kunnen gaan in de MHz race mythe, moeten ze het toch van de goede naam hebben, die ze (indien ze het echt kunnen onder bouwen) op deze manier goed kunnen opbouwen.

AMD moet nog wel oppassen voor intel. Intel heeft veel meer fabrieken dan AMD, meer geld en meer kennis in huis.

Het is iig nog niet over, ben benieuwd wat Intel hiertegenover zet... :P

Meer geld, ja, meer fabrieken, ja, maar vooral: meer
naamsbekendheid.

Wat betreft de kennis ben ik het niet met je eens, AMD heeft _ERG_ veel kennis en ervaring in huis, ook op de server markt. De Athlon series hebben dat dacht ik wel bewezen, en wat betreft het 64-bit server gedeelte, het voormalig Alpha-DEC team werkt aan de Hammer, met een sterke Athlon FPU als basis, onderschat ze dus niet.

het voormalig Alpha-DEC team werkt aan de Hammer

Dit is niet correct! Er zijn een AANTAL mensen van het Alpha-DEC team die aan de Hammer werken. AMD heeft een aantal mensen een aantal jaar geleden van het toenmalige Alpha-DEC team weten binnen te halen. De rest van de mensen is gebleven bij Alpha-DEC dat toen onder de Compaqvlag is komen te werken.

Pas geleden is deze tak aan Intel verkocht en dus ook een zwik mensen die bij het oude Alpha-DEC werkten.

hoe kom je daarbij? Meer kennis :? waar meet je dat aan. Het enige wat Intel meer heeft is een paar goede marketingstrategen, dat ontbreekt bij AMD nogal.

Enne.. veel fabrieken zegt ook lang niet alles. Dat verhoogt ook de kans op grote verliezen mocht AMD straks een goed product op de markt zetten waar Intel weer een tijdje geen antwoord op heeft, net zoals toen de Athlon de markt betrad.

Nope beide partijen zijn denk ik wel redelijk tegen elkaar opgewassen en de producten ontlopen elkaar ook niet erg veel. Het scheelt allemaal wel wat, maar niet dermate veel dat het binnen een half jaar niet weer is bijgefietst door de concurrentie.

hoe kom je daarbij? Meer kennis waar meet je dat aan. Het enige wat Intel meer heeft is een paar goede marketingstrategen, dat ontbreekt bij AMD nogal.
En geld, veel geld :) (onder andere voor die marketing)
Enne.. veel fabrieken zegt ook lang niet alles. Dat verhoogt ook de kans op grote verliezen mocht AMD straks een goed product op de markt zetten waar Intel weer een tijdje geen antwoord op heeft, net zoals toen de Athlon de markt betrad.
*kuch* de tijd van de Pentium III (dus toen de Athlon er kwam) was zo'n beetje de meest winstgevende periode ooit voor Intel.
Pas ten tijde van de overgang op de P4 kwamen er vuiltjes aan de lucht voor Intel.
Nope beide partijen zijn denk ik wel redelijk tegen elkaar opgewassen en de producten ontlopen elkaar ook niet erg veel. Het scheelt allemaal wel wat, maar niet dermate veel dat het binnen een half jaar niet weer is bijgefietst door de concurrentie.
Op dit moment heeft AMD geen product, dus valt er niets te vergelijken (waarbij ik aanneem dat je het over de Opteron vs. Xeon hebt). De P4 Xeons bestaan al een half jaar, dus wat je zegt klopt niet echt (Q2/03 duurt nu zelfs nog een half jaar). Mocht je het over de Athlon XP en de P4 hebben... volgens mij zijn de 2600+ / 2800+ nog steeds amper leverbaar, terwijl de P4 2.8 al een tijdje goed te krijgen is... papieren releases kan elk bedrijf maken (ook Intel met de 1.13GHz P3 bvb).

Nee, ik denk dat Ruiz goed probeert z'n product aan te prijzen, maar... eerst zien, dan geloven (en leveren dus! :))

hoe kom je daarbij? Meer kennis waar meet je dat aan. Het enige wat Intel meer heeft is een paar goede marketingstrategen, dat ontbreekt bij AMD nogal.
Theoretisch heeft Intel de meeste kennis van alle processorbakkers in de wereld... Aangezien Intel de microprocessor heeft uitgevonden :).

Maar goed, in de praktijk is er natuurlijk nogal wat heen en weer geschuif van personeelsleden, dus is het maar helemaal afhankelijk hoe de verschuivingen liggen welk bedrijf op welk moment de meeste kennis heeft :).
edit:
Ik bedoel te zeggen dat er niet zo veel mensen zijn die goede microprocessoren kunnen ontwerpen, dus worden ze net als bij het voetbal steeds weer bij elkaar weggekocht :).

Typisch verhaal van koude oorlog, zo hoort het. Elkaar prikkelen om er zelf, maar ook de consument beter van te worden.

Tja, wat moet je ermee? Die Ruiz wordt natuurlijk betaald om een zo positief mogelijk verhaal neer te zetten en niet voor een gedegen analyse van AMDs concurrentie positie.

Tijd dat die Opteron op de markt komt, dan kunnen we zelf onze mening opmaken.

Zoals gewoonlijk wacht ik liever af. Nu al zeggen dat je een gevestigde waarde stof kan laten eten, is toch wel heel erg gedurft. Laten we niet vergeten, AMD heeft meestal in een beginperiode van een nieuwe core/lijn leverings problemen.

Een completen bench van een opertron systeem (dual of quad) hebben we nog niet gezien. Noem me maar ouderwets, maar ik wil eerst eens zien, dan geloven.

AMD kan inderdaad goede cijfers gebruiken wil het een beter toekomst te moet gaan. Verder borduren op de naamsbekendheid van de Athlon is daarin een goede stap. Iedereen begint zo stilletjes aan wel de naam Athlon te kennen, en het nieuwe product Athlon 64 noemen vindt ik dan ook een goede zet van AMD. Dit in de hoop dan men dan ook eens de meer onervaren consumenten naar een Athlon platform laten gaan.

The future will tell us what has happend, and who survived.

Ik snap niet dat iedereen altijd het zo negatief moet inzien voor een bedrijf als ze reorganisaties aankondigen (bij reacties als "maar AMD blijft uitstellen en dan vrees ik toch dat AMD blijft achterlopen.") . Met Intel en AMD is het net zo als met ATI en nVidia... er is een periode dat het ene bedrijf een koppositie heeft en daarna volgt weer een periode dat het volgende bedrijf de lead heeft. Nu loopt Intel ver vooruit op AMD maar een jaar geleden kon Intel AMD niet bijhouden. Wellicht is dat over een jaar weer anders.

AMD heeft een ding geleerd in sinds de introductie van de K7 en dat is marketing. Daar werd vroeger nooit iets aan gedaan maar nu des te meer. Deze toespraak van Ruiz valt uiteraard ook in deze categorie :)

Maar Intel heeft geld zat om er bovenop te blijven. AMD heeft een stuk minder poen en maakt al weer een flinke tijd verlies. De K8 (Gebaseerd op de K7) is denk ik niet zo ver op te schalen als de P4 Xeon's en dat kan dan weleens problemen geven -> achterstand.

Ik weet het, de IPC is hoger dan van de Xeons, maar clocksnelheid blijft ook een belangrijk punt.

Zelf hoop ik natuurlijk ook dat AMD opschiet met het uitbrengen van toekomstige processors, maar gezien het verleden zijn ze daar niet echt goed in.

LOL
AMD heeft echt alles uit de kast gehaald:
http://news.com.com/2100-1040-966405.html

Die oude Slash: ... met zijn hoedje :+

Dat marketing-bla-bla hoort er gewoon bij.
Veel interessanter is toch dat er blijkbaar mobo's zat zijn en hamertje (Clawhammer) met 1400 als een 2200 draait ;)

http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1752&p=3

Dan is die ook niet echt duur als die uitkomt, he? :P
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:51 Sun onthult nieuwe servertechnieken
Vorige 22:24 Comdex: Tom's verslag van dag 1
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011