Dit is echt een zéér mooi besturingssysteem voor desktop/laptop. Echt zoveel beter dan die achterlijke Windows (10) met zijn tablet- & smartphone- & desktop-in-één tegelinterface, die je meer tegenwerkt dan wat anders.
Dat is puur jouw mening, ik heb zelf niet het idee dat W10 mij tegenwerkt namelijk, ik vind het wel fijn werken.

Ik durf te wedden dat Linux over enkele jaren sterk gaat groeien, nog even en de meeste games zijn beschikbaar voor Linux. Zodra dat gebeurd zullen we een grote stijging in gebruikers zien. Kijk naar initiatieven zoals SteamOS.
Een van de enige reden die ik hoor om niet te switchen naar Linux is "Daar kan ik niet op gamen.", dus zodra Linux meer ondersteunt wordt door de Game-industrie zullen de gebruikers ook automatisch stijgen, ook omdat Linux dan meer bekendheid krijgt.
De performance van de meeste games ligt op Linux vaak nog achter tov de Windows-versie van dezelfde game. Momenteel is SteamOS / Steam op Linux / Linux en gaming leuk, maar nog niet heel erg interessant voor (doorsnee) gamers,. Dat komt pas als de volgende punten aangepakt worden:
1) Gebruiksvriendelijkheid, waar Linux nou niet echt in uitblinkt imo. Voor problemen ben je vaak nog wel op jezelf aangewezen icm de termninal en Google (of fora) om zaken op te lossen.
2) Zoals gezegd de performance van de games op Linux moet sterk verbeteren. Maar dat niet alleen, ook de adoptie van Linux support in games zal meer moeten gaan leven onder de developers.
3) Er is nog geen DirectX 12 concurrentie voor Linux beschikbaar, ik weet dat die momenteel wel in ontwikkeling is, ik ben de naam even kwijt, maar basicly wordt dat een low-level API van OpenGL, ik dacht dat het Falcon heet oid.
4) Bereidheid van gamers / gebruikers om überhaupt over te stappen op een Linux distributie. Waar vervolgens dan ook vaak de vraag gesteld zal gaan worden, naar welke distributie dan want er zijn er zoveel voor Linux, dat je gauw door de bomen het bos niet meer ziet. Wat dat betreft is de Linux markt gefragmenteerder dan Windows dat is, waar het op zich vrij duidelijk is welke versies er zijn en wat de voor- en nadelen van elkaar zijn, waar dat bij Linux weliswaar in roundups voorbij komt, maar ook dan zijn vaak de verschillen (te) minimaal.
[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 13:04]