AMD en persbureau Associated Press hebben een samenwerking aangekondigd om virtual reality te gaan integreren in nieuws en documentaires. AMD gaat de nodige hardware en software leveren en AP verzorgt de content.
Volgens AMD en AP gaan zij bij het initiatief Radeon-technologie inzetten om virtualreality-omgevingen te maken voor nieuws en documentaires. AMD levert de nodige hardware en software, en biedt ondersteuning voor de 360graden- en virtualrealityvideo. AP gebruikt de door AMD geleverde producten en diensten voor het maken van virtuele content waarmee gebruikers in het midden van de actie worden geplaatst.
Voor het beschikbaar maken van nieuws en documentaires in virtual reality, maakt AMD gebruik van zijn LiquidVR-software. Deze software is ook onderdeel van de tools die AMD eerder dit jaar al voor iedereen beschikbaar stelde. AP en AMD benadrukken dat ondanks de samenwerking alle inhoud volledig onder de controle van AP blijft.
Associated Press keek eind 2015 al naar mogelijkheden voor 360gradenvideo en virtual reality. Zo kwam het met een video waarin een groot sorteerbedrijf in 360 graden kon worden bekeken en werd er een virtualrealityvideo gemaakt over een vluchtelingenkamp in het Franse Calais. Die video's zijn te bekijken met onder andere de Samsung Gear VR en Google Cardboard. Op de website van de vr-nieuwsvideo's zijn deze en andere video's al te zien.
360gradenvideo van het vluchtelingenkamp in Calais