De Amerikaanse regering is niet blij met plannen van de Chinese regering om encryptie aan banden te leggen. Die maatregel zou Amerikaanse technologiebedrijven verplichten om encryptiesleutels te overhandigen en backdoors in te bouwen voor de Chinese overheid.
De Amerikaanse president Barack Obama zegt tegenover persbureau Reuters dat hij de kwestie heeft aangekaart bij de Chinese president Xi Jingping. Volgens Obama zal China de plannen moeten wijzigen, wil het land zaken blijven doen met Amerikaanse bedrijven.
China kondigde de plannen in januari aan. Als onderdeel van een nieuwe wet tegen terrorisme moeten bedrijven encryptiesleutels afgeven aan de overheid, zodat opsporingsambtenaren bij data van gebruikers kunnen. Daartoe zouden de techbedrijven ook backdoors in hun servers moeten inbouwen. Daarnaast moeten gegevens van Chinezen op servers in China staan, en niet daarbuiten.
Volgens Obama zorgt de wet ervoor dat alle buitenlandse bedrijven zich moeten onderwerpen aan Chinese overheidscontrole. "Je kunt je voorstellen dat technologiebedrijven dat niet willen", zegt Obama. Volgens de Amerikaanse president kunnen de plannen ook een bedreiging zijn voor de Chinese economie.