Door Friso Weijers

Redacteur

IPhone 12 Pro Max en 12 mini Review

De grootste en kleinste iPhone getest

09-11-2020 • 15:00

385

Singlepage-opmaak

Conclusie

De iPhone 12 mini en iPhone 12 Pro Max zijn als uitersten in Apples line-up voor 2020 de interessantste toestellen die de fabrikant te bieden heeft, maar vermoedelijk niet de modellen waarvoor de meeste mensen zullen gaan. Wil je 'gewoon' een iPhone van dit modeljaar, dan blijft de iPhone 12 de beste keuze als we kijken naar het totaalpakket van specificaties, prestaties en prijs.

iPhone 12 mini

Ondanks het bescheiden formaat van de iPhone 12 mini is Apple erin geslaagd om alle eigenschappen die je verwacht van een high-end model in dit toestel te verwerken. De iPhone 12 mini heeft een snelle soc, goed oledscherm, 5G-ondersteuning en een prima camerasysteem dat vele malen beter is dan dat in eerdere kleinere iPhones. Het enige waar je echt op moet inleveren is de accuduur, die ondergemiddeld is voor een high-end smartphone. Het verschil met de 'gewone' iPhone 12 is nog te overzien en bovendien gaat de iPhone 12 mini langer mee dan de iPhones van twee jaar geleden. Een bescheiden uithoudingsvermogen zul je in dit geval voor lief moeten nemen als je kiest voor een compact toestel.

Je zou de iPhone 12 mini naast het formaat ook kunnen overwegen om het feit dat dit het goedkoopste model is uit de iPhone 12-serie. Met een prijskaartje van minstens 809 euro is het evengoed niet bepaald een budgetmodel. Bovendien is de iPhone 12 in dezelfde opslagvariant slechts 100 euro duurder, wat de keuze voor dat model logischer maakt voor wie niet gebrand is op een handzaam toestel.

iPhone 12 Pro Max

Op de scorekaart van de iPhone 12 Pro Max aan het begin van dit artikel staan meer minpunten dan pluspunten. Dat wil niet zeggen dat de iPhone 12 Pro Max een slechte smartphone is, integendeel. Intern vind je dezelfde snelle hardware als bij alle andere iPhone 12-toestellen, waarbij de bouwkwaliteit van de vernieuwde behuizing even uitstekend blijft. Hoewel de accuduur korter is dan die van de onmiddellijke voorganger heeft dit toestel nog altijd de langste accuduur van alle nieuwe iPhones, en voor het high-end segment is hij bovengemiddeld. Apple heeft bovendien zijn beste camera ingebouwd. Hij behoort op bepaalde punten tot de top en is prettig om mee te werken, maar de telecamera haalt het ondanks de verbeteringen niet bij de concurrentie.

Met een startprijs van 1259 euro is de 12 Pro Max een erg dure smartphone en zoals eigenlijk bij alle vergelijkbaar geprijsde concurrenten in de Pro-, Max- of Ultra-klasse is bij dit bedrag sprake van afnemende meeropbrengsten. Tenzij je specifieke wensen hebt, ben je vermoedelijk even goed af met een toestel dat iets lager op de ladder staat maar wel honderden euro's minder kost. Aan de andere kant: heb je je zinnen gezet op een iPhone en wil je per se die Pro-features, dan zouden we de iPhone 12 Pro Max zeker aanraden boven de iPhone 12 Pro. Voor de beperkte meerprijs van honderd euro krijg je een toestel met een groter scherm, betere camera en langere accuduur. Je moet een forse smartphone dan wel fijn vinden, want 'Max' is het formaat van de beste iPhone meer dan ooit.

  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12 Pro Max

Reacties (385)

385
331
156
25
0
112
Wijzig sortering
Ik vind het minpunt van de gezichtsherkenning een beetje flauw. Tuurlijk is het nu vervelend, ik loop er zelf ook tegenaan, maar wie had verwacht dat we met mondkapjes zouden lopen? Had Apple dan in no time nog een vingerscanner ergens in moeten bouwen?

Ander scenario: Virus muteert. Handen kapot wassen is niet meer voldoende. Er wordt ons aangeraden wegwerphandschoenen o.i.d. te gaan dragen. Krijgen dan de telefoons met vingerafdrukscanner ook een minpunt? (Even los van de vraag of een handschoen voldoende is om een virus tegen te houden :P )
Ik heb er ook een dubbel gevoel bij dat dit als minpunt wordt aangehaald. Aan de ene kant kon Apple redelijkerwijs niet anticiperen op de situatie waar we nu in zitten, en bovendien is het voor de (middel)lange termijn waarschijnlijk/hopelijk een nonissue. Aan de andere kant kan het voor mensen die op dit moment een nieuwe telefoon overwegen wel degelijk een minpunt zijn tov de concurrentie die nog wel vingerafdrukken kan scannen. Het is gewoon een beperking van de functionaliteit waardoor je soms moet terugvallen op de toegangscode - gezien het gemak en de snelheid van biometrische unlock zou ik dat echt wel een dingetje vinden als ik heel vaak met een mondkapje op mijn telefoon gebruik.
Het antwoord op je laatste vraag moet dan natuurlijk ook ja zijn, al hoop ik dat we er nooit achter zullen komen ;)
Naar jou gereageerd:Laat je je echt bij je keus beïnvloeden door dit soort minpunten? Nee toch hoop ik?

Mijn two cents voor iedereen hier;
Ik lees een review tegenwoordig hier alleen maar om daarna te constateren dat het weer een flamewar (en clicks) oplevert die in de afgelopen x jaar steeds hetzelfde zijn: de een geilt op de beste specs, de ander op het eco systeem, weer een ander over de updates/oplaad poort/hoofdtelefoon aansluiting/scherm randen/vinger print scanner/Face ID/camera ete etc,

Het blijft echt hilarisch... ruim 200 Posts met hard roeptoeterende fanboys (aan beide kanten) die een ander heel hard proberen te overtuigen van hun eigen keus en zo hun te halen.

Pffff heeft niemand echt iets beters te doen dan weer dezelfde discussie te voeren?
Ik niet, maar ik hoef gelukkig ook niet het grootste deel van de dag een mondkapje te dragen. Dit gaat echter niet om mij. Er zijn momenteel dus een behoorlijk aantal mensen die dat wel moeten of willen. Voor hen kan het zeker een minpunt zijn.
Je kan ook toch nog steeds gewoon een code gebruiken?
Ik had een tijdje terug een zakelijke telefoon waarop ik verplicht moest unlocken met toegangscode (oude Exchange ActiveSync policy). Toen ontdekte ik pas wat een gemis biometrisch unlocken is. Ik raad je aan om FaceID/TouchID/fingerprint scanner eens een week uit te schakelen. Echt een eye opener geweest voor mij. Ik wil iig nooit meer terug.

[Reactie gewijzigd door PhWolf op 22 juli 2024 14:30]

Wat een knullige eis. Faceid is veiliger dan een code, zo’n code kun je zo makkelijk meekijken..
maar wie had verwacht dat we met mondkapjes zouden lopen? Had Apple dan in no time nog een vingerscanner ergens in moeten bouwen?
Het gaat er niet om wiens schuld het al dan niet zou zijn, het gaat erom dat het een valide minpunt is. En net als alle andere minpunten mag iedereen voor zichzelf beslissen of ze het in hun eigen keuze willen laten meewegen.
Ander scenario: Virus muteert. Handen kapot wassen is niet meer voldoende. Er wordt ons aangeraden wegwerphandschoenen o.i.d. te gaan dragen. Krijgen dan de telefoons met vingerafdrukscanner ook een minpunt?
Ja, uiteraard! En als het niet via de lucht wordt overgedragen en dus mondkapjes af mogen, dan is dat een minpunt voor telefoons die alleen een vingerafdrukscanner hebben.

[Reactie gewijzigd door Sissors op 22 juli 2024 14:30]

Okee, maar gaan we voortaan iedere December t/m Februari bij iedere vingerafdrukscanner-telefoon het minpunt "Vingerafdrukscanner in deze tijd niet ideaal" gebruiken?

Het is gewoon een onzinnig minpunt, we dragen hier in Nederland een mondkapje als we een winkel of andere publieke ruimte in gaan. Dat duurt een paar minuten tot een kwartier, een a twee keer per week, en is een tijdelijke oplossing voor een zeer uitzonderlijke gebeurtenis. En dat is dan schijnbaar noemenswaardig dat het front en center als minpunt bij de recensie moet?
Het is gewoon een onzinnig minpunt, we dragen hier in Nederland een mondkapje als we een winkel of andere publieke ruimte in gaan. Dat duurt een paar minuten tot een kwartier, een a twee keer per week, en is een tijdelijke oplossing voor een zeer uitzonderlijke gebeurtenis. En dat is dan schijnbaar noemenswaardig dat het front en center als minpunt bij de recensie moet?
Jij draagt je mondkapje 1 à 2 keer per week een paar minuten tot een kwartier. Andere mensen dragen hem elke dag een tijdje en sommige mensen dragen de hele dag een mondkapje. En veel, heel veel mensen dragen hem tijdens elke contactloze betaling die ze doen.

Minpunten hoeven niet voor iedereen een minpunt te zijn - het is simpelweg iets waar je rekening mee moet houden als je een telefoon overweegt. We zitten hier nog wel een tijdje aan vast - laten we optimistisch zijn en zeggen dat mondkapjes gebruikelijk blijven tot de zomer van volgend jaar. Als je een jaar met een telefoon doet, is dat driekwart van de verwachte gebruiksduur.

En dat is nog optimistisch: wellicht blijven mondkapjes nog een paar jaar lang en dan zit je dus de hele levensduur van de telefoon met dit nu suboptimale systeem zitten. Ik snap de weerstand bij sommige mensen, maar het is in gebruik simpelweg nu een nadeel voor een telefoon en dus hoort het bij de minpunten :)

[Reactie gewijzigd door arnoudwokke op 22 juli 2024 14:30]

Er zijn natuurlijk wat truukjes voor (zie: https://9to5mac.com/2020/...to-use-face-id-with-mask/)
Maar het zou beter zijn als Apple nu een extra gezicht laat opnemen in de face ID. Net zoals je meedere vingers kunt opnemen in de Touch ID. Dat vond ik wel handig.
Dan kun je een tweede face met masker openemen o.i.d.

Helaas blijft dat COVID masker nog wel een tijdje nodig en afrekenen bij de AH of Jumbo zou best wel makkelijker kunnen met masker op.
Kan toch ook met Face ID? In de settings -> Face ID -> "Set Up an Alternative Appearance".
Zie support pagina van apple:
For most users, Face ID will learn continuously as they change. If you have an appearance that can look vastly different, you can set up an alternative appearance so Face ID still recognises you. You can't create a new appearance if you're wearing a face mask.
https://support.apple.com/en-gb/HT208114

[Reactie gewijzigd door Rabbithole op 22 juli 2024 14:30]

Klopt, Unlocken met een masker volledig op is mij niet gelukt maar met 'Alternative appearance' ben ik wel in geslaagd om met een bijna volledig masker (neus net zichtbaar) mijn telefoon te unlocken. Lukt keer op keer terwijl ik voorheen het tot op mijn keel moest trekken.

Dus je kan Alternative Appearance wel nuttig toepassen. De druppeltjes besmetting op korte afstand gaat voornamelijk via de mond tijdens het spreken of roepen en niet via de neus. Dat masker even 2cm verschuiven gaat heel snel.

In de winter blijft Face-ID nog altijd wel makkelijk omdat het zonder handschoenen ook werkt. Ook mensen in de zorgsector die altijd handschoenen dragen hadden tot hiertoe wel baat bij Face-ID. Handschoenen uittrekken gaat net wat onhandiger dan uw sjaal of mondmasker onder de neus trekken.

(Er zijn natuurlijk mensen die zweren dat je dat masker niet mag aanraken omdat het dan niet nuttig is. Dat klopt in een medische omgeving maar voor gewoon buitenhuisgebruik in de privé of op het werk doe je dat toch ganse tijd aan/uit en kan je niet anders dan het aan te raken.) Ook laten cijfers zien dat het virus zich in hoofdzaak in grote druppels verspreid die op korte afstand verspreid uit de mond komen. en niet via vingercontact omdat de virus hoeveelheid dan te laag is. Aerosollen besmetting is ook mogelijk maar dan moet lange tijd een onverluchte ruimte delen met een besmet persoon en dan is een gewoon masker sowieso minder relevant vanwege de openingen + beperkte filtereigenschappen, N95/PP2 of 3 is dan nodig.)

[Reactie gewijzigd door Coolstart op 22 juli 2024 14:30]

Dat is echt onzin. De keren dat de vingeraftukscanner het niet doet omdat je je handen gewassen hebt (en dat hoort natuurlijk bij deze tijd) is toch echt een pak meer dan dan dat je een mondmasker draagt. Hoe je het ook draait of keert iedereen moet regelmatig zijn handen wassen, zij die kortstondig een masker dragen en zij die het langere tijd dragen. Vingerafrukscanner is een minpunt in tijden van corona. Waarom staat er niet bij de pluspunten dat het geen vingerafdrukscanner heeft?

[Reactie gewijzigd door monojack op 22 juli 2024 14:30]

Ik heb zowel een iPhone 12 als een Oneplus 8t, en ik kan je vertellen dat de vingerafdruk scanner van de Oneplus gewoon prima werkt zowel voor als na het handen wassen en zelfs met natte vingers onder de douche. Hoe kom je er bij dat het niet zou werken? Ik zou jou betoog openend met "Dat is echt onzin" pas echt onzin noemen.

De face ID met een masker is zeker een legitiem minpunt. Maar goed ik heb FaceID altijd al inferieur gevonden, ook tegenover Touch ID.
Voor de statistieken:
Mijn Samsung S10e vingerafdrukscanner werkt niet na het handen wassen / met vochtige vingers. Dan heb je ineens 5-10x geprobeerd of zo (met één keer vinger opleggen).
FaceID inferieur gevonden tov wat?
Inferieur tegenover de huidige optical in-display vingerafdruk scanner. Maar vooral de vingerafdruk scanner van enkele generaties terug die op de achterkant van Android telefoons zat. Die vond ik zelf nog prettiger dan de in-display vingerafdruk scanner

Een combinatie van beide zoals dat nu kan vind ik nog beter. Dat gebruik ik op m'n oneplus. Ontgrendeld meestal met face unlock, maar met een masker gebruik ik dan weer de vingerafdruk scanner.
en dan bedoel je inferieur op gebied van snelheid? Want als het aankomt op hoe accuraat de faceid is van Apple, ik heb nog geen berichten gelezen dat de FaceID van Apple om de tuin te leiden was, althans niet met een foto. Misschien met een tweeling. Dat heb ik bij andere merken meer dan eens gehoord.

Ik mis soms de fingerprint reader ook weleens op mijn iPhone omdat ik veel achter mijn bureau werk en elke keer als ik moet inloggen met een authenticator heb ik m'n telefoon nodig en moet ik m'n telefoon daadwerkelijk oppakken.
Daar zit wat in ja. Ik heb lang Touch ID gebruikt op een zakelijke iPhone 7, maar die werkte na het douchen niet mee...

Maar goed monojack generaliseert alle vinger afdruk scanners, dat is natuurlijk een beetje "onzin" :d
Ik ben werkzaam als teamleider in de gehandicapten zorg en wij hebben sinds een paar weken de gehele dag mondkapjes op. Ik heb door mijn functie een werk mobiel en een prive mobiel. Beide iphone. Een iphone 7 als werk en een iphone xs als prive.

Het valt mij op dat ik me erger aan het feit dat mijn toestel zo goed als weigert mee te werken. Hij zoekt eerst naar mijn gezicht, en na lang geklooi, kan ik de optie aanklikken: toegangscode. Ik ben dan eigenlijk al 5a7 seconden onderweg.

Met mijn werk telefoon is het een fluitje van een cent. Ik pak mijn toestel, druk op de thuisknop, en klaar. Geheel klaar voor gebruik.

Geef mij maar weer vinger afdruk! Dan hoef ik ook niet wanneer ik nog op 1 oor lig smorgens vroeg, mijn hoofd op te tillen om hem te unlocken. 😂

Edit: Ik was ook de hele dag mijn handen stuk. Nog nooit problemen gehad met vingerafdruk.

[Reactie gewijzigd door DennisDCT op 22 juli 2024 14:30]

Ik denk dat je je iPhone eens moet updaten want Face-ID herkent een mondmaker direct en toont je dan ook onmiddellijk de invoer voor pincode.

Geloof ik echt niet dat Touch-ID werkt net na je je handen gewassen te hebben. Heb hier een iPad en dat reageert minuten lang niet nadat je je handen gewassen hebt.

Bizar dat 2 van je 2 punten niet kloppen met de realiteit.
Ik denk dat het wel uitmaakt wat voor kleur je mondmasker is.

Als ik een zwart mondmasker draag duurt het langer voordat face-id de pincode aanbied. Met wit of blauw mondmasker krijg ik de cijfers direct te zien.
Ik heb een zwart mondmasker dus nee daar zal het niet aan liggen
Tip: stel een 2e vinger is direct na het handen wassen....
Heb er zelf overigens nooit problemen mee op m'n Huawei en daar staat maar 1 vinger in
Ik heb de SE van 2016, nooit problemen om na het handen wassen de telefoon te unlocken.
Ik moet enkel mijn vingers opnieuw inleren als ik veel in de tuin heb gewerkt. Na bestraten van de oprit, maargoed dat doe ik niet dagelijks ;)
Je kan ook je gezicht laten scannen met een mondmasker op! :)
Ja? Je kan naast je gewone look ook een alternatieve look registreren. Werkt alleen niet optimaal met mondmasker.
Je scant eerst in met mondmasker en als alternatieve optie kies je zonder mondmasker is geen moeilijke materie hoor?!

Heb je wel een Iphone? Ik zou het even proberen op zijn minst! Bij Android werkt het perfect.
Geef dan de reactie niet
Ik denk dat je je iPhone eens moet updaten want Face-ID herkent een mondmaker direct en toont je dan ook onmiddellijk de invoer voor pincode.
Dus je hebt het geprobeerd in ieder geval? Anders kan je het niet weten. Daarom mijn reactie op jouw reactie weer. pfff... :P
Mondmaskers dragen is voor mij niet eens de enige reden. Ik vind sowieso vingerafdruk veel fijner. Gebruik het ook op mijn Macbook voor wachtwoorden te ontsluiten. Maar gezien de reacties in het verleden waarin ik dat ook stelde, ben ik een idioot.
Tsja, ik heb geen Apple Watch, want die is niet compatible voor de sporten die ik doe (vechtsporten), ik heb een whoop). Ik ben sowieso geen fan van horloges, dus hoe kleiner hoe beter.
Okee, maar dan blijft mijn punt staan.

Ik draag handschoenen in de winter, ik ga namelijk met de fiets naar het werk, en boodschappen doen. Een vingerafdrukscanner heb ik dus hoe dan ook iedere winter van nu totdat climate change het in de winter 20+ graden maakt last van met contactloze betalingen. Wordt dat dan vanaf heden dat als minpunt meegenomen in recensies, want ik heb het nog niet eerder gezien?

Let wel, het benoemen in een recensie als bijzin, soit. Als echt minpunt dat de telefoon aangerekend moet worden?
Beetje onzin vergelijking. Dus je pakt je telefoon met je handschoenen aan, en ontgrendeld met face ID, en dan?
Ik neem aan dat je de meeste betalingen binnen doet, dus waar je je handschoenen (al) uit hebt. Bovendien moet je toch vaak je handschoen al uit doen om de telefoon uit je broekzak te wurmen.
En om het scherm te bedienen moet je toch ook al je handschoen uitdoen (tenzij je een heel dunne handschoen hebt met van dat spul erin dat op aanraakschermen werkt, maar dat werkt heel arelaxed, en je kunt dus geen lekker warme, dikke handschoenen dragen).
Klopt.

Alleen hoef je bij betalingen in principe niks op het scherm zelf te doen maar alleen maar biometrisch aan tonen dat jij het bent (vingerafdruk/face-id)
Hoef je niet op OK te drukken? Jeetje, ik zou zelf altijd wel nog willen bevestigen.
Met touch id iig niet.
Je vinger erop leggen is authentication en ok in één.
Hmm ik weet niet. Met vinger is het inderdaad minder erg dan met gezicht. Maar nog steeds zou ik liever echt met een knop willen bevestigen, direct onder het bedrag.
Er zijn zat mensen die op het werk of op school/uni een mondkapje moeten dragen. Ook in het OV is een mondkapje verplicht. Voor die mensen is het dus 40 uur per week (plus reistijd, plus boodschappentijd) een minpunt. Voor anderen is het geen minpunt, omdat het voor hen niet geldt.

Tevens is het benoemenswaardig, omdat buiten iPhones vrijwel elke smartphone voorzien is van een vingerafdrukscanner. Voor die toestellen boeit het helemaal niet aangezien het een automatisme is om met het pakken van de telefoon je vinger op de juiste plaats te houden. Natuurlijk werkt dat dan weer niet met handschoenen, maar doorgaans heb je die handschoenen alleen onderweg aan en niet tijdens het werk (wederom; uitzonderingen daargelaten).

We mogen alleen maar hopen dat mensen die een slordige € 1000,- uitgeven aan een telefoon ook in staat zijn zelf de afweging te maken of het voor hen wel of geen valide punt is. Dat het noemenswaardig is, lijkt me in ieder geval evident.
Er bestaan genoeg handschoenen waar mee je wel dergelijk scherm kan bedienen.
Je zoekt gewoon excuses voor apple.
Die bestaan, maar er bestaand geen handschoenen waarmee je de vingerafdrukscanner kan bedienen ;)
Die had ik niet zien aankomen :+
Als je dat gaat doen kun je net zo goed TouchID / pincode uitschakelen, want dan is er geen beveiliging meer..
Anoniem: 420148 @k9959 november 2020 18:02
Also, this isn’t the most secure solution, because theoretically, anyone who stole my phone could also just steal my gloves to also gain access. So proceed with caution.
Uit je eigen artikel. Je hoeft dus alleen maar jouw handschoenen te kopen of te stelen om er dan in te komen. Een beetje alsof je een tennisbal gebruikt voor je FaceID.
Ja gaat echt gebeuren voor de doorsnee dief om op je GSM geraken.
Grappig hoeveel denken dat dieven hierachter op zoek zijn.
Tja, dan moet de dief wel op dat idee komen en de moeite nemen. Als je inderdaad 100% veilig wilt zijn moet je dat niet doen; maar voor de meeste mensen zal het denk ik wel veilig genoeg zijn.
En geen enkele dief zal dat effectief doen.
Als je inderdaad zo denkt zie ik je er wel voor aan om je vingerafdrukscanner te registreren met een handschoen ( :'( )
Overigens draag ik juist wel handschoenen tijdens het boodschappen doen. Hoef je veel minder dingen aan te raken. Alleen jammer dat de zelfscan vereist dat je met je vinger op het scherm drukt. Dat doe ik dan met een knokkel.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 22 juli 2024 14:30]

Niet om lullig te doen, maar ik vervang mijn iphone 6 (do 2 okt. 2014 ) met de mini.
Als ik die lijn door trek en ik houd jouw optimistische scenario aan dan praten we nog over 20% van de levensduur.
Heel optimistisch. Pfizer heeft een 90 procent succesrate met hun vaccin en verwacht nog dit jaar minimaal 20 miljoen vaccins te produceren. Dus vanaf maart kan iedereen gewoon weer lekker aan de face-id
Over heel optimistisch gesproken, een vaccin stopt niet de besmettelijkheid he, ook is het geen garantie dat het zorgt dat je niet ziek wordt. Je kan het gewoon krijgen, symptomen zullen milder zijn maar je bent in basis nog net zo besmettelijk. Dus niet doen dat een vaccin de heilige graal is voor dit virus
Nou, dat is maar de vraag. Een vaccin kan wel degelijk besmettelijkheid sterk verminderen of zelfs voorkomen. Ik geloof alleen dat dat voor dit vaccin nog niet bekend is. Maar verder ben ik het met je eens dat we op korte termijn geen wonderen moeten verwachten van vaccins; ik denk niet dat we in maart al zo'n hoge vaccinatiegraad hebben in Nederland dat je niet meer voorzichtig hoeft te zijn qua hygiëne.
Dat snap ik ook wel 😉
Een paar jaar is de hele levensduur? Maar ik dacht dat met name iPhones zeker 5 jaar meegingen? Dan is de levensduur dus langer dan dat wij (regelmatig) mondkapjes dragen.
Betalen met bankpas is en blijft sneller dan met je telefoon 🤷‍♀️
En dat is nog optimistisch: wellicht blijven mondkapjes nog een paar jaar lang en dan zit je dus de hele levensduur van de telefoon met dit nu suboptimale systeem zitten. Ik snap de weerstand bij sommige mensen, maar het is in gebruik simpelweg nu een nadeel voor een telefoon en dus hoort het bij de minpunten :)
De hele levensduur van een iPhone stel je op een paar jaar? Interessant, ik heb juist een iPhone gekozen omdat ik daarmee 5-6 jaar kan doen. Dan is nog 2-3 jaar een mondkapje de helft van de levensduur in plaats van de hele levensduur.

Ik blijf dit soort minpunten wat vreemd vinden. Eigenlijk moet elke telefoon die niet zowel fingerprint en face-scan ondersteunt een minpunt krijgen als je beredeneerd vanuit situaties waarbij je of gezichtsbedekking hebt, of handschoenen draagt.
Sorry, maar wat voor onzin is dit nu weer. Wat is dan nog wel een valide manier van unlocken voor tweakers?
Wat met de mensen die handschoenen dragen, en voor wie vingerafdruk niet werkt? We kunnen misschien direct helemaal het touchscreen in zijn geheel als minpunt voor die mensen gaan beschouwen ook?
Indien je problemen hebt met features “in deze tijd” schakel je die toch gewoon uit indien ze voor jou storend zijn. Is de feature op zich daarom een minpunt?
Is de feature nog steeds een minpunt tijdens een lockdown als je thuis zit, en dus geen mondmasker draagt?

Wat een rare kronkels.
Nergens krijgt Apple de schuld. Het is simpelweg vervelender om je faceID te gebruiken in deze tijden. Dat dient benoemt te worden. Dat is alles.
Dat ligt er maar net aan. Mijn echtgenote werkt in de tuinbouw. Die heeft vaak natte handen, succes met een vingerafdrukscanner en natte vingers.

Het ligt er maar net aan waar wanneer en hoe je het gebruikt. Een minpunt voor face-id is gewoon flauw. Dan had er al jaren een minpunt moeten staan voor natte vingers/handen bij niet gezichtsherkennende aparaten.
Verschil is dat jou voorbeeld al geldt vanaf dat er vingerafdrukscanners bestaan, sinds de motorola atrix uit 2011. Als wij over 2 jaar nog steeds met mondkapjes rondlopen omdat het virus maar blijft muteren en we er nooit van af komen, dan zal het faceID minpunt natuurlijk ook komen te vervallen.

En wat maken mensen zich druk, eerst was het janken om het cijfer nu janken om een minpunt. De conclusie is maar een klein deel van de hele review hoor.
Anoniem: 411179 @Aiii9 november 2020 16:18
Er wordt hier wel erg snel met '+3 spotlight' gesmeten zeg...

Jij vindt het een onzinnig minpunt, jij draagt maar een a twee keer per week voor een kwartier een mondmasker.

Ik draag elke dag 8+ uur een mondmasker, ik vind het een volledig terecht minpunt. Minpunt als in, een punt dat je meeneemt wanneer je op dit moment een telefoon wil aanschaffen.

Net zoals alle andere plus- en minpunten hoeft het niet voor 100% van de bevolking van toepassing te zijn, dan heb je bijna geen enkel plus- of minpunt over.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 411179 op 22 juli 2024 14:30]

Ik zou dan zeggen dat je voor plus- en minpunten wat mij betreft toch wel degelijk een goede afweging moet maken voor de massa. Jij bent in deze een uitzonderingsgeval met een andere afweging dan het gros. Dat kan wel eens gebeuren. Zo zijn er wel meer mensen met uitzonderingsgevallen. Mensen die 8 uur per dag een handschoen moeten dragen voor hun werk, bijvoorbeeld. (Excuses om steeds terug te vallen op die handschoenen, maar het blijft de beste analogie). Is het dan niet redelijk om dat als minpunt te noemen? Je zou maar in een vleesverwerkingsbedrijf werken, immers.

De samenvattende conclusie van een recensie schrijf je m.i. toch echt om het meest globale plaatje van de telefoon weer te geven, een uitzonderlijk geval als dit hoort daar dan niet bij, dunkt mij.
k zou dan zeggen dat je voor plus- en minpunten wat mij betreft toch wel degelijk een goede afweging moet maken voor de massa.
Kom op zeg, we zijn geen kleuter klas hier, jij wilt dat alles voor je voorgekauwd wordt?

Ik verwacht dat mensen hier zelf wel na kunnen denken en zelf kunnen bepalen of een min punt voor hun ook een min punt is of niet

Ik snap echt niet dat er elke keer weer mensen vallen over het punten systeem, lees de review en trek er je eigen conclusie uit

Als voorbeeld: als een Videokaart reviewer zegt, deze kaart is slecht in 4K en dat als minpunt neerzet.
Dan kan je toch voor je zelf bedenken of dit voor jouw ook een min punt is of niet? want wie zegt dat je ook op 4K gamed... maar het moet wel benoemd worden

[Reactie gewijzigd door Sinester op 22 juli 2024 14:30]

Anoniem: 411179 @Aiii9 november 2020 16:36
Jij bent in deze een uitzonderingsgeval met een andere afweging dan het gros
Euhm, wat? Ik ben een uitzondering door voor mijn werk een mondmasker te moeten dragen?
Honderdduizenden Kinesisten, psychologen, leerkrachten, winkelmedewerkers, buschauffeurs, verpleegkundigen, huisartsen, zelfs loodgieters of andere klusjesmensen,... letterlijk iedereen die als werk andere personen ontmoet buiten collega's, zijn allemaal een uitzondering? 8)7

Andere mensen dan jezelf hebben andere gebruikservaringen, maak jezelf niet wijs dat zij perse een uitzondering zijn...

EDIT: Je geeft met je vergelijking eigenlijk goed aan dat je het aandeel personen die tegenwoordig een mondmasker dragen doorheen de dag, enorm onderschat. Want inderdaad, als het aandeel personen die handschoenen dragen in de buurt komt van het aantal personen die doorheen de dag een mondmasker dragen, dan zal vingerafdrukscanner een valide minpunt zijn.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 411179 op 22 juli 2024 14:30]

Het blijft wel zo natuurlijk dat bij de vingerafdrukscanner nooit iemand als minpunt opneemt dat dit niet werkt met handschoenen aan. Bij de face-id is het alleen ineens een probleem dat het niet in 100% van de scenario's werkt en dan is het nog een tijdelijk event ook? Voelt voor mij aan alsof er met 2 maatstaven gemeten wordt.
Tuurlijk is het nu even minder, maar ik heb ook altijd die touch-id gehekeld in elke wintermaand... En winter is niet iets van een specifiek jaar, dat is altijd ... Klinkt oneerlijk in die sense. Als je dat bij face-id nu ineens doet, moet je het bij touch-id ook doen.

Het was wel mooi geweest als ze er allebei op hadden gezeten ja, eens, maar daar gaat het nu niet om in deze discussie.
(heb er zelf ook last van, ben iphone gebruiker, gebruik altijd apple pay .. mijn workaround is nu de watch altijd te gebruiken maar dat kan niet iedereen)
Anoniem: 411179 @monojack9 november 2020 17:47
Als er een situatie komt waarbij touchID plots minder bruikbaar wordt dan voorheen, zoals nu bij faceID gebeurt is, zal dat ook een perfect minpunt zijn.
Anoniem: 411179 @monojack9 november 2020 18:04
En dat is dus nu. Want nu moeten we onze handen regelmatig wassen en dan werkt die vingerafdrukscanner niet.
Dat kaart je dan maar aan in een thread waar het on-topic is. Het gaat hier over faceID van de iPhone 12.
En ik was meerdere keren mijn handen en dan werkt zo'n vingerafdrukscanner natuurlijk niet. Regelmatig handen wassen moet iedereen, mondkapje moet niet iedereen regelmatig.
Anoniem: 411179 @monojack9 november 2020 17:30
Zit in mijn iPhone al jaren een flink doorwassen, een ‘normale’ en een erg vuile vinger in. Werkt goed in bijna alle situaties.

Maar meer off-topic: als er een situatie ontstaat die in grote mate de vingerafdrukscanner minder bruikbaar maakt dan wat we gewend waren, zoals nu ontegenzeggelijk gebeurt voor face-id, zal ik dat ook een perfect minpunt vinden.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 411179 op 22 juli 2024 14:30]

Het is een serieus security risk: ik gebruik mijn telefoon continue in de supermarkt voor mijn boodschappenlijst (anylist). Nu moet ik hem steeds ontgrendelen met pincode. Een pincode kan eenvoudig door iemand anders gezien worden, zeker in een drukke supermarkt. Kan is dus groot dat iemand ongewenst achter mijn pincode komt. Met vingerscanner had ik dat probleem niet.

Vingerafdruk scanner is trouwens ook niet optimaal: zodra je iets doet wat wrijving veroorzaakt op je vingers, zoals handmatig schuren of uren met natte handen windsurfen, werkt de scanner erg slecht.

[Reactie gewijzigd door ako op 22 juli 2024 14:30]

Vingerafdruk scanner is trouwens ook niet optimaal: zodra je iets doet wat wrijving veroorzaakt op je vingers, zoals handmatig schuren of uren met natte handen windsurfen, werkt de scanner erg slecht.
Dat is vrij specifiek. Ik maak eerlijk gezegd vrijwel nooit mee dat die scanner het niet doet
Ik draag een mondkapje in de winkel, als ik mijn boodschappenlijstje wil checken of wil betalen heb ik er dus last van. Valide punt in mijn ogen.
Ik draag mijn mondkapje wanneer het maar kan buiten mijn huis. Dat politici het niet verplichten zo kort voor nieuwe verkiezingen en dat er daardoor veel mensen zijn die dit niet doen verklaart de torenhoge besmettingen en duizenden (ongeregistreerde) doden die onnodig zijn gevallen het afgelopen jaar.

Natuurlijk is het noemenswaardig, corona is geen fucking grap dat 2 minuten per week relevant is voor iedereen. Prima dat jij er geen last van hebt, dat zou ik per individu bij specifieke andere punten wel meer begrijpen ('ik gebruik de camera toch niet' bv.) dan iets met de ernst van corona.

[Reactie gewijzigd door Blizz op 22 juli 2024 14:30]

Ben het hier dus niet mee eens. Zou de faceID een minpunt zijn geweest als we geen COVID-19 hadden? Zo ja dan is het een valide minpunt zo nee dan is het geen valide minpunt. Zo kan je namelijk alles wel voorzien van ‘op dat moment passende’ min- en pluspunten.
Plus- en minpunten zijn altijd gespiegeld aan de situatie van vandaag.

720p scherm had 10 jaar geleden een flink pluspunt geweest, nu niet meer, misschien zelfs een minpunt.

Hoe snel is een edge-to-edge scherm wel niet van uitzondering tot de te verwachten standaard gegaan?

3G functionaliteit was in 2008 een groot pluspunt, een jaar later normaal en enkele jaren daarna zou enkel 3G een nadeel zijn geweest.

Natuurlijk heeft faceID een impact. Al gedurende 3/4 jaar en het einde is nog niet in zicht. Natuurlijk is dat een perfect valide minpunt in de maatschappij van vandaag.

Elk plus- of minpunt is gekoppeld aan de noden, gebruiken, voordelen of ongemakken aan het gebruik van de telefoon vandaag. Het is net grote onzin om te doen alsof faceID niet wat aan gemak heeft ingeboet het laatste jaar.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 411179 op 22 juli 2024 14:30]

Face-ID zit er al langer op, het is gewoon een zwak minpunt! Vingerafdruk-scanners zijn net zo nutteloos in Corona tijd. Valide minpunten zijn minpunten waar mensen wat aan hebben, bijvoorbeeld geen 120Hz display etc.

+ toets je een code in was nog geen fractie van 1-2 seconden duurt.
Die vingerafdrukscanner zit wel in de iPad Air. Dat hadden ze in de afgelopen 10 maanden makkelijk kunnen inbouwen natuurlijk, want er was ook gewoon vraag naar buitenom de COVID-19 malaise.

Face ID + Touch ID is in potentie natuurlijk een ijzersterke combinatie. Ik zou mijn bankieren-app willen instellen dat ik met één van beide moet kunnen inloggen, maar met allebei een transactie moet goedkeuren, bijvoorbeeld.
Ik denk dat deugdelijke gezichtsherkenning juist een pluspunt is. Wat wel een minpunt is, is het gebrek aan een vingerafdruk scanner. Dat geldt normaal gesproken al, maar is nu nog vervelender. Ik heb dan liever een redelijke gezichtsherkenning en goede vingerafdruk scanner dan een goede gezichtsherkenning en geen vingerafdruk scanner.
Zoals het er nu staat is het echter wat onhandig geformuleerd.
Ik heb net een nieuwe iPad Pro gekocht omdat sinds eind maart / begin april van dit jaar ik merkte dat de TouchID sensor van mijn 10.5" iPad Pro heel vaak mijn vingerafdruk weigerde. Dit was het gevolg van het vaak ontsmetten van de handen met alcoholgel. het was dus dé reden om over te stappen. Natuurlijk wilde ik ook het nieuwe design en andere features maar dit was de druppel die de emmer deed overlopen kan je zeggen. Ik vind FaceID in het algemeen beter dan TouchID. In tijden van corona of erbuiten.
Ik kruip in november/december nog wel eens in een andere huid... en dan draag ik dus ook handschoenen.
Dan mis je zelfs fysieke knoppen, want een touchscreen laat je nog in de steek!

Dus ja, als je zoekt, is er altijd wel wat te zeuren ;)
Wat maakt het uit? Het is nu irritant, en op andere smartphones die je NU koopt heb je geen last van dit probleem. Dat is de situatie nu. Dat we over een jaar geen mondkapjes dragen is misschien wel relevant maar aan de andere kant, zijn er dan ook weer nieuwe iPhone. En nu kan het op veel koemn ten op een dag irritant zijn
probleem is dat je niet de rest van het jaar prominent gesteld hoort dat touch id het niet doet met handschoenen aan (winter, vleeswerkers, bouwvakkers, etc...)

Als je het in 1 geval doet, doe het dan altijd.
Adding to insult is de covid situatie iets van nu, niet iets van altijd. Bij touch-id: er zullen altijd winters zijn, bouwvakkers zullen altijd handschoenen dragen, vleeswerkers ook ... etc ...

Klinkt niet fair, ben dan consistent en doe het bij vingerafdruk scanners ook, of zeg er nu ook niks over. Heb altijd het idee dat Apple het extra zwaar te verduren krijgt met dit soort zaken, hoge bomen vangen meer wind?
winter, vleeswerkers, bouwvakkers, etc...

Hier noem je zeer specifieke groepen, in plaats van dat het letterlijk iedereen treft (niet-werkend face ID door mondkapje). Oke, die winter niet, maar ik gebruik handschoenen alleen op de fiets/scooter, en dan mag je je telefoon toch al niet gebruiken. Daarbuiten kan ik overal gewoon mijn telefoon ontgrendelen :)
Ik noemde slechts 3 groepen ter voorbeeld, er zijn er veel meer.
Ook ging ik nog niet eens in op het feit dat een vingerafdruk scanner het niet eens doet als je vingers te koud zijn of de sensor/vinger is nat or vochtig.

De vingerafdruk scanner is eigenlijk veel minder inzetbaar maar nu met corona moeten we van face-id ineens een punt maken. Dat is wat hier zo scheef is.
Er mogen er wel meer zijn, maar een grote meerderheid kan het gewoon gebruiken.

Kou/vochtigheid hangt sterk van het type vingers scanner af. Op m'n Huawei heb ik hier namelijk nooit problemen mee, tenzij ik echt net onder de douche vandaan stap
Je kan je daar ook twee dingen afvragen natuurlijk.
Is die scanner zo goed dat het door water heen nog steeds de juiste meting krijgt, of is de scanner standaard al afwijkend en valt afwijking door water gewoon binnen de marge.
Dat laatste zou natuurlijk jammer zijn.
Aan de andere kant kun je je bij dat laatste ook afvragen of de vingersscanner niet te (overbodig) streng is afgestelt
Nee, doel is biometrie gebruiken om te zien wie het is, dat kan niet streng genoeg.
Face-id unlockt een factor 20 minder waarschijnlijk bij een ander persoon dan dat touch dit doet bijvoorbeeld, wat dat betreft dus meer secure.
Ja en dan reageren de touchscreens niet goed op de handschoenen en krijgen ze daar minpunten voor :P
Gezichtsherkenning heel flauw. Het is lastig, merk ik ook wel. Alleen merendeel van de tijd functioneer ik zonder gezichtsbedekking.
ze doen het gewoon weer, ook al bij de normale iphone 12 review. Echt journalistiek onwaardig dit. Komt beetje over van "we moeten wel echt 4 minpunten hebben".
Er staat ook niet bij telefoons met een vingerafdruk scanner: "minder goed bruikbaar in winter omdat je vingers dan droog zijn"

dat mondkapje heb je niet de hele dag op, vaker niet dan wel, mensen doen tegenwoordig erg lang met een telefoon helemaal in deze prijscategorie, dus argument van als je de telefoonmaar een jaar gebruikt.... vind ik ook nogal zwak.

Er was vast wel een ander minpunt te bedenken dat sterk was :-)
Ik zie het juist als pluspunt. Op plekken waar je met andere mensen interactie hebt moet je een mondkapje op, en kan je je telefoon niet unlocken/gebruiken. Goed voor het sociale aspect van het leven :)
Ja lekker sociaal met een mondkapje op een sociale ontmoeting hebben.
Interactie in m'n eentje in de trein? Of in de supermarkt voor de schappen?
Ik zie het juist als pluspunt. Op plekken waar je met andere mensen interactie hebt moet je een mondkapje op, en kan je je telefoon niet unlocken/gebruiken. Goed voor het sociale aspect van het leven :)
Wel een nadeeltje bij een kassa als je met Apple Pay wilt gaan betalen. Zou dan wel een uitkomst zijn om met TouchID te betalen.
Juist, ik snap sowieso dat commentaar van FaceID niet, je kunt ALTIJD unlocken met code of inderdaad via apple watch.
Mijn vingerafdrukscanner in het scherm doet het ook met handschoen aan :)
Als ik thuis ben, merk ik er niks van en daar ben ik nu met thuiswerken en ‘lockdown’ toch echt het meeste.

Als je dan we buiten bent, met mondkapje, zoals een paar dagen terug toen ik (#supportyourlocals) eten afhaalde, dan is het kwestie van je code intoetsen... ook geen onoverkomelijk drama.

We komen vanzelf weer in een tijd zonder mondkapjes terecht.
Ben het wel met je eens hoor. Voelt een beetje als spijkers op laag water zoeken.

Maar goed, als er een Corona vaccin is ten tijde van de iPhone 13 (hopelijk) dan verhuist dit nadeel natuurlijk naar het rijtje met voordelen...

Toch, Friso? 😉
Bij een hele dure telefoon zijn de verwachtingen hoog, dus als iets minder goed werkt dan mag daar toch iets van gezegd worden. Een krakende stoel in een goedkope Peugeot is toch wat anders als een krakende stoel in een dure BMW.
Zo werkt het niet, handen wassen werkt altijd tegen corona virussen. Er zijn geen virussen bestand tegen zeep, dat is onmogelijk gezien de manier waarop ze biologisch zijn opgebouwd. Zeep trekt op moleculair niveau een virus uit elkaar. De suggestie van mutatie is het zelfde als suggereren dat de mens door evolutie uiteindelijk in een bad met Fluorantimoonzuur of Sodium hydroxide zou kunnen zwemmen. It's just not gonna happen.

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 22 juli 2024 14:30]

Het is apsoluut niet flauw, ik vind het echt een min punt dat er niet een vingerscanner in zit, maar apple vast blijft houden aan face id.
Ik vind het juist opmerkelijk hoe jij een "minpunt" uitlegt. Het gaat om de ervaring van de gebruiker. Voor de gebruiker is het een minpunt.

Het is daarbij dus totaal irrelevant dat Apple het niet had kunnen weten, het is dan ook geen verwijt naar Apple. Tweakers doet geen leveranciersbeoordeling van Apple, maar schrijft een review van een product vanuit het perspectief van de gebruiker, gelukkig maar.

Als we jouw lijn doortrekken dan kom je uiteindelijk uit bij:

ja Sony heeft inderdaad een matig scherm opgeleverd, maar de oma van de manager was pas overleden en er was een aardbeving in Japan, dus we geven ze toch een 10!

Dit is natuurlijk gechargeerd, maar even om aan te geven dat het irrelevant is, aangezien dit niet om de beoordeling van Apple gaat, maar de plus- en minpunten van dit product voor de gebruiker nu.

[Reactie gewijzigd door Twieeker op 22 juli 2024 14:30]

Naja, het gevolg van een ontwerpkeuze van Apple, ontzegt je als koper de keuze tussen vinger of gezicht, waar andere high-end toestellen je die keuze wel geven. Pandemie of niet, die keuze gunt Apple je als koper simpelweg niet. Dit zal voor veel van hun klanten geen dealbreaker zijn, die zijn al zover getrouwd met het ecosysteem, dat die hierom vast niet zullen switchen naar Android. Maar soit, het zou potentiele nieuwe klanten toch even kunnen laten nadenken.
Mijn samsung Note 20 Ultra kan ik ontgrendelen met latex handschoenen aan.
Als schoorsteenpiet werkt gezichtsherkenning echt nooit, en de vingerafdrukscanner werkt ook niet, roet aan mijn vingers...

nee, geef mij maar een oude nokia... Al 7 maal van 3 hoog laten vallen, helemaal onder de roet maar werkt prima!

jazeker,
ik vindt het ook een beetje flauw kwa gezichtsherkenning. we zeiden ook niet een paar jaar geleden dat vingerafdrukscanner ook niet goed werkt voor een bouwvakker.
De minpunten slaan bij Tweakers sowieso nergens op imo. In de ene review is een minpunt 'geen headphone jack' en de andere keer dat je hem niet met je mondkapje kan openen.
Alsof het een wegwerp product betreft, immers we mogen er logischerwijs toch vanuit gaan dat Corona over enkele maanden (vaccin) voorbij is.
Er zijn al een aantal android toestellen die hun software hebben aangepast voor mensen die een masker gebruiken en dat werkt gewoon goed en Apple kan dit ook inbouwen en zelfs met de mededeling dat het minder nauwkeurig werkt en dat het advies bij een niet vertrouwde omgeving een pincode aan te raden is.

Wat ook een minpunt is en merk dit ook van klanten al dat geen groot verschil zien in 11 en overstap 12 en dat loijkt me duidelijk en behoud gewoon de 11 en daarbij merk ik dat mensen de batterij minder vinden, ik weet niet of dit processor of software is.

We merken ook dat er enorm weinig vraag is dit jaar en is best wel extreem en ben ook benieuwd of het komt door de hogere prijs. Ik heb overigens ook al de iphone 11 in nieuwe verpakking gezien zonder lader en oordopjes. Ze vragen nog steeds het zelfde bedrag ervoor zover ik kon zien :)
Het is op dit moment in deze rare situatie gewoon een objectief nadeel van deze telefoons t.o.v. concurrenten met vingerafdrukscanner. Dat Apple er vanwege overmacht niks aan kan is zeker waar, maar dat maakt voor de consument die deze review leest niet uit. Een review is - mijn inziens terecht - geschreven vanuit het perspectief van een consument die mogelijk tegen dit praktische probleem aan gaat lopen :)

[Reactie gewijzigd door !mark op 22 juli 2024 14:30]

Mwah, je hebt ook niet 24/7 een mondmasker op
Is de vingerafdruk 'in deze tijd' dan geen objectief nadeel?
Denk aan handschoenen of natte handen...

Het is imo een keuze van de reviewer die net zo goed anders had kunnen uitpakken.
maar wat geeft het, kunnen we prima over bakkeleien... ;-)
Vungerafdrukscanner is alleen een probleem in de winter en na het handen wassen (of met zweethanden), face id zowel buiten in de winter (sjaal) als nu binnen (mondkapje). Voor mensen die regelmatig mwt het ov gaan en naar het mbo/hbo/de uni gaan, is face id een ramp 😅. En ook voor zorgmedewerkers trouwens, die dragen vaker een mondkapje dan handschoenen.

Buiten de coronatijd is het om het even denk ik. Maar beide opties zijn het beste, en het is zeker raar dat Apple wel gewoon een vingerafdrukscanner in de aan-uitknop kan verwerken (dat heeft de Air toch) en concurrenten er zelfs op.toestellen van 300 euro 1 in het scherm kunnen hebben (oke, in de goedkope toestellen zit niet de snelste/beste, maar je snapt het idee)
Hee wat grappig dat de webcare van Apple nu ook op Tweakers zit!
Dat van faceID is een valide punt. Niemand valt Apple of zo aan hiermee, in deze tijd kan Face ID wat lastiger zijn ivm mondkapjes.

Wat mij het meeste opviel aan de videoreview , was dat de uitspaart dat de 6gb de pro’ s niet sneller maakten dan de 4gb van de normale iPhone 12(mini), nou als je veel apps of zware apps open hebt en wilt switchen, scheelt dit enorm vanwege reloads of opnieuw inladen van de apps.
Hier kocht ik vorig jaar een Honda VFR750F voor. Even om aan te geven hoe duur deze iPhone 12 Pro Max is (of hoe goedkoop de Honda).

Hopelijk worden ze weinig verkocht zodat de prijs naar een 'normaal' niveau kan dalen.
Overigens heeft de iPhone 12 Mini de kleinste bezels van de hele industrie, andere telefoons gebruiken weliswaar het gebogen deel links en rechts maar qua kin en bovenkant is het echt de smalste bezel.
uhhhh, er zijn telefoons zonder bezels? Hoezo apple kleinste bezel?
https://twitter.com/UniverseIce/status/1324636806030127104

"The iPhone 12 mini bezel is only 3.27mm, which is currently the narrowest chin mobile phone, and is narrower than the 3.47mm of the iPhone 12/Pro/Max."

[Reactie gewijzigd door BikkelZ op 22 juli 2024 14:30]

Minpunt is toch écht het niet meeleveren van een lader. Of gaan we dat normaal vinden?
Ja dat gaan we normaal vinden, net als het verdwijnen van de koptelefoonaansluiting. Prima ontwikkeling namelijk om het milieu te ontlasten. Je weet wel, het milieu wat ons allemaal aangaat.
Aan de ene kant ben ik het echt met je eens, het verwijderen van de standaardoplader om het milieu te ontlasten vind ik een top idee. Maar ik ben zo teleurgesteld in hoe Apple dit aanpakt, want ik krijg echt het gevoel dat het milieu ze niks boeit.

Volgens Apple bespaart het niet meeleveren van een lader materiaal. Daarnaast zijn de dozen waarin de telefoons verscheept worden kleiner, waardoor er meer telefoons tegelijkertijd met een vracht mee kunnen. Dit zijn valide punten, maar er zijn ook veel punten waarop ze het milieu alleen maar meer belasten.

Ten eerste maakte Apple het argument dat iedereen wel een oplader thuis heeft liggen en dat ze het daarom overbodig vinden om er een in de doos mee te sturen. Oke, maar bijna alle opladers van vorige iPhones zijn opladers met een USB-A poort. Welke kabel stuurt Apple mee met zijn iPhones? Een kabel met USB-C aan beide uiteindes. Hierdoor moeten veel mensen toch een nieuwe oplader kopen, wat Apple natuurlijk wil.

Ten tweede is Apple heel goed in het introduceren van een probleem, en dan uiteindelijk de oplossing bieden voor extra geld. Denk hierbij aan het verwijderen van de headphone jack, waardoor de Earpods sales de pan uit vlogen. Nu de oplader uit de doos is verwijderd (Het gecreëerde probleem) heeft Apple tegelijkertijd een nieuwe draadloze oplader aangekondigd (De oplossing voor extra geld), welke samenwerkt met de magneten die in de nieuwe iPhones zijn verwerkt. Mensen zien dus een reden om die nieuwe draadloze oplader te kopen, wat weer extra materiaal kost, extra vrachten met apart verpakte draadloze opladers oplevert, en extra geld in het laatje van Apple brengt.

Ten derde gaan veel mensen nu overstappen op draadloos laden, en dat is nog een erg inefficiënt systeem. Ik had het beter gevonden als Apple dit had gedaan wanneer de techniek wat efficiënter was.

Dus ja ... alhoewel ik achter het idee sta om het milieu te ontlasten denk ik dat Apple dat met deze move zeker niet gaat doen. Ik wil het niet meeleveren van een oplader best normaal gaan vinden, maar hoe Apple dit aanpakt vind ik echt jammer.

[Reactie gewijzigd door Jvann op 22 juli 2024 14:30]

Het punt is heel simpel. Een accessoire dat lang niet iedereen nodig heeft moet je gewoon optioneel maken. Apple heeft een mooi systeem van draadloos opladen in zijn telefoon zitten en ik denk dat heel veel mensen dat gebruiken. Die mensen kopen dus een draadloze oplader en hebben geen USB adapter meer nodig. Je gaat ook geen draadloze oplader meeleveren omdat daar heel veel verschillende soorten van zijn en mensen willen zelf hun keuze maken. Als ze een USB lader hadden meegeleverd dan had ik er naar alle waarschijnlijkheid nooit gebruik van gemaakt. Mensen die wel een lader nodig hebben kunnen er gewoon eentje aanvinken bij hun bestelling. Het is niet zo dat de lader die vroeger standaard in de doos zat gratis was. Hij zat in de prijs inbegrepen. Ik heb naast de vele USB laders nog een hele zooi meegeleverde headsetjes ergens in doos zitten op zolder die ik nog nooit heb gebruikt. Kortom, gewoon geen spullen standaard in de doos stoppen die een heleboel mensen niet gebruiken.
Ja, en dan vervolgens wel de Airpods met kleine lithium accu's pushen, die na maximaal vier jaar weggegooid en bewust niet gerecycled kunnen worden. Wat dacht je van het repareren van je iPhone? Apple maakt het bewust zo moeilijk mogelijk.

Dit is een typisch stukje greenwashing volgens het boekje. Apple trekt een gigantisch hoeveelheid lithium en andere edele metalen uit de aarde en focussen zich over het hergebruik van aluminium en het weglaten van de lader en earpods. Dat laatste stuk is natuurlijk beter voor de natuur, alleen het is natuurlijk ver, maar dan ook bizar ver uit verhouding met de vervuiling die het bedrijf daarnaast uitstoot.

Apple weet het middels zeer goede marketing te verkopen als een pluspunt en dat is écht wat Apple mede tot één van de rijkste en meest succesvolle bedrijven op aarde maakt. Onthoud wel dat 'profit' veel hoger in de prioriteitenlijst staat van Apple dan 'planet'.

[Reactie gewijzigd door Belecthor op 22 juli 2024 14:30]

Een losse lader kopen met extra verpakkingskosten en losse oortjes kopen met extra verpakkingskosten is alleen maar slechter voor het milieu. En al helemaal als je alles bestelt, dan komen er nog extra verpakkingskosten en brandstofkosten bij. Dat is niet goed voor het milieu. Of je gooit het snoer in een hoekje omdat je geen passende lader hebt, wat ook zonde is toch?

Bij een toestel van 100 euro kan ik het nog wel oke vinden, maar voor 1000 euro zou je toch wel kunnen verwachten dat je je telefoon kan opladen
Bedenk wel dat er geen USB-C naar USB (2.0) verloopje bij wordt geleverd en dat de meeste mensen alsnog een USB-C oplader moeten aanschaffen... Nee, dat Apple geen laders meer in de doos stopt heeft jammer genoeg weinig met milieuvriendelijke overwegingen te maken.
Je kunt nog steeds je oude oplader gebruiken, want de aansluiting van de telefoon is hetzelfde gebleven... maar ik snap je punt.
Dat argument komt vaker voorbij, maar de iPhone 12 maakt gewoon nog steeds gebruik van een Lightning port, dus je kunt je oude lader en USB-A kabel gewoon hergebruiken. Dan zul je de meegeleverde USB-C kabel niet snel gebruiken, maar die kan je dan eventueel weer in moderne apparaten met een USB-C port stoppen.
Milieu ontlasten. Trap toch niet in die verkooppraatjes. Mensen gaan nu los een lader kopen en dus is het zelfs contraproductief.

Weet je wat slecht is voor het milieu? Draadloos laden. Zo inefficiënt als de pest.
Waarom? Ik heb echt al 12 laders liggen.. Mijn vrouw en ik elke drie jaar een nieuwe telefoon, twee iPads en iPods voor de kinderen...

Ik hoef dus echt geen nieuwe lader en ben vast niet de enige.
Als het USB-C opladers zijn heb je gelijk, zo niet zal ook jij een nieuwe oplader aanschaffen ;-)
Een nieuwe USB-A naar Lightning kabel kopen is niet mogelijk? :P
hehehe, uiteraard maar gezien die reeds uitgefaseerd worden zou ik zelf voor de oplader gaan :p
Dat duurt nog wel ff toch? Ik had zelf in ieder geval nog een stuk of 4 oude opladers liggen, ook vind ik het snelladen niet zo belangrijk. Maar USB-C is wel de toekomst inderdaad, liefst had ik gezien dat de iPhone zelf ook een USB-C aansluiting had.
Eens, dat implementeren op ieder device zou Apple sieren...
Dat zal zeker niet voor iedereen gelden en daarnaast hebben velen oude 5 Watt laders terwijl ze sneller kunnen laden. En de meegeleverde kabel is USB-C en past dus niet op de oude laders. Daarnaast zullen er ook mensen zijn die van een Android komen en dus sowieso een lader nodig zullen hebben. Ook zakelijk gezien leveren mensen hun oude toestellen in en krijgen ze een nieuwe. Dan is een lader toch wel nodig.

Dus al met al genoeg voorbeelden dat een lader verbonden is met een toestel. Tis gewoon een manier om nog wat extra geld te verdienen.
En dan bij een van de volgende generaties gaan ze eindelijk over naar USB-C aansluiting ipv lightning. En stoppen ze er geen kabel meer bij. Ka-ching!
De meeste mensen laden 's nachts. Dus die hele hype van snelladers is voor heel veel mensen niet relevant. Ja er zullen mensen van android komen en die hebben vaak al een usb-c laadblokje dus kunnen zo de kabel er in schuiven. De meegeleverde kabel is ook niet nodig omdat mensen al lightningkabels hebben liggen.

Ik zeg niet dat het ideaal is, ik bestrijd alleen dat iedereen een nieuw blokje moet kopen. Ik denk dat een groot deel dat niet nodig heeft.

[Reactie gewijzigd door Banix op 22 juli 2024 14:30]

Ik heb als Androidgebruiker 1 lader met usb c dat in het stekkerblokje moet, en dat sinds een week omdat ik toen een nieuwe telefoon kocht. Verder heb ik alleen maar andere liggen en heb ik 2018 en 2019 nog apparaten gekocht. De iPhonegebruikers doen vaak lamg met hun telefoon en die kabels gaan vaak eerder stuk dan hum telefoon, dus die zijn wel echt aan een nieuwe toe, maar die past niet in hun huidige stekkerblokje, dus ze moeten of wen nieuw blokje kopen, of ze gooien de kabel in een la en gebruiken die nooit.
Ik snap je onbegrip, maar voor mij is het logisch.
Zelf heb ik momenteel 5 ongebruikte laders in huis, en nog 6 op diverse plekken in gebruik (zoals op werk etc.)
Dus als ik het moet beoordelen op mijn eigen situatie, zou ik zeggen: laat die lader lekker weg

Los daarvan ben ik met je eens dat draadloos laden een gimmick is
Geef ze weg zou ik zeggen. Ikzelf en genoeg andere mensen kunnen juist wel een nieuwe lader gebruiken! Is ook goed voor het milieu. En ik heb er eerlijk gexegd nog nooit zo veel gehad, maar ik raak ze ook weleens kwijt, ze gaan kapot of ik geef er eentje weg
Misschien hadden ze zelfs de kabel weg moeten laten. Want daarvan heb je er mogelijk (waarschijnlijk elfs) ook al meerdere. Of is dat een hele rare gedachte?

Ik gebruik de standaard kabel nauwelijks omdat deze vaak te kort is, dus koop ik een kwalitatief goeie lange extra kabel. Zo heb je meer keuze zelf. Zou wel zo fijn zijn als je dan wel een lagere prijs betaalt voor de telefoon zodat je netto hetzelfde kwijt bent ;)
Als Apple het milieu echt zo'n warm hart zou toedragen als jij meent te kunnen destilleren uit het weglaten van de lader, zouden ze wel andere, en meer zoden aan de dijk zettende, stappen kunnen nemen. Hun keuze om de Foxconns en Pegatrons van deze wereld de toestellen te laten bouwen in een land met lakse milieuregels zouden ze kunnen heroverwegen, idem het vervolgens dmv kneitervervuilende containerschepen naar de grote markten te vervoeren van die fabricaten, deze staan toch echt haaks op hun mooie woorden.
Van mijn vorige iphones heb ik die dingen niet eens uitgepakt. Oortjes en opladers zitter er nog in. Het kan me niks schelen dat ze ze niet meer meeleveren.
Zeker die oortjes, ik gruwel van die bekabelde dingen. Blijven overal achter haken, raken in de knoop. Weglaten die handel.

Qua opladers is er veel te koop dat beter werkt dan het spul van Apple, met name laders met GaN technologie.
Toch knap dat ondanks de veel kleinere accucapaciteit de gebruiksduur prima in lijn ligt met de concurrenten. Was ook al te zien bij de diverse testen op youtube waarbij het batterijgebruik 50-75% hoger ligt bij Android toestellen. Wel zonde dat Apple hier geen gebruik maakt door een grote accu te plaatsen en de concurrentie op dit vlak volledig af te troeven, gemiste kans.

[Reactie gewijzigd door Malt007 op 22 juli 2024 14:30]

Nou ik moet heel eerlijk bekennen dat ik de accuduur t.o.v. de 11 Pro Max erg vind tegenvallen. Accucapaciteit is 92,9% t.o.v. de 11 Pro Max, maar dan vind ik het verschil met de 11 Pro Max wel erg groot. Bijvoorbeeld:
Browsetest Wifi: Verwacht o.b.v. afname capaciteit: 12:54 t.o.v. 12:58, dit is dus in lijn (zelfs iets beter)
Browsetest 4g: Verwacht: 11:30 (+/-). Werkelijk: 10:26 - Ruim een uur minder (10% minder dus dan verwacht)
Videotest: Verwacht: 25:24. Werkelijk: 22:51 - ruim 2,5 uur minder dan verwacht (10% minder dus)

En ik snap dat het scherm iets groter is geworden maar dit is met 3% redelijk te verwaarlozen. Tegelijkertijd is de chip echter nu op 5nm ipv 7nm. Je zou dus verwachten dat browsetest op 4G en Videotest wel wat beter zou scoren dan dat die nu doet.

@deepvreezo Is er nog een oorzaak aan te wijzen voor dit grotere verbruik? Bijvoorbeeld de combinatie met 5G, slechter bereik bij de tests? Ik ben heel benieuwd gezien de uitkomsten.

Overigens heeft mij dit niet tegengehouden de 12 Pro Max te bestellen, maar ik ben wel erg benieuwd alsnog.

Edit: Helderheid staat erbij en is gelijk

[Reactie gewijzigd door IJS-T op 22 juli 2024 14:30]

Helderheid is inderdaad gelijk voor alle smartphones en voor de videotest zetten we het toestel in vliegtuigstand met WiFi uit, dus aan 5G/4G zou het ook niet moeten liggen.
Bedankt voor de reactie!

Als je bovenstaand verhaal leest, gegeven jouw / jullie ervaring in het testen van accuduur, is dit dan een vreemde constatering, of iets wat wel in lijn der verwachting ligt? Dit vooral omdat ik het zelf niet goed begrijp.
Het is inderdaad een opvallend verschil, al denk ik eerder dat de iPhone 11 Pro Max het bij de test opvallend goed heeft gedaan, dan dat de iPhone 12 Pro Max nu opvallend slecht scoort. Kijk bijvoorbeeld naar de resultaten van de Xs Max. De accu van de 11 Pro Max is 25 procent groter, maar hij doet het gemiddeld over de tests 53 procent beter.

De software-versie zou in deze testresultaten nog een verschil kunnen maken. De iPhone 12 Pro Max draait natuurlijk iOS 14, maar de 11 Pro Max draaide ten tijde van de test nog op iOS 13. Sinds ik mijn eigen toestel heb geüpdate naar iOS 14 lijkt het ook alsof de accu wat sneller leeg is. Al komt dat vast ook vanwege de Covid-app die nu op de achtergrond draait.
Dit blijft heel indrukwekkend. Er wordt vaak gezegd dat de efficiëntie van iOS ten opzichte van Android achterhaald is. De cijfers laten wederom zien dat iOS qua efficiëntie nog steeds superieur is ten opzichte van de concurrentie met Android. De Samsung uit de test heeft 25% meer batterijcapaciteit en gaat ongeveer even lang mee als de iPhone.
Snap niet waar jij die info vandaan haalt.
Al jaren staat Apple bekend juist om de efficiëntie en dus optimalisatie en is alom geprezen.
Nergens werd Android geprezen vanwege efficiëntie.
Hoe vaak hoor je nou niet “Android biedt meer voor minder geld” of “Bij Apple betaal je te veel voor wat je ervoor krijgt”?
Dat heeft niks met optimalisatie te maken.
En ook niet met efficiëntie.
Je krijgt ook meer voor je geld bij Android, daar is geen speld tussen te krijgen.
Pak eens je goedkoopste Iphone, de SE2020, en zet die eens naast een beduidend goedkopere Pixel 4A.

Dubbel de storage, gaat beduidend langer mee met de accu (De SE is echt geen all day device), OLEd scherm op de Pixel en op de SE 3 een 5 jaar oud scberm. Modern design op de Pixel en een 5 jaar oud design met mega Bezels.
Pixel heeft een top camera die soms zelf Flagships het nakijken geeft, terwijl je op de SE niet eens nightmode hebt.
Headphone jack op de Pixel en al jaren niet meer op de iPhone.

Zo maar wat punten die grotendeels echt merkbaar zijn bij dagelijks gebruik en dat voor beduidend minder geld.
Snelheid is een feit maar wat doe je daarmee op dat scherm ?
Leuk voor benchmarks maar in de praktijk niet. Je kunt niet eens nightmode shots maken terwijl er power zat is voor computing.

Support op de iPhone is top ! Zeker waar maar de Pixel heeft altijd de eerste Android updates en ook best lange support. Langer dan de meesten het toestel gebruiken.

De verkoopcijfers van Apple zeggen dat ook, men doet niet 5 jaar met hetzelfde toestel maar men upgrade na een jaar of 2 a 3 gewoon en dat oude toestel gaat naar de kids of wordt gebruikt voor de motorfiets, drone, etc.

En JA, er zijn mensen die er 5 jaar mee doen maar de cijfers laten zien dat het een kleine groep is aangezien het aantal IOS users niet heel veel groter wordt (marktaandeel) terwijl er wel tientallen miljoenen verkocht worden, zelfs bij de duurdere modellen, kortom men upgrade gewoon. Dit laatste sluit ook aan bij het abo model dat we niet alleen hier maar ook elders in de wereld kennen.

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 22 juli 2024 14:30]

8 jaar support ?
Laat mij een iPhone 4, 5 of zelfs een 6 zien die IOS14 draait dan.
Niet overdrijven.

De oude SE (die iPhone 5 lookalike) heeft ook support, en draait gewoon 14. Waar is de snelle soc dan ?
Ja dus ?
Pak een 6 ... Die kreeg IOS 13 niet en 14 dus ook niet.
Kreeg dus in 2018 zijn laatste update (12) en kwam op de markt in september 2014.
Kortom, 4 jaar support.
Je ziet wel dat het niet voor alle toestellen opgaat. De 6S heeft langer support, maar die kwam in september 2015 en heeft nu met IOS14 zijn laatste gehad. Kortom 5 jaar.
Je doet net alsof ieder toestel 8 jaar support krijgt, en dat is aantoonbaar niet zo.
Dus wat had Apple kunne bereiken als ze een fatsoenlijke accu bouwen..
Nou daar heb je een punt !
Waarschijnlijk een toestel dat te lang mee gaat en dat is wellicht ook niet wenselijk.
We kunnen hier allemaal roepen wat we willen maar tot de 11 max verleden jaar was Apple op accu gebied slecht tot matig met hier een daar okay met met de Plus versies. Is nooit hun sterkste punt geweest en nu gaan ze zelfs terug in capaciteit en doet een vergelijkbaar toestel dit jaar minder lang ...... Slechte ontwikkeling.
De Samsung heeft ook ongeveer 25% meer pixels, niet dat je er veel van ziet, maar ze verbruiken wel relatief de meeste stroom.
Anoniem: 767041 @Malt0079 november 2020 15:05
Apple kan goed optimaliseren
Dat kun je natuurlijk ook van de andere kant bekijken, toch knap dat ondanks de veel lagere kostprijs van een OnePlus 8 je dezelfde accuduur krijgt van een toestel dat in het beste geval €400 en in het slechtste geval €1000 duurder is. Daarbij laad een OnePlus 8 ook nog eens een stuk sneller op en krijg je een scherm met een refresh rate van 90Hz.

Edit: spellen is moeilijk

[Reactie gewijzigd door Mazda Man op 22 juli 2024 14:30]

Anoniem: 30722 @Malt0079 november 2020 15:22
Gewoon bouwen met efficiëntie in het achterhoofd.
Zou voor de grap wel eens leuk zijn als het stroomverbruik van 1.000.000 iPhones wordt uitgezet tegen 1.000.000 android toestellen. Hang er desnoods een CO2 labeltje aan. Ik denk dat het best een verschil is....
Kunnen we dan ook gelijk de 750W voeding met 80% efficientie van alle commenters die het hebben over de efficientie van draadloos opladen bekijken, uitrekenen en vergelijken?
750W voeding 🤯
Volgens mij heb ik 65 of 85W...
Nee joh, niet de oplader, maar die grote blokken die mensen in hun pc stoppen.
Ja, dat deed je vroeger toch? Nu niet meer...
En je laptop kun je op die voeding ook volle bak belasten, dus een stuk energie zuiniger dan die kasten. Zal wel komen door al die RGB ledjes die er tegenwoordig in gestopt worden 🤣
Kijk maar eens naar het stroomverbruik van een 3080RTX... dat ding is niet bepaald zuinig te noemen.
Even een theorie. Niet getoetst tegen wat-dan-ook.

Accu's hebben in principe een beperkte levensduur. De huidige accu's zijn gevoelig voor onder andere temperatuur, maar kunnen ook maar een beperkt aantal keer opgeladen worden. Er is heel veel over te lezen en er is heel veel tegenstrijdige informatie. Maar in z'n algemeen geldt voor moderne accu's: Als je een accu niet helemaal leeg trekt en tussentijds oplaadt dan doet de accu aan een soort wear-leveling.
(dus tijdens het ontladen laat hij de eerste keer segment A leeglopen, de volgende keer segment B, enz. enz. enz.)

Stel dat de accu 5000mAh is, maar dat deze zich voordoet als 4000mAh, en die 1000mAh gebruikt wordt om wear-leveling toe te passen. Dat zal de levensduur van de accu als geheel gigantisch doen toenemen, al is dan het dagelijks gebruik (in uren) beduidend korter.
Mogelijk dat de accu's in Apple telefoons chemisch/technisch gezien groter zijn dat de geadverteerde grootte, maar dat ze accusoftwarematig kleiner zijn, waardoor ze dus langer goed blijven.

Op die manier kan een fabrikant dus een afweging maken tussen kunstmatig hoge specs en goede initiële benchmarks (leuk voor de reviews), maar een kortere levensduur van de accu en lagere specs, iets minder initiële benchmarks (minder leuk voor de reviews), maar wel een langere levensduur van de accu. Dat laatste wordt uiteindelijk ook een verkooppunt als Apple er om bekend gaat staan dat de accu's zo lang meegaan (in jaren)
Hopelijk gaan andere tech bedrijven nu ook eens een keer weer investeren in compacte smartphones met flagship hardware...

Wacht daar namelijk al geruime tijd op!
Anoniem: 443119 @Jaggy0079 november 2020 15:30
Ik denk niet dat elk willekeurige maker het lukt om de markt te penetreren met een compact toestel.
Sony heeft het een paar keer geprobeerd en zijn ermee gestopt voor een goede reden lijkt mij.
Nou heb ik een 12 Pro gekocht, maar tegelijkertijd heb ik ook een SE uit 2016 gekocht (nieuw), waarschijnlijk zal ik de SE vaker gebruiken juist omdat het niet zoveel weegt en lekker in de hand zit.

Vanochtend was de Mini nog volop verkrijgbaar, dat terwijl in het geval van de Pro Max / 12 en/of 12 Pro niet was. Dat geeft toch enige van wat mensen willen, misschien is het ook waarom Apple ervoor koos om 12/12 Pro eerst uit te brengen?
De markt hoeft niet gepenetreerd te worden, er is een markt ervoor. Je hoeft niet ook niet massaal gaan produceren om je product gepushed te krijgen.

Een kleine tel kost minder, slijt minder, ligt beter in je hand en binnenzak. En met de huidige cases kan je s-t-b ratio groter zijn, dus groter scherm in een kleiner jasje. De batterijen zullen misschien een issue zijn, maar tegenwoordig ligt elke tel aan het einde van de dag aan je lader, dat zal ook niet eerder zijn met een kleine toestel. De Pixel 5 doet het met 4000 mAh, in een kleiner jasje. Zal ook niet de laatste zijn

En de meeste hoeven niet de beste van de beste specs op hun tel te hebben. Wie zit er nou op te wachten 1600 eur uit te geven om goede foto's van je starbucks koffie en gebakje te maken? Nergens voor nodig. Wil je een fotograaf uithangen? Koop dan een nikon, niet lopen pronken met je mobieltje.

En geen voorraad wilt niet altijd zeggen dat producten snel uitverkocht zijn, meer nagaan of die toestellen wel goed geleverd kunnen worden.
Ik denk niet dat elk willekeurige maker het lukt om de markt te penetreren met een compact toestel.
Sony heeft het een paar keer geprobeerd en zijn ermee gestopt voor een goede reden lijkt mij.
Nou heb ik een 12 Pro gekocht, maar tegelijkertijd heb ik ook een SE uit 2016 gekocht (nieuw), waarschijnlijk zal ik de SE vaker gebruiken juist omdat het niet zoveel weegt en lekker in de hand zit.
Veel van die 'compacte' toestellen hadden beperkingen ten opzichte van de flagships. Samsung had de S10e die relatief compact was maar ik heb geen idee hoe goed die is verkocht. Camera's waren beduidend minder goed dan in de normale S10, dus ook daar kan zoiets hebben meegespeeld. En accuduur op Android was vaak ook een dingetje.
Vanochtend was de Mini nog volop verkrijgbaar, dat terwijl in het geval van de Pro Max / 12 en/of 12 Pro niet was. Dat geeft toch enige van wat mensen willen, misschien is het ook waarom Apple ervoor koos om 12/12 Pro eerst uit te brengen?
Wellicht liggen er van de Mini veel meer op voorraad en is alleen de vraag in de eerste dagen lager dan ingeschat. Voorraadstatus alleen zegt niet zo veel.

[Reactie gewijzigd door epoman op 22 juli 2024 14:30]

Ben geen telefoon expert. Maar kijkend naar waar fabrikanten van high end telefoons tegnewoordig op inzetten dan is het technologie dat zich juist leent om op grotere schermen te worden gebruikt.

Hoge refresh rate
Hoge pixel dichtheid/Oled
Gericht op het bekijken van media

Waarom zou je high end hardware willen hebben, om al die schermgerichte funcrtionaliteit/mogelijkheden op een klien schermpje te tonen.
Zodat de telefoon ook nog gewoon in je broekzak past en met 1 hand te bedienen is zonder dat je last krijgt van je hand door het gewicht of de grootte.

De genoemde technologieën zijn wel zeker nuttig en merkbaar op een kleiner scherm.

[Reactie gewijzigd door jcbvm op 22 juli 2024 14:30]

Kan ook in een kleiner jasje met het zelfde scherm. Heb liever een zo groot mogelijk scherm in een zo klein mogelijk jasje. Laat ze daar eens een keer in verdiepen - dan ben je pas revolutionair bezig voor een bepaalde afzetmarkt.

[Reactie gewijzigd door Jaggy007 op 22 juli 2024 14:30]

De kleine towstellen in het verleden waren vaak budgetmodellen, dus logisch dat die minder werden verkocht. Een midranger zou nu al goed scoren, en een flagship zonder al te veel concessies ook.ik hoor heel veel mensen die op zoek zijn naar een kleinere telefoon, maar uiteindelijkmaar een grote nemen omdat er simpelweg geen kleine zijn of je heel veel in moet leveren (headphone jack, cameramogelijkheden, batterijduur etc). Er is een scheef beeld van de markt.
Wat ik op fora voorbij zag komen is dat de schermresolutie van de Mini niet "native" ondersteunt wordt in IOS maar dat de telefoon het beeld opschaalt.

Ik kom het niet in de review tegen, maar heeft dit zichtbaar/merkbaar effect op de scherpte van icoontjes etc. en de usability (toetsen die relatief dicht bij elkaar staan in het toetsenbord bijv.)

((nog) geen ervaring met iphones/IOS, misschien is het een non-issue)
Dat had ik ook gehoord. Is denk ik ook de reden waarom de schermresolutie van de iPhone 12 lijn hoger is dan vorige iPhone's. Als je maar genoeg pixels hebt dan valt het niet meer op dat de resolutie niet native is. Ik verwacht dus dat het niet zichtbaar is. Maar ben benieuwd, ik heb er nog geen ervaringen over gelezen.
Deze pagina zal binnenkort wel ge-update worden en dan zullen we het weten:

https://www.paintcodeapp....ide-to-iphone-resolutions
Dit bijschalen gebeurde overigens al vanaf de iPhone Plus lijn, zeker niet de eerste iPhone die het heeft.
3.7k mah op 20watt is best jammer. Die soc moet toch sneller kunnen? Financieel gezien is het jammer dat mijn vrouw vast zit in Apple's ecobubble.

We hebben een Anker usb-c 30w ladertje met de Primedeals gekocht aan 8 euro. Op een bedrag van 1400 moet je niet lopen zeuren over de al dan niet meegeleverde accessoires.

[Reactie gewijzigd door Spacewide op 22 juli 2024 14:30]

Soc sneller? Heb je enig idee hoe snel de A14 is? De enige chip die daarbij in de buurt komt is de A13 van vorig jaar.
Slaagt op die 20watt. Niet over de kloksnelheid.
Ik weet niet of ik kritisch mag zijn op de reviewer, maar ik vond het een heel erg saaie video review. Totaal geen sparkling in het verhaal. Ook ik ben in de race voor een Pro Max, maar twijfel enorm (ivm jailbreak, batterij etc.) en deze video heeft mij nog steeds niet doen overtuigen om er eentje te halen.
En ja, ik weet dat het niet de bedoeling is om mij te overtuigen, maar buiten dat het heel erg saai was komt de iPhone dit jaar totaal niet sparkling over bij mij.
Ik denk dat je prima kritisch mag zijn op een reviewer, maar een review is bedoeld om een (deskundige) gebruikerservaring te delen. Een review is niet een hype filmpje, zoals er veelal online gebeurt. Als een product niet sparkling is, dan komt dat ook terug in de video.

Het is niet de baan van een reviewer om jou te hypen over je aankoop, maar jou een beeld te geven van wat je kan verwachten. Als je niet enthousiast kan worden van inzichten in een product, dan is het waarschijnlijk niet zo'n spannend product.

Als je gesponsorde hype content wilt, dan kan je deze zat vinden.
Vrijdag de pro max besteld. Als ik iets voor je kan testen, let me know! :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.