Hoofdcategorieën
Device Settings

AMS-IX overweegt afsluiting KPNQwest

Door Jeroen P Hira, maandag 3 juni 2002 15:10
Bron: Planet, views: 1.032

Ondanks het feit dat KPN een geldbedrag aan KPNQwest heeft overgemaakt - voornamelijk om het glasvezelnetwerk draaiende te houden - is de Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX) er niet gerust op dat het failliete bedrijf zijn rekening van 1200 euro per maand per 'peer' zal betalen. Volgens AMS-IX directeur Job Witteman is dat bedrag normaal gesproken peanuts voor KPNQwest, maar in de huidige situatie zouden ze AMS-IX geen prioriteit geven omdat er grotere schuldeisers zijn.

AMS-IX Hierdoor zal AMS-IX deze week en misschien vandaag al 'internet afsluiten', voornamelijk omdat KPNQwest zeven gigabit-verbindingen heeft via de AMS-IX, waarbij er één poort zeer veel verkeer genereert. Alleen indien de curator de toezegging doet dat er betaling plaats zal vinden of een bedrijf garant staat, zullen de verbindingen niet worden afgesloten. Ook al staat er nergens in de voorwaarden dat geen enkel netwerk louter via de AMS-IX met internet verbonden mag zijn, een ander knooppunt elders in de wereld zou dermate zwaar belast worden bij afsluiting van AMS-IX, waardoor het andere knooppunt ook de verbinding zal afsluiten. Dat belangrijke klanten als KLM en Euronext via het KPNQwest-netwerk zijn verbonden speelt in de beslissing geen rol. 'We hebben een maatschappelijke taak, maar het gaat te ver om de klant, van een klant, van een klant van verbindingen te voorzien,' aldus Witteman,'het gaat ons erom dat de rekening gewoon betaald wordt'.

Met dank aan mulder voor het sturen van dit bericht.

Volgende 15:12 XoloX is terug van weggeweest
Vorige 14:27 Xybernaut ontwikkelt draagbare pc in kogelvrij vest
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

[wanadoo-ADSL-sponsor mode]whow, straks krijgen we echte files op de digitale snelweg ....
[/wanadoo-ADSL-sponsor mode] :o

Ik begrijp het wel hoor, AMSIX is ook maar een bedrijf, en als die een beetje gratis verbindingen gaat verstrekken, gaan ook zij failliet.

Verstandige keus om dat KPNQWest lijnen los te koppelen.

[off-topic]Snel reaktie wijzigen, eh? :)
[/off-topic]

Verstandig om los te koppelen? EuroNext afkoppelen en maar zonder verbindingen laten zitten? Daar zit de economie op te wachten. :P

Uiteraard, geld is geld. En het is te hopen dat EuroNext ook op andere manieren is ontsloten naar de buitenwereld, maar een beurs lamleggen voor een rekeningetje van 1200 eurootjes (zal vast meer zijn in het geval van EuroNext), is erg grappig.

Ik ben benieuwd wat er nog zal komen in de toekomst! :)

Kijk, voor mij is dit geen afsluiting maar een duidelijke vraag dat iemand even borg moet staan. Er zijn partijen die ZWAAR verlies lijden mocht kpnqwest effectief afgesloten worden en voor die bedrijven is die 1200 EUR ook peanuts.
Ik lees dit dus als een dringend verzoek aan zulke bedrijven om zich borg te stellen.

1200 Eur Per Peer :) Ze ze hebben het echt over meerdere peren hier.

7 peers van k^pnqwest, zulk een bedrijf zou maar op 1 peer zitten he. Dus 7 bedrijven die elk 1200 EUR ophoesten :)

Ik vind het ten eerste al stom dat EuroNext niet al eerder actie heeft ondernomen om over te schakelen op een ander netwerk. Dat zootje bij KPNQwest zat er al een tijdlang aan te komen

heeft dat nou bijvoorbeeld nog gevolgen voor
ons internetters

ben ik als mxstreamer niet bv gelijk mn verbinding kwijt?

Chello heeft de gebruikers wél gewaarschuwd voor een slechte internetverbinding.

Ik heb dat ook gelijk gemerkt, gisteravond lag Chello plat.. Weet alleen niet of dat nou door het faillisement van KPNQwest kwam of door Chello zelf..

Ik heb geen last gehad gisteravond ... werkte prima die chello :)

Regio Friesland lag t gisteravond bij velen eruit..

Kan natuurlijk ook een standaard Chello-storing geweest zijn, maar was net een paar uurtjes na het mailtje mbt KPNQwest

Hier werkte alles gewoon hoor @ omgeving Leeuwarden

kijk naar je modem is je link weg dan ligt het echt bij chello/upc met hun brakke verbindingen.

Als de AMS-IX die kabels afkoppelt, raakt Amsterdam een groot gedeelte van haar capaciteit kwijt. De overgebleven Internet-stromen zullend an met veel minder bandbreedte genoegen moeten nemen.

Het houdt in dat de verbindingen voor iedereen die in Amsterdam zit dus hoogstwaarschijnlijk trager zullen zijn. En dan vooral die verbindingen met BUITEN de regio Amsterdam.

Nu weet ik niet precies welk percentage van dat knooppunt dan wegvalt en het is ook niet helemaal duidelijk welke provider voor welk deel afhankelijk was van die verbindingen, maar ook mensen die slechts 'zijdelings' te maken hadden met KPNQwest zullen te maken krijgen met iets instabielere en tragere verbindingen de komende weken door dit alles.

Het is nu gewoon maar te hopen dat er niet toevallig ergens een grote storing ontstaat, want dan is er dus geen personeel voldoende meer om dit snel op te lossen en geen bandbreedte meer om de storing op te vangen.

Vingers crossed everyone! B-)

Dat betekent gewoon dat het verkeer via andere wegen moet lopen. Dat zorgt er voor dat die andere punten meer verkeer te verwerken krijgen dan normaal en dat zorgt er op haar beurt weer voor dat alles trager gaat, omdat er overbelasting op zal treden.

Het is niet zo dat alle verkeer via AMS-IX ineens trager wordt, door het afsluiten van enkele peers. :)

Zoals reeds eerder opgemerkt, behoort een netwerk normaliter via meerdere punten toegankelijk te zijn. Afsluiting op AMS-IX zorgt dan nog niet voor volledige afsluiting. Echter je kan je voorstellen dat de extra druk (aan verkeer) op andere knooppunten er voor kan zorgen, dat men daar ook besluit het verkeer af te sluiten. Tja als dat gebeurt, dan heb je een probleem ;)

Ik kan ze geen ongelijk geven.
De meeste/alle klanten moeten z.s.m. overswitchen op een ander bedrijf, dan kunnen ze de boel rustig afsluiten.

Helaas gebeurt dit niet zomaar effe ben ik bang.
Makkelijkste is denk ik een overname, maar gezien de huidige marktsituatie...

ik vind dat de overheid daar maar voor garant moet staan
de economische belangen zijn dermate hoog (klm Euronext) dat het niet erg best is voor de NL economie als AMS-IX de stekker eruit trekt

ik vind dat de overheid daar maar voor garant moet staan
Ben ik het niet mee eens, dit valt m.i. gewoon onder 'bedrijfs-risico'. Zulke bedrijven hebben het geluk in markten met afnemende marginale kosten (i.e. binnen bepaalde grenzen wordt iedere klant extra goedkoper dan de vorige) te opereren, dus voor de winnaars is de sky de limit, en dan gaat er een kapot en dan moet de belastingbetaler weer opdraaien?! Deze klanten zijn veel geld waard voor de overbieders, en dit (falliete bedrijven met goede assets) zijn wel goede overnamens.

Amen! Ik wilde ook zoiets zeggen, maar wist het niet te verwoorden.
Thanks paknaald!

Als de overheid KPNQuest nou is nationaliseerd, ben je volgens mij van een groot gezeik af. En als het ff meezit, kan er achteraf nog wat winst mee worden behaald.

KPNQwest is niet te nationaliseren. Het is een samenwerkingsverband tussen twee bedrijven. De overheid zou dus wel een minderheidsbelang kunnen nemen (door de KPN aandelen te kopen). Ik denk niet dat het andere deel ook zomaar te koop zal zijn.

De curator kan KPNQwest verkopen als hij daardoor (een deel van) de schuldeisers kan terugbetalen. KPN en Qwest hebben uiteraard het recht verloren om daarover te beslissen, ze moesten maar gezorgd hebben dat hun bedrijf niet failliet ging...

Ja leuk, bedrijven exploiteren het en maken er winst mee zolang het goed gaat.
en laat vooral de overheid zich er niet teveel mee bemoeien met allerlij regeltjes enzo - totdat het mis gaat; of de overheid dan maar even bij wil springen.

Als zo'n netwerk van zo'n enorm groot maatschappelijk belang is (afsluiten van dit net werd vergeleken met afsluiten ve grote snelweg), wat doet het dan in handen vd commercie?

Het valt allemaal wel mee hoor... KPNQwest is niet alleen maar via de AMS-IX bereikbaar. Als ze daar de stekkers eruit trekken gaat er gewoon meer verkeer via de LINX en andere kanalen.
En al valt het hele netwerk van KPNQwest weg, de grotere internetproviders en hostingbedrijven kopen bij meer dan 1 partij bandbreedte in. Dat houdt meestal in dat met BGP4 gewerkt wordt; dat is een routing protocol dat speciaal gemaakt is om dit soort situaties op te kunnen vangen. Het enige waar je last van zou kunnen hebben is dat die andere verbindingen samen niet voldoende capaciteit hebben, maar een serieuze provider zorgt echt wel dat er in ieder geval genoeg capaciteit is om het wegvallen van een van de transitverbindingen op te kunnen vangen.

Dan zullen er straks heel wat bedrijven in de problemen komen als die geen internetverbinding meer hebben..

Maar aan de andere kant, AMS-IX hoeft daar geen rekening mee te houden, die hebben KPNQwest als klant, en die betaald niet..

'We hebben een maatschappelijke taak, maar het gaat te ver om de klant, van een klant, van een klant van verbindingen te voorzien,' aldus Witteman,'het gaat ons erom dat de rekening gewoon betaald wordt'.

Ben ik met hem eens, maar het feit blijft dat het niet leuk is om zomaar te doen. Snap ook niet dat KPNQwest niets meer van zich laat horen, of snel iets regelt. KPN stort als bijna failliete zuikeroom nog wat geld in het potje, maar er wordt nergens gezegd wat KPNQwest nu pcies gaat doen.

Als ik AMS-IX was haddik ze er ook afgezet, tis natuurlijk niet te doen om klanten die vet gebruiken niet te laten betalen.. misschien zijn ze dan de enige die niet geld mislopen door het faillisement van KPNQwest.

Er wordt nergens gezegd wat KPNQwest nu pcies gaat doen.
Ik denk niet dat dat nog kan, waarschijnlijk zijn ze nog druk aan het vergaderen.
Als ik AMS-IX was haddik ze er ook afgezet, tis natuurlijk niet te doen om klanten die vet gebruiken niet te laten betalen.. misschien zijn ze dan de enige die niet geld mislopen door het faillisement van KPNQwest.
Als er geen KLM vluchten meer geboekt kunnen worden heeft KLM weer zware verliezen enzo, dat zal NL en KLM zeker niet ten goede komen.
"Zomaar effe" dat gaat niet.

Ik denk niet dat je erg bang hoeft te zijn dat KPNQWest zonder AMS-IX peering komt te zitten. Zodra de stekker eruit gaat komt er waarschijnlijk heel erg snel een partij met een garantie over de brug dat de rekening betaald zal worden.

Als er geen KLM vluchten meer geboekt kunnen worden heeft KLM weer zware verliezen enzo, dat zal NL en KLM zeker niet ten goede komen.
"Zomaar effe" dat gaat niet.

Dan neem je het woordje 'zorgstaat' wel erg letterlijk. We kunnen met z'n allen niet alle slechtlopende bedrijven een hand toerijken met nog meer weggegooid belastinggeld, het is ook tijd dat die bedrijfjes een eigen gezonde basis hebben of krijgen om van te bestaan en niet vrijblijvende donaties van overheden of bedrijven die zich maatschappelijk verplicht voelen tot iets.
Ik denk niet dat je erg bang hoeft te zijn dat KPNQWest zonder AMS-IX peering komt te zitten. Zodra de stekker eruit gaat komt er waarschijnlijk heel erg snel een partij met een garantie over de brug dat de rekening betaald zal worden.
Ik hoop het voor ze, maar aan de andere kant heeft iedereen dit allang aan kunnen zien komen. KLM had zijn hosting al kunnen moven etc, of doet dat een dezer dagen. Dit gebeurt nou eenmaal in internet land, als de NS staakt rijden er geen treinen, als KPNQwest failliet is heeft KLM geen site meer etc Alles heeft z'n impact en redenen, ik vind niet dat iedereen elkaar het handje boven het hoofd moet houden. Magoed, ik ben het met jullie eens dat leuk anders is, toch denk ik dat er wel weer een opvolger komt die het misschien/hopelijk beter doet.

Dan neem je het woordje 'zorgstaat' wel erg letterlijk.
Nou ik bedoel hier alleen maar mee dat ze toch als het enigzins kan rekening houden met de grote jongens als KLM, als die nou opgevangen zijn....

Dat de overheid moet bijschieten vind ik ook niet hoor.

Maar wie dan wel?
Het zou niet slim zijn er geld in te stoppen, omdat dit dus gewoon pleite is. Aangezien ze failliet zijn hebben de grootste schuldeisers er dan nog het eerst recht op ook, ipv dat de site van KPN overend blijft.
Ze kunnen em beter ASAP moven, of 'virtueel' moven.. dus alleen de rekeningen voor het KLM deeltje betalen aan oa de AMS-IX.

Zo, dat zal lekker zijn jah :{ Knallen er meteen een groot aantal sites eruit.
De 'industrie' krijgt nu een flinke klap nu ze failliet zijn. Mijn zwager's bedrijf werkt bij een bedrijf wat veel hardware verhuurd heeft aan hun. Dus die hebben een aardige klap. En dat zal zeker niet het enige bedrijf zijn :{

Hopen maar dat ze overgenomen worden.
Er is nu wel een gat te vullen dus er komt wel weer werkgelegenheid.

hmmmmz en wat doet upc op dit moment? ze hebben braaf een mailtje gestuurd dat ze verbindingen gingen overzetten, maar is dat zo, en zo ja hoe ver zijn ze daarmee?

moeten we ons zorgen maken?

:+ :o

Regio zaandam heeft afgelopen weekeinde er uit gelegen. Sinds vandaag werkt alles weer naar behoren. Bij een vriend die in Amsterdam woont (westerpark regio) is zijn verbinding sinds vandaag brak, dus ze zijn daar nog wel effe bezig denk ik.

'We hebben een maatschappelijke taak, maar het gaat te ver om de klant, van een klant, van een klant van verbindingen te voorzien,'
En terecht! Niet betalen => afsluiten. }>

Alleen hoop ik dat de consument wel goed wordt ingelicht en dat niet opeens je internet verbinding weg is.
Vraag me af of consument er eigenlijk wat van gaan merken, hoeveel impact heeft dit nouw eigenlijk dus.

Dus AMS-IX moet de klanten van hun klant gaan inlichten :?

Stel jij hebt een bedrijf, en je hebt besloten aan een bepaalde klant niet te leveren, ga je toch ook niet de klant van die klant bellen; "Ja , ze betalen niet dus we hebben besloten niet meer aan uw leverancier te leveren".

Daar komt nog bij, hoe moet AMS-IX weten wat de klanten van hun klanten zijn :?

Nee, AMS-IX licht KPNQwest (hierbij) in en zij moet en dan hun klanten inlichten en die weer hun. Ik hoop dat dat gebeurt en dat niet KPNQwest (of hun klanten) dat "vergeet".

Net zoals iedereen doet AMS-IX hetzelfde...

Als jij bij de bakker staat en koopt 500 broden, en dan moet je betalen en zeg je, nee, ik heb liever brood, maar betaal niet!

Dan maakt het de bakker echt niet uit of zijn kinderen geen eten krijgen wel/of niet... Dan gaat het echt om geld, net zoals bij AMS-IX...

Ik geef ze gelijk... Jammer dan maar voor KLM maar de vliegtuigen blijven wel vliegen hoor! En Euronext het zelfde, ze blijven nog steeds bestaan...

Zoek maar een andere provider...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:12 XoloX is terug van weggeweest
Vorige 14:27 Xybernaut ontwikkelt draagbare pc in kogelvrij vest
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011